Vypousteni kohutu

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 29 kvě 2008 00:15

To nas bylo hafo takze : nejaka ta manipulace (vypousteni dvouruc - blok palce) ale na otazku a rozebirat to nebudem? Odpoved : Hmm a k cemu, stejne si koupite neco jinyho a musite si osahat svuj kver.


Haness
Příspěvky: 44
Registrován: 26 kvě 2008 16:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness » 07 pro 2008 19:57

Zdravím Vás,

mám jednu otázku, nejsem sice žádný začátečník co se týká zbraní, ale potřebuji se zeptat, jak se nazývají jednotlivé pozice kohoutu, když je kohout vypuštěný, tedy nahoře, a potom když je natažený, tedy dole tak se nazývá toto - pohotovostní?
No a taky pozice kohoutu u CZ75 kdy je trošku stažen dozadu kvůli rozborce.

Díky za rady
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 07 pro 2008 20:01

To nejak nema extra nazvy...

Kohout je bud natazeny (tedy vzadu), nebo na bezpecnostnim ozubu (tedy uprostred) nebo plne spusteny (tedy vpredu - nebo DOLE (nikoliv nahore)).
Pauli
Příspěvky: 107
Registrován: 21 říj 2010 17:55

Re: Vypouštění kohutu

Příspěvek od Pauli » 21 bře 2011 11:04

Nám to komisař řekl,co a jak bude po nás chtít.
tslaby
Příspěvky: 119
Registrován: 17 pro 2011 13:16
Bydliště: Petrovice

Re: Vypouštění kohutu

Příspěvek od tslaby » 20 pro 2011 14:45

Já jsem se komisaře zeptal, jestli chce zbraň vypustit ranou jistoty nebo přes spošť. Řekl mi že je to na mě, ať se zachovám jako by to byla moje zbraň, tak jsem to dělal přes spoušť. Bezpečnost a rozborku jsme dělali s CZ 83.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
kolaCZek
Příspěvky: 12
Registrován: 08 pro 2011 09:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypouštění kohutu

Příspěvek od kolaCZek » 28 pro 2011 14:58

Teda... Vy tu resite veci. Ja delal praktickou s G17 a zadny obstrukce okolo kohoutu jsem nemel. :-)
Komisar si nas volal po 2. Mel kolegu a zkouseli nas po dvou. Kazdy si mohl vybrat, jestli s Cizou nebo Glockem.
Se mnou sel nejakej frajirek, co se vychloubal, ze je policajt a ze ma doma neregistrovany tohle a tamhleto. A pak pohorel. Komisar chtel videt rozborku, tak se jal rozebirat natazenou a nezkontrolovanou Cizu. A misto, aby drzel hubu a po napomenuti to napravil, tak se zacal dohadovat. Docela partizan... :lol: Nejak jsem ho ani nevidel odchazet, jak rychle ho vyrazil. Najednou tam proste nebyl... :lol:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
SandW
Příspěvky: 2
Registrován: 03 úno 2012 15:54

Re: Vypouštění kohutu

Příspěvek od SandW » 04 úno 2012 12:12

za 14 dní jdu ke zkoušce a hrozně se bojim vypouštění kohoutu. mám "ošahanýho" akorát glocka, čezetu nebo jinou zbraň s kohoutem sem v ruce v životě nedržela a bojim se, že vyletim, až po mě budou chtít, abych vypustila kohout. poradíte prosím? :)

ještě dotaz - můžu vypustit kohout pomocí tlačítka pro vypouštění kohoutu, když je náboj v komoře?

děkuju :)
stankoff
Příspěvky: 17
Registrován: 04 led 2012 18:12

Re: Vypouštění kohutu

Příspěvek od stankoff » 06 úno 2012 17:51

Tak na nic nečekej a uháněj na nejbližší střelnici(nejlíp na tu , kde budeš dělat zkoušky) a tam určitě najdeš ochotné chlapáky kteří Tě to naučí a ukážou co a jak . Nebo taky můžeš kontaktovat komisaře kterého budeš mít a většinou jsou ochotní a přesně Ti specifikuje co bude chtít a co nebude tolerovat ani náhodou.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypouštění kohutu

Příspěvek od Artifex » 06 úno 2012 19:49

To je vážně ta nejblbější rada co jsem slyšel... kontaktovat komisaře. Komisaři se losují takže koho chceš kontaktovat. Prostě napiš na policii pod kterou budeš dělat zkoušky na jaké zbrani se dělají, třeba teď mám na výuku člověka které bude dělat na Cz83, já dělal na CZ50 svého času a v Brně se standardně nedělá na ničem jiném než na CZ75... no, a prostě tu si běž na střelnici osahat tu danou zbraň. Jinak ohledně vypouštění kohoutu optimální řešení je takovéto: Palcem a prostředníkem držet boky kohoutu, ukazovák strčit před kohout. Zmáčknout spoušť a pomalu začít sklápět kohout tak, aby skřípl ukazovák mezi závěr a kohout. Ukazovák potom pomalu začít vytahovat, přičemž boční prsty stále kohout drží. Toto činit plynule a tak, aby bylo jasné, že kohout z žádné pozice nespadl, prostě plynulý pomalý pohyb. Takto je jasné, že i kdyby něco uklouzlo tak kohout je dvojitě držený a takto jsem to učil všechny na ZP a nikdo si nestěžoval že by měl při zkoušce s komisařem problém. Pokud máš více dotazů a někoho z těchto lidí v okolí, doporučuji kontaktovat sem, zajdou s Tebou na střelnici a všechno Ti vysvětlí, také takto působím: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... ke-zauceni
Ohledně vypouštění kohoutu pomocí tlačítka vypouštění záleží na zbrani, při zkoušce bych to ale nedělal. Vypouštění kohoutu takovýmto způsobem z nejběžnějších zkouškových zbraní zvládají jen CZ50/70 a tam je konstrukční chybička, nelze se u starší zbraně na toto spolehnout . Já na svojí vím že to tak dělat můžu a dělám to tak ale při zkoušce prostě třemi prsty. Hlavně do bezpečného prostoru, tak to dělám i doma a i u zbraní, kde je vypouštění pomocí páčky vypouštění bezpečné, vždy je možné že něco selže.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
stankoff
Příspěvky: 17
Registrován: 04 led 2012 18:12

