Vyber puskohledu na vzduchovku

Moderátoři: GunShop.cz, Moderátoři

Odpovědět
Freeze

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Freeze » 24 čer 2019 12:45

paspap píše:
18 čer 2019 22:28
Tak jsem objednal po dlouhém váhání Perun 734 a potřeboval bych poradit nějaký puškohled.
Přemýšlím o tomto Valiant Lynx 3-9x40 AOIR Mil-Dot
Máte s ním někdo nějakou zkušenost?
Nebo poradit? Kdysi jsem střílel, ale dnes už se v tom neorientuju.
Díky za rady
Zdravím,

osobně bych opravdu volil spíše puškohled s pevným přiblížením, jak už bylo řečeno na začátku tématu. V sobotu jsem to diskutoval s puškařem. Momentálně řeším něco dost podobného. Mám vzduchovku Weihrauch HW 85, kde nechávám udělat komplet nový brynýr + polituru a měnit těsnění. Když ale přišla řada na puškohled, bylo mi řečeno, žel MilDot na delší vzdálenosti poměrně dost tečkami zakrývá terč (a to už jsem byl dá se říct přesvědčený). Jaké s tím máte zkušenosti? Dost mě to nahlodalo a začal jsem uvažovat o duplexu, případně klasickém tenkém kříži.

Díky moc za odpověď.

cernunos

Příspěvek od cernunos » 24 čer 2019 19:02

paspap:
Nejsem odborník ale z toho co vím o výběru puškáče na pružinovku ,tak tento model v takové cenové relaci,by ty kopance nevydržel.To ti tu asi řeknou i zkušenejší kolegové.A zvlášt když chceš variabilní zvětšení ,tak budeš muset asi sáhnout hlouběji do kapsy... :(
sajfi

Příspěvek od sajfi » 24 čer 2019 22:09

Co Optisan Cobra 3-9x42? Ten by dle recenzí měl pružinu vydržet a cenou je přístupný. Jen nevím, jaký je aktuální stav, střídavě s vždycky vyrábí, pak je ukončen, aby se pak zase vyráběl :-).
Albert 22

Příspěvek od Albert 22 » 25 čer 2019 10:32

Jak tak koukám na ty obrázky všude vychvalovaného puškohledu Optisan Cobra 3-9x42 AO, něco mi tam nesedí! Ve specifikaci se píše, že stupnice paralaxy začíná na 10YDS, ale na obrázcích je na dorazu všude první ryska 20YDS.

Obrázek

PROVĚŘTE SI RADĚJI OSOBNĚ CO JE SKUTEČNOST !!

Podobná lotrovina se mi totiž už stala asi před 2 roky s krásným a levným Nikko Stirling 4-12x50AO – Mountmaster. Tam také dokonce i na stránkách výrobce psali - 10YDS, ale skutečnost byla jiná - dokonce jasně vyznačena na první rysce 15YDS ! Otočit za roh to nešlo – bylo to dorazu! Takže není vždy dáno co je psáno – prodejci lžou jako ČT-1 o migrantech. A ti milí Číňánci si z nás snad už dělají prdel, když si technické změny klidně dělají jak je napadne.

ALE DÍKY JIM ZA TY LEVNÉ ŠMEJDY ! … Tedy pokud fungují !!

Ovšem vzduchovkáře to pěkně naštve, když chce střílet doma na dvorečku i na 10m, ale obraz je rozmazaný – nezaostřitelný!!!

No a pak jsem po 25 ranách ještě s hrůzou zjistil, že na mé GAMO Shadow DX cal.5,5mm 16J to nějak nejde a nejde vůbec nastřelit. Ač se pan prodejce před prodejem dušoval, že na Gamovku … „Ano!“, tak po každých 5-ti dalších ranách nastalo další a další nekonečné štelování! Prostě to lítalo pokaždé o 5 až 10 cm někam jinam...

A ani na mé staré flintě SLAVIA 630 mi to neudrželo nástřel … !

Takže ono staré úsloví: „KDO LEVNĚ KUPUJE – DVAKRÁT KUPUJE!“ … už dávno neplatí!! S těmi čínskými šmejdy jsem musel postupně vyzkoušet a reklamovat ještě 5 dalších typů optiky, než jsem se dostal k poněkud dražší řadě Discovery HD 5-25x50 SFIR SFP. Po nejméně 500 ranách to stále drží.

Jakou má Discovery HD odolnost vůči zpětným rázům jsem nikde nezjistil, ale u podobné o něco dražší řady Discovery ED se píše Shock-Proof: 1500 G !

