vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
rumcajs_tr
Příspěvky: 18
Registrován: 25 kvě 2015 12:46

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od rumcajs_tr » 30 dub 2018 12:53

Ahoj, tak já to zde zkusím taky s prosbou o radu.
Vybírám vzduchovku na chalupu na léto. Po stařičké Slavii (cca 30+ let) bude první.
Zkusím sepsat požadavky:

- střílet se bude na zahradě (zábava) od 10m do 30m
- cena okolo 10tis včetně optiky (tj. rozmezí 8-12tis)
- pružinovka nebo nitro píst
- optika (pevná, zvětšení buď 4x nebo 6x)
- spodní nátah a pevná hlaveň (risknul bych lámací hlaveň u lepších značek, ale u Gamo, Hatsan, a spol. asi jedině pevnou)
- dřevěná pažba se mi moc líbí, ale asi snesu i polymerovou
- nízká váha je důležitá (budou střílet i děcka).

Prostě takovou rochu lepší pružinovku na domácí střílení. Vím, že některé věci nejsou slučitelné (např. kvalitní vzduchovka ve dřevě vs. nízká váha), ale nechám si rád poradit.

Zatím mám můj tip:
Puška: http://www.gamo.com/productos/carabinas ... el-airgun/
Optika: http://www.umarex.com/products/optics/s ... .1515.html


Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od kesi » 30 dub 2018 15:24

Za ty peníze, už bych vážně přemýšlel o HW95 https://www.versandhaus-schneider.de/pr ... ts_id/8825 + https://www.versandhaus-schneider.de/pr ... ts_id/1502 + https://www.versandhaus-schneider.de/pr ... s_id/25907 třebas....
Výměna pružiny může být problém.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
rumcajs_tr
Příspěvky: 18
Registrován: 25 kvě 2015 12:46

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od rumcajs_tr » 30 dub 2018 15:51

Díky, no já jsem totální amatér, takže nebudu umět do pušky nijak zasahovat. Nemám na to ani nářadí (ani ten pitomý ponk se svěrákem). Takže pokud mi to nevytuní někdo jiný, bojím se, že jsem odkázaný na to, co je na českém trhu a ve stavu, v jakém se to prodává. Což je sice asi škoda, ale v mém případě bohužel jediné řešení.
JLK
Příspěvky: 4
Registrován: 13 dub 2018 15:10
Bydliště: Brno

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od JLK » 30 dub 2018 16:32

A nestačila by HW 57?
Má to spodní natahování, dřevěnou pažbu, je lehká a oproti vyšším řadám má nabíjeni do vysouvacího "zásobníku", což by mohlo být o něco pohodlnější a bezpečnější pro děti.
http://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzducho ... -hw-57-45/
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od skagerak » 30 dub 2018 18:45

jen taková poznámka. Píšeš o menší hmotnosti, kvůli dětem. Rovněž vzít v úvahu, že natáhnutí může být u některých vzduchovek také fysicky náročné... (ale třeba natahuje dospělec a střílí dítě ...)

Odkaz(zahraniční) na vzduchovku který jsi vložil hovoří o 20J - jak známo u nás je pro vzduchovku maximum 16J (aby byla v kat. D) tak je pak otázka jestli to bude sníženo správným způsobem ... ale na tuto problematiku tu jsou odborníci...
rumcajs_tr
Příspěvky: 18
Registrován: 25 kvě 2015 12:46

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od rumcajs_tr » 30 dub 2018 21:37

Ahoj,
k tomu odkazu - vložil jsem odkaz od výrobce (na energii jsem se pravda nekoukal), protože jsem nechtěl vkládat odkaz na nějaký konkrétní e-shop v Česku, abych nedělal nepatřičnou reklamu. Tahle puška je ale u nás běžně k mání v 16J verzi.

Ad děti - sám si nad tím lámu taky hlavu - jasně, chtěl bych, aby si se mnou děcka na chalupě občas zastřílely - samozřejmě pod mým dozorem. Takže logicky hledám lehčí vzduchovku. Jenže jak píšeš - natahovat ji stejně budu muset já a pak je tady otázka váhy - stejně budou střílet vleže nebo v kleče s oporou (synovi je sedm a dceři patnáct).

