Vyhrozovani palnou zbrani

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhrožování palnou zbraní

Příspěvek od Artifex » 23 črc 2013 19:04

MV


Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Vyhrožování palnou zbraní

Příspěvek od Queeg 512 » 23 črc 2013 21:21

Myslím že je to tak, že v první řadě odpovídá PČR, se kterou může a nemusí souhlasit státní zástupce, a ten rozhoduje o tom, jestli nakonec nebudou odpovídat soudy :( Teda pokud se to nějak nezvrtne a PČR nenasadí zásahovku a odstřelovače, od těch může rozhodující a nezvratná odpověď přijít už v úvodu.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Vyhrožování palnou zbraní

Příspěvek od duffioso » 28 črc 2013 09:37

Mimochodem,resili jste tu,ze by mohl byt pruser,kdyz byste zadrzeli cloveka v aute a on chtel jen radio,nebo v byte veci za par korun.Nebojte se ze to bude jen prestupek.Vzdycky je to trestny cin vloupani,hodnota ukradenych veci,nehraje roli.Prekonal pevnou prepazku,vloupal se.Neco jinyho,je to treba v kramu,kde slohne krabicak za 29,-
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Ironfist
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012 11:19
Bydliště: Sokolovsko

Re: Vyhrožování palnou zbraní

Příspěvek od Ironfist » 30 zář 2013 22:12

Ach jo, pánové jsem z Vaší zásadní neznalosti zděšen, ale je dobře, že se na to ptáte, alespoň neuděláte nějakou pitomost. Obecně, jak v Listině základních lidských práv a svobod, tak v NO nebo KN platí, že ochrana života, zdraví, svobody a majetku (cti a jiných zájmů chráněných zákonem) je garantována. Ovšem každá ochrana má jinou právní sílu. Ochrana života je nadřazena ochraně zdraví, ochrana zdraví je nadřazena ochraně majetku atd. V sitaci kterou jste nastínily jste chránily cizí majetek. To můžete za předpokladu, že tím neohrozíte delikventovo, či dalších nezúčastněných osob, život či zdraví, a dále za předpokladu, že delikvent se dopustil skutečně trestně protiprávního jednání, nikoliv pouze přestupkového. Dokazování, zda jste se nedopustily veřejného ohrožení, omezení osobní svobody nebo dalších t.č. a přečinů se raději ušetřete. Přeloženo do češtiny, nehas co Tě nepálí, jinak máš velkou pravděpodobnost, že skončíš na krchově nebo ve vězení.
exel
Příspěvky: 4
Registrován: 01 říj 2013 11:41

Re: Vyhrožování palnou zbraní

Příspěvek od exel » 01 říj 2013 12:21

Tak podobný případ co se teď děje mě : Jedu autem které mám upravené na závody. Do cesty mi skočí člověk a já zastavím. Stáhnu okénko, a pán celej zrudlej v afektu řve že jezdím jeho ulicí a že jezdím rychle a že mi rozbije držku a rozkope auto. Já na něj že rozhodně rychle nejezdím ( danou ulicí jedu jen z práce se studeným autem a řadím 1, 2 a brzda - je krátká ) říkám že se mu to zdá jelikož mám závodní celé výfukové potrubí. To ho ještě více naštvalo že jsem mu odvětil A začal řvát to samé až mě celého poprskal a opřel se levou rukou o A sloupek vozidla a se slovy že mi tu držku rozmlátí se začal natahovat pravou rukou na mne do auta. Já se naklonil do prava a z přihrádky pro spolujezdce jsem si vzal do ruky plynovku. On jak jí uviděl okamžitě ustoupil se slovy tohle si posral to mi zaplatíš - budeš pikat . A ejhle teď jsem před soudem - On tvrdí že jsem na něj namířil, natáhl a zmáčkl spoušť se slovy já tě zastřelím. Má i svědka, kterej tvrdí že slyšel cvaknutí spouště ale nic neviděl jelikož stál za dodávkou. ( bez výstřelu ) ( nemám v ní totiž náboje ) Zatím to vypadá tak že budu odsouzen pro vyhrožování pod pohruškou střelné zbraně. Policista kterej to vyšetřoval mi už při prvním výslechu řekl že si o mě myslí že jsem namachrovanej blbeček, kterej si léčí mindráky tím, že vytahuje zbraň na staré lidi a už od začátku celé vyšetřování je v duchu proti mne. 10.10. je poslední líčení kde mám přistavit vozidlo a za nastartovaného motoru se provede zkouška, zda mohlo být cvaknutí slyšitelné nebo ne .
Shrnuto: nikoho nezajímá zda mi vyhrožoval nebo ne, zda jsem se cítíl být ohrožen. Pro ně jsem mladej ( je mi 27let , a panu dotyčnému je něco přes 40 ) kluk se zbraní a potencionální hrozba. Normálně pracuji, bydlím, nikdy jsem nikomu neublížil. Jestli to dopadne špatně tak mám zničenej život jen protože si někdo něco přikrášlí a zalže.Dneska jsem u soudu řekl že mne mrzí jak se to vše ubírá, že od začátku se hledí co vše řekl on a že on je prostě starší tak proč by lhal. Dále jsem řekl že to mám v hlavě srovnaný a moc dobře vím jak se ke zbrani chovat byť je jen plynová a že bych ji jen tak na někoho nenamířil. Na toto mi soudce řekl že tímto co jsem teď pronesl jsem si uzavřel možnost k alternativnímu trestu. ( neví proč ) Takže bacha na ty zbraně !!! Ať nedopadnete jako já.
Ironfist
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012 11:19
Bydliště: Sokolovsko