Ovšem nejásejte, i ten Discovery do ČR dovezený jsem si musel sám doladit - seřídit zaostřování od 150m po nekonečno. Servisy záruční ani pozáruční prostě neexistují, a při reklamaci vám pošlou vždy ještě něco horšího. Servisy záruční ani pozáruční prostě neexistují, a při reklamaci vám pošlou ještě něco horšího, … Naštěstí bylo možné jednoduše pootočit celou soustavou čoček objektivu a optiku doladit, aniž by unikla ochranná dusíková atmosféra. Také jsem musel ocejchovat a přelepit naprosto nesmyslnou stupnici paralaxy, která měla v rozsahu 10 až 50m větší než 10m.

Nyní je to však SUPER !!!
Albert 22

Příspěvek od Albert 22 » 25 čer 2019 10:59

OPRAVUJI:
Také jsem musel ocejchovat a na laserovce vytištěnou samolepkou přelepit naprosto nesmyslnou stupnici paralaxy, která měla v rozsahu 10 až 50m chybu větší než 10m.
Stupnice PARALAXY HD 5-25x50 SFIR SFP.gif
alex333

Příspěvek od alex333 » 28 čer 2019 08:54

Servus chlapci.
Tak jsem si konečně pořídil svou první vzduchovku - na doporučení GAMO CFX s okamžitou úpravou u Strixe.
Standardní mířidla jsou pěkný šmejd, protože se hýbou, takže by to chtělo nějaký puškohled.
Jaký se zoomem tak do 1500,-, který na pružinovce vydrží? :lol: :lol: :lol: Samozřejmě si dělám srandu, protože po přečtení vím, že to je utopie.

Vím, že Albert 22 si prošel něčím podobným a skončil u Discovery HD.
HD je však pro mě už dosti drahý a více se mi líbí (cenově) DISCOVERY VT-1 4-16X44 AOE.
Má s ním někdo zkušnosti (s řadou VT-1) a myslíte, že vydrží na kopající vzduchovce?
Resp. v čem je řada VT-1 horší než jiné řady Discovery?
Předem díky za radu.
Jinak video s puškohledem na stolici s palicí jsem viděl.
HosszuPuska - první dlouhá zbraň
Tokyo Marui HK SOCOM MK23 - první přesná zbraň
Gamo CFX by STRIX - první silná zbraň
Albert 22

Příspěvek od Albert 22 » 29 čer 2019 19:01

Také jsem měl mimo jiné také jeden takový levný puškohled Discovery VT-R 4-16x42AO, jen velice krátce - za pouhé 4 dny šel nazpět!

Konstrukční řady DISCOVERY: VT-R, VT-Z, VT-1 a VT-1 PRO jsou velice podobné, liší se jen drobnými ozdobami, záměrnou osnovou v MOA či MIL, stupni klikání a podsvětlením … http://www.discovery-optics.com/index.p ... ndex&id=80

Tedy kvalita skla se mi zdála za ty peníze velmi dobrá, ovšem má radost dlouho nevydržela! Po pouhých 150 ranách z ničeho nic cosi zacinkalo a odpadl tomu špatně přilepený plechový kroužek se stupnicí paralaxy na objektivu.

No prostě zase jen další levný šmejd se spoustou konstrukčních zjednodušeni a nedostatků! Navíc podsvětlení osnovy u tohoto typu se ukázalo jako zcela nepoužitelná věc. Svítivé LED diody ozařovaly nejen osnovu, ale i vnitřní prostory tubusu a oslňovaly oči …

Obrázek

Naštěstí u Discovery máme na vybranou další ještě poměrně levné řady např. VT-2 a dokonce už s boční paralaxou a leptanou osnovou atd… Ale ty už jsou nezkoumal, možná se ozvou jejich šťastnější majitelé!
alex333

Příspěvek od alex333 » 30 čer 2019 00:17

Alberte, a na čem si ten puškohled (a případně i další) zlikvidoval ?
Nemáš v podpisu uvedené zbraně a číst stovky Tvých příspěvků se mi nechce.

Ten Discovery VT-1 se mi pořád líbí (raději bych paralaxu čelní, né boční) a pokud se jedná jen o odpadlý kroužek, to jako problém nevidím. Horší by byla utržená osnova apod.

Jenže to budu kupovat přes Ebay, takže reklamace defacto nemožná.

Já to chci na GAMO CFX s plynovou pružinou od Strixe (18,2J).
Albert 22

Příspěvek od Albert 22 » 30 čer 2019 15:15

Mám pružinovou zlamovačku GAMO Shadow DX cal.5,5mm. Ovšem tyhle Španělské Gamovky s originál ocelovou pružinou dimenzovanou na 24J a přídavným závažím, ale přidušené na 16J kopou všechny jako čert!! ... Jen málo co levného z optiky se na nich mechanicky udrží, natož aby to ještě i nějaký čas vydrželo ! ... GAMO CFX s plynovou pružinou je na tom o něco lépe!