Pořád přemýšlím nad tou váhou - všechny ty Hatsany, Gamy, apod. mají váhu kolem 3kg, kdežto všechny Weihrauchy, Walthery, atd... mají 4 - 4,5kg.... v čem to asi je? Logicky mě napadá, že u těch lehčích musí být více plastu = něco je ošizené. Zas na druhou stranu si říkám - vzduchovka s váhou 3kg a váhou 4,5kg - to je 50% rozdíl... to je hodně .... a to ještě nepočítám 0,5kg puškohled.... aby to nebylo těžké jako kanon... to by se s tím nikdo nechtěl tahat... proto chci váhu udržet do nejníže. Vyloženě dětskou vzduchovku ale nechci.
JLK
Příspěvky: 4
Registrován: 13 dub 2018 15:10
Bydliště: Brno

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od JLK » 30 dub 2018 22:18

Ahoj, koukal jsem do katalogu Weihrauchu a základní HW 57 váží jen 3.2 kg a má natahování spodní pákou, dřevěnou pažbu a navíc se na rozdíl od vyšších řád nabijí do vysouvacího "zásobníku", který asi bude pro děcka o něco jednodušší a bezpečnější. V ruce jsem to neměl ale teoreticky to vypadá na to co hledáš.
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od strelec3751 » 30 dub 2018 22:37

Uvědom si, že vzduchovky jsou poměrně složité nástroje, kde jsou některé díly hodně namáhané. Tyto díly musí být masivní a z dobrých materiálů, takže solidní pružinové vzduchovky jsou dost těžké. Ty tzv. lehké dětské vzduchovky musí z těchto požadavků nějak slevit, hlavně se to projeví na spolehlivosti a trvanlivosti, dalším zdrojem hlavně cenových úspor je málo kvalitní pracovník.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od skagerak » 01 kvě 2018 01:29

Mne treba celkem zaujalo

https://strix071.wixsite.com/airgunup/baikal-61-m

vzduchovky-baikal-vase-zkusenosti-t1230 ... lit=Baikal

Ale nevím jestli je to to,co hledáš. Ale pokud máš rozpočet 10-12 , co tak jednu pro decka a jednu pro sebe :mrgreen:
rumcajs_tr
Příspěvky: 18
Registrován: 25 kvě 2015 12:46

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od rumcajs_tr » 01 kvě 2018 10:09

Ahoj,
díky za tipy, ale ten Baikal není to co hledám. Chtěl bych pěknou klasickou vzduchovku ideálně ve dřevě.

Tak bych chtěl ještě poprosit jednou - nemáte někdo tip na něco, co by splňovalo výše uvedené požadavky? Nebo mi řekněte, že ta Gamo s tou optikou Walther je dobrá volba, možná že je...

Kdybych věděl, že si tím nějak zásadně polepším, byl bych schopen do toho dát (včetně optiky) tak max 14-15tis, ale to už je fakt opravdu strop. Podmínkou je, že to musí být sehnatelné v ČR.

Moc dík předem za všechny rady, docela rád bych už tak v horizontu 2-3 týdnů něco pořídil.
rumcajs_tr
Příspěvky: 18
Registrován: 25 kvě 2015 12:46

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od rumcajs_tr » 01 kvě 2018 12:19

hoj, přidávám tip od uživatele JLK, který mi jej zaslal přes SZ (zatím mu nebyla schválena reakce přímo do vlákna, tak přeposílám pro ostatní. Mě se zdá HW 57 jako téměř ideální volba na to, co od vzduchovky požaduju. Co si o tom myslíte ostatní. Já myslím, že bych mohl mít vybráno.

