Vyber puskohledu na vzduchovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od deef » 27 lis 2011 18:56

Zrovna Nikko Gameking 4-16x44 nedrží nástřel při změně zvětšení a obraz mizerný.


kostalova.petra
Příspěvky: 167
Registrován: 11 lis 2011 21:21

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od kostalova.petra » 27 lis 2011 19:53

takže k tý Déltě 4,5-14*44 FFP mi nikdo nic nepoví? :(
Tomayo muj Walther je taky bezproblemovej, ale nesmim se do něj dívat :lol:
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od deef » 28 lis 2011 16:46

kostalova.petra píše:Koukal sem už do taipana 4-16*50 a pak do svýho Waltra 8-32*56 :lol: a skoro to samý. Nechci koupit další krám. Mam kilovou optiku a používám zvětšení 8* :lol: Co ta scb osnova , lze použít na sklopku? :wink:
Walther s Taipanem se nedá srovnávat ani omylem, to už silně přeháníš.
kostalova.petra píše:a ještě k tomu: větší a variabilní optiky od mtc jsou fakt hnuj :lol: 8) pravil Alexxxus :wink:
To je už pár let, co to pravil a dovolím si říct, že už dávno není pravda navíc tady nepíše ani slovo o hnoji http://www.alexxxus.cz/mtc-taipan-6-24x56-AMD

A pokud jsou takovej hnus, tak proč v Anglii jsou nejprodávanější optikou? Doporučuji pročíst zahraniční fora a recenze, u nás se bohužel na tyto puškohledy setrvačností jen plive.

A když už je řeč optice z číny, distribuované poláky, nesoucí hrdý nápis "made in Japan" (Delta Optica), tak mám jeden takový drb ze zákulisí - Když je Optisan takovej shit, tak proč nedávno zástupci společnosti Delta Optical navštívili Optisan s prosíkem, jestli by jim puškohledy nevyráběl?
kostalova.petra
Příspěvky: 167
Registrován: 11 lis 2011 21:21

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od kostalova.petra » 28 lis 2011 22:04

to deef: tema MTC Viper 10*44 list č.9 , jestli to neříkal tak to tady napsal. Čert aby se vtom vyznal :( Walther je šílenej ale alespoň drží nástřel. :lol: Koukni na nový Tedovo video /edgun usa/ a tu mambu si moc nepochvaluje. :wink: S tou deltou máš asi pravdu už jí nechci.Díky
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od deef » 28 lis 2011 22:35

Jestli myslíš tohle video tak to jsem teď v rychlosti prohlídl a on říká, že kříž je hodně povedenej, pak říká že je tak jemný, že ho ta kamera nemůže zaostřit a proto se to zdá tak rozmazané, ale jinak je krystalicky čistej. Kombinace daystate a mamby nasadila laťku hodně vysoko... Mimochodem co jsem byl v anglii, tak je to zde hojně využívaná kombinace Daystate + Mamba. A Mamba je v UK nejčastějším dárkem, který dávají manželky svým partnerům pod stromeček :-)

Já snad tu svoji pošlu Alexxxusovi ať se k ní vyjádří a bude to mít nějakou váhu.

Pokud se bavím s lidma se sféry S&B, Zeiss, Nightforce, Leupold, tak ano je Optisan "humus" ale to výrobce typu Delta, Hawke, Sightmark, Barska, Nikko, Hakko atd... nemůžeme ani vyslovit.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od kesi » 29 lis 2011 12:37

deef píše:Pokud se bavím s lidma se sféry S&B, Zeiss, Nightforce, Leupold, tak ano je Optisan "humus" ale to výrobce typu Delta, Hawke, Sightmark, Barska, Nikko, Hakko atd... nemůžeme ani vyslovit.
Nechci dělat ukvapené závěry, ale co jsem měl možnost zatím v rychlosti porovnat bok po boku sklo Sightron S3 vs Hawke Sidewinder 30 (Tac), je obraz Hawke velmi dobrý za peníze, které stojí. Jas, brilance i ostrost se zdá být velmi podobná za dobrých světelných podmínek při stejném zoomu. Hawke malinko ztrácí ostrost ke kraji ZP, ale obraz ve středu ZP je v celku srovnatelný, tunelový efekt je také přijatelný 9/10.
Obraz S3 je ostrý až do kraje ZP, méně aberuje a některé detaily lépe vyniknou 10/10. Hodnotím pouze obraz/cena.
Ještě mrknu za šera...
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od deef » 29 lis 2011 13:14

Jsem jen tlumočil lidi používající .308, .50, ale protože tohle je o vzduchovkách, tak to sem samozřejmě nepatří. Donutila mě k tomu věta, že pohled přes Walther 8-32x je stejný jako přes Taipan, přitom i ta blbá Cobra za dvojku je lepší jak kterejkoliv Walther za 5tis.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od kesi » 29 lis 2011 13:50

Věřím tomu, že MTC dělá dnes dobré a levné optiky.

Přidám ještě fotky, bohužel se mě odporoučel bez rozloučení starý, ale dobrý Canon A510, takže fotky jsou velmi nekvalitní. Je to foceno přes naprostý low-end, videokameru Evolve 1500HD.

