vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
zmare20k
Příspěvky: 23
Registrován: 11 čer 2021 20:02

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od zmare20k » 04 čer 2023 20:42

položim otazku trocha inak, oplatí sa kupovat k HW97k aj HW100 ? S plnenim nemam skusenosti , s hmotnostou to bude približne rovnake,len zásobnik bude vačsi. Leda že by vymenil pružinu v HW97, momentalne mam okolo 10J,na 40m problem. Na 30m nastrelena.


mirdoss
Příspěvky: 21
Registrován: 06 lis 2017 19:04
Bydliště: Zvolen SK

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od mirdoss » 04 čer 2023 21:52

Ahojte,
chcem sa spýtať na názor Vzduchovka Norica Omnia ZRS 4,5mm, údajne nemá spätný ráz, či je vhodná na presnejšiu streľbu v porovnaní hw97. Zaujíma ma aj hlučnosť či je tým pádom menšia? Hmotnosť je menšia, teda iste aj to poteší a nebude tak náročná na údržbu ako hw-čko.
Tak celkove by ma zaujímali vaše postrehy či má zmysel o nej uvažovať, lebo mňa zaujala.
Ďakujem.
Norica Spider Camo 4,5mm, Bering Optics ACE Telescopic Sight 4-14x44
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od jama » 05 čer 2023 13:19

zmare20k píše:
04 čer 2023 20:42
položim otazku trocha inak, oplatí sa kupovat k HW97k aj HW100 ? S plnenim nemam skusenosti , s hmotnostou to bude približne rovnake,len zásobnik bude vačsi. Leda že by vymenil pružinu v HW97, momentalne mam okolo 10J,na 40m problem. Na 30m nastrelena.
Jeden čas jsem měl souběžně HW97 a HW100. Později už jen HW100. PCP je prostě mnohem uživatelsky přívětivější. Akorát to znamená láhev na vzduch a předem si zjistit dostupné možnosti plnění v Tvém okolí.
z ho.na bič neupleteš
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Arcturus » 05 čer 2023 13:58

mirdoss píše:
04 čer 2023 21:52
Ahojte,
chcem sa spýtať na názor Vzduchovka Norica Omnia ZRS 4,5mm, údajne nemá spätný ráz, či je vhodná na presnejšiu streľbu v porovnaní hw97. Zaujíma ma aj hlučnosť či je tým pádom menšia? Hmotnosť je menšia, teda iste aj to poteší a nebude tak náročná na údržbu ako hw-čko.
Tak celkove by ma zaujímali vaše postrehy či má zmysel o nej uvažovať, lebo mňa zaujala.
Ďakujem.
Zde máš celkem obsáhlou recenzi, která je rozdělena na 6 částí: https://www.pyramydair.com/blog/2023/05 ... -part-six/

Moc nevěřím, že bude méně náročná na údržbu než HW - přece jenom o ten zákluznej mechanismus se budeš muset taky nějak starat, ale dle recenze se jedná o zajímavou pušku. Osobně bych dal přednost HW, protože dřevěná pažba a roky prověřená konstrukce s hromadou dostupných dílů, ale proč nezkusit něco nového...

Jestli se ti líbí, tak ji objednej, vyzkoušej a poděl se s námi o své dojmy. Když se ti nebude líbit, můžeš ji v klidu vrátit zpět.
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Arcturus » 05 čer 2023 20:06

Nikdy nikdo neplňte PCP vzduchovky kyslíkem! Nikdy! Ohrožujete tím svůj život.
Do PCP patří vzduch. Pokud chcete experimentovat, tak experimentujte s inertním plynem (např. dusík nebo argon).
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Strix71 » 06 čer 2023 18:56

mirdoss píše:
04 čer 2023 21:52
Ahojte,
chcem sa spýtať na názor Vzduchovka Norica Omnia ZRS 4,5mm
Chtěl jsem jednoduše napsat "nekupovat", ale viděl jsem cenu 10 000,-?! a rozhodl jsem se k tomu vyjádřit.
Jedná se o Norica Marvis Gold s novou plastovou pažbou. Tato puška se vyrábí již mnoho let a její hlavní nedostatky nebyly dosud vyřešeny.
Kvůli jednodílné napínací páce tvrdý píst trhá válec při napínání. Tuto vzduchovku je potřeba promazávat každých dva tisíce výstřelů.
Dalším problémem je kulička v kostce hlavně, která časem dělá drážku v přepouštěcím kanálku, stejně jako záskočka u Slavie 620. Občas trpí narážka a pak se hlaveň přestane otevírat.
No a další "drobnosti": nepohodlná demontáž, těžko se shání náhradní těsnění pístu a pružiny nechutné kvality. U tohoto modelu se i puškohled umísťuje na plastový plášť.

