Vyber noze

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
hafca
Příspěvky: 45
Registrován: 21 led 2008 22:14
Bydliště: 30 km na západ od Prahy

Re: Výběr nože

Příspěvek od hafca » 14 dub 2012 14:43

Taky řeším co si koupit na běžné nošení. Pár jsem si jich vyhlédnul, ale pořád nevím který. :roll:
Kershaw Volt II Speedsafe A/O
Colt Tactical Linerlock. 4 5/8
Kershaw Crown Linerlock I.
Buck Vantage Avid. 4 3/8"

Cena za ten Buck je maximální co bych chtěl dát. Vzhledem k tomu, že občas něco ztratím bych se raděj vešel trochu níž.
Nemá někdo s nimi zkušenost nebo tip v téhle cenové relaci na nějaký jiný?


PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Výběr nože

Příspěvek od PaF » 14 dub 2012 18:59

Resil jsem stejne tema. Vyhral ten Buk a spokojenost maximalni :lol:
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: Výběr nože

Příspěvek od Sláva » 14 dub 2012 21:37

Být tebou du do Bucka, sám střídám Bucka Vantage Pro ještě s jedním nožíkem a je to dobrej nůž. Sice je občas třeba ho rozebrat a vyčistit, protože se na něj chytá svinec z kalhot, ale to tě čeká u všeho :wink: A je tam z těch všech nožů asi nejlepší ocel. A navíc má flipr a ten je sakra návykovej :wink:

Jedna fotka s Hestem, kt. sem mělvypůjčený.
Přílohy
PB081237.JPG
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Výběr nože

Příspěvek od Red arrows » 15 dub 2012 11:58

Jsem zvědavej, jestli se na knife zase roztrne pytel s nožema v inzerci.Po každý výstavě tomu tak aspoň bývá, takže bych řekl že bude z čeho vybírat..........
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr nože

Příspěvek od Apevia » 16 dub 2012 00:11

Proč nejdeš do ověřený klasiky? Jako EDC je ideální Ontario RAT 1, a cena je taky velice příznivá. Super poměr cena/výkon.
Plus několik barevných variací...
http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8846.php
http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8848.php
http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8846DT.php
http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8846CB.php
http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8848CB.php
Cogito ergo armatus sum.
hafca
Příspěvky: 45
Registrován: 21 led 2008 22:14
Bydliště: 30 km na západ od Prahy

Re: Výběr nože

Příspěvek od hafca » 16 dub 2012 00:51

Problém je v tom, že jsem touhle problematikou jaksi nepolíbený. Nevím ani co je to ověřená klasika, natož další věci, proto se tu ptám. Problém je i velikost. 5" už se mi jeví jako zbytečně velký nůž. Mám představu tak do velikosti toho BUCKa co je mi tu doporučován, ideálně do 4-4 1/2". A to nemluvím o materiálu na čepel.
Mimo BUCk vše co jsem měl vybráno je made in China a tam si iluze nedělám. Jaký rozdíl mohu očekávat v kvalitě mezi USA kvalitou BUCKa, made in Taiwan a made in China? Má vůbec smysl to v téhle cenové relaci řešit? A taky tak trochu koukám i na vzhled. Chtěl bych nůž, který bude mít slušné vlastnosti a jako bonus navíc se mi bude i líbit.
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr nože

Příspěvek od Bullterier5 » 16 dub 2012 05:32

Ahoj,záleží podle mně na výběru nože na několika hlediscích.Nač jej budeš většinou používat,co od nože očekáváš (praktičnost,kvalitu,reprezentativnost) jestli s kudlou cestuješ za hranice a v neposlední řadě,kolik hodláš vytasit z portmonky.Pro běžné praktické použití v mnoha situacích splňuje účel 111mm Victorinox,IMHO typ Forester.RAT-1,kterou Ti výše doporučují,je velký nůž z dobré oceli za slušný peníz,ale jeho použití je limitováno tím,že má pouze čepel a jednoruční otevírání vylučuje cestování,protože pro většinu států je to "Dangerous Item".Pokud jsi fanda prověřených klasik starobyle vyhlížejících-hledej u Case xx,Marbles,Queen Cutlery,Kissing Crane,Colt a podobně.Přeju dobrý výběr!
3dfx4eva
Příspěvky: 2
Registrován: 16 dub 2012 11:11

Re: Výběr nože

Příspěvek od 3dfx4eva » 16 dub 2012 11:59

hafca píše:Má vůbec smysl to v téhle cenové relaci řešit? A taky tak trochu koukám i na vzhled. Chtěl bych nůž, který bude mít slušné vlastnosti a jako bonus navíc se mi bude i líbit.
Buck si kvalitu hlida, nehrozi ze by jsi v Made In China koupil nejaky zmetek. Samozrejme se lisi materialy, lisi se zpracovani ale pro bezny pouzivani zadnej rozdil nepoznas.