Sightron S3 16x42 MMD:
Obrázek

Hawke Sidewinder 30 6-24x56 Half MD, zoom 16x:
Obrázek

Vzdálenost 30 m.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od deef » 29 lis 2011 14:52

Chtěl jsem sem naházet taky nějaký fotky pro porovnání, ale bohužel nejsem schopnej, nebo nevím jak vyfotit pohled do puškohledu tak, aby tam bylo něco vidět a ne jen rozmazaný ho... :D
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od kesi » 29 lis 2011 16:53

Pozorováním těsně před setměním v 16.35h na 90-100 m lze ještě v Hawke 6-24x56 při zoomu 16x přečíst SPZ auta, Sightron S3 16x42 už má problém.
Větší objektiv zde v celku jednoznačně vítězí.

Edit: toto srovnání samozřejmě není v pořádku, měly by se srovnávat alespoň stejně velké objektivy, nejlépe i podobné rozsahy.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
kostalova.petra
Příspěvky: 167
Registrován: 11 lis 2011 21:21

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od kostalova.petra » 29 lis 2011 21:45

to deef: jak bys viděl Taipan vs Hawke S 30 ? 6-24*56
nevíte o nějaký recenzi /myslim český/Taipan 10-50*60 ?
svobodakvancurka
Příspěvky: 2
Registrován: 28 lis 2011 21:36

Re: Optika na vzduchovku

Příspěvek od svobodakvancurka » 30 lis 2011 19:01

Dobrý den. Ví někdo jaký puškohled na vzduchovku je vhodný pro brýle na dálku 4 dioptrie?
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od deef » 01 pro 2011 15:20

Můj názor by nebyl objektivní, protože přes Hawke jsem jen díval (když jsem při nákupu vybíral právě mezi těmito dvěma a viperem 6-24) a taipan dlouhodobě používám. Ale co se týče pohledu přes sklo při nákupu, tak jsem zvolil taipana.
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Tomayo » 01 pro 2011 21:54

deef píše:Zrovna Nikko Gameking 4-16x44 nedrží nástřel při změně zvětšení a obraz mizerný.
tak ja nevim kde si to koupil :) , ale je mam obraz uplne bez problemu(par lidi ti to muze potvrdit) a nastrel jsem upravoval jednou a to o jeden klik po 2000 ranach :!: Pri zmene zvetseni nevim jestli meni nastrel (zkousel jsem to jen jednou na 30m a vse ok) vlastne jsem i parkrat strilel se zvetsenim 4x na male vzdalenosti a trefil jsem :) jestli to bylo o milimetr nad kriz nebo pod nej nevim a nema cenu resit. Ale jak rikam ja problem nema a hlavne vse strilim na 16x...mozna mam jiny model...nebo spis urcite 4-16x50 AO bez nejakeho ,,hloupeho,, podsviceni.

tu je recenze napr:
http://www.alexxxus.cz/nikko-striling-g ... -4-16x50AO
tady je take neco
http://strelectvi.info

je chvaleny coz muzu potvrdit, protoze jsem nevidel lepsi sklo do cca6-7tis s takovym zvetsenim...navic stoji cca 2500,- coz je skoro zadarmo...kriz ma velice prijemny ani slaby ani silny doty a klikani odpovida navic jsou klikani i mildoty sedi presne, kliky jsou vyrazne a zapadnou.

Mct viper 10x42 je paradni sklo, ale ne na mereni vzdalenosti...je to spis HFT optika na FT prilis nevhodna...ale obraz velice pekny.
Hawke at uz je to jaky koliv z rady ST nebo S 30 tak super obraz,kriz,klikani...za ty penize je to fakt dobra optika podle meho nazoru (porad o ni tak nejak jeste uvazuji) navic je to takove ,,all in one,, puskohled,slunecni clona,krytky,kufr,velke kolo paralexy,podsviceni ...navic soft podpora od hawku

nevíte o nějaký recenzi /myslim český/Taipan 10-50*60 podle mich informaci od Alexxxuse ho dalo MCT na testovani FT strelcum a ty jim ho vratili s nejakyma pripominkama ...takze se na nem pracuje...vic nevim ani v podstate nemuzu
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od deef » 01 pro 2011 22:30

Nikko Gameking 4-16x44 - vycházel jsem ze své zkušenosti s jedním kusem tohoto modelu a zrovna na odkazu co si uvedl http://www.strelectvi.info píše o tomto puškohledu:

"Tubus puškohledu je dvoudílný možná právě díky tomu puškohled nedržel úplně perfektně nástřel při změně zvětšení - i když odchylka byla minimální. Záměrný kříž typu MilDot je dost silný, ale to by nevadilo, nebýt třetí a nejzásadnější vady - obraz puškohledu je naprosto tragický! Člověk při prvním pohledu neví, zda nenechal omylem na objektivu poloprůhlednou krytku. Fotografie mé tvrzení dokládají - viditelné rozostření a jakoby oranžový závoj nejsou způsobeny špatně nastaveným fotoaparátem, ale opravdu tak hrozně obraz vypadá. Na 50m, ani při zvětšení 16X, nejsou dobře vidět zásahy ráže .22LR v černém terči!"

Taipan 10-50x60 - Optisan ho rozeslal všem svým prodejců v jednotlivých zemích, aby ho otestovali a zaslali mu svoje připomínky a podle toho bude postupovat. Co já vím, tak v Brně ho měli, možná ještě mají a v tuhle dobu by měla být už zahájena výroba. Mám jeden objednaný, takže jak ho budu mít, tak bych o něm pár řádku mohl napsat.

All in one - puškohled, clona, krytky, kolo paralaxy, podsvícení, nějaký montáže, hadr a i neoprenovej kryt, to je výbava drtivé většiny puškohledů ne? S vyjímkou teda toho kufru :-)
Odpovědět