Vyroba plynovych pruzin (gas spring, nitro piston, vortex)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vybramo
Příspěvky: 11
Registrován: 19 lis 2017 13:48

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Vybramo » 02 úno 2018 15:26

lavega píše:Strix71 ďakujem za pružinu, namontoval som a dnes som ju skušal (Hammerli HF900), je to parada si myslím že tá puška je teraz o triedu vyššie, samozrejem som vyleštil aj záchyt piestu. Ďakujem. (sú ešte aj nejaké iné možnosti zlepšenia tejto zbrane?)
Mal som od kamosa tuto vzduchovku na opravu ( od nova to bol po vazeline sami hnoj ) a objednaval som od Strix71 tesnenia a je to neporovnatelny rozdiel.

Vylepsit sa vzduchovka da vyrobenim noveho hacika piestu a zmenou uhlu spuste a hacika. Problem vidim v tom ze su tam 3 zlisovane pliesky ktore nesedia presne na seba a su spolu spojene len jednym nitom. Osobne mam v plane vyrobit ten hacik z jedneho kusu + upravit spust respektive vyrobit novu. Stale ta spust aj po vylesteni je velmi tvrda.


Gamo CFR Whisper IGT (Tunning: Spust, Piest, Natahovanie)+ Hawke Sport HD 3-9x40 AO Duplex
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Strix71 » 14 úno 2018 21:52

Byl jsem nemocný, tak jsem měl čas na přemýšlení a kreslení.
Takže můžu odpovědět.
Alexxxus píše:Addd nitro asi bych to chtěl do Slavia 618 :-)
Aby se vložila plynová pružina do Slavia 618 se musí vyměnit píst a všechno dohromady vyjde na 5-10 tisíc korun. Pro výrobu jsou potřebné přesné nástroje, kalení, leštění... Zkrátka nestojí to za to.
Já zas do QB 57 :-)
Pružina pro QB 57 bude. Ještě nevím přesně kdy, jelikože se teď nahromadilo moc práce.
Dám vědět až to bude hotové.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Kavy » 15 úno 2018 07:05

Dekuju za odpoved.
christofer
Příspěvky: 6
Registrován: 15 led 2018 10:43

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od christofer » 12 bře 2018 22:14

HHF 900, pružina a tesnenia od Strix071, odporúčam tým čo ešte váhajú.
informersvk
Příspěvky: 1
Registrován: 22 bře 2018 18:19

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od informersvk » 23 bře 2018 17:43

nazdis mám hatsan STRIKER EDGE 6,35
a chcel by som strunu vymeniť za plynovú pruzinu ako mám spraviť objednávku od vas
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Strix71 » 15 dub 2018 13:06

Děkuji za podporu.
Jsou hotové plynové pružiny pro QB 57. Doufám, že to kdo je zkusí napíší svůj názor.
Měly by pasovat i do QB 58 (liší se jenom pažbou), ale ještě jsem to nezkoušel.
Housenka
Příspěvky: 30
Registrován: 02 kvě 2018 23:26

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Housenka » 02 kvě 2018 23:31

Dobrý den, jsem staronový uživatel a měl bych dotaz, zda ješte stále výroba plynových pružin pokračuje?

Btw. nevím jak u 16J vzduchovek, ale na rapidně upravené Slávii 620 se mi osvědčilo místo plastových nebo kožených těsnění misková manžeta, zdá se že se vůbec neodírá a pryž těsní jak nic jiného.
Cometa Fenix 400 + Hawke Red Dot 1x30M
Slavia 620 custom
IŽ 22
UMAREX S&W 686
SPA CP2
Maca Kol
Příspěvky: 3
Registrován: 24 kvě 2018 07:51

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Maca Kol » 24 kvě 2018 08:52

Zdrávas také se připojím ,
mám zájem o kompletní set na HHF 900
Díky předem za info
soundastic
Příspěvky: 36
Registrován: 18 bře 2014 19:44

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od soundastic » 02 čer 2018 20:16

Pekný deň... Takisto som si objednal od Strixa plynový piestik do Gamo Forest. Konečne som sa dostal k výmene, avšak som vo fáze zhotovovania zväráka podľa Strixovho návodu. Až na to, že nebude z drevenných hranolov, ale duralových platní...
Mám však otázku:
Plynová pružina nejde stlačiť ani po namáhavom tlaku oproti stene (opretá o dosku). Má to tak byť? Dokážem natiahnuť vzduchovku hlavňou? Trošku sa obávam o to plastové uloženie hlavne :-) ...
Dík za odpoveď
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Strix71 » 02 čer 2018 21:50

Aby se tyč uvedla do pohybu je potřeba vynaložit velké úsilí, zvlášť když se pružina dlouhou dobu nepouživala.
Může se použit svěrák aby se dala do pohybu anebo se může tlačit oproti podlaze (tyči do podlahy) celou váhou. Mých 80kg ( :cry: ) vždy stačí. Hlavně nesmíte prudce povolit.
Připadně můžete trochu vypustit tlak.
Pružina samotna má v sobě tlak 90bar - 45kg. To je normální tlak pro Gamo Forrest.
Gamo G-Magnum s plastovou kostkou vydrží 80-90kg.

