vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od honda » 13 dub 2020 19:04

Není třeba nic vypouštět, naopak je lepší udržovat pod tlakem. Když se má po delším čase zprovoznit tak je to někdy rozeschly jak stary troky.


dedo Milan
Příspěvky: 3
Registrován: 16 dub 2020 13:17

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od dedo Milan » 17 dub 2020 22:52

Vážení páni pozdravujem vás. Som v oblasti vzduchových zbraní absolútny začiatočník. Mám 65 rokov a stretlo ma to. Chcem vás poprosiť o radu. Mám plán kúpiť si "větrovku". Nie však zbraň, ktorá by zruinovala môj dôchodok. Vyhliadol som si SPA Artemis P15, Crosman Benjamin Marauder a Artemis PP750. Všetky v ráži 0,22. Mojím záujmom je terčová streľba a kynoženie škodcov. I keď viem, že sú medzi nimi isté cenové rozdiely, osobne nevidím ich rozdielnu kvalitu v bežnom používaní. Nájde sa niekto, kto mi nezištne poradí akým smerom sa vydať? Vopred vám ďakujem. dedo Milan
sapér vodička
Příspěvky: 53
Registrován: 04 říj 2015 20:36

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od sapér vodička » 21 dub 2020 08:11

Poli píše:
12 dub 2020 23:58
Zdravím místní vzduchovkáře a prosím o radu. Sháním vzduchovku na občasné střílení s tím, aby z toho zvládl střílet i synek. Rozpočet do 3 tisíc, pružina, ráže 4.5. Ať jsem pročetl cokoliv tady, stránky Alexxuse i Strixe, tak mi vychází, že v téhle ceně mám smůlu, buď se tam tohle a tamto hned ničí, už z výroby to stojí za hovno, musí se toho půlka vyměnit, kope to jako kůň atd.
Dá se v téhle ceně něco nového sehnat tak, aby to bylo použitelné a pár tisíc diabolek to sneslo?
Co Bajkal 61? https://strix071.wixsite.com/airgunup/baikal-61-m Před časem jsem ji koupil, doplnil k ní dioptr z Ruska, děcka jsou z ní nadšená.
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Poli » 21 dub 2020 09:22

Na tu jsem zatím koukal jen zběžně, připadá mi dost futur. Hodíš mi nějaké vlastní postřehy a zkušenosti?
sapér vodička
Příspěvky: 53
Registrován: 04 říj 2015 20:36

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od sapér vodička » 21 dub 2020 10:22

Jasně.
Klady:
  • vzduchovka má pevnou hlaveň, což je určitě plus pro přesnost,
  • nastavitelná délka pažby,
  • díky tvaru předpažbí se vzduchovka fakt pěkně drží,
  • natahování je pohodlné, zvládne to dítě od cca 7 let,
  • diabolky se dávají do malých zásobníčků po pěti ranách, což je příjemné při střelbě - rychlé přebíjení,
  • subjektivně docela dobrá spoušť.
Zápory:
  • délka pažby je jištěná jedním šroubem, tohle není žádná sláva - nejsou tam nějaké díry, do kterých by se ten šroub chytil,
  • zásobníčky si musíš hlídat - jsou v pušce pod pružinou, takže pokud nedržíš dlaň na správném místě a nemáš ještě dostříleno, tak ti při uvolnění pojistky pro vyjmutí zásobníku docela vyletí,
  • výkon - na rozbíjení lahví od piva na 50 m to fakt není - je to opravdu k těm 7,5 J, spíš pod.
V balení jsou dva zásobníčky, já ještě přikoupil z Ruska další 3 a ten dioptr (ten vyžadoval trochu broušení dremelkou, protože je určenej pro jednoranovou sportovní variantu téhle pušky). Myslím, že zvlášť pro děti je to dobrá volba, ale při posezení venku rozhodně nepohrdnou ani dospělejší jedinci :D
sapér vodička
Příspěvky: 53
Registrován: 04 říj 2015 20:36