Pozitivní je dobrá spoušť. Stejný jak je u Diany T05 s mnoha nastaveními.
No, a asi pažba s nastavením a pohodlná rukojeť je taky plus.

HW 95 je mnohem lepší a kvalitnější a cenově vychází stejně.
Diana 34 je levnější a nesrovnatelně lepší. K dispozici je i s plastovou pažbou a podobnou rukojetí.
Dokonce i španělská Cometa a Gamo mají lepší konstrukci, kvalitu a jednoduchost údržby.
A cena Cometa Fenix 400 včetně tuningu je mnohem levnější.

Stručně řečeno, pokud se tomu můžete vyhnout - nekupujte.
Pokud je to láska na první pohled, pak se o ni starejte a buďte shovívaví k nedostatkům.
mirdoss
Příspěvky: 21
Registrován: 06 lis 2017 19:04
Bydliště: Zvolen SK

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od mirdoss » 06 čer 2023 19:20

Ďakujem za informácie, také zhodnotenie sa človek bežný nemá odkial dozvedieť. dikes
Norica Spider Camo 4,5mm, Bering Optics ACE Telescopic Sight 4-14x44
akrij999
Příspěvky: 2
Registrován: 16 úno 2024 11:30

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od akrij999 » 19 úno 2024 21:16

Výběr první vzduchovky:

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Předem se omlouvám za delší příspěvek, ale jen takhle jsem asi schopný zachytit všechny svoje myšlenky a přesně popsat svou situaci.

Rozhodl jsem se splnit si klukovský sen a naučit se střílet, a proto bych si chtěl pořídit vzduchovku. Jsem člověk, který si rád něco zjistí než něco koupí, a nenakupuje jen podle obrázku. Jakkoliv kvalifikovaně se rozhodnout, se mi ale vůbec nedaří.

Můj cíl a žádaná specifika: Chci se naučit střílet na terč. Není třeba ničit plechovky, to by ostatně mělo jít tak i tak? Nemusí to střílet přesně na 1 mm na 200m. Nehodlám se účastnit nějakých soutěží. Chci jen, aby ta zbraň střílela přijatelně přesně tak, abych věděl, že když terč netrefím, je to chyba moje a ne zbraně, která si střílí, jak se jí zlíbí o 10cm vedle libovolným směrem. Chtěl bych, aby to mělo nějaký smysl, aby to byl koníček, kde bych se mohl postupně zlepšovat a např. navyšovat vzdálenost. Na jakou vzdálenost chci vůbec střílet? To bohužel přesně nevím. Ze začátku z blízka, ale postupně bych se chtěl zlepšovat a dostřelit dál, třeba na desítky metrů, více než 100m určitě ne, ale chápu, že musí být velký rozdíl ve specifikách zbraně, pokud člověk střílí na 50m nebo na 100m. Mělo by jít tedy o pušku, nikoliv o pistoli.

Zkušenosti: Střílel jsem ze vzduchovek párkrát v průběhu života. Na poutích, na táboře, u kamaráda - dost na to, abych věděl, že mě to bude bavit a chtěl bych to zkusit jako koníček. Jednou jsem měl zaplacený zážitkový kurz střílení z cca 15 zbraní a vystřílel jsem cca 150 nábojů na různé vzdálenosti, zbrojní průkaz ale neplánuji.

Jsem úplný amatér, prolezl jsem obchody, weby, videa, četl jsem si něco o výrobcích a nakonec i tohle forum. Častokrát obchodníci vše vychvalují, zkušenost uživatelů je jiná, nacházím staré články a doporučení na zbraně, které se již neprodávají.

Nemůžu se rozhodnout ani pro výrobce. Je opravdu všechno z Turecka špatné? Mám raději volit výrobce z Evropy? Na ty jsem ale taky našel řadu negativních reakcí.

Nedokážu se rozhodnout ani pro typ vzduchovky. Prvotně mi připadala dobrá volba PCP - výhodou je velké množství výstřelů bez přebíjení a taky by měly být "nejpřesnější", ale možná je to pro mě naprosto nevhodná volba? Třeba jsou pružinovky podobně přesné, cenově dostupnější a nebudu muset kupovat pumpu (kupovat láhev a jezdit ji někam plnit se mi opravdu nechce, nemluvě o kompresoru). Takže na doporučení se ani tomu nebráním.

