Vyber kuse

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

XXX

Vyběr kuše

Příspěvek od XXX » 26 srp 2009 23:06

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s koupí kuše. Ctělbich nějakou malou (tedy krátkou bez pažby) ale zároven vykonou (já si pod tim u kuše představuju průraznost) zatim sem nasel jen tuto: Pistolová kuš Flying Wolf 2000C http://www.alfatactical.cz/index.php?Pi ... etail=8353
ale vůbec nemam zdani jak poznam kvalitu kuse ...nechci aby se mi to hned rozpadlo.
Našla by se pro mne nejaka rada?


Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 27 srp 2009 10:12

Já bych to zkusil tady : www.lukostrelec.cz
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
XXX

Příspěvek od XXX » 27 srp 2009 13:04

Tam sem nic nenasel. Jak tak na to koukam asi si koupim větší 150ku a uříznu pažbu. :idea:
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 27 srp 2009 13:22

Nez ti cokoliv poradim, rad bych vedel na co tuhle kusi chces ? Sportovni strelba to nebude, tak jsem zvedav jak navolis sva slova ....
xtreme
Příspěvky: 75
Registrován: 28 dub 2009 22:49

Příspěvek od xtreme » 27 srp 2009 13:23

XXX píše:Tam sem nic nenasel. Jak tak na to koukam asi si koupim větší 150ku a uříznu pažbu. :idea:
tu kusu chces na lov ci sportovu strelbu?
XXX

Příspěvek od XXX » 27 srp 2009 15:17

Čistě SPORTOVNÍ či rekreační střelbu!! Krev nesnasim natos abych lovil. Jen chci neco menciho ale kdys sem koukal na ti pistolovy tak mi to vsechno přijde jako smejdi co se maj kazdou chvili rozpadnout.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 27 srp 2009 16:08

Snim, ci bdim :shock:
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Příspěvek od S.T.E.N » 27 srp 2009 19:48

Já sem si koupil tuhle kuši http://www.colosus.cz/p891-kuse-pistolo ... -a3-80lbs/ a jsem spokojenej. Dokoupil jsem si na ní kolimátor, udělal si své šípy, protože ty co k ní jsou, tak kvalitou stojí za prd a ani se pořádně nechtějí zapíchnout do dřevěné desky. S touto upravou je už střelba parádní. Na 50m co jsem sřílel byl rozptyl asi 8cm. Maximální dolet jsem naměřil 95m. Je celá kovová, lučiště ze sklolaminátu a za ty peníze si myslim že je to jedinečná "hračka" 8)
xtreme
Příspěvky: 75
Registrován: 28 dub 2009 22:49

Příspěvek od xtreme » 28 srp 2009 11:18

S.T.E.N píše:Já sem si koupil tuhle kuši http://www.colosus.cz/p891-kuse-pistolo ... -a3-80lbs/ a jsem spokojenej. Dokoupil jsem si na ní kolimátor, udělal si své šípy, protože ty co k ní jsou, tak kvalitou stojí za prd a ani se pořádně nechtějí zapíchnout do dřevěné desky. S touto upravou je už střelba parádní. Na 50m co jsem sřílel byl rozptyl asi 8cm. Maximální dolet jsem naměřil 95m. Je celá kovová, lučiště ze sklolaminátu a za ty peníze si myslim že je to jedinečná "hračka" 8)
ja mam podobnu:http://www.lukostrelba.sk/luko/index.ph ... &Itemid=18
pocuj a ako si si a z coho urobil tie sipi?A ako ju udrziavas?mazes tetivu a tak?A kolimator na pistolovu kusu tiez existuje?
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Příspěvek od S.T.E.N » 29 srp 2009 00:04

Jo to je stejná jako mám já,jen způsob natahování je jiný. Šípy sem udělal z laminátových tyček o průměru 6mm a délce asi 17cm, dále jsem začátek tyčky odpiloval na průměr 4mm, abych mohl nalepit hrot udělaný z 6mm ocelové kulatiny uprostřed navrtaný 4mm vrtákem. Nakonec jsem na něj udělal křidýlka ze samolepící tapety :D Kuši udržuju tak, že jednou za 30 výstřelů zkontroluji dotažení lučiště, promažu tukem na tětivy prostřední část tětivy, která tře o tělo kuše aby nedocházelo ke zbytečnému opotřebení. Jednou za čas také promažu žlábek na šíp včelím voskem,aby šíp lépe klouzal. Když je na té kuši montážní lišta, tak na ní mužeš přidělat jakýkoliv zaměřovač : kolimátor, optiku, do konce i laser i když je "zakázaný" 8)
xtreme
Příspěvky: 75
Registrován: 28 dub 2009 22:49

