Vyber puskohledu na vzduchovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Barys » 21 led 2014 08:41

Zaostři si okulárem na největší zvětšení a nejkratší vzdálenost.Paralaxa min. Pak si ji ocejchuj.že změříš vzdál. a zaostři paralaxou. Přepiš paralaxu. Když toto nepomůže a kříž se bude hejbat, tak jen jinou optiku nebo reklamace. Asi jsem tě zklamal ,ale tyhle číny??????


Uživatelský avatar
Bart008
Příspěvky: 130
Registrován: 02 pro 2013 08:52

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Bart008 » 21 led 2014 08:52

No, to jsi mne teda opravdu zklamal. Dal jsem za ni 2300,-, vybral jsem si ji podle recenze od Alexxxuse:
http://www.alexxxus.cz/MTC-Cobra-3-9-42-AO

Jako dobře, China, a vy si snad všichni myslíte, že jiná optika se vyrábí někde jinde? A jako že třeba Taiwan je lepší?

Jo, ale nemám problém s funkcí paralaxy, cíl se mi nehýbe, ale nesouhlasí mi to se stupnicí. Ale když nastavím paralaxu podle cejchování, tak se mi cíl hýbe...

Sice jsem si prvně neuvědomil, že stupnice je v yardech, ale i tak to nesouhlasí. Srovnaná paralaxa na skutečnou vzdálenost 7,5m na stupnici ukazuje 13yardů (11,88m), skutečných 15 metrů ukazuje 29 yardů (26,5 metrů).

Koupil jsem ji na netu, takže ji ještě můžu vrátit. Jenže za ty peníze asi těžko seženu něco lepšího. Může být i s pevným zvětšením, ale aspoň těch 9x.
Apropo, jaký je ten Walther, třeba 3-9x44 Sniper ? Případně RAVEN 3-12x40 AOE Mil-Dot ?
FX Maverick VP
Shadow 2, S&W 686, Glock 42
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Barys » 21 led 2014 10:09

Nechápu jen malý detail, proč se na mě zlobíš? Já ti nezištně radím a ty píšeš že jsem tě zklamal??????????
Jestli si to myslel v dobrém tak v poho.
Jinak u optik s těmito parametry si troufnu říci, že pod 10 000 Kč, je to spíš loterie (bude fungovat, vydrží atd.) Delta za 7 tis. a taky problém.
Uživatelský avatar
Bart008
Příspěvky: 130
Registrován: 02 pro 2013 08:52

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Bart008 » 21 led 2014 10:26

Samozřejmě, že se nezlobím na Tebe. :-) Psal jsi, že mně asi zklameš, tak Ti to potvrzuju. :-)
Nějak mě ta optika ale mrzí. Měl jsem léta koupenou optiku 4x20 za 100,-Kč, kterou jsem před měsícem namontoval na QB79 a byl jsem celkem spokojenej, super výsledky ze střelby - oproti mušce a hledí. Koupil jsem teď tuhle 3-9x42 AO a čekal na zázrak, který se ale nekonal. Zkrátka nic moc za ty prachy - když to vezmu oproti té nejobyčejnější...
FX Maverick VP
Shadow 2, S&W 686, Glock 42
skotchdopole
Příspěvky: 66
Registrován: 20 úno 2013 15:56

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od skotchdopole » 21 led 2014 10:52

Ten Walther ani paralaxu nemá, obraz má žlutej jak ch... Kamarád si koupil ten Raven a je to ta nejlevnější čína, co se dá pořídit. Obraz s nádechem do žluta, ale ne tak hrozný jako u Walthera, paralaxa jde do 50y tak zlehka, že se mu otáčí při každým výstřelu a nad 50y nejde otočit vůbec.
Uživatelský avatar
Bart008
Příspěvky: 130
Registrován: 02 pro 2013 08:52

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Bart008 » 21 led 2014 11:14

Aha, no tak si ten Optisan asi nechám. Paralaxa jde hodně ztuha a vlastně kromě toho špatnýho "cejchování" bych proti ní nic neměl. Možná bych příště šel do většího ZOOMu, 9x na 15 metrů mi přijde akorát, na 30 metrů, na kterých je uvedený terč jsem to sice ještě nezkoušel, ale asi bych toho moc neviděl.
Tady je můj včerejší skoro první nástřel na 15 metrů, poslední řádek už mi docházel vzduch.
Obrázek
FX Maverick VP
Shadow 2, S&W 686, Glock 42
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Marťyn » 21 led 2014 18:33

A co tohle?
Přečti si toto vlákno, třeba Tě zaujme.
http://forum.gunshop.cz/leupold-mark4-3 ... 21431.html
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od piku » 21 led 2014 18:37

Honba za co největším zvětšení je na nic...
Podle mého stačí na vše zvětšení 10x
177
22
25
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od mojedx » 21 led 2014 21:16

