Vysokotlaky kompresor

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od shadowmage » 17 led 2019 16:05

Nemáte někdo zkušenost a nebo jste nenatrefili na recenzi tohohle modelu?

https://www.ebay.com/itm/220V-PCP-Kompr ... :rk:1:pf:0

Ty parametry vypadají solidně, píšou až na 6 litrů lahve, Číńan vždycky přehání, tedy odhaduji nějaká 2-3 litry by se tím naplnit dala, rovněž píšou až 400 bar, tedy bych těch 300 v reálu mít mohl, a kdyby člověk dal na okruh vodního chlazení větší nádobu, ani by se nemusel přehřívat. A v rámci EU, tedy bez výpalného celníkům, to vychází cenově dost dobře


Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
waard
Příspěvky: 74
Registrován: 03 zář 2018 13:25

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od waard » 17 led 2019 20:44



tady je recenze cenove podobneho, a vychazi to dobre...pokud ma nekdo tady zkusenost?
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od j-k » 17 led 2019 21:06

No já bych se tomuto zařízení právě kvůli těm parametrům vyhnul. Výkon 0,35l - za necelé 4 min. není nic moc. S pumpičkou to mám rychleji. 6l za 45 min. No po pravdě bych chtěl vidět co to udělá po takové době chodu při 1800ot/min. Opotřebení bude značné a tím trvanlivost tohoto zařízení bude dost omezená. To bych už raději uvažoval o vlastnoručně zhotoveném pohonu pumpičky která by šla pomalu a i třeba by měla chlazení vodou. Jinak si připlatit a investovat do zařízení od Altarose. Jeho zařízení bude jistě mít mnohem delší životnost a časem se vyplatí. Za předpokladu roční až dvouleté životnosti se násobič zaplatí po 7 letech, možná i dříve.
U automatické samodomo pumpy je problém s hlídáním max. tlaku, také se musí zajistit pomalý chod, aby se stihla chladit a případné chlazení třeba i vodou. A však takové zařízení může mít za určitých podmínek mnohem delší životnost, jak takováto rychle běžící hračka. Výhodnější by u takového kompresoru bylo, aby běžel na 300-500 otáčkách s motorem o nižším výkonu. Tím by značně stoupla životnost takového zařízení, snížilo by se opotřebení a zmizely by problémy s chlazením a přehříváním.
Takový je můj názor na tyto hračky.
Něco by se už našlo :-)
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1437
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Mini Me » 17 led 2019 23:03

Ono by se to melo spravne nazyvat elektricka pumpa a ne kompresor.Pokud se dodrzi spravny postup pri plneni a bude dostatecne chlazeni tak pro plneni kartusi to je dobra nahrada za manualni pumpu pro ty z nas co nechteji tyrat sve telo :)
Sleduji pravidelne debatu na tohle tema na AirgunNation a mnoho tech co pred rokem jasalo jak levny kompresor plni jejich 9 L lahve dnes bud hleda jinou alternativu = lepsi kompresor nebo shani nahradni dily.Nejvice odchazeji tyto soucastky :
https://www.ebay.com/itm/TUXING-single- ... SwYo1cF0Vp
https://www.ebay.com/itm/TUXING-twin-cy ... 0752.m1982
https://www.ebay.com/itm/TUXING-TXES011 ... SwnFpb0Shu
Tento pumpo/kompresor taktez produkuje znacne mnozstvi vlhkosti mixovane s olejem,takze je nutnost poridit dodatecny filtr aby se zamezilo nezadoucimu vniknuti do lahve nebo kartuse
https://www.ebay.co.uk/itm/Air-Compress ... rk:21:pf:0
https://www.ebay.co.uk/itm/PCP-air-comp ... 0033.m2042
Take olej by mel diky vysokym teplotam byt synteticky nejlepe ISO 100
Vyzkousel jsem hodne druhu kompresoru a pokud to vase penezenka dovoli,kupte to nejlepsi co muzete,jen tim usetrite.
Mam manualni pumpu jako nouzovku,mam taky toho cinana s filtrama na plneni kartusi kdyz dojde tlak v lahvi na chate.Plnim na 230 BAR a jak to presahne 200BAR tak slysite jak se zacina trapit - je o dost hlucnejsi
IMG_20190117_205559.jpg
Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od shadowmage » 18 led 2019 11:45

