Vyduta hlaven

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Vydutá hlaveň

Příspěvek od qwer » 15 pro 2012 20:46

Trochu bych to doplnil, olověná střela se sice snadněji protlačí ale také při tom "druhém" zařezávání zanechá část své hmoty. Je to o tom, že vydutá hlaveň se rychleji zanáší a je nutné ji důkladněji čistit. U plášťových střel to zanášení bude mnohem menší. Nic to nemění na faktu, že jde o vadu a také bych podniknul kroky k výměně hlavně nebo kde je to možné aspoň ke zkrácení.


JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Vydutá hlaveň

Příspěvek od JuroNR » 16 pro 2012 16:14

Vyduta hlaveň neni až taka vzacnosť a hlavne u 357 sa stavalo že roztrhlo aj valec, hlavne pri použiti slabšich a kratšich nabojov z 38special. Aj u gulovnic sa to stava že sa vyduje hlaveň, pri použití kratšich a lahšich striel.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Vydutá hlaveň

Příspěvek od Jim » 16 pro 2012 20:43

Tak to by chtělo vysvětlení, proč kratší a lehčí střela způsobí vydutí u kulovnice. Vypadá to nelogicky.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
glock1719
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2007 21:50

Re: Vydutá hlaveň

Příspěvek od glock1719 » 16 pro 2012 21:42

Větší blbost jsem neslyšel.Proč by proboha měla lehka střela vydut hlaveň? Přebíjim léta už 23 ráží , ale ted jsem se opravdu pobavil. :lol: :lol: :lol:
Štěstí přeje připraveným.
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Vydutá hlaveň

Příspěvek od JuroNR » 17 pro 2012 11:45

Co je na tom k nepochopení. Ved zopar prispevkov nazad vam to JirkaS vysvetlil,stači si to len prečitať. To že si o tom ješte neslyšel neznamena že je to blbosť.
P.s. Werich v jednej rozpravke povedal mudru vetu: človek by nemal zostarnuť kym nezmudrie. človek ktory se chlubí že roky prebija rozne naboje a nevie že použitim KRATšEJ a lahšej strely može dojsť k vydutiu hlavne,tak to je ostuda. Promiň za uprimnosť.
sided
Příspěvky: 62
Registrován: 13 čer 2008 20:55
Bydliště: okolo komína

Re: Vydutá hlaveň

Příspěvek od sided » 17 pro 2012 12:04

JirkaS popisuje co se děje ve vyduté, tedy už poškozené hlavni. To že by lehká střela byla primárním důvodem vydutí hlavně kulovnice je mírně řečeno pí..na.
O roztržení .357 revolveru použitím nábojů .38Spl bylo už napsáno tolik že se mi to ani nechce komentovat :roll:
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Vydutá hlaveň

Příspěvek od Jim » 17 pro 2012 13:27

JunoNR: nech být Wericha Werichem a vysvětli to tedy. Je to diskusní fórum, tak nás pouč, ale ne o případech u revolverů, ale u kulovnic, jak jsi napsal. Tvrdit, že to tak je nemá smysl, pokud to neobjasníš.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Vydutá hlaveň

Příspěvek od kersanti » 17 pro 2012 16:35

Nedalo mi to a řekl jsem si ,že přiložím polínko.
Poškození hlavně (obr postovaný na předešlé straně) došlo kvůli špatné laboraci náboje.
První možností je použití prachu pomalejšího + těžké střely.Maximální komorový tlak sice nepřeleze,ale klesá pozvolněji a v místě vydutí překonal mez kluzu materiálu.
Druhá možnost je squib load ,střela zůstane v hlavni a pak následuje další výstřel.
Třetí možnost je light load tj. množství prachu je pod minimálním doporučeným objemem s následným detonačním hořením(SEE).
Řekl bych,že při použití kvalitního továrního střeliva by k takovému poškození nedošlo - eliminace lidského faktoru.
tokin
Příspěvky: 4
Registrován: 16 srp 2012 17:09

Re: Vydutá hlaveň

Příspěvek od tokin » 17 pro 2012 16:56

dík,poslední názor se mi jeví jako pravdapodobně nejfundovanějsí.Ač jsi nejsem vědom,že bych použil špatbé střelivo,sice není tovární ale přebíjené Alsa pro.Kulka mi v hlavni též nezůstala,neměl sem problém s přebitím,vše fungovalo jak má.Na vedleším foru jsem četl názor,že by se mohlo jednat o tzv utrženou košilku nábojnice a následný výstřel a přežehlení košilky.Co vy na to?
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Vydutá hlaveň

