Vybusne Diaboly

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ufounekk
Příspěvky: 123
Registrován: 15 led 2012 20:45

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od ufounekk » 24 bře 2013 20:42

Někde jsem tu četl o svíticích diabolkách.... tak tady je video z dnešního pokusu, příště zkusím vylepšit svítivost a třeba barevnost... omlouvam se za kvalitu :?


FWB 800 FT basic, burris
BSA R10 mk2, MTC Viper

N = R * fp * ne * fl * fi * fc * L
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od Trojan » 27 bře 2013 11:40

Ja mam objednane ty gamo expander v .22, pristi tyden to ozkousim. Kamarad mi namicha nejaky flash, snad to bude stat za to :)

ufounekk: hele ja na tom videu skoro nic nevidel :D
Uživatelský avatar
ufounekk
Příspěvky: 123
Registrován: 15 led 2012 20:45

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od ufounekk » 27 bře 2013 12:51

Nojo no, foťák ve tmě nevidí, zkusím to za šera s jasnější náplní...
FWB 800 FT basic, burris
BSA R10 mk2, MTC Viper

N = R * fp * ne * fl * fi * fc * L
Uživatelský avatar
ufounekk
Příspěvky: 123
Registrován: 15 led 2012 20:45

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od ufounekk » 27 bře 2013 20:20

Svíticí diabolka explodující při narazu - nové video za šera
FWB 800 FT basic, burris
BSA R10 mk2, MTC Viper

N = R * fp * ne * fl * fi * fc * L
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od ViTTek » 27 bře 2013 20:50

Svítící :shock: ? mi připadala že hoří už za letu :D
Uživatelský avatar
ufounekk
Příspěvky: 123
Registrován: 15 led 2012 20:45

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od ufounekk » 27 bře 2013 20:56

No, vo to mi šlo. Chtěl sem něco jako stopovou střelu, aby byla vidět draha letu letu za tmy...
FWB 800 FT basic, burris
BSA R10 mk2, MTC Viper

N = R * fp * ne * fl * fi * fc * L
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od jirkahu71 » 27 bře 2013 21:40

zajímavý efekt :) nějaké bližší info?
Uživatelský avatar
ufounekk
Příspěvky: 123
Registrován: 15 led 2012 20:45

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od ufounekk » 27 bře 2013 21:53

Stejný postup jako při výrobě výbušných diabolek s tím rozdílem že na kapslík už NElisujem alobal. Pak je nutno vystřelit přes list papíru aby došlo k iniciaci, pro zjednodušení stačí na hlaveň přigumičkovat dvě špejle a na ně napíchnout kousek papíru...

Jinak chci vyzkoušet náplň z těch barevnejch, sršících čmeláků...
FWB 800 FT basic, burris
BSA R10 mk2, MTC Viper

N = R * fp * ne * fl * fi * fc * L
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od duffioso » 01 dub 2013 21:04

Nechci zakladat nove vlakno,ale zkuste vybusne terce. http://www.eureko.cz/chladici-instantni-sacek-380
a dark alu prach,neboli pyrohlinik,sezenete ho v kazdem lepsim e-shopu s pyrotechnikou.Na pul kila dusicnanu amonneho jde vrchovata polevkova lzice pyrohliniku.Mate nekdo moznost vyzkouset?Po protrepani smesi,staci nechat v obalu a vystrelit do toho.Samozrejme je lepsi nadavkovat mensi terciky.Nemam jistotu,jestli to zvladne diabolka.Popripade se dalo pohrat s velikosti zrn dusicnanu..22lr to zvladne odpalit.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od LaRi » 02 dub 2013 01:35

