Vyhazovaci nuz Mikov

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od Avax » 27 led 2011 23:46

Ahoj,
chtěl bych se Vás zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s vyhazovacím nožem od fy Mikov: http://www.gunshop.cz/cs/vyhazovaci-nuz ... -1870.html
Otec chce nůž - shodli jsme se na vyhazovacím, našel jsem tenhle a líbí se mi,tak bych mu ho koupil jako dárek. Bohužel se v nožích vůbec nevyznám.

A volili by jste plastovou, nebo dřevěnou střenku ?


G19
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od smates » 28 led 2011 12:35

Tenhle jsem mel s plastovejma strenkama,nez mi byl ukraden.Nemuzu na nej rict kriveho slova a to jsem se k nemu nechoval slusne :lol: Ostri docela drzelo i pri otevirani konzerv.Ma docela silne vyhozni pero.Strenky vyber jaky se ti libej,ja mel plast bude odolnejsi,nosil jsem ho bez pouzdra na dne tasky mezi bordelem.
Něco málo mám :-)
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 28 led 2011 17:26

Ani já proti tomuhle noži nemůžu nic říct. Koupil jsem tenhle, protože má zárověň otvíráky, takže nemusím třeba na konzervách kazit ostří nože.
Je otázka kolik do toho nože chceš nebo můžeš "vrazit" - já bych ti doporučil vzít raději některý s ostřím z oceli RWL34, která je odolnější než nerezová 420. Co se týče střenek: dřevěné vyjdou dráž a vypadají pěkně, ale je potřeba na ně dávat trochu pozor, zatímco plastové střenky vyjdou levnější a určitě budou i odolnější.
Jinak velkým plusem tohohle nože je to, že v případě zlomení výhozného pera je jeho výměna možná bez jakéhokoliv nářadí a MIKOV v návodu garantuje, že v rámci záruky zašle zdarma nové (zaplatíš jen poštovné). Mínusem je to, že nůž je jen snýtovaný, takže při hrubším zacházení může trochu "povolit", což by ale mělo spravit lehké sklepnutí kladívkem :wink:
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
rotwajlerdick
Příspěvky: 271
Registrován: 06 čer 2010 23:25

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od rotwajlerdick » 13 úno 2011 18:43

mam jen s nozem,drevo na rukojeti.pouzivam asi 5let a nosim stale na opasku.drzi ostri,vse ok.za celou dobu 3krat mneneno pero.ale to pposlou zdarma a je to otazka 5ti minut.mam vzdy ted jedno v rezerve.roman
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od PaF » 15 úno 2011 20:18

Co s temi pery delas? :shock:
Ja ho mam snad 20 let, kdysi jsem si z opatrnosti koupil perko navic, ale nebylo potreba :D
Ostri celkem drzi, dobre se brousi. Strenky mam cerny plast, elegantni, trvanlive. Zadna chyba.
Dnes uz klasika.S peknymi drevenymi strenkami krasny darek "made in u nas" :lol:
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od DrobasMirek » 15 úno 2011 20:32

pár jsem jich koupil obchodním partnerům k Vánocům takže putovali do USA, Kanady a Israele.. Z USA už mi přišel dotaz zda by nebylo možný poslat ještě pár kousků, už jsou objednaný a jeden z nich si i nechám, je to prostě klasika, zasloužilo by si to sice lepší ocel, ale v týhle cenový neni co řešit :)

teď používám nůž z tržnice a jsem spokojenej, MIKOV určitě nebude krok zpět a navíc má vývrtku! :mrgreen: hurá :lol:
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 15 úno 2011 23:16

S tím zasíláním do zahraničí pozor :!: Myslím že v USA a Izraeli asi nebude problém, ale existují ve světě země, kde vyhazováky nejsou u policejních složek zrovna moc v oblibě. Aby se potom z obchodních partnerů nestali trestanci :lol: Ale jako dárek se tenhle nůž samozřejmě hodí.
No a s tou ocelí - ještě je k dispozici buďto RWL-34 nebo damašková PMC-27. Ale to už jsme cenově trochu jinde...
A samozřejmě vývrtka = nejdůležitější "želízko" na noži :mrgreen:
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od DrobasMirek » 16 úno 2011 09:24

jj, to mě taky napadlo:-) každopádně ještě mel putovat jeden do Číny, ale to jsem si rozmyslel, ještě by přišli na to, že je to super nůž a za chvíli by se dal na tržnici koupit nůž Mírov, Nikov, Mikou atd.. :lol:
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od DrobasMirek » 17 úno 2011 12:00

tak už je mám doma krasavce. Kdyby někdo měl zájem tak jsem nedopatřením objednal jeden navíc takže bude k mání za 1200,- s pouzdrem, dokladem v krabičce prostě tak jak přišel- model s otvírákama a vývrtkou, ve dřevě.. . Ano, dají se na netu sehnat levněji, ale kam jsem volal tak nikde nemají skladem
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od Leon5216 » 15 kvě 2011 19:38

Zdravim, mam dotaz na skusenejsich ohladom nozov Mikov :D Chcel by som od nich vyhadzovak, ale potrebujem co najmensiu hrubku - je rozdiel v rozmeroch obycajneho noza a nozov s doplnkovymi otvarakmi, pilkami, vyvrtkami atd. ?
Dakujem :wink:
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od Zapy » 17 kvě 2011 15:08

