Vyber noze

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Re: Výběr nože

Příspěvek od tombr.a » 22 čer 2010 08:48

glock69 píše:Jestli je to cena za 20 nožů,tak si myslím,že je to za hubičku.
Ne bohužel je to cena za jeden kus :roll:


glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Re: Výběr nože

Příspěvek od glock69 » 22 čer 2010 17:26

Tak to je teda cena.Taky doporučuji podívat se na knife a poptat se...
Akki
Příspěvky: 2
Registrován: 26 čer 2011 15:36

jaký nůž si koupit?

Příspěvek od Akki » 26 čer 2011 15:56

Dobrý den,uvažuji o koupi nějakého kvalitního nože za za rozumnou cenu který by byl vhodný jak k praktické sebeobraně tak jako univerzální nůž ať už do práce nebo třeba do přírody, při hledání na netu mě zaujal například Nůž Walther Black Tac BTK ( http://www.gunshop.cz/cs/nuz-walther-bl ... -2664.html ) nebo Nůž Cold Steel Recon 1 Tri-ad ( http://www.zbrane-vzduchovky.cz/noze/no ... ad_hladke/ )... Tak se chci zeptat jestli tady někdo s těmito ,nebo alespoň s podobnými noži má nějaké zkušenosti,a poradil by mi ohledně výběru...předem díky za jakékoliv užitečné rady a názory ;)
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Výběr nože

Příspěvek od palong74 » 26 čer 2011 17:12

a proc zubate ostri kdyz pises pro bezne pouzivani.nozum nijak zvlast nerozumim ale toho walthera ma kamarad dostal ho jako darek k CO2 pistoli 1911.rikam jako darek proto ze za tu cenu bych ho nebral.je to takovy nic moc kousek
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Akki
Příspěvky: 2
Registrován: 26 čer 2011 15:36

Re: Výběr nože

Příspěvek od Akki » 26 čer 2011 19:13

No nejde ani tak o běžné užívání (pod tím bych si spíš představil krájení chleba:D) ale prostě o nůž, který by mi byl dobrým pomocníkem za jakékoliv situace,at už by šlo o relativně běžné věci jako třeba jen o nějaké uřezání nějakého drátu v práci,nebo o ořezání nějaké větve na podpal někde v přirodě při stanování,nebo o nějaké krizové situace ...od napadení skupinkou našich romských spoluobčanů kteří by byli zrovna zvědaví na obsah mé peněženky až po ztroskotání na pustém ostrově :D...a co se týká zubatého ostří (btw myslím že na těch nožích je zubatá pouze část ne?)...tak člověk nikdy neví kdy se může hodit,ale neříkám že ho tam nutně musím mít, taky se v nožích moc nevyznám a proto zde právě hledám nějaké rady...spíš by mě ale zajímalo když už píšeš že ten walther je "nic moc kousek" jestli vycházíš z nějakých faktů a špatných zkušeností,ať už svých nebo toho tvého kamaráda a nebo si to prostě myslíš jen proto že se ti nelíbí...
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr nože

Příspěvek od Apevia » 26 čer 2011 20:29

2Akki: Zubatý ostří je na běžný používání naprd, kor kombinovaný. Alespoň já nejsem jeho zastáncem, ani chleba tím neuřízneš. Když už zubatý, tak ale celý s tím, že ten nůž je pak především na provazy, lana a podobně... Proč né Walther? Protože s Waltherem jako takovým to nemá nic společnýho a jen to jen obyč čína s razítkem "Walther", jen je asi 2x-3x tak drahý jako ten samý bez "razítka". Jo a na drát si kup kleště, na to není nůž.
Osobně bych Ti doporučil asi největší a nejlepší klasiku a to sice Ontario RAT 1. Velice kvalitní EDCčko, které je ověřeno velkou spoustou lidí...
http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8848OD.php
-je i ve více barvách jak čepele, tak příložek
Cogito ergo armatus sum.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Výběr nože