Přeposílám příspěvek:

=================
Nestacila by na zahradni strileni zakladni rada Weihrauch HW 57?
Podle katalogu to splnuje vsechny pozadavky - klasicky vzhled, drevena pazba, natahovani spodni pakou, oproti vyssim radam je mensi a vazi jen 3.2kg. Navic se nabiji do vysouvaciho "zasobnicku", coz by mohlo byt pro decka o neco bezpecnejsi nez strkat prsty do okenka na HW77/97. Cenove se tady pohybuje mezi 8,500-9,300 korun, takze do tech 12 se vejdes i s nejakou optikou.
=================
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Strix71 » 01 kvě 2018 13:55

Není vzduchovka, která by byla dobrá pro 7-mi leté dítě, 15-ti leté i pro dospělého zároveň. To zní přibližně jako: "Chci auto, kolo a koloběžku v jednom".

Gamo CFX je dobrá vzduchovka, ale je dlouhá a těžko bude vyhovovat 15-ti letému a už vůbec ne 7-mi letému dítěti. Samozřejmě děti rostou a docela rychle, ale pokud chcete aby si střelbu užívali, tak to musí být pohodlné a nejlépe i zvládat některé věci samostatně.

Já bych zkusil kompromis - HW 30S. https://www.versandhaus-schneider.de/pr ... s_id/19286
Klasická vzduchovka se dřevěnou pažbou, dobrou spoušti, není těžká (2,5kg) a je kvalitní. Vyhovuje dětem od 10-12 let do dospělosti o výšce do 170cm.
Nejlepší jsou mířidla (bez Fiberoptik). Mimochodem je názor, že nejlepší je začínat s mířidly.

Není tak výkonná jako Gamo CFX, ale nátah je lehčí. A dá se dobře kontrolovat.
Na vzdálenost 25-30m zcela stačí. Začněte tím a pak uvidíte, kam udělat další krok.
HW 30S se dá vždy prodat, ale obvykle taková vzduchovka zůstává pro děti a vnoučata.

Stará Slavia se vždy dá dát do pořádku. Ve velké rodině žádná vzduchovka není zbytečná. :D

HW 57 už není dětská vzduchovka, ale není ani pro dospěle. Cenově je blízko HW 97, ale je těžší z ní střílet, a míň si to člověk užije. Nejhlučnější ze všech je Weihrauch. A řekl bych, že je i nejproblematičtější.

Gamo CFX Royal - 6590Kč (6390Kč v případě slevy). Bez tuningu se nedá střílet normálně. Když se udělá maximalní tuning, tak s práci a poštou vychází na 7860Kč (7660Kč). Za takovou cenu není žádná alternativa. Do Weihrauch HW 97 Black Line se musí dát ještě 2200-2400Kč.
rumcajs_tr
Příspěvky: 18
Registrován: 25 kvě 2015 12:46

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od rumcajs_tr » 01 kvě 2018 14:54

Díky moc, musím přehodnotit, co od toho chci.
Když nad tím přemýšlím, tak vzduchovku mám na 90% pro sebe, na 10% aby si vystřelily i děti :-)
Při výšce 190cm a báze přes 100kg budu tedy uvažovat spíš o větších vzduchovkách. Ideálně s přestavbou a tuningem, aby to střílelo jedna báseň. :-)
Zkusím to s uživatelem Strix71 vyjasnit po mailu, pak určitě napíšu, kam padla moje volba.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od kesi » 01 kvě 2018 14:57

HW30 mě taky napadla, ale jako dětska jsme stříleli tak, že nám ji starší natáhl a střílelo se v leže a s oporou. Proto jsem dal tip na dospělou vzduchovku HW95.
Samozřejmě pokud ji bude chtít klučina do lesa na veverky, tak HW30 bude dobrá volba :mrgreen:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
petr611
Příspěvky: 300
Registrován: 19 srp 2007 07:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od petr611 » 02 kvě 2018 10:35

Za me Hw30s. Loni jsem si ji poprve zkusil nazivo na prodejne a od te doby ji chci. Idealni vzduchovka do rodiny. Jakmile pujdes do tezsi vzduchovky,tak deti odradis.
petr611
Walther LG300 XT,Valiant Themys II 10x32,AA EV2 MK4,Sightron STAC 2-10x32,CZ85 9 mm Luger 1990,AlfaProj 9mm Luger,CZ455 Precision trainer ,Burris Timberline 4-14x32,Anschutz LR22,Meostar 4-16x44
Odpovědět