Příspěvek od xtreme » 29 srp 2009 13:58

S.T.E.N píše:Jo to je stejná jako mám já,jen způsob natahování je jiný. Šípy sem udělal z laminátových tyček o průměru 6mm a délce asi 17cm, dále jsem začátek tyčky odpiloval na průměr 4mm, abych mohl nalepit hrot udělaný z 6mm ocelové kulatiny uprostřed navrtaný 4mm vrtákem. Nakonec jsem na něj udělal křidýlka ze samolepící tapety :D Kuši udržuju tak, že jednou za 30 výstřelů zkontroluji dotažení lučiště, promažu tukem na tětivy prostřední část tětivy, která tře o tělo kuše aby nedocházelo ke zbytečnému opotřebení. Jednou za čas také promažu žlábek na šíp včelím voskem,aby šíp lépe klouzal. Když je na té kuši montážní lišta, tak na ní mužeš přidělat jakýkoliv zaměřovač : kolimátor, optiku, do konce i laser i když je "zakázaný" 8)
A co je lepsie kolimator ci otpika?A fakt ti striela tak presne?Skusal si s tym aj neco lovit?Vraj sa s tym daju v pohode vtaky aj zajace,ale ja som zaial neskusal
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Příspěvek od S.T.E.N » 30 srp 2009 10:09

Těžko říci co je lepší, každému vyhovuje něco jiného. Osobně sem s kolimátorem moc spokojen , optiku jsem na kuši ještě nezkoušel. Pokud s kuši nehneš při střelbě,tak střílí velice přesně. Lovit jsem s tim nezkoušel, mám ji jen na sportovní střelbu
Uživatelský avatar
post-apo
Příspěvky: 6
Registrován: 01 zář 2009 15:36
Bydliště: Megathon city, Geyger-Müller avenue 13

Příspěvek od post-apo » 02 zář 2009 09:28

S.T.E.N píše:Já sem si koupil tuhle kuši http://www.colosus.cz/p891-kuse-pistolo ... -a3-80lbs/ ....... Na 50m co jsem sřílel byl rozptyl asi 8cm......


Pistolovou kuší za 1kKč rozptyl 8cm na 50metrů - trváš na tom? Není někde překlep?
Tohle udělá málokdo i ostrou precizní pistolí. Libovolkou na 50 metrů to dosažitelné je - pro cvičící závodníky mířenkáře. To je ale hodně jiné nářadí.

S dvojicí podobných kuší za litr jsme jednou ztrávili jedno jalové odpoledne. Dojem byl jednoznačný: ošizené hračky pro romantiky. Dostřelu 95 metrů bych věřil - pod úhlem blízkým 45°. Na 50 metrů by mne udivilo, kdyby někdo dokázal opakovaně trefit vrata od stodoly.
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Příspěvek od S.T.E.N » 02 zář 2009 11:17

Ne překlep to není, stačí trocha tréninku, mít pevnou ruku a je to. Tyhle udáje mám ze svého testu co jsem prováděl 8) Těch 95m jsem měl při cca 20° úhlu. Jinak na 30m neni problém na 2 rány prostřelit zapalovač. I známej co má CZ 75 se divil,že s tim takhle střílim, ale když mě viděl jak mi to jde, složil mi poklonu a říkal že místo ty Čezety měl jít radši do kuše :lol: :lol:
xtreme
Příspěvky: 75
Registrován: 28 dub 2009 22:49

Příspěvek od xtreme » 02 zář 2009 11:54

S.T.E.N píše:Ne překlep to není, stačí trocha tréninku, mít pevnou ruku a je to. Tyhle udáje mám ze svého testu co jsem prováděl 8) Těch 95m jsem měl při cca 20° úhlu. Jinak na 30m neni problém na 2 rány prostřelit zapalovač. I známej co má CZ 75 se divil,že s tim takhle střílim, ale když mě viděl jak mi to jde, složil mi poklonu a říkal že místo ty Čezety měl jít radši do kuše :lol: :lol:
kukni si spravu co som ti pisal
Odpovědět