Bezva, tomu říkám postřehy z praxe. Ty součástky, co odchází, tedy nejsou právě levné, a k tomu ten problém s nutností filtrovat olej a vodu pronikající do stlačeného vzduchu. Každopádně teď musím pořídit flintu, finance už mám skoro pohromadě (tam jsem se taky nechal nechal ukecat a místo původně plánovaného SPA P15 a nebo Kral Arms jdu do Cricketa Minikarabiny, Alexxxus mi to v obchodě hezky předvedl a vysvětlil). Do května vystačím s občasným naplněním flašky, a pak jestli souseda překecám taky na větrovku asi koupíme kompresorový násobič od Altarose, kompresor obyčejný z OBI máme. Každopádně díky, vidím, že ušetření tady by se mohlo prodražit jak na dílech, tak na servisu pušky
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1437
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Mini Me » 19 led 2019 20:08

Dalsi maly pomocnik plneni kartusi - pripojeni jak do zasuvky tak na autobaterii.Ono to neni zadna novinka ale je to uz 4. generace a vetsina zadrhelu byla odstranena nebo navrzena jinak.
Takze by to pri rozumnem provozu a zatizeni take mohlo nejakou dobu delat majitelum radost
https://www.ebay.co.uk/itm/Oil-Free-Por ... 0505.m3226
https://www.1ct1c.com/product/no-4-gene ... ompressor/
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Alexxxus » 20 led 2019 15:18

Mám jeden "lacinej" kompresor na servisu u české firmy co se kompresorama zabývá žádný hobíci a to co prohlásil kamarád po otevření kompresoru se nedá komentovat,
jedině snad ... "hele Aleši - jako ve sběrně ti dají 20 korun" - dnes po cca půl roce má komprsesor už tedy vyvložkované válce a nové písty - už jen nové sedla pro "klikovku"
Stál 699 dolarů a je to peklo.
Tak nějak nejsem příznivec lacinejch věcí ale na cestě je NOMAD :-) tak uvidíme
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
fisa
Příspěvky: 3
Registrován: 06 led 2015 22:14

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od fisa » 12 úno 2019 13:25

Zdravím. Chtěl jsem se zeptat na zkušenosti s Zesilovací jednotkou tlakového vzduchu Altaros. Nikde jsem nic nenašel a proto se obracím tady. Kompresor samozřejmě mám, Scheppach HC53dc, takže dodané množství (aspoň co píše výrobce) 272 l/min, což by mělo dle tabulky stačit.
Ale zatím jsem nikde žádné uživatelské recenze nenašel, tak jsem si o tom chtěl něco přečíst. Přeci jen to není věc za pětikorunu.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Altaros » 05 bře 2019 19:00

to fisa

Přestože po Čechách a na Slovensku je několik desítek uživatelů našeho násobiče (drtivá většina jde do zahraničí), tak jen minimum lidí o našem kompresorovém násobičí píše. Důvod je vcelku jednoduchý. Pokud něco funguje tak jak má, tak většina uživatelů kompresorového násobiče nemá důvod nic psát. Naopak pokud by s ním byly problémy, tak se již plní fórum spousty negativních příspěvků.
Tato jedna informace asi mluví za vše:
Do této doby evidujeme zaslání jedné sady náhradního těsnění a maziva pro uživatele kompresoru, který ho používá již téměř 3 roky. Po Čechách a na Slovensku se na nás prozatím, kromě tohoto jednoho případu, nikdo neobrátil s nutností ani jen této servisní záležitosti, s kterou se v průběhu používání kompresoru počítá, že je po určitém počtu naplnění lahví nutné udělat. Cena celé sady byla několik set korun a součástí byl i nový bronzový díl, který ještě více prodlužuje životnost onoho vysokotlakého těsnění, které bylo v tomto jednom případě nutné vyměnit. Maximálně se objevilo pár technických nejasností, které byly vysvětleny a byl tam jeden či dva případy drobného poškození při přepravě, přestože je balení na velmi vysoké úrovni a testováno na přežití několika opakovaných pádů z 2m výšky ( kdo zkusil něco takového posílat do USA a dalších státech světa, tak ví jak je náročné udělat správné balení )
Samozřejmě nic není nezničitelné a v budoucnu se tento případ jistě vyskytne i zde v ČR. Na druhou stranu ze zahraničí se na nás obracejí zákazníci, kteří k nám přecházejí po zkušenosti z různých čínských vysokotlakých kompresorů poté, co jim daný kompresor po pár měsících přestal fungovat a oprava byla prakticky nereálná, jelikož vědí, že toto se jim u našeho kompresorového násobiče nestane a mohou se spolehnout na náš servisní přístup, technické rady a náhradní díly.
Chápu, že pro někoho to může znít jako těžké PR, ale toto je jen popis reality. Rád bych tedy vyzval majitele násobičů, aby sem sami napsali, jak jsou spokojeni, to by myslím bylo mnohem vhodnější.