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od sapér vodička » 21 dub 2020 10:42

Ještě - tu nastavitelnou délku pažby jsem hodně ocenil - menší děti mají při standardních pažbách prostě hodně krátké ruce, tak to musejí chytat všelijak pod paží a to není ono.
A dál jsem zapomněl jsem na pistolovou rukojeť, to je imho taky velký plus.

zajímavé video: https://www.youtube.com/watch?v=aPiMlPxk9gA
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Poli » 21 dub 2020 11:32

Předpokládám, že to má drážkovanou hlaveň. Na hlavni je nějaký závit pro případný moderátor?
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od bobpet » 21 dub 2020 13:44

dedo Milan zdravím.
Z Vášho výberu by som sa najviac priklonil k tej Maradeur. PP750 ani P15 nemám, mám však PR900 a rukami mi okrem mojej prešli ďalšie dve, a vlastním aj Benjamin Maximus a teda viem zhodnotiť, že pokiaľ hľadáte slušnú kvalitu, trvácnosť a aj akú takú presnosť, ja osobne by som jednoznačne išiel do Benjamina. Ešte by som sa na Vašom mieste poohliadol aj po Benjamin fortitude. Má síce plastovú pažbu (pažba však nemá žiadny vplyv na kvalitu železa, a to je predsa pri puške najdôležitejšie), avšak má kvalitnú čokovanú hlaveň, regulátor v základe, a je so zásobníkom, čo je pri strieľaní na škodcov výhodou. Toľko môj názor. Pekný deň prajem, a šťastnú ruku pri výbere.
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
sapér vodička
Příspěvky: 53
Registrován: 04 říj 2015 20:36

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od sapér vodička » 21 dub 2020 14:44

poli> závit to nemá, drážky samozřejmě ano.
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od p.one » 22 dub 2020 11:05

dedo Milan píše:
17 dub 2020 22:52
Vážení páni pozdravujem vás. Som v oblasti vzduchových zbraní absolútny začiatočník. Mám 65 rokov a stretlo ma to. Chcem vás poprosiť o radu. Mám plán kúpiť si "větrovku". Nie však zbraň, ktorá by zruinovala môj dôchodok. Vyhliadol som si SPA Artemis P15, Crosman Benjamin Marauder a Artemis PP750. Všetky v ráži 0,22...
Zdravím dedo Milan. Připojuji se s názorem k bobpetovi a ještě doplním jednu věc. Benjamin Marauder se vyrábí již řadu let a základ vychází z osvědčené konstrukce. Lze také sehnat spoustu náhradních dílů a nebo i tunningových dílů narozdíl od SPA Artemis. Číňani se sice dost zlepšili co do kvality, ale tím, že chrlí nové a nové konstrukce a koncepce větrovek se zapomíná na servis a pokud nějaká součástka odejde, většinou se nevyhnete samodomo opravám, je-li to vůbec opravitelné. Zkrátka v dnešní spotřební době to s náhradními díly na čínské větrovky není žádná sláva. Pokud seženete, tak maximálně sadu náhradních těsnění nebo plnící pin a to je tak vše. V tom je americký Benjamin (byť též vyrobený v čínské fabrice) mnohem lepší volbou.
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
dedo Milan
Příspěvky: 3
Registrován: 16 dub 2020 13:17

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od dedo Milan » 22 dub 2020 14:57

Predbežne ďakujem za prebehnutú diskusiu. Nebránim sa ďalším príspevkom, v každom sa niečo dá nájsť. Osobne sa tiež prikláňam k tomu marauderovi, ale tak potichu túžim niečo na spôsob bulpop, preto tá p15. Z maraudera si neviem predstaviť ako prípadne prepažbovať. Teda môj sen je niečo vo veľkosti bulpopu, semiauto a s rozumnou presnosťou do aspoň 50m. Ale je mi jasné, že to v rozumnej cenovej hladine nemožno niečo podobné očakávať. Ten sen je niečo podobné ako Lelya.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Mini Me » 22 dub 2020 15:47

