výber vzduchovky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
calvino
Příspěvky: 12
Registrován: 10 črc 2013 17:07

výber vzduchovky

Příspěvek od calvino » 06 čer 2018 21:14

Nazdar chalani,potreboval by som poradiť s výberom vzduchovky,kedže sa už nehrniem za výkonom ,chcel by som ráž 4,5 mm,hlavne kriterium je presnosť a tradičný vzhľad kov ,drevo,aj keď od tohto by som vedel upustiť,mala by to byť buď pružina alebo PCP. Momentálne mám PCP SPA Artemis 5,5mm,už je v nej osadený regulátor a čakám na novú hlaveň CZ,dovtedy by som si chcel rád z niečoho zastrieľať,páči sa mi viac PCP vzduchoviek od tejto firmy,najmä tie s nastaviteľnou spúšťou a väčšou kartušou ,akurát som nenašiel obchod kde by bolo ponukaných viac modelov,ak by niekto niejaký odkaz poznal budem vďačný.Uvažoval som aj nad Slaviou 634 aj som ju mal objednanú ale nakoniec vysvitlo že je to už výroba Perun ,neviem ako je to s kvalitou,tie so starším rokom výroby sú ponukané za dosť vysoké sumy,keďže sú to lamačky neviem či tam nebude ovplyvnená presnosť.Pozeral som DIANU 56TH tam ma najviac oslovil ten záklz ,taktiež AA pro sport ale momentalne nechcem vysoliť za vzduchovku cez 600€,viete mi poradiť niejakého výrobcu ktorý vie ponuknúť do cca 200 € slušnú presnú vzduchovku,ten cenový strop nie je pevne ohraničený ,pokiaľ ma niejaka zaujme zaplatím aj viac.


calvino
Příspěvky: 12
Registrován: 10 črc 2013 17:07

Re: výber vzduchovky

Příspěvek od calvino » 06 čer 2018 22:25

https://www.versandhaus-schneider.de/pr ... s_id/31452
ma niekto túto verziu HW50 s ? ma ten tlmič/kompenzátor niejaký zmysel okrem estetického hľadisko,ako zístím u tohto predajcu či dostanem pružinu 7,5J alebo exportnú ?
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: výber vzduchovky

Příspěvek od jama » 07 čer 2018 09:19

Moderátor u pružinovky moc smyslu nemá. Navíc u této HW50 je to dle mého nepěkné. Od Schneidera dostaneš vždy vzduchovku v 7,5J, je potřeba si najít odpovídající "exportfeder", nebo rovnou V-Mach sadu.
z ho.na bič neupleteš
calvino
Příspěvky: 12
Registrován: 10 črc 2013 17:07

Re: výber vzduchovky

Příspěvek od calvino » 07 čer 2018 10:51

uvažujem ešte nad HW80 ,pri plnom výkone bude asi vyhodnejšie mať kratšiu hlaveň ,alebo je v presnosti malý rozdiel ? Pri zlamovaní bude asi naopak mať dlhšiu hlaveň výhodou ,je ten kopanec pri výstrele 15 vs 22 J niejako veľmi výrazny, HW 50s dosiahne pri plnom výkone cca tých 15J ,HW 80 22J pri ráži 4,5mm ,preto to porovnanie
calvino
Příspěvky: 12
Registrován: 10 črc 2013 17:07

Re: výber vzduchovky

Příspěvek od calvino » 07 čer 2018 22:00

aký je rozdiel medzi HW 80,85 a 95 cenovo sú na rovnakej úrovni,čo som sa dočital verzia luxus by mala mať orechovú pažbu a váha hw 80 je podľa tabuľky na stránke weihrauchu najtahšia,v čom je ten rozdiel ?
Technische-Daten-HW-80-HW-85-HW-951.jpg
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: výber vzduchovky

Příspěvek od skagerak » 08 čer 2018 13:19

calvino
Příspěvky: 12
Registrován: 10 črc 2013 17:07

Re: výber vzduchovky

Příspěvek od calvino » 08 čer 2018 15:28

neuveríš ale túto diskusiu som čítal ,síce nie celú, pretože ma nebavila,cez vyhladavač som pozeral aj konkretne vzduchovky,pretože ja už mám v podstate celkom jasno čo chcem kúpiť ,len neviem aký model , v tejto téme som žiadne také porovnanie nenašiel,ale asi máš pravdu dočkať sa odpovede tu , idem radšej napísať mail priamo výrobcovi,mohli sa tu napísať rozdiely ,téma premenovať na weihrauch a bolo by to určite prehľadnejšie ako čítať 80 strán ,nechcem napísať o ničom sú tam užitočne veci ,ale je to tak trochu guláš, a ten smajlík s tými prevratenými očami radšej nekomentujem ,ale viem presne načo narazaš ,bohužial si trošku mimo ......
Zamčeno