Vyber vzduchovky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
juris
Příspěvky: 117
Registrován: 19 úno 2014 19:40

Re: Vyber vzduchovky

Příspěvek od juris » 02 lis 2014 09:11

Na HW 77 hledí sundáš,je taky na liště a muška je odmontovatelná,ale ničemu nezavazí,není v optice vidět.Já jsem volil s otevřenýma mířidlama.Hodijou se.


akagawa
Příspěvky: 10
Registrován: 24 říj 2014 19:53

Re: Vyber vzduchovky

Příspěvek od akagawa » 02 lis 2014 10:35

Ahoj všichni...tak jsem zjistil na Polském fooru..že HW 77 které mají na válci značku F v takovém znaku ,,domeček,, jsou Německé 7,5 J...max.rychlost Do 150 m/s.takže Pozor co kupujete.
thubalek
Příspěvky: 165
Registrován: 30 kvě 2013 08:09
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber vzduchovky

Příspěvek od thubalek » 02 lis 2014 17:15

No jasně ze v Německu koupíš jen 7.5J. Ale třeba u Schneidera si můžeš koupit silnější pružinu zrovna a vyměnit. Výměna není úplně triviální. Záleží teda na kusu, u některých kusů je rozebrání brnkačka, já s tím měl ze začátku problémy, teď už to ale dávám, chce to cvik. Jo a originální pružiny Weihrauch nejsou prý nic moc, takže každý stejně mění na V-Mach, takže je jedno s jakou pružinou to koupíš.
Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala.
- George Orwell
Jackob
Příspěvky: 1
Registrován: 02 lis 2014 23:03

Výber vzduchovky pre začiatočníka - 3 modely

Příspěvek od Jackob » 03 lis 2014 08:06

Zdravím, ako úplny amatér a začiatočník so streľbou zo vzduchvky by som bol veľmi vďačný za rady a komentáre k môjmu prvému výberu. Do vzduchovky by som rád investoval 200-250€ o čom som si už na fóre prečítal...dospel som k výberu troch modelov a ocenil by som teda každú radu, pre ktorý model sa mám rozhodnúť:

1.
http://www.colosus.sk/vzduchovka-ruger- ... cal-4-5mm/
- na tejto puške ma láka cena, drevená pažba, optika v cene a vcelku dobré recenzie

2.
http://www.merkuria.net/dlhe-vzduchovky ... alite.html
- kvalitná značka, očakávam spolahlivosť, bohužiaľ nutná investícia do optiky

3.
http://www.strelecky-portal.cz/e-shop/d ... m-16j.html
- o tejto zbrani soms a veľa nedočítal no bola by z druhej ruky od známeho za veľmi dobrú cenu 160€ a dá mi k tomu optiku Hawke 3-9x50 http://www.teremeshop.sk/product/puskoh ... 0-ao-2034/

Chystám sa strieľať rekreačne, streleckú kariéru neplánujem no rád by som mal kus, na ktorý sa dá spoľahnúť a vydrží. Poprípade vedeiť čo určite nekupovať!

Vopred ďakujem
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1261
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Vyber vzduchovky

Příspěvek od jama » 03 lis 2014 12:23

Já osobně mám dobrou zkušenost s Weihrauchem, ale spíš bych doporučil HW-57 s pevnou hlavní - je přesnější. Anebo vyšší modely HW-77 / 97, ale ty už jsou dražší.
z ho.na bič neupleteš
kirk
Příspěvky: 82
Registrován: 25 říj 2011 17:39

Re: Vyber vzduchovky

Příspěvek od kirk » 03 lis 2014 13:09

Asi by sa žiadalo doplniť, že "presnejšia s pevnou hlavňou" platí po naozaj dlhodobom užívaní, čo u rekreačného strelca môže trvať rok-dva-tri..., kým sa potenciálne riziko vôle na hlavni prejaví. Kým je zbraň nová a nie je vyslovene chybná, lámacia vzduchovka sa môže tej s pevnou hlavňou pokojne vyrovnať. Inak môže u nezainteresovaného vzniknúť dojem, že už na 10 metrov bude strieľať s centimetrovou odchýlkou :wink:
HW 50S (7,5 J)
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Vyber vzduchovky

Příspěvek od Marťyn » 03 lis 2014 17:10

Pevná je pevná o tom nemůže být pochyb.
Chápu, že člověk, který chce začít je nedočkavý a chce tu vzduchovku hned, ale vzhledem k tomu, že rozdíl v ceně mezi HW 57 a 77 je cca 100 E, tak bych ještě chvilku počkal a tu stovku došetřil (ono to nakonec bude stejně víc, ale to až později :lol: ). Budou Vánoce, Ježíšek třeba taky nějakou tu bankovku přispěje a po Novém roce bude na lepší pušku. :D
Pro rýpaly: mluvím z vlastní zkušenosti, kdybych si když jsem s tím začínal počkal a koupil to, co mám teď, nemusel jsem mezi tím investovat do tří mezistupňů.
Toš tak. :wink:
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
kirk
Příspěvky: 82
Registrován: 25 říj 2011 17:39