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 10 zář 2011 11:47

Pánové, už jste někdo prubl některej z těch nožů co teď nabízí Benzina za natankování 30 litrů a doplatek 85 Kč?
Nápis AMERICAN KNIFES pochopitelně beru s velkou rezervou (stějně je to Čína - a co dnes není), ale jde mě spíš o to jak kvalitní "hřebíkovou" ocel soudruzi při výrobě použili.
Nic moc od toho asi čekat nejde. Když jsem si u Benziny jednou vybral benzínový zapalovač, byl jsem docela překvapenej z toho, že během 2 týdnů od naplnění vyschnul, aniž bych ho použil :)
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Re: Výběr nože

Příspěvek od glock69 » 10 zář 2011 14:47

U benzínového zapalovače je celkem běžné, že vyschne...
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Výběr nože

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 11 zář 2011 07:28

To jistě, ale třeba ZIPO vydrží určitě dýl jak 2 týdny :wink: Asi to tehdy od Benziny byl pokus o zvýšení tržeb - vysychající zapalovače=lidi je budou častěji doplňovat. Jen asi šéfům Benziny zapoměli říct, že do zapalovačů je trochu jinej benzín než Natural 95 :lol:
Každopádně s tím zapalovačem je to trochu OT. Napsal jsem to jen jako určitou informaci o tom, jakou mám s výrobky natankuj+doplať od Benziny zkušenost. A vzhledem k tomu, že asi nikdo k tomu noži nemá co říct, tak si ho zítra vezmu já, ať můžu ostatní varovat :lol:
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Výběr nože

Příspěvek od Lachtan » 12 zář 2011 20:57

OT - ani Zippo nevydrží dva týdny bez natankování (vlastní letitá zkušenost s mnoha kousky) :wink:
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Výběr nože

Příspěvek od crossbowhunter » 14 zář 2011 10:19

http://www.noze-nuz.com/ka-bar/KA1481.php tento som objednával ja.na sebaobranu super, na laná tiež.no na krájanie a natieranie chleba nikdy nebol určený.na to sú iné kúsky.čo sa týka hôr potom som volil http://eshop.krasnenoze.cz/14/287/rucne ... ojeti.html
bez problémov nahradí sekerku.niečo ako univerzálny nôž vhodný na všetko sa mi bohužial nepodarilo nájsť.a ak ten nôž má niečo vydržať, pozrel by som po iných značkách ako je walther.uznávam že vyzerá pekne a prijal by som ho, no maximálne na dekoráciu a nie na praktické využitie
Uživatelský avatar
izak
Příspěvky: 64
Registrován: 04 srp 2011 22:20

Re: Výběr nože

Příspěvek od izak » 14 zář 2011 11:02

A co opravdova lace:
http://www.dealextreme.com/c/knives-too ... =relevence

Nebo trznice SAPA v Praze

Pokud drazsi, tak nekdo z Polska vozi noze z Afganistanu nebo tak neco, damaskova ocel za rozumnou cenu, rikal mi o tom kamos, ze si ho koupil clovek u nich v praci a je moc spokojeny.
sobii
Příspěvky: 4
Registrován: 09 led 2012 11:15

Smith

Příspěvek od sobii » 21 úno 2012 14:27

Co říkáte na tenhle nuž,jen tak na lítání za barák? :D
http://www.trapper.cz/nuz-swmp4l-military-police
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Výběr nože

Příspěvek od Bonanza » 21 úno 2012 17:53

Na lítání za barák je podle mne příliš drahý. Na lítání mají na www.nože-mujnuž.cz spoustu vhodných kudel za max. poloviční cenu. Ale jinak je to věc každého soudruha a jeho kešeně.
sobii
Příspěvky: 4
Registrován: 09 led 2012 11:15

Re: Výběr nože

Příspěvek od sobii » 21 úno 2012 18:18

ok,tak na co se teda hodí tenhle nuž?
Odpovědět