Predpokladam,kdyz je zminena P15,tak ten cenovy strop je kolem tech 13 000 KC/450 euro a v tomto limitu je tezke poradit opravdu neco slusne.Za tu cenu na tercovou strelbu me vychazi CZ200 ale zase to neni bullpup.
Potom jedine slevit na kvalite a poridit treba i neco od SPA nebo Hatsan
Namatkou
Hatsan Bullboss Wood
https://www.krale.shop/en/hatsan-bullboss-wood/
SPA Artemis M40 semi-auto [ cena uz je kolem 600 +/ euro ]
https://www.buksforum.nl/xbuks/threads/ ... tion.6613/
dedo Milan
Příspěvky: 3
Registrován: 16 dub 2020 13:17

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od dedo Milan » 23 dub 2020 13:24

Ďakujem za príspevok. Ten Hatsan sa mi ceľkom páči, horšie je, že čítaním fóra som sa dozvedel, že Turci nepatria až k takým spoľahlivým výrobcom. Tak ako aj Čína. V tomto prípade ide o vzduchovku, ktorá sa mi "páči" čo však neznamená, že viem o akú kvalitu ide. Neviem kde sa dočítať niečo viac, prípadne ako by to bolo s opravou /náhradné diely, prípadne servis/.

Prípadne kde sa zastaviť s cenou, keď by som chcel vzduchovku podľa mojich požiadavok, aby som nezostal po zakúpení nespokojný a špekuloval s výmenou. Nebránim sa ani kúpe z druhej ruky, len nech to je niečo čo človek časom oľutuje.

Niečo mimo tému. Pri tom priebežnom objavovaní sveta vzduchoviek som natrafil na vzduchovky, ktoré je možné nastaviť na diametrálne vyšší výkon ako povolených 16 joulov. U týchto je potrebný zbrojný pas?
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od bobpet » 23 dub 2020 15:35

Slovenská legislatíva povoľuje u vzduchoviek max 15J. A áno, pri výkone vyššom ako 15J treba mať zbraň registrovanú a byť držiteľom zbrojného preukazu. Smiem vedieť odkiaľ ste? Prípadne súkromná správa...
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Mini Me » 23 dub 2020 17:06

dedo Milan píše:
23 dub 2020 13:24
Neviem kde sa dočítať niečo viac, prípadne ako by to bolo s opravou /náhradné diely, prípadne servis/.

Prípadne kde sa zastaviť s cenou, keď by som chcel vzduchovku podľa mojich požiadavok, aby som nezostal po zakúpení nespokojný a špekuloval s výmenou. Nebránim sa ani kúpe z druhej ruky, len nech to je niečo čo človek časom oľutuje.
Kde se zastavit s cenou si musi urcit kazdy sam :) a v tom cenovem rozmezi se podivat co nabizi za tu cenu prodejce a co je za ty penize mozne dostat z druhe ruky.
Pokud chci vzduchovku podle mych pozadavku,tak cena je az na druhem miste.Co se tyka servisu a nahradnich dilu.tak si projit stranky prodejcu co nabizeji.Nekdo si dela servis sam a dily shani po celem svete,takze tohle neresi :)
Je pravdou,ze cinske a turecke vzduchovky maji docela velkou miru reklamaci,ale vetsina se tyka pruzinovek,u PCP to takova hruza neni, i vzduchovky za 30 a vice tisic maji sve mouchy a reklamace,zalezi co vystupni kontrola pustila ven.
Kdyz si neco kupuju,tak se taky snazim dostat co nejvice informaci a proletim ruzna fora,mrknu na youtube a pokud mam moznost to nekde vyzkouset tak to rozhodne vyuziju
Odpovědět