Nevím ani, jaký je vhodný výkon. Stačí mi střelba na terč, nemusí být extrémně silná, při střelbě na větší vzdálenost musí být dostatečný výkon, nebo ne?

K tomu bych měl samozřejmě i dotazy k optice, pumpě (v případě PCP), ale to už je asi na později a asi i na jinou sekci tohoto fora.

Budget: Samozřejmě asi jako každý bych chtěl za málo peněž hodně muziky. Nechci ale koupit něco, kde bude velká šance, že dostanu nějaký zmetek. Už jsem byl v jednu chvíli předběžně rozhodnutý o Kral Arms Puncher a po projetí fora jsem si to rozmyslel. Nemám přímo omezený budget, ale chtěl bych se vejít tak třeba do 15 000 Kč za zbraň, nebo 20 000 Kč za vše i s příslušenstvím. Samozřejmě pokud by za trošku více peněz byla skvělá zbraň a všechno do tohohle stropu je šunt, tak jsem asi schopný to trošku posunout, ale asi nejsem připravený za to dát třeba 30 000 Kč, nebo i vyšší desítky tisíc, to bych to asi raději úplně odložil. Ostatně opravdu to není na soutěžní střílení. Jsem úplně mimo? Pokud ne, je tu nějaká dobrá duše, která by mi dokázala poradit? Předem moc díky.
Peter4444
Příspěvky: 237
Registrován: 24 říj 2013 19:11

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Peter4444 » 19 úno 2024 22:35

Ahoj prešiel som pár vzduchoviek od 50€ po 1500€ zo zaciatku kup AA 400 je to presna a kvalitná pcp a potom sa rozhodneš kde sa chceš posunúť.
FX Crown MkII
akrij999
Příspěvky: 2
Registrován: 16 úno 2024 11:30

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od akrij999 » 21 úno 2024 08:36

Díky za odpověď. Doporučil bys mi 4,5mm nebo 5,5mm? Říkal jsem si, že asi spíš 4,5mm, když chci střílet na terč?
Peter4444
Příspěvky: 237
Registrován: 24 říj 2013 19:11

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Peter4444 » 21 úno 2024 12:17

Iste 4,5mm
FX Crown MkII
sajfi
Příspěvky: 141
Registrován: 01 bře 2019 10:56
Bydliště: Praha

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od sajfi » 21 úno 2024 16:27

AA S400 v 4.5 mm a 16 J bude do 50 m naprosto v pohodě, do 100 m tím klasický vzduchovkový terč 14x14 cm trefovat půjde, ale už to nebude o vysekání jedné dírky. Zase se člověk nebude muset bát střílet klasickou terčovku ze stoje na 10 m. A je to osvědčená kvalita, přitom mechanicky docela jednoduchá puška, kde se nemá tolik co pokazit.

Na 5.5 mm by to chtělo něco výkonnějšího, pak 100 až 200 m nebude problém, ale nebude to na střelbu na 10 m (bez stažení výkonu). Cenově to bude začínat tak na 30 tisících za pušku (nějaký KalibrGun nebo Katran), plus optika a láhev - výkon žere více vzduchu a to pumpou tlačit nechceš :-D.

Pokud ti jde prvně o střelbu na terč a vzduch tlačit ruční pumpou, pak 4.5 mm bude lepší. Tu pumpu by chtělo se silikagelem/odvlhčováním, vysrážená voda časem nadělá paseku, už tu na fóru byly fotky zrezlých vnitřků pušek.
AirArms HFT500 + Optisan CP 3-12x32
AirArms TX200 HC Ultimate Springer + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW98 + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW30S + mířidla (případně Optisan Cobra 3-9)
Peterko78
Příspěvky: 225
Registrován: 26 kvě 2016 18:50

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Peterko78 » 22 úno 2024 16:04

Taky jsem začínal na AA400F a teď mi slouží už 3-tím rokem včetně pumpy hill mk5 s filtrem. Za mě velká spokojenost, pumpy bych se nebál, ale chce to fakt s filtrem, pumpovat pomalu s přestávkama, aby se nezahřívala a dělat pravidelně údržbu včetně včasné výměně náplně filtru. Já jsem si dokoupil ještě filtr od Altarose, takže mám filtraci na vstupu i na výstupu, hlavně nepoužívat pumpu venku při dešti nebo vlhku, ale to je problém i u kompresorů. Do terénu nejlepší láhev, já mám 300 Bar 0,5L, takže si ji naplním i pumpou :D
Odpovědět