Vybusne Diaboly

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
AntonAnton
Příspěvky: 137
Registrován: 16 dub 2011 21:07
Bydliště: Marianské Lázně

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od AntonAnton » 20 bře 2013 20:24

Chlapi vykašlete se na teorii a chemikalie. Opatrně vrtáčkem prohlubte sukýnku diabolky ráže 5,5 mm. Z plastového věnečku pro kapslíkovou pistolku jehlou opatrně vyndejte náplň. Pomocí páratka vše napěchujte do otvoru v diabolke (pokud není sukýnka plná) a zakápněte vteřinovým lepidlem. A to je vše, rány jak z děla!!! Nefunguje to u ráže 4,5 mm !


Slávie 634 cal. 5,5 mm + Delta 4x32 AO + JSB Exact
Lov 21 cal. 4.5 (Novalov) + kolimátor RD 40+ JSB Match (zelené)
Lov 21 cal. 4.5 (Lov Bullpup) + kolimátor Walther Top Point II
Lov 21 cal. 4.5 (Lov Viper) + Bullet Project 4x32 AOE
Uživatelský avatar
greenie
Příspěvky: 723
Registrován: 14 zář 2009 20:30
Bydliště: SK

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od greenie » 20 bře 2013 20:54

To by mohlo fungovat, sikovne :D
na zaciatku bola Slavia 630, 4,5mm ...
Uživatelský avatar
ufounekk
Příspěvky: 123
Registrován: 15 led 2012 20:45

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od ufounekk » 21 bře 2013 08:52

Byl zde dotaz od Trojan, chce "do mekkého", Z vlastni zkušenosti vím že při použití tvého postupu s odvrtanou sukynkou nedojde k explozi při kontaktu s mekkým materialem. Naplň z kapslíku obsahuje jen minimum slože (která je natavena pod papírkem) tzn že máš diabolku naplněnou tak z 2/3 jenoum růžovym papírkem :lol: .
Po odvrtaní 3mm vrtačkem predatora napěchuju složí z petard, na to natlačím jeden kapslíkový papírek pak stačí zalisovat jednou max dvěma vrstvama alobalu a je hotovo. Explouduje i při narazu do listu papíru :twisted:
FWB 800 FT basic, burris
BSA R10 mk2, MTC Viper

N = R * fp * ne * fl * fi * fc * L
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od undead » 21 bře 2013 12:36

s týmy extra citlivými mám zlé skúsenosti, pri vyššom výkone buchnu už v hlavní alebo kúsok pred hlavňou, aj tak strieľam skoro vždy do dreva... :)
AntonAnton
Příspěvky: 137
Registrován: 16 dub 2011 21:07
Bydliště: Marianské Lázně

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od AntonAnton » 21 bře 2013 13:28

ufounekk píše:Byl zde dotaz od Trojan, chce "do mekkého", Z vlastni zkušenosti vím že při použití tvého postupu s odvrtanou sukynkou nedojde k explozi při kontaktu s mekkým materialem. Naplň z kapslíku obsahuje jen minimum slože (která je natavena pod papírkem) tzn že máš diabolku naplněnou tak z 2/3 jenoum růžovym papírkem :lol: .
Po odvrtaní 3mm vrtačkem predatora napěchuju složí z petard, na to natlačím jeden kapslíkový papírek pak stačí zalisovat jednou max dvěma vrstvama alobalu a je hotovo. Explouduje i při narazu do listu papíru :twisted:
Samozřejmě že je nutno střílet do pevné podložky. Těch papírků tam dostanu 5 - 6 kousků.
Na odstrašení nepříspůsobivé zvířeny to postačuje. Odmítám střílet do "měkkého"!!!
A neřeším jestli mi to může bouchnout v hlavni nebo za ní.
Slávie 634 cal. 5,5 mm + Delta 4x32 AO + JSB Exact
Lov 21 cal. 4.5 (Novalov) + kolimátor RD 40+ JSB Match (zelené)
Lov 21 cal. 4.5 (Lov Bullpup) + kolimátor Walther Top Point II
Lov 21 cal. 4.5 (Lov Viper) + Bullet Project 4x32 AOE
Uživatelský avatar
ufounekk
Příspěvky: 123
Registrován: 15 led 2012 20:45

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od ufounekk » 21 bře 2013 17:49

Asi si nerozumíme, reagoval sem na tvou odpověd k trojanovo otázce a ta zněla do mekkýho. Už mi jich pod rukama par prošlo a žádné exploze v nebo za hlavní se nekonaly.
a na tvé prohlášení "Odmítám střílet do "měkkého"!!! " mohu dodat jen: Nikdo tě nenutí!
Omlouvam se pokud sem Tě nějak rozhodil neměl sem to v úmyslu :mrgreen:
FWB 800 FT basic, burris
BSA R10 mk2, MTC Viper

N = R * fp * ne * fl * fi * fc * L
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od Trojan » 22 bře 2013 12:25

AntonAnton:
Nikdo tě do měkkého střílet nenutí, já tu nehodlám rozebírat humánnost použití různých kalibrů a střel vůči třeba potkanům. Když to ale potkanem proletí a on si chudák zhasne po dvou minutách v noře, asi to velké žužo není.
Jinak si dokážu takovéto lehce vybuchující diaboly představit jako ideální prostředek k ničení vosích hnízd v obytném prostoru...

