Vyjimka: kategorie "A"

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Výjimka: kategorie "A"

Příspěvek od .357Mag » 01 pro 2006 16:47

Žádal jste někdo z vás už o výjimku na zbraň nebo doplněk zbraně kat. A ?
Podělte se prosím o své zkušenosti!

Jak to vypadá? Kolik to stojí? Co se posuzuje? Jak dlouho to trvá? ... dostanu ji vůbec jako civil?

Díky moc :wink:


Buďte sami tou změnou, kterou chcete ve světě kolem sebe vidět. Mahátmá Ghándí
fredy

Příspěvek od fredy » 02 pro 2006 01:01

Zaleži ze ktereho kraje si, někde davaji bez problemu, někde vubec, jako třeba ve Zlině.
.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Příspěvek od .357Mag » 02 pro 2006 10:24

Prostějov ... kdyby se někdo "styděl" takhle na věrejnosti, pošlete SZ... :wink:
Buďte sami tou změnou, kterou chcete ve světě kolem sebe vidět. Mahátmá Ghándí
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 02 pro 2006 11:36

Otázka je, zda jsi ochoten zkousnout to, že ti policajti můžou téměř kdykoli přijít zkontrolovat uložení tvého "Áčkového" miláčka
.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Příspěvek od .357Mag » 02 pro 2006 11:45

Ares píše:Otázka je, zda jsi ochoten zkousnout to, že ti policajti můžou téměř kdykoli přijít zkontrolovat uložení tvého "Áčkového" miláčka
V tom problém nevidím. ... každá sranda něco stojí 8)
Naposledy upravil(a) .357Mag dne 02 pro 2006 11:52, celkem upraveno 1 x.
Buďte sami tou změnou, kterou chcete ve světě kolem sebe vidět. Mahátmá Ghándí
Uživatelský avatar
Tomáš Krejčí
Příspěvky: 37
Registrován: 06 říj 2006 12:20
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Tomáš Krejčí » 02 pro 2006 11:50

A není na to potřeba nějaká kategorie jako sběratelství? Mě na to P-5 řekli že to spíš nedávaj, musí se prej uvéds závažnej důvod. Asi si to každá Policie dělá po svém.
.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Příspěvek od .357Mag » 02 pro 2006 11:54

Tomáš Krejčí píše:A není na to potřeba nějaká kategorie jako sběratelství? Mě na to P-5 řekli že to spíš nedávaj, musí se prej uvéds závažnej důvod. Asi si to každá Policie dělá po svém.
Kategorii A zbroj. průkazu (sběratelství) mám. S tím "děláním po svém" začínám mít taky ten pocit... :roll:
Buďte sami tou změnou, kterou chcete ve světě kolem sebe vidět. Mahátmá Ghándí
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 02 pro 2006 22:24

§ 9

(1) Zbraň kategorie A je zakázáno nabývat do vlastnictví, držet nebo nosit, pokud není dále stanoveno jinak. Zákaz podle věty první se nevztahuje na vývoz nebo dovoz uskutečňovaný podle zvláštního právního předpisu.9)
(2) Policie České republiky (dále jen "policie") může udělit výjimku držiteli zbrojního průkazu nebo zbrojní licence, který provádí
a) sběratelskou nebo muzejní činnost,
b) přepravu, střežení mimořádně nebezpečných nebo cenných zásilek nebo střežení objektů mimořádné důležitosti, anebo objektů důležitých pro obranu státu,
c) výrobní nebo obdobnou činnost, při které ke zkoušení výrobků nutně potřebuje zbraň kategorie A,
d) výuku a výcvik ve střelbě ze zbraní kategorie A, nebo
e) filmovou nebo divadelní činnost; v takovém případě musí být zbraň nevratně upravena tak, aby při střelbě z ní mohly být použity pouze cvičné náboje a nábojky.
Výjimku lze udělit, pokud to neodporuje veřejnému pořádku a bezpečnosti, a lze ji časově omezit, pokud je udělena podle písmen b) až e).
(3) Jde-li o udělení výjimky k nabytí vlastnictví nebo držení zbraně uvedené v § 4 písm. a) bodě 1, která podléhá zvláštnímu režimu kontroly podle závazků vyplývajících z mezinárodní smlouvy, kterou je Česká republika vázána a která byla vyhlášena ve Sbírce mezinárodních smluv, musí předem vyslovit souhlas Ministerstvo obrany.
(4) Oprávnění nosit zbraň kategorie A se zaznamenává do zbrojního průkazu.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Dzarda

Příspěvek od Dzarda » 04 pro 2006 16:42

Vyjímku na kat. A jsem žádal pro přihlášení "Cvičné hlavně"pro pistoli Vz.52 trvalo to cca pět pracovních dnů než jsem s již koupenou hlavní (na základě nákupního povolení) :? oběhal zkušebnu . kde mi dali papír že nejde odzkoušet a dát CIP ......No a za čtrnáct dní mi vystavili PZ s popisem "Typ zbraně-Hlaveň.....Kategorie-A ...... :) Jiné zkušenosti s vyjímkami zatím nemám ......
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

já mám

Příspěvek od jspalek » 15 pro 2006 20:18

Já mám zkušenosti takovéto: Vyjímka na zakoupení samopalu vzor 58 full auto .....na Kladensku =zamítá se, v současné době z bezpečnostních důvodů. Jinak lze snad jen kromě podnikání v převozu peněz jen na sběratelské účely, ale znamená to doma jen leštit, schovávat v trezoru - bezp. skříň nedostačuje a 5x ročně návštěvu policie doma v obejváku:)

takže jsem si to rozmyslel...a ani mi to nemrzí:)
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
jolky palky

Příspěvek od jolky palky » 06 led 2007 21:15

S tim trezorem to neni zas tak pravda....pry staci skrin...A uz uplna blboste je:Ze to je ke sberatelstvi ze s tim nemuzes strilet.....Mam to ze spolehliveho zdroje.....zkusebniho komisare....jedinne co je pravda to s tema navstevama policie kdykoli budou chtit.Akora musis chodit na strelnice kde je povoleno strilet automatickyma zbranema a to taky neni vsude....
P.D.
Příspěvky: 129
Registrován: 27 pro 2006 22:30
Bydliště: stř.čechy

Příspěvek od P.D. » 06 led 2007 21:34

Zkoušel jsem to na okr.Nymburk na sběratelské náboje(např.7,62x54R-svítící a 7,62x39) a zamítá se z důvodu,že společnost namá zájem na hromadění zakázaného střeliva.Bylo to podle staráho zákona,po schválení nového vzdali 2 ze3 držitelů.Ten poslední je prodejce zbraní a má toho asi víc a dokonale zabezpečeno.Po další info na odd.zbraní a střeliva mi mou žádost rozmluvily.Co vím,tak na zbraně má vyjímku pár šťastlivců.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 06 led 2007 21:34

Pokud 58čka fullauto nebude opatřena civilníma značkama ze zkušebny, tak je na sběratelský účely a na vyjímku držet můžeš, ale střílet bys s tím fakt neměl.
jolky palky

Příspěvek od jolky palky » 06 led 2007 21:37

No ja pevne verim ze ji dostanu na "tommika" M1A1....
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 06 led 2007 21:42

Já bych moc chtěl Špagina :) Sice mám hovadskej trezor, ale nemám zájem aby mě policajti buzerovali ohledně kontroly zbraní, tak si radši nechám zajít chuť.
Nehledě na to že člověk nikdy neví co "vyvolení" vymyslí za pár let za zákon, a je velice pravděpodobný, že jako první stáhnou A-čkový zbraně.
Odpovědět