Vyber prvni zbrane...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Váš Názor?

CZ75B
24
26%
CZ09
7
8%
CZ07
8
9%
Glock17
28
30%
K100 MK12
26
28%
 
Celkem hlasů: 93
Sirda
Příspěvky: 18
Registrován: 19 lis 2015 22:17

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Sirda » 08 úno 2016 09:55

Mno, tak jsem si v pár obchodech osahal nějaké kousky. A poněkud se vše změnilo :-)
Nejlépe se držel HK P30...ale 26 500,- už je moc...škoda.
K mému překvapení se mi K100 nedrzela uplně dobře...přišla mi těžší než mnou zatracovany Glock.
A pak to přišlo...G17...přišel mi velký na noseni a pan prodavač mi ochotne vyndal G19 gen3 a 4.... mno a GLOCK 19 gen4 mi docela vyhovoval, velikost a váha mi přišla akorát. Malíček na hraně, ale prý je nějaká botka na zásobník co to zlepší. Takže to co jsem nechtěl protože se mi nelíbilo, se mi najednou zamlouvá.
75compact seděl do ruky dobře, ale nepřišla mi zrovna prijemna na noseni.
Bohužel neměli P07-09, ale nevím jestli by 09 nebyla příliš velká...
Zatím to vypadá na G19gen4, dlouho jsem hledal a sjížděl YouTube a tenhle gun to na osobní ochranu vyhrává.


Uživatelský avatar
Skg
Příspěvky: 61
Registrován: 01 zář 2010 22:22
Bydliště: Rokycansko pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Skg » 08 úno 2016 10:21

Těžší bývá při střelbě lepší. Zbraň se chová klidněji. Při nošení je to naopak... Vůbec mi připadá, že je to všechno donekonečna o kompromisech. Držení sice může napovědět, ale není nad to si přímo na střelnici vystřelit. Nejen hmotnost, ale i těžiště a úchop vůči němu se může lišit. Kdybych nechtěl pětačtyřicítku, bral bych na nošení CZ 75 v compactu.
Remington 1911 R1, Sa 58 Sporter
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Voris » 11 úno 2016 09:25

Dobrý den / ahoj,

vybírám svoji první zbraň na střelnici (mířenka, los) a občasné nošení. Půjčoval jsem si různé zbraně a nejlépe mi v ruce sedí fullsize cz75 sp01 shadow. O koupi nové zbraně se rozhoduji mezi shadow, shadow line a shadow orange. Co byste mi doporučili? Vyplatí se připlatit si na orange? Jaký je rozdíl mezi shadow a shadow line? Na co si dát pozor při nákupu?

Díky moc,
Vítek
Nikdy neházej flintu do žita.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od FTC » 11 úno 2016 09:47

Jestli ti Shadow sedí v ruce, tak si kup někde z bazaru střílenou pistoli v základu a ušetřený peníze zainvestuj do střeliva. Už jsem viděl na soutěžích spoustu lidí s orangema (mají je jen, protože jsou cool), kteří pořádně ani neumí střílet. Základní verze postačí, v případě že jí budeš časem chtít rozumně poladit, tak stačí jen vyměnit všechny pružinky za měkčí a nevyhazovat hříšný peníze za ty blbý CZUB elox střenky, botky a další chujoviny který stejně blbě sedí v ruce a jsou předražený.
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Enerccio » 11 úno 2016 09:50

Skg píše:Těžší bývá při střelbě lepší. Zbraň se chová klidněji. Při nošení je to naopak... Vůbec mi připadá, že je to všechno donekonečna o kompromisech. Držení sice může napovědět, ale není nad to si přímo na střelnici vystřelit. Nejen hmotnost, ale i těžiště a úchop vůči němu se může lišit. Kdybych nechtěl pětačtyřicítku, bral bych na nošení CZ 75 v compactu.
Co sem se ale dival, tak compact vs normal je naky 1.5cm rozdil delky, toz pri noseni muze byt putna, ne?
Uživatelský avatar
Sirda
Příspěvky: 18
Registrován: 19 lis 2015 22:17

