Vypusteni tlakove lahve

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

nikko
Příspěvky: 39
Registrován: 12 led 2014 18:22
Bydliště: Ostrava

Vypuštění tlakové lahve

Příspěvek od nikko » 26 led 2014 21:45

Poradí mi někdio jak bezpečně vypustit 7l tlakovou lahev/300 bar?
Stačí pouze pomalu, přes noc?


milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Vypuštění tlakové lahve

Příspěvek od milius » 26 led 2014 21:49

Záleží na co.V láhvi musí alespoň něco zůstat kvůli korozi.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
nikko
Příspěvky: 39
Registrován: 12 led 2014 18:22
Bydliště: Ostrava

Re: Vypuštění tlakové lahve

Příspěvek od nikko » 26 led 2014 21:54

Potřebuji ji vypustit kvůli přepravě poštou.Nevím ovšem jak zjistit, kolik je tam zbytkový tlak.
Taky mi není jasné co je pomalu, co hrozí atd.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Vypuštění tlakové lahve

Příspěvek od milius » 26 led 2014 21:56

Já posílal láhev napůl plnou.Nikdo s tim stejně točit nebude a váhově to není o tolik.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
nikko
Příspěvky: 39
Registrován: 12 led 2014 18:22
Bydliště: Ostrava

Re: Vypuštění tlakové lahve

Příspěvek od nikko » 26 led 2014 22:11

A dá se nějak zjistit, kolik v lahvi zůstalo?
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Vypuštění tlakové lahve

Příspěvek od dykmore » 26 led 2014 22:42

Milius: Je to jenom technická otázka - v přepravních podmínkách pošty je tuším zákaz přepravy tlakových lahví. Nemůže se stát po cestě nějaký průser? Třeba kdyby urazili ventil nebo podobně. Protože, pak by se při souhře nešťastných okolností, člověk nemusel do smrti vyhrabat z problémů.

Ptám se proto, že česká pošta v mém případě dokázala nemožné a při přepravě rozbila nerozbitelné. Asi tak jako balík "do ruky" do 24 hod jsem dostal do ruky, až když jsem si pro něj došel po 25 hodinách na překladovou stanici, veřejnosti nepřístupnou. Opravdu, u české pošty je možné naprosto všechno.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Vypuštění tlakové lahve

Příspěvek od milius » 26 led 2014 23:25

Přepravní podmínky nečtu.Zabalim,příjdu na poštu,vyplnim podací lístek a zaplatim dopravu.Nic víc.Přepravní podmínky mi nikdo číst nedává ani nenutí.Maximálně pošlu křehce.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
dunde.e
Příspěvky: 58
Registrován: 11 led 2014 11:30
Bydliště: Hranice

Re: Vypuštění tlakové lahve

Příspěvek od dunde.e » 27 led 2014 08:28

To, že přepravní podmínky nečteš, ještě neznamená, že pro tebe neplatí. Jak se nic nestane, tak je to v pohodě, jak je průser, tak se začne řešit vše....a zjišťuje se kdo to zaplatí. Riziko, že při přepravě někdo urazí ventil není zas tak malé...o jedné přepravní službě se říká, že tím posílat leda gumy, jinak vše rozmlátí i když tam je psané křehké.

U vypouštění lahve je technický problém snad jen možnost namrzání ventilu, takže vypouštět pomalu a třeba navíckrát a ...pak by neměl být problém.

Největší problém je u čistého kyslíku, chová se jako hořlavina-výbušnina (kde je kyslík, tam to hoří) navíc čistý kyslík nesmí přijít do kontaktu s mastnotou, mastnou hadicí apod. (problém může být i hadice od stlačeno vzduchu, která někdy byla napojená na běžný kompresor, který je mazán olejem...je tam dostačují množství oleje aby to buchlo). U kyslíkové flašky by se neměl snižovat tlak na nulu, jinak se může dostat bordel dovnitř, což je nebezpečné a opět by to mohlo tvořit i nějaké hořlavě směsy.
U obyčejného vzduchu by to ale neměl být až takový problém, ale přesto, nějaký minimální tlak by tam měl zůstat.