Příspěvek od kersanti » 17 pro 2012 19:18

Že by se jen přetrhl plášť a část ho zůstala v hlavni? Pravděpodobnější by bylo,že střela zůstala v hlavni a další ji prorazila a část pláště by zůstal uvnitř.Přesto by byl uvnitř vidět a musel by jít vyjmout.
http://www.uzitalk.com/forums/showthrea ... post373678
tokin
Příspěvky: 4
Registrován: 16 srp 2012 17:09

Re: Vydutá hlaveň

Příspěvek od tokin » 17 pro 2012 19:50

Hezký fotky,jen co je pravda.Ale pokud by mi zůstala kule v hlavni,bylo by to v důsledku slabé prachové náplně a pistole by podle mě nepřebila.To se mi ale ani jednou nestalo,vše bylo v pohodě.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Vydutá hlaveň

Příspěvek od Zajic » 28 pro 2012 00:47

JuroNR: Tak vsichni tady cekaji na tve obhajeni te blbosti co jsi napsal, a asi ses ostudou uz propadnul do zeme, kdyz jsi radeji uz nenapsal vysvetleni :mrgreen:


Glock1719: Ja uz pomalu prestavam radeji na ty fora chodit, protoze se vzdycky pobavim kdyz nekdo napise nejake moudro vycucane s hajzl papiru :twisted:


:roll:
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Vydutá hlaveň

Příspěvek od JuroNR » 28 pro 2012 17:42

Ja zbytočne niečo vysvetlovať,ked už dopredu niekto napiše že je to ta najvetšia pičovina aku slyšel,a pod. Tak ked je to pičovina načo budem niečo vysvetlovať. Ja som napisal že to robia KRATKE a LAHKE streli-ešte schvalne som to napisal velkym pismom ale aj napriek tomu to niektory odbornici vytrhnu z kontextu a pisu už len o lahkych strelach.
To že tu niekto napiše že asi zostala strela v hlavni a nasledny vystrel sposobil vyduť hlavne,nad tym sa nikto ani len nepozastvi,čo to musi byť za strelca ktory vystreli a nevšimne si že ta rana bola taka slaba že to ani nevyplulo strelu z hlavne von ani sa o tom nepresvedči a vystreli znova-tak nad takymto prispevkom sa ja zase bavim cely tyždeň.
Styblo
Příspěvky: 19
Registrován: 22 pro 2010 17:30

Re: Vydutá hlaveň

Příspěvek od Styblo » 28 pro 2012 17:52

To že tu niekto napiše že asi zostala strela v hlavni a nasledny vystrel sposobil vyduť hlavne,nad tym sa nikto ani len nepozastvi,čo to musi byť za strelca ktory vystreli a nevšimne si že ta rana bola taka slaba že to ani nevyplulo strelu z hlavne von ani sa o tom nepresvedči a vystreli znova-tak nad takymto prispevkom sa ja zase bavim cely tyždeň.
Asi by ses divil kolik takovejch lidí po střelnicích běhá... A není to jen záležitost týkající se krátkých zbraní.
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Vydutá hlaveň

Příspěvek od JuroNR » 28 pro 2012 18:20

Vobec sa tomu nečudujem,ale najhoršie je to, že to ešte napišu na forum a s niekoho druheho ešte urobia idiota a to len z jedneho jedineho dovodu,lebo milosť páni o tom ešte neslyšeli.
Asi pred 4 rokmi jeden pan ktory mal 55rokov a cely život športovo strielal s revolveru 357 a samozrejme vela strielal tak naboje prebijal. potom na stare kolena kupil 9luger a prebijal aj tieto naboje,ale samozrejme naučeny s revolveru streli daval olovenne,časom mu olovo vplyvom tepla a tlaku sa nalepilo do dražok a začal sa mu zhoršovať nastrel. Prve čo ho napadlo,nie aby vyčislil hlaveň,ale že skusi či aj celoplašťove streli mu tak rozhadzuju. Samozrejme celoplašťova strela sa nedokazal pretlačiť cez dražky ktore boli zasrate olovom a tak mu hned za komorou praskla hlaveň. Takže aj taketo veci sa deju a urobi ich človek ktory 35 rokov striela suťažne.
Odpovědět