Co bych Ti urcite doporucil je podivat se na nove Cold Steel Voyager. Cena je skoro o 50% vys ale kazda koruna za to stoji. S Cold Steelem jsem skoncil nekdy na konci 90tych let kdy sla puvodne dobra firma dolu s kvalitou ale zda se ze se pan majitel chytil za nos a novy modely hodne prekvapily. Neskutecne pevna a odolna konstrukce pojistky, rikaji tomu Triad-Lock, v podstate klasicka hrbetni pojistka vylepsena o stop-piny ktery absorbujou zatez a narazy. U 4" Voyageru ma pojistka skoro 4mm propad + rezervu pro opotrebeni takze i pokud by pri pouzivani vznikla treba +-2mm vule u spicky noze tak je nuz porad 100% bezpecnej. Ocel pry AUS8, v kazdem pripade to slusne drzi ostri a dobre se to brousi. Z vyroby ostry tak ze v pohode holi, perfektne vycentrovany vybrus, nulove vule, zadne otrepy nebo nedodelky.
hafca
Příspěvky: 45
Registrován: 21 led 2008 22:14
Bydliště: 30 km na západ od Prahy

Re: Výběr nože

Příspěvek od hafca » 20 dub 2012 11:06

Tak jsem si po prozkoumání všech rad nakonec objednal Buck Vantage Avid. 4 3/8". A možná bude i se slevou, na úvodní straně je psaná mimo jiné i na nože BUCK.
Děkuji všem za rady a pomoc při výběru.
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: Výběr nože

Příspěvek od Sláva » 20 dub 2012 13:38

hafca píše:Tak jsem si po prozkoumání všech rad nakonec objednal Buck Vantage Avid. 4 3/8". A možná bude i se slevou, na úvodní straně je psaná mimo jiné i na nože BUCK.
Děkuji všem za rady a pomoc při výběru.
Já myslim, že si špatně neudělal :wink: Kdyby sis pak s něčim nevědel rady, tak dej klidně vědět.. (ohledně čištění apod.)
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
hafca
Příspěvky: 45
Registrován: 21 led 2008 22:14
Bydliště: 30 km na západ od Prahy

Re: Výběr nože

Příspěvek od hafca » 20 dub 2012 13:55

Před chvílí jsem dostal potvrzení objednávky i slevy a během 14 dní by měl být doma. Dík za nabídku, kdyby bylo nejhůř ozvu se.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Re: Výběr nože

Příspěvek od glock69 » 20 dub 2012 16:08

Jen si dej pozor na logo výrobce. Některým odpadlo, mně zatím drží.
Uživatelský avatar
Franta Jetel
Příspěvky: 71
Registrován: 25 dub 2012 11:53
Bydliště: Pruské Slezsko

Re: Výběr nože

Příspěvek od Franta Jetel » 27 dub 2012 16:06

Pánové, opravdu dávejte bacha na e-shopy, kde mezi kvalitní značkové nože zamíchají i kure*vsky předražené fejky.
Příkladem je hunting-shop.cz. Mezi skvělými noži Helle, Eka nebo Karesuando klidně zamíchají na drzo Fejk Bokera za cenu 5 x větší než na tržnici v Č. Těšíně. (tam za něj chtěla baba z Ukrajiny v přepočtu 120 Kč)

http://www.hunting-shop.cz/produkty/nuz-boker/4-N-025/
BokerFake.jpg
BokerFake.jpg (9.61 KiB) Zobrazeno 2924 x
"Když nejde o zdraví nebo o život, jde v podstatě o hovno!"
hafca
Příspěvky: 45
Registrován: 21 led 2008 22:14
Bydliště: 30 km na západ od Prahy

Re: Výběr nože

Příspěvek od hafca » 04 kvě 2012 13:13

Nůž dnes přišel, je opravdu pěknej a padne mi akorát do ruky. Logo jsem zkoušel nehtem a vypá to, že snad chvíli vydrží tam kde má být. A jak psal Sláva, ten flipr bude asi opravdu návykovej. :D
Oklamany
Příspěvky: 1
Registrován: 30 zář 2012 22:06

Re: Výběr nože

Příspěvek od Oklamany » 30 zář 2012 22:11

http://www.zbrane-sabro.eu/ je zlodejská firma, nedoporučujem nič objednaváť. Pred dvoma mesiacmi mi poslali tovar iný, lacnejší, miesto toho aký som si objednal. Majiteľ, pán Karbánek so mnou komunikoval, sľúbil mi tovar vymeniť za správny, ale za DVA MESIACE nebol schopný nápravy. Dám ho na súd, je to podvodník, hlavne že má niečo o čestnosti na svojej stránke....
Pozor na neho, objedajte si všetko z iných stránok, je to neseriozny človek, podvodník
Odpovědět