Jak uživatel koi41 již napsal, tak jsem z důvodů plného pracovního vytížení sem zapomněl ukázat modernizovanou verzi našeho tlakového násobiče.

Hlavní rozdíly oproti původní verzi jsou tyto:
Plastový box byl nahrazen kovovým krytováním vyrobeným na míru přímo pro náš kompresorový násobič. Jedná se o přání řady našich zákazníků, které chtěli mít lepší vzhled, než co nabízí průkopnický typ v plastovém boxu.
Nová verze již obsahuje kromě diagnostické manometry i klasický vysokotlaký manometr, který zobrazuje tlak v plněné láhvi a který zároveň umožňuje pohodlně rukou dle stupnice si nastavit požadovaný výstupní tlak, při kterém se kompresorový násobič automaticky zastaví.
Třetí inovací bylo nahrazení neprůhledného duralového válce, který obsahuje silikagel, sloužící pro odstranění zbytkové vlhkosti ve vzduchu, průhlednou plastovou variantu, díky které je možné bez demontáže, pouhým okem zkontrolovat barvu silikagelu a rozhodnout zda je již nutné provést regeneraci či výměnu, aby silikagel dál mohl pohlcovat zbytkovou vlhkost a zajišťoval dokonale suchý vzduch. Nenasycený silikagel má barvu sytě oranžovou, kdežto již plně nasycený silikagel má barvu tmavě zelenou.
Toto jsou tři významné změny, které obsahuje nová verze oproti původní a které dále zvyšují uživatelský komfort při plnění a jejich přehled najdete zde:

http://altaros-compressor.com/cz/main-page/parameters/
j.bill
Příspěvky: 112
Registrován: 25 zář 2016 12:52

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od j.bill » 13 bře 2019 13:42

Tak co Nomad, už přišel? Je ok nebo to nestojí za ty penize?
___________________________________________________
Slávia 631 4.5, SPA CP1 5.5, QB78 5.5, Benjamin Maximus 5.5
OttoWinifer
Příspěvky: 59
Registrován: 18 zář 2016 17:59

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od OttoWinifer » 27 bře 2019 14:04

Mně násobič od Altarose slouží třetím rokem a to nezahálí, v dobách Hubena foukal každý den :-)
Foukám 7 a 8 litrů lahve obě bez vyjímky na 300 bar a závada za celou dobu existence absolutně žádná.
Po zasloužených letech práce si teprve teď řekl o první výměnu těsnění.
Naposledy upravil(a) OttoWinifer dne 27 bře 2019 14:05, celkem upraveno 1 x.
OttoWinifer
Příspěvky: 59
Registrován: 18 zář 2016 17:59

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od OttoWinifer » 27 bře 2019 14:05

Jo a fouká s tím nejslabším kompresorem z Lidlu takže se nadře :-D
kajsmetke
Příspěvky: 3
Registrován: 19 bře 2019 09:54

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od kajsmetke » 27 bře 2019 16:59

OttoWinifer píše:
27 bře 2019 14:04
Mně násobič od Altarose slouží třetím rokem a to nezahálí, v dobách Hubena foukal každý den :-)
Foukám 7 a 8 litrů lahve obě bez vyjímky na 300 bar a závada za celou dobu existence absolutně žádná.
Po zasloužených letech práce si teprve teď řekl o první výměnu těsnění.
Mozem len potvrdit, Altaros je nezmar, ja pouzivam 2 roky bez jedineho problemu.
Moj oblubeny army shop https://www.shop-army.sk
sartel
Příspěvky: 30
Registrován: 14 lis 2018 16:01

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od sartel » 27 bře 2019 18:32

OttoWinifer píše:
27 bře 2019 14:05
Jo a fouká s tím nejslabším kompresorem z Lidlu takže se nadře :-D
Což znamená jaké doby foukání?
OttoWinifer
Příspěvky: 59
Registrován: 18 zář 2016 17:59

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od OttoWinifer » 28 bře 2019 11:17

Láhev 8 litrů, z 185 bar na 305, kdy vypíná kompresor nafoukáno za 240 minut s vytížením kompresoru cca 80%
Odpovědět