Re: Vyhrožování palnou zbraní

Příspěvek od Ironfist » 01 říj 2013 21:05

Inu to je přesně ten důvod proč má zbraň zůstat v pouzdře. Tvrzení proti tvrzení, podložené svědeckou výpovědí další osoby. Pan soudce je navíc zřejmě ovlivněn skutečností, že Tvé auto je vytuněné, tudíž lze předpokládat, že majitel sportovně upraveného auta jej užívá pro sportovní jízdu, tedy porušuje dopravní předpisy a vede adrenalinový a ke společnosti bezohledný způsob života. To odpovídá svědectví druhé strany. Cestu k alternativnímu trestu jsi si uzavřel tím, že jsi neprojevil účinnou lítost, eventuelně jsi se nesnažil odčinit škodlivý důsledek svého společensky nebezpečného jednání. Máš vlastního advokáta? Prober to s ním.
exel
Příspěvky: 4
Registrován: 01 říj 2013 11:41

Re: Vyhrožování palnou zbraní

Příspěvek od exel » 02 říj 2013 00:15

Vozidlo není vytuněné, jezdím s ním mistrovství. Vše má homologaci E ( způsobilé pro provoz na komunikaci ) Nepatřím k těm co maj čím větší lauf a kola tím lépe. Vše je propočítáno a odlazeno. Vživotě jsem nedostal pokutu za rychlost. Neříkám že se někde rychle neprojedu - to každej. Ale na vyblbnutí mám trať. Jen je prostě hlučné a motor je vysoko otáčkový spolu s krátkou převodovkou. Ale teď k věci - nevím v čem mám projevit lítost. Já se bál o svůj život a o svůj majetek. Na nikoho jsem nemířil a už vůbec nezmáčkl spoušť . Jen jsem po ní šáhnul. Od toho taky je - sebeobrana.
Nemám právníka - nikdy by mne nenapadlo že se to takhle na mne obrátí a hlavně na něj nemám ani finance.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Vyhrožování palnou zbraní

Příspěvek od madbugie » 02 říj 2013 08:06

ajaaaaj celé zle...

s policajtami a s orgánmi sa zásadne nebavíme... a nedávame im žiadne informácie... ty si myslíš že si v práve ale opak je pravdou všetko čo povieš bude zneužité proti tebe... (iba im tak podsúvame to čo chcú počuť a zásadne to bude použité proti nám) - presne tak ako sa to stalo tebe...

dokazovať musia oni, nie ty...

študuj http://www.dfens-cz.com je tam veľmi vela článkov o tom ako to prebieha, a čo a ako robiť, či už pri použití zbrane či priestupku na poli dopravy - systém je rovnaký...

toho advokáta si zaobstaraj čo najskôr, lebo bude prúser ako brno... za nič... a tvoje výpovede treba anulovať, že si bol v rozrušení alebo čo...

tvoja obhajoba mala byť takáto, kedže je to len medzi vami dvoma... svedok ktorý stál za autom a nič nevidel je absolútne irelevantný, toho treba zmiesť zo stola... aj ja počujem vnoci ako nám puká krov na streche... to je už len čo za výpoveď že počul som cvaknutie spúšte... :D :D :D pri športovom aute ktoré na volnobech rachoce ako pokazená strojovňa... a koniec koncov ako vie ako cvaká spúšť na plynovej pištoli... je to ovplyvnená výpoveď naviac osobne zainteresovaného svedka ktorý je kamarát s poškodeným - neobjektívny ovplyvnený svedok, ktorý sa len domnieva že niečo počul...

ty si žiadnu zbraň nevyťahoval a žiadnu zbraň ani plynovú nemáš !!! a je na orgánoch činných v tresnom konaní aby dokázali opak... kruci brko...

prečo si to sem nenapísal ešte pred prvým konaním... teraz sa to už bude ťažko anulovať...