Pro zájemce o plynové pružiny a těsnění - brzy bude možné všechny díly objednat přes e-shop.
Doufám, že problémy s výrobou skončí a kromě obrázků tam bude i zboží :lol:
Zatím jenom plynové pružiny s těsnění, ikdyž je ještě hodně funkčních prototypů.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vortex)

Příspěvek od Strix71 » 08 črc 2018 22:17

Tady je odkaz na dávno slibený e-shop:
https://www.airgunup.cz/
Všechno co je skladem je aktuální a časem přibude další zboží.

Pro mě je jednodušší opravovat vzduchovky než dělat online obchod :lol:

Rád odpovím na otázky, vyslechnu rady, doporučení a požadavky.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vortex)

Příspěvek od myzrael » 06 srp 2018 19:31

Strix, máš moc pěkný obchod. Ty plynový pružiny vypadají super. Je dobře, že prodáváš diabolky !

Doporučil bych k tomu těsnění nabízet teplotně odolnou vazelínu na písty, dále nějaké udržovací spreje. Lidi si tak budou moci objednat více věcí najednou na jedno poštovné

K dokonalosti by to chtělo klasické pružiny na způsob V-mach v různých výkonech 16 J nebo Fac. Mě by se hodilo kvalitní péro na HW 97.

Přeji hodně úspěchů.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vortex)

Příspěvek od Strix71 » 19 srp 2018 15:27

Děkuji.
Diabolky jsem chtěl prodávat už dávno ale myslel jsem si, že je budou víc kupovat s objednánim tuningu. Každopádně je dobře když jsou diabolky. Mám velkou spotřebu.

Ocelová vodítka pro Weihrauch dělám už dávno, ale větší výrobu zatím nezvládám. Nechávat si to někde dělat je drahý a jsou s tím problémy.
Pružiny objednám zatím jenom originální. Nemám moc energie a financi abych hledal normálního výrobce. Je třeba udělat výpočty a vyrobit několik kusů na zkoušku, vystřelit alespoň 5000 diabolek. Udělat změny a takhle několikrát.
Na každou objednávku pružin pro Slavia 630/1 jsem čekal 2 měsíce a stejně nemůžu říct, že jsem byl na 100% spokojen.

Mazivo přidávám. Ale nečekejte něco jako “Jedna kapka na mušku a Vaše vzduchovka je přesnější a silnější.”
Přidávám to, co sám použivám.

Ještě bych chtěl dělat černění starým způsobem. Když se mi to povede, tak to rozhodně přidám.
Přílohy
Weihrauch HW 97 (115).JPG
Milanx
Příspěvky: 96
Registrován: 28 lis 2014 00:28
Bydliště: Jablonec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vortex)

Příspěvek od Milanx » 22 zář 2018 12:33

Dobrý den, rád bych se zeptal na správnou orientaci plynové pružiny v pístu Hatsanu Striker. Co jsem tak koukal na youtube, tak tam ti borci vkládají do originálního pístu plynovou pružinu tou tyčkou napřed, kdežto na Vašem webu je to opačně, tedy tělem plynové pružiny do origo pístu a tyčkou k zátce.
Je to tak schválně, neb jsou Vaše plynové pružiny konstrukně uzpůsobeny pro montáž "tělem dovnitř"? Raději se zeptám, než udělat hloupou chybu. Děkuji za vyjasnění.
Weihrauch 660 Match, Weihrauch Arminius HW .38Sp., Glock 17 G.4, CZUB 455 Jaguar, ZH 202, Haenel Suhl 150, Drulov 70, Erma .22 atd.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vortex)

Příspěvek od Strix71 » 22 zář 2018 18:35

To je často vyskytující se otázka. Jsou dva jemné rozdíly.
První rozdíl je v konstrukci. V zadní částí válce mých pružin se nachází vypouštěcí ventil. Kvůli tomu pro vložení do některých vzduchovek by se musela změnit konstrukce anebo odstranit ventil.

Druhý rozdíl je spojený s mazáním tyče. Uvnitř plynové pružiny se nachází nějaké množství maziva. Slouží pro mazání tyče, která se pohybuje v gumovém těsnění a vodítko, které vypadá jako píst s otvory, hýbající se uvnitř válce.
Doba služby se určuje dle toho, jak dlouho vydrží gumové těsnění.
Většinou se vzduchovky skladují ve stoje hlavni nahoru anebo ve vodorovné poloze.
V prvním případě při montáži plynové pružiny tyči dozadu bude gumové těsnění vždy namazané a nebude se tak rychle opotřebovávat jako při montáži tyči dopředu.
V případě pistoli to není tak aktuálné a v některých vzudchovkách (například Hatsan 25 Supercharger/Supertact) vkládám plynovou pružiny tyči dopředu.

Hned řeknu, že to jsou jenom teoretické úsudky. Nemám možnost to potvrdit pomoci experimentů jelikož moje plynové pružiny se servisem po 8-10 tisíci výstřelech vydrží nad 30 tisíc výstřelů.

Ještě je názor, že se zvýší váha pístu a zvětší se zpětný ráz když se plynová pružina vloží tyčí dozadu. Moje experimenty s pistolí to nepotvrdily.
Odpovědět