vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
agnostik
Příspěvky: 4
Registrován: 28 bře 2020 20:13

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od agnostik » 28 bře 2020 20:45

ahoj.

prosim o radu s vyberom zbrane.

cal 4,5
12-15(16?)J
pazba - drevo
natahovacka
vysoka presnost do 30m, primarne na tercovu strelbu
nechcem optiku
cenu 200-250eur predycham, 300max. vratane dopravy a pripadnych uprav
hmotnost ma netrapi

zaroven mi ide o najlepsi pomer kvalita cena v tejto kategorii

co ma zatial oslovilo, tak s634 a analog perun maju velmi variabilnu kvalitu a dostupnost, wh su uz cenovo mastnejsie a nizsie modely maju tusim aj nejake vadne kostrukcne riesenia

dakujem


westikkrystof
Příspěvky: 22
Registrován: 12 črc 2019 10:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od westikkrystof » 29 bře 2020 10:47

Řekl bych, že tvým požadavkům by mohla dobře vyhovovat Hammerli Hunter Force 900 / 750 upravená od Strix71.
Je s ním dobrá domluva i by ti třeba lépe poradil. Vzduchovku pak objednáš přímo k němu a on ti ji domů pošle už upravenou.
Albert 22 píše:
28 bře 2020 20:33
U našich polských sousedů na Allegru je stále dostupný velmi povedený Walther Terrus za hubičku. ...
Model Terrus WS má nový revoluční systém tlumení zpětného rázu. Výrobce vyvinul nový systém pružiny, pístu a tlumiče v těle vzduchovky. Díky těmto opatřením je střelba ještě přesnější.

Ví někdo jak to tlumení zpětného rázu funguje?
[/quote]

To ti fakt neřeknu. Ta moje docela kope i dává ránu. Ale obojí je tak nějak příjemné, jako že to cítit a slyšet chceš.
Walther Terrus 4,5 mm
agnostik
Příspěvky: 4
Registrován: 28 bře 2020 20:13

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od agnostik » 29 bře 2020 11:26

Ahoj.
Strix prave pise, ze sa piest trie o puzdro, ini uzivatelia sa stazuju na samovystrely a slabsie dielenske spracovanie - cina. nechcem cinu, ani turecko, ani rusko.
zatial mi je najblizsie hw30s, len sa bojim, ze pri vymene pruziny za exportnu nebude mat dostatocnu presnost.

je v pohode ked Strixa napriamo oslovim aj ked ho nepoznam?

dik.
Uživatelský avatar
hans55
Příspěvky: 72
Registrován: 21 lis 2012 18:18
Bydliště: Česká Sibiř

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od hans55 » 29 bře 2020 11:46

Úplně v pohodě, je ochotnej a šikovnej :D
CZ 200S 4,5 + Mamba Lite 3-12x44
Grüß Gott - Berg heil!
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od strelec3751 » 29 bře 2020 13:08

HW 30 je primárně spíš dětská vzduchovka s nízkým výkonem. Nějaké zvyšování nebude asi to pravé.
Podle toho co píšeš bych doporučil když HW tak 35, nebo Walter Terrus. Oboje bych nechal před uvedením do provozu servisovat Strixem.
agnostik
Příspěvky: 4
Registrován: 28 bře 2020 20:13

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od agnostik » 29 bře 2020 15:27

Strixa som uz poprosil o radu. dam vediet final, ale dalsie rady a nazory vitam.
vdaka.
westikkrystof
Příspěvky: 22
Registrován: 12 črc 2019 10:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od westikkrystof » 29 bře 2020 16:26

strelec3751 píše:
29 bře 2020 13:08
HW 30 je primárně spíš dětská vzduchovka s nízkým výkonem. Nějaké zvyšování nebude asi to pravé.
Podle toho co píšeš bych doporučil když HW tak 35, nebo Walter Terrus. Oboje bych nechal před uvedením do provozu servisovat Strixem.
Toho Terruse bych mu poradil také, je to asi nejlepší, co lze poměr cena výkon kvalita pořídit. Ale chce dřevěnou pažbu a ne čínu. A mám dojem, že ten Walther pod sebou má Umarex. Dřevěný se pak Walther jmenuje Classus, ale ten levně nesežene.
Walther Terrus 4,5 mm
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od strelec3751 » 29 bře 2020 18:58

Koupil jsem si nedávno Terruse s plastovou pažbou. A po dlouhé době jsem zase začal střílet stojáka. A na rozdíl od jiných flint i trochu trefovat.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 29 bře 2020 19:20

westikkrystof píše:
28 bře 2020 19:45
To ti fakt neřeknu. Ta moje docela kope i dává ránu. Ale obojí je tak nějak příjemné, jako že to cítit a slyšet chceš.
Díky za odpověď! ... takže žádná revoluce v tlumení zpětného rázu se asi nekonala!
... "dává ránu" - to myslíš dieseling? ... pak to chce odstranit nadbytečné množstvi maziva z válce.

Mám dvě pohodové Slavie i pěkně kopající Gamovky. Ty výkonově přiškrcené Gamovky také dieselovaly, maziva nebylo moc, ale extrémě zůžený transfér kanálek působil jako tryska dieselova motoru!