Re: Vyber vzduchovky

Příspěvek od kirk » 03 lis 2014 20:45

Aj mne tvrdili, že sa mi nákup pružinovkou predraží, pretože aj tak všetci skončia pri PCP. Prešiel som rýchlymi zmenami, ale PCP nemám ani po 5 rokoch a nechystám sa týmto smerom uberať. Niekto môže ostať aj pri lámačke, ak si naozaj bude strieľať iba v záhrade. Až na to, že to vopred ťažko odhadnúť :)
HW 50S (7,5 J)
Bavor
Příspěvky: 83
Registrován: 06 led 2014 18:05
Bydliště: Frýdlant n.O.

Re: Vyber vzduchovky

Příspěvek od Bavor » 03 lis 2014 21:43

Tak tak. Souhlasím. Mám lámačku a neměnil bych. Zkoušel jsem PCP a nic mi to neříká. Je to na mě moc sterilní a mi se to zdá moc snadné. Je to individuální. Zkusit se má všechno a pak je to o rozhodnutí, co se bude dále pilovat směrem k dokonalosti. A to myslím především dokonalost střlce a né nasypat majlant do kvéru a pořád svádět olšové ruce na techniku ;-)
Smazaný uživatel 5179

Re: Vyber vzduchovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 06 lis 2014 00:43

Došetři na HW77 , dáš o třetinu peněz více, ale dostaneš o 100% lepší pušku oproti tvému výběru. To ti tu potvrdí všichni. Neprohloupíš..
rpo7
Příspěvky: 1
Registrován: 06 říj 2014 08:50

Re: Výber vzduchovky pre začiatočníka - 3 modely

Příspěvek od rpo7 » 06 lis 2014 10:00

Jackob píše:Zdravím, ako úplny amatér a začiatočník so streľbou zo vzduchvky by som bol veľmi vďačný za rady a komentáre k môjmu prvému výberu. Do vzduchovky by som rád investoval 200-250€ o čom som si už na fóre prečítal...dospel som k výberu troch modelov a ocenil by som teda každú radu, pre ktorý model sa mám rozhodnúť:
...
Řeším podobný výběr, chtěl bych lámací pružinu s optikou na takové zahradní střílení (nemusí mít 16J, ale přiměřenou přesnost na 25m). Přečetl jsem více diskusí, ale často to končí jen doporučením PCP nebo HW97.
Opravdu neexistuje žádná vhodná zbraň v cenové hladině 5000-7000 (včetně optiky) ?

Proč ne třeba zmíněný ruger air hawk elite ?

Předem díky za názory.
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1261
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Vyber vzduchovky

Příspěvek od jama » 06 lis 2014 15:59

Ale jo, já bych v této ceně doporučoval z vlastní dobré zkušenosti Slavii a Deltu 4x32AO. Rozhodně tu, než nějaká gama, či hatsany.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Vyber vzduchovky

Příspěvek od libor007 » 06 lis 2014 17:04

Ten ruger=xisico. Pokud kápneš na dobrý kus, je to výborná koupě. Hodně uživatelů se ale s rugerem spálilo. Je velice nevyrovnaná kvalita. Pokud lamačku, šel bych do slávky. Hledej v zahraničních fórech, tam je toho o rugeru celkem dost.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
bruggi
Příspěvky: 51
Registrován: 13 zář 2006 12:14

Re: Vyber vzduchovky

Příspěvek od bruggi » 07 lis 2014 12:25

V téhle cenové hladině za sebe doporučím HW50S, která už má "rekord" spoušť a dá se sehnat za 6200,-. S "exactama" to z ní lítá 230-235 m/s. Jediné, co bych ji vytknul, je tovární nastavení spouště, s kterým si je potřeba trochu vyhrát k obrazu svému... oproti AA "z krabice" nic moc :)
Man
Příspěvky: 154
Registrován: 06 lis 2014 18:57

Re: Vyber vzduchovky

Příspěvek od Man » 08 lis 2014 17:08

Jackob:z variant,který jsi dal k posouzení,bych volil Weihraucha 50 a to jen v případě,že bych neoblomně trval na lámačce.Kdybych si chtěl nechat poradit,tak cenove nejbližší pevná hlaveň je HW 57,má otevřený mířidla,takže se z ní dá střílet i bez optiky,což má taky svoje kouzlo. :) Navíc HW,to je i krásnej kousek nábytku,dobře střílí,dobře vypadá. :)
Pokud bys tu lámačku musel mít za každou cenu, nedoporučuju S 634.Sice výkon tam je,ale takový věci jako třeba tvrdá a drhnoucí spoušť nebo kejvající se hlaveň hned u nové a další drobný nedostatky,kalí radost z toho,že ses stal jejím majitelem.Nakonec o S 634 je tady vlákno,tak si je proštuduj,abys věděl,do čeho jdeš :)
Zamčeno