Asi si to opravdu nezaslouží vlastní vlákno. Pokoušel jsem se vyrobit výbušné terče, ale dusičnan amonný nebyl k mání, tak jsem použil můj oblíbený chlorečnan draselný. V klasické složi s pyrohliníkem 70/30 váhových. Kulovnice (0,223 REM) to umí spolehlivě průstřelem, větrovka (4,5, 16J) to dá taky, ale.
Konstrukce byla následující: papírová trubička od pytlíků ze samoobsluhy, říznutá na třetiny, papírové ucpávky přelepené lepící páskou a mezi nima cca15g flashe volně sypaného. Druhá varianta byla z takové té měkké krabičky od paštiky, taktéž 15g, ale na placato, zabaleno v ubrousku aby to drželo tvar. Líp se to trefuje. Výstřel z kulovnice prakticky splyne s výbuchem dělobuchu, tedy na 50m, takže efekt spočíval víceméně v záblesku a oblaku kouře. Na 150m, delší střelnici jsme nesehnali, byly rány dvě. Tedy bylo jich víc, 150m už je dost. Asi 3-4, kolega, který si to na mě vymyslel je dobrý střelec. Tímto ho zdravím, jestli to tu čte, myslím, že sem nepřispívá.
S diabolkou je to horší, průstřel nestačí. Takže co s tím? Největší kravina co mě napadla, bylo dát do flashe říční písek. Frakce 3-5mm je tak akorát. Konstrukce stejná jako výše uvedená, obohacená o to kamení. Důrazně nikomu nedoporučuji toto zkoušet doma. Chlorečnanový flash je velmi citlivý a mohl by se rozhodnout k deflagraci už při plnění. S chloristanovým to bohužel nefunguje. Já tyto zhovadilosti vyrobil asi 4 a měl jsem štěstí, mám obě oči a všechny prsty. Z 50m se mi ty kamínky nevracely, ale spoléhat na to nelze. Takže tudy cesta nevede. Řešení je jednoduché. Dělobuch je třeba přilepit na železnou podložku. Například killzona gamosklopky je dobrá volba.(Štěpán ví) Tam stačí trubička 5mm vysoká boky přelepené papírem. Myslím, že jsme to zkoušeli i na nějakých panelech a bouchalo to taky. Záblesk v optice je velice příjemný, asi jako když se svařuje bez kukly. Takže před výstřelem zavřít oko.
Pokud chce někdo experimentovat s chlorečnanovým flashem, chovejte se k němu s náležitým respektem, on to sice takový démon, jak se lze leckde dočíst, není, ale možná jsem měl doposud štěstí. S tím dusičnanem amonným to půjde taky, ale zapomeňte na vzduchovku.
Tady je o tom víc: http://www.pyroforum.org/forum/viewtopic.php?t=2327
Je to v pokecu, což je veřejně přístupné. Láďa R a LaRi je prakticky jeden a ten samej
Závěrem asi takto: Prakticky je to k prdu. Znepříjemňovat kamarádům vzduchovkový závody, nebo prudit na střelnici, kde to předem zakážou a nebo vás pak vyženou, tak na to je to dobrý. Jinak jenom na zkoušku. Takže tak.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od duffioso » 02 dub 2013 02:17

Ja to sem dal kvuli te improvizovane vyrobe z instantnich chladicich sacku.Nemusi se kupovat cisty dusicnan amonny.Chlorecnan je jasnej a pridanim hrubsi frakce kremiciteho pisku uz je to tutovka,jen ta manipulace :-(
Ovsem porad si myslim,ze vyroba techhle flashu je bezpecna,oproti traskavinam.A uz vubec bych nechtel byt svedkem vyroby nektereho z organickych peroxidu,chemicky nedotcenym jedincem.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Slayer 85
Příspěvky: 2
Registrován: 13 bře 2013 16:59

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od Slayer 85 » 16 dub 2013 21:05

K těm diabolkám, já jsem někde na yt viděl zápalné, na základě nich jsem nacpal do otočené norica killer prach z petardy, řádně upěchoval a tu směs ze zápalné diabolky(hlavičky kovbojských zápalek rozdrtit a smíchat s vodou na kaši) dal navrch jako iniciátor. A světe div se mrdy jako kráva a v tel. seznamu byla po pár prostřelených stránkách výbuchem vytrhlá díra o velikosti koruny.
Tolik blbců, a tak málo nábojů.
ladabk
Příspěvky: 1
Registrován: 01 led 2014 22:54

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od ladabk » 01 led 2014 22:56

pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od pepan012345 » 03 led 2014 08:29

Ufounekk: Výborně, hezky Ti to funguje...Jen to zapalování škrtnutím o papír je trošku krkolovné, že? Já na střílení svítícíma diabolama používám tzv poplbrok. starou vzduchovku 5,5 upravenou na střílení poplašňákem.
Jako svítí směs používám KNO3 40% , hořčík 10%, titan 20%, a vše tmeleno taveninou sorbitu 20%. Sukýnku diabolky naplním touto smsí co to jde, nechám vychladnout a je to 100%ní spolehlivost. Pozor ale, dost to masakruje hlaveň.

Použití sorbitu a KNO3 má tu výhodu, že takové hoření je relativně "chladné" a pokud dáte přebytek sorbitu, máte šanci, že vám to příliž nevypálí hlaveň. Pozor na vyaborované flashové prachy z různých čmeláků a podobě, často obsahují také chlorečnany a kovové prášky jsou v nich záměrně hrubší, aby to dělalo větší jiskry, což asi úplně nepotřebujeme.. Moje směs například hliník neobsahuje, protože se v této směsi ani nevznítí, titan a hořčík ale ano.
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
Uživatelský avatar
ufounekk
Příspěvky: 123
Registrován: 15 led 2012 20:45

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od ufounekk » 04 led 2014 09:15

Díky, takhle jsem si "hrál" když jsem ještě neznal HFT :wink:
To je asi věc názoru, mě zase připadá krkolomné muset mít upravenou vzduchovku nebo připravovat směsy a taveniny u kterých dochází k zážehu už v hlavni. Každopádně tvůj postup bude zřejmě efektivnější...
FWB 800 FT basic, burris
BSA R10 mk2, MTC Viper

N = R * fp * ne * fl * fi * fc * L
Odpovědět