...když dobře vidíš, tupozrakost chce větší zvětšení, k oku se pak přidá i tupá optika, takže ještě větší zvětšení...
lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od lukas.hebeda » 28 led 2014 14:16

dobrý den, nevím jestli tady byla už taková otázka ale... mám v úmyslu koupit cočkovou norconii qb78 v 5,5 + udělam úpravy na navíšení víkonu, na mé gamo hunter mám optiku nikko stirling 4-12 x 50 a jsem s ní nadmíru spokojen ale problém je ten že qb78 chci využívat převážně na likvidaci potkanů v konbinaci s nočním viděním gen1+ (pulsar challenger) a tady se dostávám k jádru problému, noční vidění chci pomocí montáže upevnit za puškohled, u zminovaného nikko který má relativně dobrou světelnost ale při namontování noktovizoru rapidně klesá světelný zisk, buď je to antireflexní vrstvou nebo použitou optikou, moje prozba na vás je tedy taková: neporadíte mi někdo optiku za rozumnou cenu která by dobře fungovala s nočním viděním? nebo máte někdo zkušenosti s kombinací puškohledu s noktovizorem? ještě mě napadlo že by mohl mít lepší světelnost puškohled nikko stirling nighteater ale jestli za tu cenu to bude lepší těžko říct, ještě jsem koukal na delta puškohledy kde píšou o kvalitně broušených čočkách ale neměl jsem možnost porovnat, jediný vodítko co mám je že údajně plastové čočky mají lepší propustnost světla než skleněné, ale samozřejmě je důležitá i konstrukce a uspořádání čoček, pro mne je výchozí faktor aby vstupní čočka byla nejlépe 50mm možnost paralaxy a klidně i variabl (není nutný) cena pod 4000 by byla vítána, omlouvám se za vytěžující otázku ale chtěl jsem uvést celý můj problém, snad mi někdo z vás zkušených poradí.... pro rýpaly, myslivec nejsem ale zákon o zákazu montování NV na zbraň pochopitelně znám, nechci provokovat zákonodárce ale efektivnější způsob lovu potkanů neznám, barevná světla se mi neosvědčila a nv používám na airsoft tak ho chci skloubit i na vzduchovku když už ho mám. 8)
Naposledy upravil(a) lukas.hebeda dne 29 led 2014 11:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bart008
Příspěvky: 130
Registrován: 02 pro 2013 08:52

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Bart008 » 28 led 2014 16:16

Já teda s "nožním" viděním zrovna zkušenosti nemám, akorát mi občas koukaj nohy z pod peřiny... :lol:
FX Maverick VP
Shadow 2, S&W 686, Glock 42
milius
Příspěvky: 3137
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od milius » 28 led 2014 16:53

Šoudružka na češtinu mi žikala...... :lol: :lol:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od mojedx » 28 led 2014 18:06

nožní vidění :D
...promiň, já to ani nemohl dočíst. puškohledy mají antireflexní vrstvu, která taky mimo jiné blokuje IR (asi schválně), prodávají se i puškohledy, které IR neblokují, ale za úplně jiné peníze.
lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od lukas.hebeda » 29 led 2014 06:41

tusil sem ze bude figl i v tech povrchovejch upravach cocek, mel jsem nv nasazeny na zkousku i na kamaradovo optice za udajne 15000 a byl tam stenej problem s propustnosri ir svetla, nevite nekdo aspon podle ceho vybirat nebo na co se zamerit? Ty antireflexni vrstvy sou snad na vsech dnesnich optikach a optiky pro "nocni" strelbu na tom s ir propustnosti taky nebudou slavne.... internet je plnej pofidérních puškohledů a každý je pochopitelně dle prodejce nejlepší na světě ale kdo si v tom má vybrat, optiku za 10 tis nechci, nemam to na kulovnici ale na vzduchovku, zasejc ale v nízké cenové kategorii si vybrat je problém, asi nejspíš koupím zase nikko stirling, popřípadě se mi ještě zamlouvala Puškohled Delta Optical Classic 3-9x40 chtěl bych 50ku kvůly světelnosti ale ta je hodně nad rozpočtem, je mi jasný že delta bude kvalitnější a odolnější oproti nikko puškohledům ale zajímalo by mě porovnání optik jako takových, měl někdo z vás v rukou obě optiky aby mohl porovnat propustnost světla o kterou mi jde? nebo máte někdo zkušenosti s nv za optikou? optiku si samozřejmě pojedu koupit osobně někam do prahy ale chci jet aspoň s nějakou představou o tom co vybrat, pochybuju že tam někde v prodejně budu porovnávat puškohledy a bastlit na to před prodejcem noktovizor
lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od lukas.hebeda » 29 led 2014 11:36

milius píše:Šoudružka na češtinu mi žikala...... :lol: :lol:
ha ha, sem psal na rychlo nó..... aspoň ty nohy sem opravil :D
Odpovědět