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Sirda » 11 úno 2016 10:17

Tak nemožné se stalo realitou. Jak moc jsem nechtěl Glocka, jsem nakonec pořídil G19gen4.
Tu 75compact jsem měl take v ruce, přišla mi těžší, a primárně to chci na noseni a ochranu takže volba padla.
G19 se mi k mému překvapení vejde akorát do ruky, uvidíme jak pujde tréning na střelnici, ale myslím že jsem nevybral zle. Je hodnocena jako ideální na nošeni a obranu mnoha servery, nebo YouTubery, kteří se věnují testům...tak doufám že bude dělat co má.
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Enerccio » 11 úno 2016 10:36

Co jsem slysel od lidi, zalezi na co jsi zvyklej nebo na co si zvyknes. Glock napriklad je jiny vuci CZ75, pokud je budes drzet stejne tak budes v prdeli. Ale imho je to o zvyku a kompromisech, mne napriklad glock pripadal az moc lehky kdyz sem si ho skousel drzet. (btw ja jsem noob do zbrani takze muj nazor jen s rezervou :mrgreen: )
Uživatelský avatar
Sirda
Příspěvky: 18
Registrován: 19 lis 2015 22:17

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Sirda » 11 úno 2016 11:23

Tak jako CZ75 mi přijde určitě na střelnici lepší...Váha udělá hodně. Ale zase na to nošení mi ta poctivý kus železa přišel moc :-(
Pokud s tim pracují zasahove jednotky všude možně, tak nemůže být tak špatná...doufám. Na střelnici jsem střílel z G17 a nastřílel lépe než s CZ75...ale zase koupil jsem G19, doufám že to bude podobné. Zbytek jak doufám je o tréninku...
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od petrfm » 17 úno 2016 00:55

Tak abych jen nekecal a nezavrhoval od stolu neco, co jsem nedrzel nikdy v ruce, zkusil jsem si G17 a na prvni pokus mi docela spadla celist. Drzelo se to relativne dobre, absence kohoutu mi kupodivu vubec nevadila, dokonce se mi libilo, jak je to jednoduche, nabiju, natahnu, strilim, zadne pojistky, nesmysly a hejblata, proste neni to tak hrozne, jak jsem cekal. Pak jsem prohnal hlavni 2 krabicky SB a zjistil jsem, ze to proste nechci. Bolela mne ruka a mel jsem totalne rozedreny ukazovak ze spouste, ale co mne nejvice odradilo, bylo mych prvnich 5 ran z makarova :-)

Koukal jsem po makarovi uz nejaky ten patek, na zaklade tipu, ktery jsem tady dostal do PM a shodou okolnosti byl na strelnici kolega, ktery ho ma a pujcil mi ho. Nastrilel jsem s nim mnohem lepe, nez s tim glockem, spoust chodi jako po masle, je to male, lehke a udajne neuveritelne spolehlive. Mel jsem moznost hned potom strilet i z klasicke CZ75, takze jsem si ty tri zbrane behem par minut osahal a mohl jsem posoudit, jak ktera sedi v ruce a jake s ni mam vysledky pri strelbe a kdybych se chtel flakat po strelnicich, bral bych asi CZ75, asi ne kompakt, ale klasickou. Po seznameni se s makarovem se mi proste nejak rozplynula ta imaginarni vyhoda compactu, protoze to neni ani male, ani tezke, aby se z toho dobre strilelo. Radeji bych volil kovovou CZtu, je to takova limuzina, tezka, presna, nekope, strili se mi z ni hodne dobre, ale protoze primarne chci zbran pouzivat na obranu a tedy ji obcas nosit, tak zvitezil makarov, u ktereho mi vadi snad jen to strelivo.