Teď jsem trochu experimentoval, koupil jsem kapsle v ruličce, ty kolečka z toho vystříhávám. Měl jsem problémy s odpaly, vybuchovaly jen papírky ale nezažehly slož z petard. Zkusil jsem vzít nějaké obyč gamo, které mělo zezadu dost velkou díru, ještě jsem kus odvrtal takže tam opravdu bylo místa dost. Vložil jsem slož, nahoru dal kapslík (tím slabším papírem směrem ke složi) a nahoru ještě ocelovou kuličku z loveckých gamo. Naládoval jsem to obráceně a prdnul to v pokoji do antické sbírky úloh z matematiky. Vyděsil jsem si psa, u kterého normálně střelba vzbuzuje extatické vzrušení, ve sbírce díra jak kráva, roztržená diabolka na druhém konci pokoje a ta ocelová kulička zaražená někdě v té učebnici :D
Do zadku bych s tím teda dostat nechtěl.
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od mari » 22 bře 2013 12:27

Jeste kdyby se s tim dalo neco trefit :roll:
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od PEPAN » 22 bře 2013 13:53

Tu sbírku evidentně trefil.
Nejde!Prostě NNe
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od mari » 22 bře 2013 14:01

Kazdy mame asi jinou predstavu o tom co je trefit se.
Myslim ze s presnou diabolkou mam vetsi sanci neco zabit,nes s necim takovym s kterym se uspesnost trefeni treba krysy na 30 metru limitne blizi nule.
Ale jako sranda je to dobry.
Aby strela letela priblizne presne a mela vybuchovat, tak doporucuji dlouhe diabolky neco jako je Rabbit a vyvrtany otvor plnit necim lepsim.
Lepsi je plnit fulminatem,org. peroxidy ,.... Chce to ale jiz nejakou znalost a opatrnost.
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od Trojan » 22 bře 2013 17:58

Ono střílet potkany na 30m do hlavy nebo do páteře neni žádná prča, natož aby měla střela dostatečnou energii (já neříkám, že někdo netrefí a že některá vzduchovka tu energii nemá, jen říkám, že to není můj případ).

Do těch diabolí nejsem hnán ani tak potřebou mít explozivní munici, jako spíš touhou zas něco vyrobit... :)
Přesnost něčeho, co v sobě má nevycentrovanou ocelovou kuličku bude jistě zajímavá :D Už jsem ale dosáhl dobrých výsledků i tím způsobem co uváděl ufounekk takže tuhle kuličkovou metodu opustím.
A nejsem si jist, jestli byl PEPANův post myšlen ironicky, pokud ano tak se trefil, střílel jsem ze tří metrů... :D
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od PEPAN » 22 bře 2013 18:10

Popravdě ironicky ne tak úplně, s tim že je jasný že asi nestřílíš doma přez 5m.
já zas nepochopil mariho :lol: internet zku..ná. samozřejmě má pravdu
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
ufounekk
Příspěvky: 123
Registrován: 15 led 2012 20:45

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od ufounekk » 22 bře 2013 18:27

Mari, úspěšnost na 30m se nule rozhodně neblíží, záleží na úpravě a na tom jestli jsi diabolku při výrobě nezdeformoval. Rád pošlu nějaké nástřely na 30m až bude hezky. A plnit doporučuju složí z petard už kvuli jednoduchosti a nenáročnosti na přípravu a skladovaní(upřímně bych měl celkem obavy z něčeho silnějšího) :shock:
FWB 800 FT basic, burris
BSA R10 mk2, MTC Viper

N = R * fp * ne * fl * fi * fc * L
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od Trojan » 22 bře 2013 21:16

Já teda plním se střeleckejma brejlema na očích, sichr je sichr, zkoušel jsem nicméně do té slože mlátit a nic to nedělá, taktéž to nic neudělá při nárazu v diabolce bez nějakého iniciátoru.
Udělal jsem si 6 kousků z Predatorů, je mi ale blbé s tím jít třískat na dvůr, tak asi až zítra... :)

Krabička malých petard mě vyšla na 7kč, kapsle 100ks na asi 29kč. Já nevím, pokud budu jednoúčelově nakupovat nějaké chemikálie, těžko to bude levné..navíc to přece nebudu kupovat třeba 100g těch sajratů. To bych s tim musel plnit ty potkany a né diabolky (taky cesta :D )
Uživatelský avatar
ufounekk
Příspěvky: 123
Registrován: 15 led 2012 20:45

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od ufounekk » 22 bře 2013 21:40

"Výbušní potkani" to tu eště nebylo, asi vytvoříme nový téma ať se nám to neplete :lol:
FWB 800 FT basic, burris
BSA R10 mk2, MTC Viper

N = R * fp * ne * fl * fi * fc * L
Odpovědět