toto sa veľmi často deje pri dopravných nehodách, kedy človek je v strese, nevie čo hovorí, a policajt sa tvári priatelsky a všetko zapisuje... a potom prídete na súd a ste v takej riti ako nikdy... nehovoriť nič, nikomu, nikdy... nie je treba, lebo ak došlo aj k nejakej ujme na majetku alebo živote tak či tak sa to bude vyšetrovať, lenže ked už raz niečo uvediete do zápisu, je to tam a policajti a vyšetrovatelia majú prácu ulahčenú, a človek by neveril aká maličkosť dokáže "rozhodnúť" vo váš prospech či neprospech aj ked logika vám vraví že je to správne... logika je naprd. "právo" a "paragrafy" sú velmi pokrútené v tomto posranom štáte...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Ironfist
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012 11:19
Bydliště: Sokolovsko

Re: Vyhrožování palnou zbraní

Příspěvek od Ironfist » 02 říj 2013 13:53

V principu souhlas. Oni Ti nepridelili ani advokata ex offo? Nebo jsi ho odmitnul? I kdyby jsi se mel zadluzit a treba i prodat auto, nevahej a jdi do advokata, nebo si pekne poseres budoucnost. Zapis v rejstriku trestu a vykon odneti svobody Te bude stat vic. To co jsi napsal vyse nezapomen uvest u soudu. Jsi bezuhonny obcan, ktery uziva auto pro sportovni ucely, doloz treba ucast na sportovnich akcich nebo clenstvim ve sportovnim klubu, ktery dodrzuje dopravni predpisy a nikdy neobdrzel pokutu. Kazdopadne mas vterinu pred dvanactou. Nejvhodnejsi by asi bylo pres advokata pozadat o zmenu soudce. Hlavne neco delej hned ted.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Vyhrožování palnou zbraní

Příspěvek od madbugie » 02 říj 2013 14:00

presne tak, sudca je zaujatý voči mladým ľudom so športovými autami, čo je vo veci riešenia priestupku spáchaného zbraňou uplne irelevantné... a či tam vôbec nejaká zbraň bola... kto ju videl ???
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Vyhrožování palnou zbraní

Příspěvek od Queeg 512 » 02 říj 2013 14:05

exel píše:... Já se bál o svůj život a o svůj majetek....
Nebál jsi se spíš o život a zdraví? Prezentovat se jako člověk, co zbraní (byť nenabitou plynovkou, na čem ale jak vidíš nezáleží) brání majetek, v nastalé situaci nemusí být rozumné.
Ironfist
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012 11:19
Bydliště: Sokolovsko

Re: Vyhrožování palnou zbraní

Příspěvek od Ironfist » 02 říj 2013 14:06

No on se k ni sam priznal. Potrebuje ted hlavne dobryho advokata pres trestni pravo. Idealne z jineho kraje nez soud zaseda. Sice mu zaplati cestovny, ale mel by mit vyssi pravdepodobnost, ze nebude patrit do mistni "rodiny".
A Quegg ma samozrejme taky pravdu. Proste u preliceni sekas jednu botu za druhou. Pro Tebe jsou to jen slovicka, ale ony maji svuj vyznam a dokonce i jejich poradi v jakem je reknes ma svou vypovidaci hodnotu.
exel
Příspěvky: 4
Registrován: 01 říj 2013 11:41

Re: Vyhrožování palnou zbraní

Příspěvek od exel » 02 říj 2013 14:41

Zbraň jsem přiznal a dobrovolně odevzdal. ( teď už vím že to byla chyba )
Sháním advokáta.. Budu vám sem dávat info.
Ironfist
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012 11:19
Bydliště: Sokolovsko

Re: Vyhrožování palnou zbraní

Příspěvek od Ironfist » 02 říj 2013 14:49

Držíme palce, sežeň ho pokud možno ještě dnes, ať zachrání co se dá.
exel
Příspěvky: 4
Registrován: 01 říj 2013 11:41

Re: Vyhrožování palnou zbraní

Příspěvek od exel » 10 říj 2013 12:43

Takže dnes po soudu se mají věci takhle. Osouzen na 10 měsíců vězení s ostrahou s 12ti měsíčním podmíněným odkladem. Odůvodnění - žalující je otcem dvou dětí a nen pochyb žeby si vymýšlel. Zkouškaprovedena za nastartovaného vozidla kde bylo provedeno zmáčknutí spouště za slyšitelného kovového cvaknutí - kté zmiňuje poškozený. !!!!!POZOR!!!! tohle si ušil sám soudce, jelikož nikde není an zmínka že bych to zmáčk!!! Poškozený vypověděl že jsem zbraň natáhl za slyšitelného kovového cvaknutí a to slyšitelné nebylo!!! - takže zkonstruováno proti mne s cílem mne odsoudit. Právníka už jsem měl - nicméně to bylo jedno, soudce měl rozsudek už dávno připraven a vytištěn - jen ho přečetl.
Podáváme odvolání ke krajskému soudu. Důvod: důkazní nouze - zkonstruováno.
Takže tak :(
Odpovědět