Jedinou cestou jak snížit zpětné rázy je snížit nadměrnou sílu plynové pružiny na požadovaný výkon (... ty od Strixe to umožňují) a celý systém vyladit postupnou úpravou průměru transfér kanálku, tak aby nedocházelo k tvrdému nárazu pístu na dno kompresního válce, ale ani k zbytečným odrazům od vzduchového polštáře a zákmitům.

U vzduchovek s klasickou vinutou ocelovou pružinou je možno laborovat s předpětím pružiny a navíc s hmotností přídavného zavažíčka. A to si myslím, že udělal výrobce u Walther Terrus. Až to budeš rozebírat, tak se prosím koukni co vymysleli a dej vědět...
westikkrystof
Příspěvky: 22
Registrován: 12 črc 2019 10:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od westikkrystof » 30 bře 2020 10:18

Díky za odpověď! ... takže žádná revoluce v tlumení zpětného rázu se asi nekonala!
... "dává ránu" - to myslíš dieseling? ... pak to chce odstranit nadbytečné množstvi maziva z válce.
[/quote]

Možná je nějaká verze s upravenýma střevama, co má nový revoluční systém tlumení zpětného rázu.

S tou ránou to nebylo myšleno, jako že nějaký třesk. Střílím ze vzduchovek celý život a tuhle ránu, co dává Terrus slyšet chceš. Je to způsobeno normálním průběhem výstřelu. Žádný třesk či kouř z hlavně.
Jinak je to opravdu nádherně zpracovaná a povedená vzduchovka a fakt mě nenapadá, čím by se dala nahradit. Bavíme li se tedy o polské ceně 499Zl. https://allegro.pl/oferta/wiatrowka-spr ... 8287612768
Dá se s ní dobře střílet hned po vybalení z krabice. Úprava od Strixe je pak taková třešnička na dortu chybějící k dokonalosti.

Ale teď koukám, že za dobrou cenu se dá pořídit i Terrus ve dřevě https://allegro.pl/oferta/wiatrowka-wal ... 8449409789
To jsem ani nevěděl, že existuje.
Walther Terrus 4,5 mm
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 30 bře 2020 12:27

westikkrystof píše:
30 bře 2020 10:18
... Možná je nějaká verze s upravenýma střevama, co má nový revoluční systém tlumení zpětného rázu.
...To jsem ani nevěděl, že existuje.
O tom revolučním sytému tlumení píšou tady... https://www.balistas.cz/vzduchovka-walt ... -ws-4-5mm/

Ale to je "Walther Terrus WS" s dřevěnou pažbou a za trochu jinou cenu ! Možná by se někde dal najít rozkres náhradních dílů. Nevím, jaký je v tom rozdíl ...

P.S.
Dieseling u těch přiškrcených gamovek se vyskytoval i po vyčištění a odstranění nadbytku maziva. Zajímavé bylo, že to bylo jen při výstřelu naprázdno, s diabolkou nic! Po zvětšení transfér kanálku problém zmizel!
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Poli » 12 dub 2020 23:58

Zdravím místní vzduchovkáře a prosím o radu. Sháním vzduchovku na občasné střílení s tím, aby z toho zvládl střílet i synek. Rozpočet do 3 tisíc, pružina, ráže 4.5. Ať jsem pročetl cokoliv tady, stránky Alexxuse i Strixe, tak mi vychází, že v téhle ceně mám smůlu, buď se tam tohle a tamto hned ničí, už z výroby to stojí za hovno, musí se toho půlka vyměnit, kope to jako kůň atd.
Dá se v téhle ceně něco nového sehnat tak, aby to bylo použitelné a pár tisíc diabolek to sneslo?
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Strelec45 » 13 dub 2020 15:30

Tak kolik je synkovi? Jako taková pěkná Slávka udělá radosti... Synovi jsem nadělil k 10tým narozeninám S 618... Od nějakých 12-13ti už zvládne i klasické S 620, 630, 631 a 634 s tou pojistkou hlavně to je horší a ale dá to taky, ale už jsou nad tvůj limit. Jestli si chceš pohrát tak S 620 a dát od Strixe plyn. píst. Mám ji mezi nejoblíbenějšími. Náhradní díly jsou, ale asi nebudeš ani moc potřebovat... :wink:
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Poli » 13 dub 2020 17:21

Při tom všem hledání jsem přes Gamo, Hatsan, SPA a další levné také dospěl k tomu, že sehnat Slavii 620, dát jí dohromady bude asi nejlepší volba.
Původně jsem ještě přemýšlel nad sestavou SPA CP2 nebo jinou CO2, ale když z toho budu chtít vystřelit pár ran, tak pak budu bombičku muset vypustit.
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Strelec45 » 13 dub 2020 17:58

620 je dobrá, asi bych počkal na nějakou fakt pěknou. Mám momentálně tři. Tu první jsem předělal na plyn. píst. Pak jsem koupil druhou, no nekup ji za 1200,-, je jak nová a nakonec jsem koupil ještě ročník výroby, kdy jsem se narodil já. Vypadá líp jak já :lol: Ale tím jsem s tímhle modelem skončil. Aspoň doufám. :mrgreen:
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Odpovědět