Vyber puskohledu na vzduchovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cannis
Příspěvky: 2001
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od cannis » 08 srp 2018 19:16

No tak s tou poslední větou sis nakonec odpověděl sám. Kdyby nebylo takových jako ty, co koupí kdejaký šmejd, hlavně levný. Tak by se jim asi nevyplatilo to vyrábět. Furt kupuješ nějaký levný shity a pak tu fňukáš, že to nefunguje. Připlať si a čas trávený u reklamací aušusu využij lépe. Tvoje nářky jsou pořád stejné ale asi patříš do skupiny nepoučitelných. Raději jsi nenapsal, co za odpad jsi koupil tentokrát :mrgreen:


Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1439
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Mini Me » 08 srp 2018 20:01

Cinan to ma velice dobre spocitane,i kdyz se mu ze sta prodanych 50,60 vrati tak porad na tom vydela.Tyhle zakladni modely puskohledu at uz je to No Name cina nebo zakladni rady Nikka nebo Hawke a dalsich jsou proste jednorazovky ktere se neservisuji.Kdyz tenhle s prominutim srot posles do servisu tak zaplatis vice jen za rozebrani a sesroubovani a to v tom jeste neni zapocitana cena vadne soucastky na vymenu.
Taky si nekdy kupuji na zkousku relativne levny puskohled ktery me nejak oslovil ale kupuji ho s vedomim ze taky to muze ihned skoncit v popelnici.
100x tady napsane - za kvalitni sklo se plati,protoze se optika osidit neda :)
sokar
Příspěvky: 16
Registrován: 27 dub 2017 21:28

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od sokar » 08 srp 2018 22:32

Cannis - Pěkně napsáno.Tentokrát padl černý petr na athlon. Ode mě. Vždy se snažím vyjít maximálně vstříc a v tomto konkrétním případě, i když ještě nebyly splněny zákonné podmínky, velice rád vrátím peníze. Už několikrát se nejenom mě potvrdilo, že problém nemusí být nutně hned v optice, ale někde po cestě jako montáž , usazení apod. I proto směřovala má rada na kontrolu všeho okolo neboť ne vždy je viník optika. Ohradil bych se však na tvrzení, že se kroutím jako had a že je vadná celá série. Toto mě velmi uráží. Vždy platí že za určitý peníz lze očekávat určité vlastnosti. Nebudu zde obhajovat Athlon, i jim se občas nepovede kus , avšak po cannisově příspěvku "Tvoje nářky jsou pořád stejné...." a po přečtení dlouhé neustále se opakující historie velice rád předám štafetu někomu dalšímu. :D
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Albert 22 » 09 srp 2018 11:32

DVA VADNÉ PUŠKOHLEDY HNED POPOSOBĚ, TO OPRAVDU NAŠTVE KAŽDÉHO!

Již jsem opakovaně panu prodejci napsal, že z mé strany jsem učinil vše, co bylo v mých možnostech, abych si ověřil, že ty závady jsou v optice a ne v montáži, či slabé vzduchovce nebo střelivu!

S tím převáděním chyby na montáž, (… která není součástí dodávky) to tak vyznělo jako vykrucování, že vadné je už snad všechno! … Tedy hluboce se omlouvám, pokud tomu tak není! A ty závady jsou jen souhra náhod.

Nechtěl jsem se více rozepisovat o mých problémech s on-line nákupem optiky, ale jen zde zjistit, zda by ten puškohled dokázal někdo seřídit za přijatelnou cenu. Ale budiž… !

Tedy stát se může cokoliv, když výrobce neprovádí důslednou výstupní kontrolu, za což pan prodejce opravdu nemůže.
Sám jsem pracoval dlouhá léta jako zkušební technik a výstupní kontrola, pak i jako konstruktér, a tak vím jaké tlaky jsou vyvozovány ze strany managementu, aby se skryla kdejaká technologická lumpárna …

Je asi zoufalé a trapné, když kontrolu výrobku má převzít až poslední článek v řetězci – nešťastný prodejce! Ovšem ani pro kupujícího není velkou zábavou vracet jeden kus za druhým a běhat s tím dlouhé kilometry na poštu, … jak už se mi stalo s flobertkou Norinco, se dvěma vzduchovkami Hatsan, s naprosto nefunkčním kolimátorem HAWKE a na pohled krásným, leč velmi levným puškohledem Nikko Stirling, ten vlastně nefungoval už ani při prvních 20 ranách. Měl jsem asi jen smůlu… Vše nakonec VRÁCENO!

Po těchto peripetiích poučen jsem se rozhodl koupit poněkud dražší a jak jsem doufal i podstatně kvalitnější puškohled "Athlon Optics Talos …". Tento typ jsem po dlouhém hledání a zvažování vybral jako nejlépe mi vyhovující po stránce vzhledu, rozměrů i všech dalších parametrů a byl bych s ním zcela spokojen. Dokonce jsem jej tady ještě v dobré víře doporučoval! Kdyby se posléze neobjevila jistá závada v seřízení.

Tedy s prodejcem jsem se v pohodě dohodl na výměně. Při nejbližší další dodávce od výrobce, však přišlo bohužel jen další zklamání s jinou závadou. Jak už jsem zde popsal, svislý komínek vytočen na maximum a zásahy do terče stále 3,5 až 4,5 MIL dole pod středem terče. Takže stále musím nadsazovat na záměrné osnově! … Na větší vzdálenosti a také až trochu zeslábne pružina už asi nebude kam…

Provedl jsem kontrolní měření úsťové energie vzduchovky, přehození předního a zadního dílu montáže a měření rozměrů. Vše bezvýsledné – tedy bez závad... !
Následovalo tedy ověření na jiné vzduchovce - staré osvědčené Slavii 631 a také s jinou montáží pro lištu 13mm. Bylo to stejné!