Ovšem ten puškohled (Discovery VT-R 4-16x42AO) by se zcela bezpečně zlikvidoval i sám na obyčejné vzduchovce SLAVIA 630! Ono to totiž nebylo to jen špatně přilepeno, ale u celé série musela být evidentně výrobní či konstrukční závada! Jak se ukázalo, ten kroužek stupnice paralaxy měl ve spoji nesmyslně velkou vůli. Když vypadl, bylo vidět, že seschlé lepidlo drželo jen na malém kousíčku a jen na jednom jediném místě obvodu. Zkrátka Číňani nejen nedořešili chybnou konstrukci či jejich výrobní vadu, ale šetřili i na lepidle!

Samozřejmě, mohlo by se to přilepit, ale muselo by se tam nakydat ohromné množství sekundového lepidla, a to by pak také mohlo zatéci někam do šroubového stavěcího mechanismu atd.

Ale jak to celé seřídit a nastavit správnou polohu celé sestavy čoček objektivu? Ten spoj by pak byl definitivně nerozebíratelný! …Raději jsem nad tím zbytečně nebádal a poslal to šupem nazpět prodejci!!

Boční nastavení paralaxy má své obrovské výhody! Ovšem jak jsem musel na vlastní kůži poznat – u levnějších modelů si Číňani s přesností stupnice hlavu nelámou, na jedné lince montují obrovské množství typů různých západních firem, zřejmě nic neseřizují, nekontrolují a vrácené vadné kusy buď hned šrotují anebo házejí do kontejneru s označením „Export in Czech Republic“.

Je zbytečné se pozastavovat nad kvalitou této levné čínské optiky, když si uvědomíme její reálnou cenu, rozdíly v našich ubohých příjmech a kupní sílu naší měny.

TEDY DÍKY ZA TY LEVNÉ ČÍNSKÉ ŠMEJDY!

Ovšem nákup přes Ebay, Aliexpres apod. však má své problémy a rizika nejen s reklamacemi, ale i v možnosti zabavení už zaplacené zásilky našimi bdělými celníky vybavenými zákonem z dob studené války na zákaz dovozu taktické optiky se zvětšením větším než 9x do ČR. To že tuto optiku vyrábí úhlavní nepřítel Ameriky a NATO, našim celníkům nevadí. Naše legislativní orgány řeší stále jiné mnohem důležitější a závažnější problémy – např. práva lesbiček a homosexuálů a registrovaná manželství LGBT skupin.

P.S.
Jakou odolnost vůči rázům má záměrná osnova – jen obyčejná na skle napařená metalýza, to jsem naštěstí už neměl příležitost si ověřit. U leptané osnovy žádné utržení snad nehrozí a při podsvícení svítí jen středová část a v žádném případě neoslňuje.
alex333

Příspěvek od alex333 » 30 čer 2019 15:33

Než jsi mi napsal tuto odpověď, Alberte, vzal jsem v potaz Tvé předchozí připomínky a tzv. jsem se nechal ukecat :D .
Objednán DISCOVERY VT-2 3-12X44SFIR
Obrázek
No a teď? Děj se vůle Boží.
Albert 22

Příspěvek od Albert 22 » 30 čer 2019 15:57

Relativně levný je také „Discovery VT-2 4-16x50SFIR HK“ s trochu větším zvětšením, s boční paralaxou a stejnou osnovu s podsvětlením jakou používá též Hawke (předpokládám, že do skla leptanou) … https://gun.cz/S-variabilnim-zvetsenim/ ... IR-HK-1354

Obrázek

Ale za nic neručím. Možná na vláknu Discovery... discovery-t30891-30.html#p400159 s touto řadou by mohl mít nějaké zkušenosti.
Smazaný uživatel 30449

Příspěvek od Smazaný uživatel 30449 » 02 črc 2019 16:39

Ahoj, poradte optiku na co2 vzduchovku? Moc diky
jama

Příspěvek od jama » 07 črc 2019 15:10

třeba tohle: https://gun.cz/S-variabilnim-zvetsenim/ ... AOE-MilDot
nebo jiná pevná 4x víc na CO2 nemá smysl, kdyby byla na bazaru Delta 4x32AO ber ji.
z ho.na bič neupleteš
Husquarna

Příspěvek od Husquarna » 12 črc 2019 20:54

Takze myslis ze na co2 vzduchovku nema cenu kupovat neco jako 3-9?
Odpovědět