Paradox je, ze z toho maleho, ruskeho, na prvni pohled "kramu", se mi podarilo nastrilet nejpresneji. Takze ano, glock si umim predstavit u zasahovky, je to fajn, jednoduche, nikde o nic nezavadim, nejde se v nicem splest, je to proste pracovni nastroj. Ale nestrili se mi s nim vubec dobre a nelibi se mi. Makarov taky neni na prvni pohled zadny krasavec, ale za ty tydny, co na nej koukam, se mi zacal libit. Mozna proto, ze proste musel, byl to vztah z rozumu :lol:
Uživatelský avatar
Sirda
Příspěvky: 18
Registrován: 19 lis 2015 22:17

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Sirda » 20 úno 2016 15:28

Takže pro lidi, co se nemohou rozhodnout a zavrhli Glock...
Po rozhodování jestli železo nebo plast jsem koupil Glock19 gen4. Při nošení s vnitřním pouzdrem jsem pochopil, že tahat "železo" by nebylo ideální. Dokonce i ten kompaktní G19 mi přijde velký na nošení a dá problém nosit nenápadně...a to je zatím zima a oblečení teď benevolentní k nošení :)
První test na střelnici...100ks SB a na Glocku zadní grip z "boříkem"(foto)....bál jsem se jak to bude kopat, bo je to plast, malé a odpůrci to tvrdili na fórech....zaměřím...mačkám spoušť....prásk :D Oproti CZ75 žádný velký rozdíl...nic co by mě nutilo zavrhnout Glocka. Takže jsem usoudil, že to jak moc jsem je nesnášel, bylo to že jsem to pořádně sám notestoval.
Na 7,5...10...a 20m se v klídku trefuji do černého(terč s postavou) Na 10m rychlejší střelbou v pohodě to středu. Střelba jednou rukou? Nebyl jediný problém.
Uznávám, že úchop je jiný než CZ75...o tom není pochyb, ale že by to bylo nějak špatný? Ani náhodou...nejsem zrovna drobotina, hádám že 90kg, ale prsty poskládám na G19 v klidu(foto).
Glocka mám na ochranu...jako nástroj...ne na mířenku, takže velikost OK, jednoduchost OK, spolehlivost bude věřím skvělá.
Velikost na nošení je myslím na hraně...není zase tak malý jak by se zdálo :)

Asi toliko z první 100vky výstřelů z první zbraně kterou jsem zakoupil. Na to že jsem Glocka nechtěl ani za nic, se mi nejenom začal líbit(hodně) ale navím začínám chápat, proč je tak vychvalovaný a doporučovaný.
Na střelnici nebudu kupovat jinou...je potřeba se sžít s tím co nosím.
Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg (31.42 KiB) Zobrazeno 2554 x
g.jpg
gg.jpg
petrb
Příspěvky: 6
Registrován: 22 úno 2016 10:42
Bydliště: Ostravsko

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od petrb » 22 úno 2016 10:50

Taky jsem původně nechtěl Glocka ale K100. Nakonec jsem si šel zastřílet z obou. Po 100ks z každé volba padla jednoznačně na G 17. Všechny výhody které pro mě teoreticky zvýhodňovaly K100 při střelbě zanikly. Úchop, taky jsem myslel, že při dvojstřelu bude hlaveň K100 dávat menší zdvih a nakonec jsem skoro nepoznal rozdíl, Délka zbraně a délka hlavně vychází lépe u G. Takže i když je K100 levnější, nakonec jsem raději šel do toho, co jsem původně nechtěl. K100 mi prostě nesedla, i když jinak vypadala moc dobře. Na tu cenu spíše luxusně.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Zajic » 22 úno 2016 20:11

Jak se rika, 100 lidi 100 chuti. Ono Glock spatny neni, ale treba na rychlejsi strileni to neni a na mirenku taky ne. Uchop se da zvyknout, ale jsou daleko lepsi zbrane. Ale zase je blbuvzdorny a odolny a malo nachylny na znecisteni.