Dostal jsem ten vyhazovák, ale dlouho se u mě neohřál. Tvar čepele není moc vhodna pro EDC, alespoň nebo pro mě. Moc se o ní neopřeš pokud je třeba.
Další več je ten vystřelovací mechanismus a sním i cena nože. 1100 kč za 420 je moc. Já sem si pořídil KA-BAR 4070 (800 kč) a ten je už z AUS8. Tím netvrdím , že 420 je bláto. Ale ten Mikov jsem brousil ve stejném přostředí co používam Kabar asi po půl roce, Kabar mám rok a jestě jsem nemusel sáhnout. Ono obecně je mikov dost předražený, ať se jedná o jakýkoliv nůž. Jinak Kabar je jestě tenčí než Mikov bez těch hračiček jako je otvírák a podobně.
Pokud bys chtěl ten Mikov jen zdůvodu ,že se jená o automatickej nůž, tak ti můžu s klidným svědomím říct, že zavírák otevřeš po 10 minutách cvičení stejně rychle.
Tlouška nože nehraje moc velkou roli, pokud ho budeš nosit na pásku u pasu, tam tě nějakej ten milimetřík navíc štvát nebude. Ve vnitřní straně kapsy pokud sahám pro klíče mi vadí i Kabar.

Pokud chceš ten Mikov protože se ti líbí, chybu neuděláš. Jestli hledáš pořádnej nůž za slušný peníze mrkni sem http://www.noze-nuz.com/ a na Mikov s klidným svědomím zapomeň. Taky se rozmysli na co ten nůž hodláš používat, já tam ty sarapatičky jako otvírák měl, ale nikdy jsem je nepoužil.. AUS8 zvládne bez problému otevřít i konzervu..
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od Leon5216 » 18 kvě 2011 14:38

Ja by som potreboval taky bezny noz na nosenie u seba pouzitelny ako unverzalny nastroj... teraz mam takehoto motylika za 11€
http://img5.cherchons.com/marchand/www. ... -large.jpg
ten je fajn, 420 ocel mi vpodstate staci, noz nejak extremne nezatazujem, len take bezne veci, povrazky, kable, kartonove krabice, nejake to oskrabovanie veci od spiny apod. :lol: uz ho pouzivam vyse roka a stale je ostry ako novy, akurat rukovat je z nejakej blato zliatiny, poistka je uz vyrypana takze sa niekedy samovolne pootvori a potom zavadza vo vrecku, a ked som chcel kliestikmi trochu stiahnut miesto na poistku tak sa spravila prasklinka skoro do pol dlzky :? Tak zvazujem noveho - odolnejsieho spolocnika, ked mi raz nadobro odide tento motylik :D
Vdaka dizajnu sa dobre nosi zlozeny v zadnom vrecku, mam ho tam stale, sedim na nom a nezavadzia mi, tak hladam nieco podobne, na com sa da cele dni sediet a neposkodi sa, a neposkodi moj zadok :lol: Cize podmienkou je jedine celokovova konstrukcia a otvaranie jednou rukou... a nejaky ten "slim design" :D Takze tak... a z toho nepreberneho mnozstva nozov neviem ktorym smerom sa vybrat
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od Matěj » 18 kvě 2011 18:33

Leon5216 píše:Zdravim, mam dotaz na skusenejsich ohladom nozov Mikov :D Chcel by som od nich vyhadzovak, ale potrebujem co najmensiu hrubku - je rozdiel v rozmeroch obycajneho noza a nozov s doplnkovymi otvarakmi, pilkami, vyvrtkami atd. ?
Dakujem :wink:

Taky jsem chtěl nůž a nechtěl jsem čínu. Rozhodl jsem se pro Mikov, protože je to český výrobek, ale když jsem si prohlédl jejich produkci, velmi, velmi rychle jsem si to rozmyslel.

Převážně ocel 420, umělá hmota v imitaci parohu :shock: :lol: a i neúměrná cena těch rádoby nožů byl důvod, že jsem šel do http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8848.php.

Spokojenost náramná, MIKOV nedoporučuju.
Kladivo
Příspěvky: 36
Registrován: 16 říj 2008 19:14
Bydliště: Plzen

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od Kladivo » 18 kvě 2011 20:09

Vyhazovák od Mikovu mám,ale nepoužívám od doby co mam http://victorinoxcz.cz/index.asp?menu=775&record=4817a tenhlehttp://victorinoxcz.cz/index.asp?menu=775&record=3515.Oproti nim mě přijde těžkej a čepel nic moc.Sentinel je podle mě na nošení lepší.Ahoj
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od DrobasMirek » 19 kvě 2011 08:51

Mikova vůbec nesundavám z pásku, jednou se mi povedlo ho zapomenout doma když jsem pral jeansy tak sem si vzal z auta "záložní" zavírák.. v průběhu dne mi v první řadě chyběl šroubovák, ze zvyku na automat sem se trochu pral s otvíráním jednou rukou a večer chyběla vývrtka..

prostě pro člověka, kterej potřebuje víc funkcí je to velmi rozumná volba.. nůž nijak zvlášť neopečovávám, krájim s nim co mi přijde pod ruku, maso, tenčí kosti, občas nějakej drát.
Rozhodně to neni nůž na sekání a páčení, za ty peníze se určitě dá sehnat lepší, ale já jsem spokojen
Odpovědět