Re: Vypouštění kohutu

Příspěvek od stankoff » 09 úno 2012 16:17

Nevím , co je na mojí radě nejblbjejšího...ZP jsem dělal v.r 1998 B a v.r.2000 A,G .To se komisaři nelosovali ale šel jsi ke stolu který byl volný.Kontaktovat komisaře byl nápad mého kamaráda který je perfektcionista a přes placenou průpravu a pomoc moji a mých kamarádů si zašel za komisařem a podrobně si od něho nechal vysvětlit průběh .Pro komisaře to nebyl žádný problém mu věnovat 15 min svého času . A znám min.dva další kteří to také tak udělali.
bofy
Příspěvky: 3
Registrován: 26 čer 2011 12:36

Re: Vypouštění kohutu

Příspěvek od bofy » 30 dub 2012 19:52

Vždycky záleží na kusu, na který narazíte. Věřím ale, že většina komisařů jsou rozumní lidé. Nelosují se ale těsně před zkouškou jak králík z klobouku ale musí být určení ke zkoušce příslušným útvarem PČR. Takže když někdo dostane oznámení o prováděné zkoušce, měl by být konkrétní komisař už určený. Ovšem může být problém na něj získat kontakt. Nevím, jestli by byl někdo neochotný k případné konzultaci před zkouškou, to záleží pouze na něm. Určitě se ale dá zajít na střelnici, kde se zkouška bude konat a tam se domluvit na tom, jakou zbraní bude prováděna a jestli je možno si ji hned osahat a naučit se s ní zacházet. To zas záleží na tom, jaké služby střelnice poskytuje. Při vlastní zkoušce je nejdůležitější dodržet bezpečnostní pravidla a neohrozit sebe ani nikoho jiného. Za to je vyhazov tutový, jinak je to zas od kusu ale to jsem psal na začátku. Neznám komisaře, který by nutil přezkušovaného k vypouštění kohoutu na zbrani, která má náboj v komoře. A na zbrani dostřílené nebo pouze s nataženým kohoutem či úderníkem je celkem jedno, jak to udělám. Já jsem vždy upřednostňoval tzv. ránu jistoty - cvaknutí naprázdno se zbraní namířenou do prostoru střelby, (ono to u některých zbraní ani jinak nejde), ideálně směrem na terč, v žádném případě těsně pod nohy před sebe. Některému komisaři se to nemusí úplně líbit - starší zbraně na to byly háklivé a mohlo dojít k poškození ale v žádném případě to není chyba a nemůže vás za to nikdo vyhodit od zkoušky. Já bych považoval za daleko větší problém, kdyby se vám při pokusu o vypuštění kohoutu přes palec druhé ruky tento vysmekl a klepl do úderníku. Pokud má zbraň vypouštěcí páčku, lze použít i tu ale jak říkám, zůstal bych u první možnosti, třeba s tím, že mě to tak někdo naučil.
Phoenix
Příspěvky: 5
Registrován: 05 črc 2012 12:00

Re: Vypouštění kohutu

Příspěvek od Phoenix » 05 črc 2012 13:35

zdravím - nedávno jsem abslovoval zkoušku na jedné Pražské střelnici -test ok -praktická zkouška odchod :roll:NEDAL jsem ránu jistoty před rozborkou :!: :!: :!:)) byla tímto konkrétním komisařem bezpodmínečně vyžadována))-ruční vypuštění kohoutu po vyndání zásobníku a prohlídce komory neakceptoval :!: :!: :!:a řekl že pokud nesouhlasím mohu na opravu na jinou střelnici ,že on to chce TAKHLE apropo tento komisař je letitým na předních příčkách umístěným střelcem IPSC.... Opravu jsem provedl na stejné střelnici Na opravné zkoušce jsem ránu jistoty před rozborkou PROVEDL a vše ok :) -ačkoli nebyla tímto ´-,,jiným,, zkušebním komisařem vyžadována stačilo- )dvojpalečné vypuštění kohoutu,-samozřejmostí je ovšem před jedním či druhým zpusobem provést to NEJ,NEJduležitější oproti ráně jistoty naprosto opomíjené v těchto debatách :!: :!: :!: A TO,vysunutí zásobníku :!:popřípadě vsunutí prstu do zásobníkové šachty- :!: poté dukladná kontrola nábojové komory :!: :!: :!: BEZ těchto předchozích kroku se rána jistoty mimo bezpečný prostor střelnice a to jest k terči stane vpodstatě nechtěným výstřelem :( :!: - Přesto doporučuji vždy na zkoušce ránu jistoty dát ,jak před rozborkou=kontrola zbraně-tak po ´´dostřílení :!: :!: :!: Nicméně jak rána jistoty tak oboupalečné vypuštění kohoutu JE správně a musí ho zkušební komisař AKCEPTOVAT :P ale na to se raději nespoléhejte..... :?
Odpovědět