Ja treba osobne jsem prosel vsemoznyma znackama pistoli, a me osobne nejvice vyhovuje K100 :wink:
Papaja
Příspěvky: 1
Registrován: 29 úno 2016 18:04

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Papaja » 29 úno 2016 18:15

Dobrý večer,
Vybírám si svoji první zbraň, momentálně jsem si mohl vyzkoušet Cz75 a Glock 17, měl bych spíše zájem o compact modely a tímto se ptám jestli někdo nevlastní grand power p1 popř k100, a také glocka 19 (nejlépe v 4G), popř. kde by mohla být možnost si tyto zbraně půjčit na střelnicích na Vysočině.
Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 6
Registrován: 16 úno 2016 17:39

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od malyLibor » 08 bře 2016 01:12

Velice zajímavé téma... Taky řeším totéž - koupi zbraně na nošení a obranu, se kterou bych mohl trénovat obrannou střelbu a především v případě nutnosti ubránit život svůj a svých blízkých. Můj požadavek je, aby zbraň byla spolehlivá, aby dokázala zastavit útočníka, případně i skupinu útočníků, aby se dobře nosila a aby byla tréninková střelba s ní na střelnici i finančně únosná. A jelikož nejsem zrovna boháč, stanovil jsem si cenu zbraně kolem 15.000,-Kč, strop 20.000,-Kč. Tyto mé požadavky mne přivedly k podobnému výběru zbraní, jako je v nadpisu tohoto vlákna.
Jak zatím probíhal můj výběr. Původně jsem byl přesvědčen, že se budu rozhodovat mezi ČZ P-07 a P-09, po dvojí zkušenosti se zaměstnankyní v jejich podnikové prodejně v UB však jsem nabyl dojmu, že tudy cesta nevede. Tento dojem pak už jen utvrdilo, co jsem četl různě ve fórech. Protipólem ČZ byl Glock. Četl jsem o zajímavé historii firmy, o kvalitě starších zbraní... ale jako spoustu dalších mne odradil jejich vzhled. Vím, vzhled není důležitý pro nástroj, jenž má sloužit k záchraně života mého a mých blízkých, ale rozhlížel jsem se dále. Od Glocka jsem se dostal k různým dalším plastovým zbraním firem z německy mluvících zemí a USA, ale na těch mne nezaujalo nic krom toho, jak výrazně byly dražší oproti Glocku, aniž by v čemkoliv byly lepší.
Pak jsem ale narazil na zbraně Springfield XDM. Americká zbrojovka Springfield, která na trhu v USA úspěšně konkuruje Glocku, a přitom ceny jejích na pohled pěkných pistolí jsou pro občana Česka velmi zajímavé? Zapátral jsem, pochopil jsem... a přesto XDM zůstává mezi mými nejžhavějšími favority. Model XDM 4,5" mne zaujal skutečně velice a jedinou jeho nevýhodu vidím ve velikosti. Tuto nevýhodu už ale nemá XDM-9 compact 3,8". Na tom se mi líbí navíc to, že jej zřejmě bude snadné nosit, neboť jeho velikost je opravdu kompaktní, přesto však může mít v zásobníku 13 nábojů a v dalším zásobníku dokonce 19, přižemž tento druhý zásobník spolu s botkou umožňuje plnohodnotný úchop zbraně s takřka 10cm dlouhou hlavní. Bohužel, tuto pistoli jsem neměl zatím možnost si osahat, neboť byly v Česku vyprodány. Proto by mne zajímala zkušenost případného majitele. A zajímala by mne zkušenost majitele jakéhokoliv modelu XDM, jak jsou na tom s vybíravostí na střelivo a se spolehlivostí. Zatím jsem o nich bohužel nezískal moc referencí, takže se mi hůř odhodlává jít do sice pěkné pistole za slušnou cenu, která za mořem slaví velké prodejní úspěchy, ale nevím mnoho o její spolehlivosti a možnosti servisu v Česku, což především s ohledem na její poněkud komplikovanější až přepojistkovanou konstrukci bude určitě v rozhodování hrát taky určitý význam.
