Vysokotlaky kompresor

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
zero2
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2010 20:07
Bydliště: znojemsko

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od zero2 » 10 pro 2010 12:15

pro kubajze stou lahvi maš pravdu ale mne tato problematyka dost zaujala a rad bych si ji vyskoušel v praxi nehlede že stěma potapěčama to nemam uplně jednoduchy a dale jesli tento sistem bude fungovat tak hydraulickou jednotku mam doma na štípačce a pistnici sem vymnenil v kovošrotu za jiny šrot:) ted ji připravuji tak uvydime jen se bojim toho vznicení oleje to mne trošku nahlodalo:)


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Kubajzz » 10 pro 2010 12:40

Jo, já ti fandím, jako každému, kdo chce něco udělat vlastníma rukama.
Ale řekl bych, kdyby to tlačení hydraulikou bylo lepší než klasický kompresor, tak se to tak dělá všude.
Jinak stlačovat 7 litrů vzduchu najednou to chce obrovskou sílu.
Hlavně dej bacha, se stlačeným vzduchem není sranda. Taková obyčejná pneumatika do náklaďáku když praskně, tak zabíjí.
Slyšel jsem o případu jak chlapa zabila prasklá pneumatika od traktoru, kterou hustil v garáži naplocho na zemi, nahnul se nad ni, prdlo to a v garáži našli na zemi prasklou pneumatiku, mrtvého chlapa a tři a půl metru na stropě otisk jeho těla...
A v pneumatice jsou nějaké dva bary...
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Jiřin
Příspěvky: 332
Registrován: 10 zář 2010 06:50

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Jiřin » 10 pro 2010 12:47

S tim vznicenim - to je teorie, a teorie a praxe je rozdil :) Jen me to proste napadlo, ze by se to teoreticky mohlo stat. Druhy faktor, ktery to ovlivni je rychlost pohybu. U spalovacich motoru dochazi k prudkemu stlaceni, zde je stlaceni pozvolne, zato z vyssim tlakem. Predstav si, ze se pist bude blizit k horni uvrati, tlak bude blizky maximu a ve stene valce bude miniaturni ryha, kterou tesneni uz nezaplni a tudy dojde k uniku oleje, ktery se pri tomto tlaku okamzite rozprasi (staci miniaturni kapicka) a ....... teoreticky by k tomu vzniceni dojit mohlo.
Jeste pak zalezi na konstrukci pistu a pistni tyce. Vetsinou je pist zvlast, na pistni tyc se nasune a zajisti se to matici. Tesni to pres O krouzek. Tohle je rovnez potencionalni nebezpeci. O krouzek pri tlaku vystreli a i kdyz bude tesnit manzeta, olej se muze dostat do druhe komory. Ale jestli by k tomu vzniceni opravdu doslo, to nevim.

Co se tyka te tesnosti - ano, novy valec, kvalitni tesneni a tesnit to bude. Potiz je, zek dyz se pouzije komponenta z kovosrotu, je to loterie. Nikdo nevi, kde ta pistnice pracovala, jaky olej se tam pouzival (jesli byl v systemu filtr) ..... Kazdopadne je potreba to vyzkouset.

Pouziti dvou pistnic se me libi vic, hydromotor muzes ovladat pakou rozvadece (dalo by se to automatizovat s koncovym dorazem) a druha pistnice plnici funkci generatoru pak muze bezet dvoucinne a navic s dvoustupnovou kompresi. Pouzit dvojty plast a chladit ji vodou.

A nebo ......... jit jinou cestou :)
Kdyz jsem ladil regulator, potreboval jsem vzduch. No a protoze mam malou bombu, experimentoval jsem s kompresorem z lednice. Samotny kompresor, bez uprav, studeny dal 750 psi ........ po zahrati to kleslo k 500 psi dosazitelny trvale.
Tento tlak sam o sobe jeste nestacil, takze jsem kompresory zapojil do serie a ........ 1200 psi :) Bohuzel kratkodobe. Na druhem fouklo tesneni v hlave kompresoru.
Tahle technologie, kdyby se patricne upravila (jine hlavy) skyta jiste moznosti :)
Jiřin
Příspěvky: 332
Registrován: 10 zář 2010 06:50

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Jiřin » 10 pro 2010 12:55

Kubajzzi, traktorova pneumatika ma velky objem vzduchu pusobici na velkou plochu => pusobeni velke sily. Kdyz to prdne je to fofr :) Mozna prave proto jsou vysokotlake kompresory maloobjemove. V tomto pripade kdyz neco praskne maly objem nenadela tolik skody. Navic vsechny trubicky jsou s malym prurezem, tak i ten prutok vzduchu neni tak nebezpecny a navic, v malem prostoru vysoky tlak vyvolava jen malou silu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Kubajzz » 10 pro 2010 13:14

Přesně to jsem myslel.
Je rozdíl když prdne pístek co má pár kubických centimetrů a nebo když prdne metrová pístnice se sedmi litry...
To je 1000x tolik.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od drát » 10 pro 2010 13:28

CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
zero2
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2010 20:07
Bydliště: znojemsko

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od zero2 » 10 pro 2010 18:03

k tem unikum dyž dojde k netesnosti tak vzduch foukne do oleje proto že pta pistnice je zapojena jako nasobič tlaku tim padem na vzduchu je vždy větší tlak jak na oleji jinak ted sem tu pístnici rozebral necham do ní nasadit komplet nove manžety a těsneni tak uvidime k tomu zapojení dvou pistnic tak tam je to problem protože pistnice neni silově vyvažena ale vždy ma větší silu při tlaku na dno a při tlaku kolem pistni tyče je slabší takže by se ta dvoučinost blbě vyvažovala navic bi musel bít použity daleko větší tlak v hydraulice což bude dělat problémy mně na te jedne pistnici bude stačit nakych150-190 bar abych dosahl 300 bar tak ze na 200 bar staci nakych asi120 bar v hydraulice:) jinak dekuji za posouzeni mam zajem o všechny nazory(vic hlav vic rozumu) a človeka to muže upozornit včas na naky problem jo a ta stěna v me pistnici ma 7 mm což doufam bude stačit vnitřni prumner je 64 mm pistni tyč je 32 mm a zdvih 80cm troufa si negdo přibližně odhadnout co snese plašt ? skuste spočitat objem prosoru kolem pístní tyče a plochu pistu na dně aplochu pistu kolem pistni tyče schvalne co vam vyjde:) skoušky budu provadět venku protože to je opravdu sila a budik mam do 400 bar tak jak pokročim tak se znova ozvu
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Altaros » 10 pro 2010 18:21

Jelikož nevím z jakého je materiálu, tak těžko přesně určit, ale pokud by byla z obyčejné oceli, z které jsou tlakové trubky, tak by měla zvládat tlak 200bar i s rezervou. Ke zničení by mělo dojít při tlaku 450bar.
pexo
Příspěvky: 233
Registrován: 15 lis 2009 09:50
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od pexo » 10 pro 2010 18:32

piesty takéhoto priemeru mám doma, ale sú len do 160 Bar. Aj keby boli stavané na 300Bar, tak by som potreboval na dvostupňový systém prevodovku, ktorá znesie tlak 7-8 ton. Ak by som do väčšieho priemeru tlačil hydraulický olej, tak by to mohlo fungovať, ale išlo by to pomaly. Neviem si predstaviť, keby mi roztrhlo valec, čo by to bola za šupa. Piestnicu by som asi nenašiel.
zero2
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2010 20:07
Bydliště: znojemsko

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od zero2 » 10 pro 2010 19:57

altrosi dekuji za posouzeni material take nemohu určit ale vypada to na slušnou ocel při odvrtavani pojištovaciho kolíku to bylo docela houževnaty premejslel sem a asi necham udelat novy píst na 4 manžety prostor tam je ten puvodni je jen na dve tak ze 250 bar by to mnelo spolehlive udržet to sem zvedav:)az to budu skouset na 350 tak nevim jestli ji nebudu muset zakopat:)) dyž by to nevyšlo budu mít aspon novej bazen
zero2
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2010 20:07
Bydliště: znojemsko

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od zero2 » 10 pro 2010 20:02

ted mne napadlo az budu delat tlakovku tak vlastne muzu obje strany naplnit olejem a gdyz knecemu dojde tak se nic nedeje kromne male ekologicke katastrofy jak dlouho bych ji mnel nechat v tlaku aby tato skouška nela vyznam?
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Altaros » 10 pro 2010 20:45

půl hodiny až hodinu by mělo stačit.
Jiřin
Příspěvky: 332
Registrován: 10 zář 2010 06:50

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Jiřin » 10 pro 2010 21:13

S tim fouknutim vzduchu do oleje to asi bude pravda. Vetsi tlak tam je.

Viko pistnice mas k valci pridelane jak? Je tam zavit? Nebo segrovka?

Ze by se roztrhl primo plast valce pri vysokem tlaku - to se me nezda. Spis bych to videl, ze by se plast mirne nafoukl a tim by to zacalo propoustet tlak kolem O krouzku ve viku valce.

A pak to bude chtit pevnejsi hadici na vystupu. Delaji se dve pevnostni rady, ta vysokotlaka ma dvojtou kovovou sit v plasti.
zero2
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2010 20:07
Bydliště: znojemsko

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od zero2 » 11 pro 2010 16:10

tak po rozdelani sem zjistil škaredou věc viko pistnice je našroubované asi 3-4 cm zavitu stěna je 7 mm ale mezi valcem a zavitem je vytočena dražka asi 4 mm široka a přibližne 3 mm hluboka takže dyž k nečemu dojde tak je to nejslabši místo a pravděpodobně se odtrhne cela zavitova čast i se zatkou a podle tlouštky materialu v dražce to bude hodně brzo :oops:
Jiřin
Příspěvky: 332
Registrován: 10 zář 2010 06:50

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Jiřin » 11 pro 2010 16:41

Muzes to vyfotit?
Odpovědět