Vyroba strenek

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Vyroba strenek

Příspěvek od smates » 30 led 2015 18:25

Chtel bych na svuj novy Walther TPH nejake pekne strenky misto toho plastoveho hnusu.Neni tu nekdo kdo se tim zabejva?Nebo nejaky doporuceni?Origo strenky jako mustr bych poslal a material bych popripade taky koupil.


Něco málo mám :-)
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: Vyroba strenek

Příspěvek od zaxxon » 30 led 2015 19:37

Tak si je kup třeba na ebay a nemusíš nikoho shánět -
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=gu ... s&_sacat=0
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Vyroba strenek

Příspěvek od smates » 30 led 2015 20:19

Ani jedny se mi nelibej a chci si vybrat z jakyho dreva to bude.Libej se mi ty co kdysi delal Klinsky ale nechci to z orechu a navic je mel za znacne premrstenou cenu.
Něco málo mám :-)
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Vyroba strenek

Příspěvek od Znipper » 01 úno 2015 19:03

Vecsina, az na javor, co si si vybral su tazke tropicke dreva, ktore su dost krehke, nachylne na vystiepanie. Javor je zasa makky. Potrebujes huzevnate a pritom dostatocne elasticke drevo (pokial nebudes mat pistolku len do vitriny). Z takzvanych okrasnych direv by som ti doporucil BRIAR. Puziva sa na vyrobu fajok - dymek. Je to taky slusny stred medzi tvrdym a krehkym a makkym drevom. Ak sa zadari tak najdes s krasnou kresbou.
Ale sam za seba by som volil koli pevnosti a odolnosti "stabilizovane drevo". To potom mozes pouzit aj balsu :-D
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Vyroba strenek

Příspěvek od smates » 01 úno 2015 20:15

Proc krehke?Buk je taky tvrdej a krehkej neni.Nikde s pistoli mlatit nehodlam aby se to rozstiplo.Konkretne ke Snakewood pisou "Je výjimečně pevné ve všech kategoriích a nehodí se k ohýbáni."Vyrabej se z nej hole takze krehkej asi byt nemuze.Briar je drahej a ty kousky co ma na Jataganu jsou male.Drevo Wenge pisou o nom "Wengé má vysokou pevnost v ohybu a je vyhlášené pro svou rázovou houževnatost a střední tuhost."Nicmene vybiram z techto odkazu strenky budou hladke a jen olejovane takze chci neco s vyraznou kresbou.
Něco málo mám :-)
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Vyroba strenek

Příspěvek od Znipper » 01 úno 2015 21:51

Akonahle s nimi na nieco narazis budu sa stiepit. Buk je sice tiez tvrdy a stiepi sa, ale nie tak velmi ako tie exoty. Ide o to, ze hrubka bude maximalne okolo 1cm a k okrajom sa to bude stencovat. Preto ta stabilizacia.

Inak aj finzka breza ake je ockova (nador) tak je nadherna :-)
Uživatelský avatar
zsafranek
Příspěvky: 201
Registrován: 30 bře 2014 19:43
Bydliště: Praha Východ

Re: Vyroba strenek

Příspěvek od zsafranek » 02 úno 2015 15:41

Můžeš se podívat i tady, http://www.drevorezba.cz/kategorie.aspx ... gorie=3331 je to v Čechách a docela slušný výběr za rozumný peníze. Všechno je stabizovaný. já osobně bych ti doporučil buď Olivu, Briar, nebo Hadí dřevo, popřípadě se podívej i na plátky kostí. Tady ten obchod se specializuje sice na nožířské materiály, ale určitě ti dobře na dotaz poradí 8)
na starý kolena jsem se vrátil do klukovskejch let a začal zase střílet.
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Vyroba strenek

Příspěvek od smates » 02 úno 2015 16:16

Tam uz jsem koukal vetsina je mala potrebuju sirku 50mm.To me vyjde levneji i s postou to koupit na tom eBay.Stabilisovane urcite ne je desne drahy,pochybuju ze nas velkej vyrobce strenek a pazeb Klinsky pouziva stabilisovane drevo a tak to jde tak proc za nej utracet.
Něco málo mám :-)
Odpovědět