Při dalším hledání jsem se však dostal k velmi zajímavé slovenské firmě Grand Power. Zde mne velice zaujala zajímavá koncepce zbraně, hodně dobré reference i recenze na netu na její kultivované chování při střelbě. Nejvíc na mne však zapůsobily zkušenosti majitelů zbraní s přístupem firmy k servisu a péči o zákazníky, který je nejen v oboru zbraní naprosto unikátní. Musím říct, že o této zbrani se opravdu hodně píše, a to většinou hodně kladně. V poslední době se sice na mnoha fórech vyskytly i negativní reakce, ale vypozoroval jsem, že asi tak 90% těchto negativních reakcí šíří 3-4 lidé, kteří jsou však mimořádně aktivní ve všemožných fórech, které se jakkoliv dotýkají zbraní této firmy. Na člověka, který si toto neuvědomí, to může kolikrát působit, že zbraně GP jsou poruchové, velmi náročné na údržbu, nepřesné a celkově nic moc... což pravděpodobně nebude až tak zcela pravda.
V tuto chvíli je to tedy se mnou tak, že ve hře jsou u mne tři značky v tomto pořadí 1. GP, pro který nejvíce mluví skvělý servis, 2. XDM, které má na svou velikost naprosto nepřekonatelnou kapacitu, a 3. sice děsně škaredý Glock, pro který ale mluví obrovské množství kvalitně vyrobených kusů. Tady bych ale zřejmě šel do 19 nebo 17 třetí generace, kde se ještě neprojevovaly problémy se zhoršující se kvalitou, a rozhodně bych si nechal poladit spoušť - což by ale zrovna u této značky neměl díky její rozšířenosti být žádný problém. Kromě velké rozšířenosti a díky tomu veliké šíři různého příslušenství mluví pro Glock taky jeho naprostá lhostejnost ke kvalitě střeliva včetně přebíjenek.
Rozhodovat se tedy bude asi až na střelnici, podle toho, která zbraň se mi bude nejlépe držet a také nosit. Ale moc by mi pomohlo, kdybych se více dozvěděl, jak jsou na tom s náročností na střelivo pistole GP a především XDM, o kterých v tomto ohledu nevím zatím nic moc... ale budu i sám ještě pátrat po zkušenostech v dalších vláknech a fórech.
Omlouvám se za délku příspěvku. Jeho sepisováním jsem si tak nějak sám ujasňoval své myšlenky a priority... a zjistil jsem, že to ještě pořád sám nemám zcela rozhodnuté a že to ještě bude boj, než si koupím pořádnou obrannou pistoli.
Všichni chtějí vaše dobro. Nenechte si ho tedy od nikoho vzít.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od FTC » 08 bře 2016 11:09

To je šílenost. Co všechny začátečníky vede ke koupi GP???
Jaké dobre reference?? Každá zbrojovka si nechá udělat reklamu na míru.
O poruchovosti a nespolehlivosti K100 se toho napsalo dost, zvlášť s tim mazáním, když jí nemácháš v kýblu oleje, tak se seká. Drtivá většina samonabíjecích pistolí v 9luger používá odemykání poklesem hlavně na čepu kulisy, což není při výstřelu tak energeticky náročný, jako rotační systém a s tím souvisí i ta poruchovost.
Už jsem na střelnicích potkal dost lidí co mají K100 a všichni říkají to samé - seká se. Přesto jí všichni chválí i když jim často selhává při střelbě.
Vážně bych chtěl vidět, kolik K100 bez poruchy vystřílí 500 ran, aniž by jí bylo potřeba mazat a čistit. G17/19 a CZ 75 to zvládnou bez problémů.
Odpovědět