To vše jen potvrdilo, že závada může být opravdu jen ve špatném seřízení mechanismu stavěcího šroubu svislého komínku!

Tedy co s tím?

Předpokládám, že Athlon napraví svoji reputaci a najde se alespoň jeden funkční kus!
Rád bych zde zveřejnil omluvu a také, že vše bylo napraveno a ty závady byly jen pouhá nešťastná souhra mnoha náhod!

VRÁCENÍ PEŇĚZ A ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY TUTO VĚC PŘECE NEŘEŠÍ…!!
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1439
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Mini Me » 09 srp 2018 13:42

Pri serizovani puskohledu se me uz take stalo ze jsem musel klikat az na maximum a vyslo to taktak.To ale puskohledum neprospiva,tak jsem poridil stavitelnou montaz Hawke a naklikas si jen na kterou stranu potrebujes a vertikalne nastavis jen montazi a mozna jen doladit par kliku kominkem.Vim ze jsou stavitelne montaze i lepsi kvality nez je tento Hawke,ale myslim ze je pro me potreby vice nez dostacujici.
https://www.ebay.co.uk/itm/Hawke-Droop- ... 0505.m3226
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Albert 22 » 09 srp 2018 15:14

Díky za dobrou radu! Skutečně jsem na horním dorazu svislého komínku a ještě musím nadsadit. Takže tahle stavitelná montáž s kompenzací +/-30MOA by pomohla, potřebuji to u zadní montáže posunout nahoru o cca 1mm, resp.pootočit osu optiky dolů o 10MIL = 34MOA …
Jen mi u té montáže chybí dorazový šroub, který je standardně u většiny montáží v zadním dílu a zašroubuje se do otvoru na konci lišty. Bez něj se to na pružinovce prostě neudrží. Také dva příčné torx šrouby jsou málo, u mojí dvojité montáže jsou čtyři šrouby M4…

Takže doufám, že to prodejce Athlonu přece jen nějak zdárně vyřeší.
sokar
Příspěvky: 16
Registrován: 27 dub 2017 21:28

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od sokar » 09 srp 2018 17:55

Pokud funguje klikání a není možné se doklikat na určitou vzdálenost, řeší se to montáží. Když střílím na 800+ metrů a nedokážu se doklikat, potřebuju podseknutou montáž , né jiné sklo.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2001
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od cannis » 09 srp 2018 19:04

No vidíš Alberte, reklamace je vyřízená :lol: :lol: :lol:
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Albert 22 » 09 srp 2018 21:25

No, já to také tak vidím... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ovšem já s tou vzduchovkou přece nestřílím na 800m, nejvýš tak do 35m. Ale s tím sklem od Athlona bych potřeboval o 1mm podseknutou montáž už od 10m … :lol:

Používám balistický program „Hawke ChairGun Pro 4“ a tak vím jak vypadají balistické křivky a kde se mi protínají se záměrnou pro změřený výkon mé vzduchovky i různé typy střeliva, … a kolik kde nadsadit!

Ale jak se doklikat, když se ČÍŇANI neobtěžují to seštelovat... ?? :evil: :twisted:
Naposledy upravil(a) Albert 22 dne 09 srp 2018 21:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2001
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od cannis » 09 srp 2018 21:38

Jestli ti to prodejce neuzná, tak sem aspoň dej pro podobné šetřily doporučení, kde se mají na tohoto "dobráka" obrátit. :D Ty kecy o 800 metrech mě fakt dostaly. Tady by asi pomohlo jebnout prodejce tím šmejdem po hlavě a opakovat tak dlouho, než by si kříž sedl :lol: :lol:
Edit: Pokud bys chtěl, mám doma montáž se sklonem
https://cannis.rajce.idnes.cz/montaz_se_sklonem/
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Albert 22 » 09 srp 2018 22:10

Ale to jsou jen takové obvyklé vytáčky. :roll: On za to nemůže co mu ti ČÍŇANI posílají. :twisted: Asi z toho také není moc nadšený… :mrgreen: :mrgreen:
Já jen doufám, že se mu z toho podaří vybrat alespoň jeden funkční a alespoň trochu seštelovaný kus na výměnu….

Opravdu jde jen o blbost, aby ti neřádi začali seřizovat a kontrolovat to, co k nám posílají. Ale asi si nedovedeme představit, jaké vykořisťování a šílené pracovní tempo tam v těch čínských fabrikách mají, a to vše za minimální mzdu.
stingate
Příspěvky: 8
Registrován: 15 čer 2018 14:53
Bydliště: Skalica

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od stingate » 15 srp 2018 16:08

Ahojte pozreli by ste prosim este na tieto puskohlady? :)
Hawke Endurance SF IR 5-15x50
Fomei Beater II. 4-16x56
Walther PRS 2,5-15x50
Weihrauch HW77k, Optisan EVX 4-16i
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Marťyn » 15 srp 2018 23:36

Prumer 50-56 je zbytecne velky, budes potrebovat vysokou montaz, takze bude Tvuj licni kontakt moc vysoko. Zkus neco 42-44.
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Marťyn » 15 srp 2018 23:36

Prumer 50-56 je zbytecne velky, budes potrebovat vysokou montaz, takze bude Tvuj licni kontakt moc vysoko. Zkus neco 42-44.
Predpokladam, ze to mas na to HW, co mas v podpisu.
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
stingate
Příspěvky: 8
Registrován: 15 čer 2018 14:53
Bydliště: Skalica

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od stingate » 16 srp 2018 06:19

Ano na hw, nieco okolo 300€ hladam max strop 400
Weihrauch HW77k, Optisan EVX 4-16i
Odpovědět