Jinak v historii bouchaly lodě poháněné párou, explozi způsobovala rychlá expanze přehřáté vody, která se přeměníla během okamžiku na velký objem par.....10Llahev má v sobě při 300barech cca 3m3 vzduchu..asi by to nebyla taková katastrofa.
CZ200S FS - 4.5mm , Delta 4x32AO Mil-Dot
nikko
Příspěvky: 39
Registrován: 12 led 2014 18:22
Bydliště: Ostrava

Re: Vypuštění tlakové lahve

Příspěvek od nikko » 27 led 2014 08:41

Díky, pánové, že jste mi vše trpělivě objasnili.
Uživatelský avatar
dudy
Příspěvky: 140
Registrován: 17 čer 2013 11:59
Bydliště: HLMP

Re: Vypuštění tlakové lahve

Příspěvek od dudy » 27 led 2014 09:02

Já sem flašky vypouštěl pootočením ventilem. :D
Bych z toho zas takovou vědu nedělal, dyť v tom neni sarin.
Možná tak nepouštět propána butána do kanálu, jako teď ten strejda ve zprávách.
Stejně tak ten Jouleův-Thomsonův efekt - nikdy mi ventil nezamrznul.
Navíc proč by měl zůstávat ve flašce tlak?
Že se tam dostane bordel přes zavřenej ventil, se mi moc nezdá.
A kvůli korozi? Když dělaj tlakovku, tak vytočej ventil a je v ní normální vzduch a nadto, kde se, sakra, bere ten vzduch v tom kompresoru? To je nějakej odvlhčenej speciál? Dyk je to normální vzduch ze vzduchu. A že by pod tlakem železo nerezlo? Asi blbost, ne?
Takže za mně: normálně to pustit ventilem, ne na plnej kotel a počkat, až to přestane syčet.
A k tý počtě: mi přišla balikem natlakovaná větrovka a tam je riziko poškození a úniku tlaku, nedejbože exploze, asi vyšší, než že ty jelita urazej železnej ventil na 300bar.
AA S400F cal.177 + Taipan 6-24x56 SCB EX
FX Typhoon cal.22 + Viper 8-32x60 SCB
AA ProSport cal.22 + Viper 10x44 SCB EX
Diana 52 cal.22 + Viper 10x44SCB EX
CZ 200 + Taipan 9-24x56 SCCB EX
SPA PR900W cal.4,5mm
A několik veteránů typu Diana 27, Slavia 613...
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Vypuštění tlakové lahve

Příspěvek od milius » 27 led 2014 09:46

dunde.e píše:To, že přepravní podmínky nečteš, ještě neznamená, že pro tebe neplatí.
A kde jako je mám číst?U nás v balíkově mi poučení nedávaj a já internet nemám :lol:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Smazaný uživatel 6696

Re: Vypuštění tlakové lahve

Příspěvek od Smazaný uživatel 6696 » 27 led 2014 10:17

Taky jsem kupoval láhev a majitel co mě ji posílal mě ji nechal naplněnou a naštěstí dorazila v pořádku, ale vždy to štěstí bejt nemusí. Viz. http://forum.gunshop.cz/eska-posta-ob-a ... 21088.html
Uživatelský avatar
dudy
Příspěvky: 140
Registrován: 17 čer 2013 11:59
Bydliště: HLMP

Re: Vypuštění tlakové lahve

Příspěvek od dudy » 27 led 2014 10:44

Tady řešíme tlakovou flašku s luftem a počta normálně vozí pekelný stroje, viz. Albixon před čtrnácti dnama. :D
AA S400F cal.177 + Taipan 6-24x56 SCB EX
FX Typhoon cal.22 + Viper 8-32x60 SCB
AA ProSport cal.22 + Viper 10x44 SCB EX
Diana 52 cal.22 + Viper 10x44SCB EX
CZ 200 + Taipan 9-24x56 SCCB EX
SPA PR900W cal.4,5mm
A několik veteránů typu Diana 27, Slavia 613...
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Vypuštění tlakové lahve

Příspěvek od milius » 27 led 2014 10:59

Moc řešíte :roll: To je jako s jednou vzduchovkou.Na netu se objevila fotka zavázanýho palce a kvůli tomu to nikdo nekupuje.Co na to,že těch vzduchovek jsou desetitisíce :? Ventil byl tuším plastový.Tzn.,že pokud má láhev 5kg a spadne to na plastový ventil byť v krabici,tak to musí zákonitě prasknout.To jsem psal už v tom tématu k události.S tím musí ale počítat ten,kdo to balí.Já bych ho omotal miralonem.To je fyzika.
Pokud si objednáte láhev v eshopu,tak vám taky neřeknou,abyste si pro ni přijeli osobně.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Smazaný uživatel 6696

Re: Vypuštění tlakové lahve

Příspěvek od Smazaný uživatel 6696 » 27 led 2014 12:47

Pokud to pořádně zabalíš, tak se ničeho neboj! Jen pro informaci. Pokud se něco posílá jako křehké, tak to musí být zabaleno, tak aby to vydrželo pád ze 3/4 m. Toto bylo řečeno jednomu známému na poště. :shock:
Odpovědět