Vyber dlouhe vzduchovky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Crashpc » 07 srp 2018 16:57

Ahoj.
Témat je založených dost, tak budu radši pokračovat v tomto, protože jsem se v některých dotazech shlédnul.

Měl jsem kdysi Slavii 631, se kterou jsem si občas vystřelil, ale moc mě to nechytlo, protože jsem se tomu tolik nevěnoval. Teď, když mě to zas chytá, Slavii nemám. Je fuč. Byla asi půjčena nebo darována. Hledat už jí nebudu.
Nicméně mě zas přepadly choutky na střelbu.

Koukám předběžně po dvou řešeních:

1) Krátká ruční vzduchovka na CO2. Na plechovky, na blbnutí, na drill s plně funkční zbraní.
Požadavky nejsou úplně velké na výkon a možnosti. Jen aby to flusalo, mělo to zásobník alespoň na sedm ran, vypadalo to důstojně a fungovalo to - za co nejméně peněz.

Do oka mi padl tento model:
https://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzduch ... -duty-one/
popřípadě o pět kil dražší bráška s Blow-back. Jelikož to má být spíš moderní zbraň, tedy nemusí imitovat funkci revolveru nebo single action chod zbraně. Přimlouval bych se tedy spíš za tu blow-back verzi.

Je to rozumný nápad a výběr?

2) Dlouhá jednoranná vzduchovka
- na přesnost - terče - do libovolné vzdálenosti, ve které mi přijde ještě komfortní střílet. tedy očekávám, že bych si zastřílel i "snipersky" na 60m, i když od toho nečekám nějaké super výkony, a přesnost v téhle vzdálenosti. Jen vím, že bych to rád zkoušel.
Možná by se dostalo na té nejmenší škodné (do vzdálenosti 35m), jako třeba myši, krysy... Ale to jen tak bokem. Neplánuju vraždit veverky, králíky, kuny atd. To už je v mé knížce "lov", a tam nesměřuji.


Předběžné požadavky: ráže 4,5mm, výkon 16J, lehčí, příjemná, přesná, s rozumným puškohledem, cenově rozumně co nejníž. Pár dní jsem tu předem pročítal diskuse na téma jednotlivých modelů, jejich přednosti a slabiny, přečítal dotazy i odpovědi ostatních, a nemám z toho úplně rozum. Je tu dost konfliktních názorů, dost striktních názorů stylu "vem tohle, všechno ostatní je úplně k ničemu" a podobně.

Mými předběžnými favority jsou:
Crosman copperhead:
Cena, hmotnost. Vzhledem k ceně možnost doosadit slušným příslušenstvím.
Špatný pocit z životnosti optiky (hodně lidí s tím straší), a to, že je to lámačka (přesnost).

Gamo big cat cfs 4.5mm - pevná hlaveň pro přesnost. Mínus je cena i s příslušenstvím, a životnost optiky jako u Crosmana. Pokud by nebyly problémy s životností optiky, mohl by se z toho stát favorit. Cena vyšší, ale překousnul bych to.

Gamo Shadow IGT cal. 4,5mm - set tady na gunshopu:
Krom toho, že je to lámačka s rizikem nepřesnosti a malinko cena (překousnul bych), jsem se v ní jako správný začátečník shlédnul.

Nejsem sice zbraňový typ, ale fyziku umím a kutil jsem taky, a tak bych se úplně nebál nějakých úprav a DODO jednodušších věcí k zrovoznění a vyladění zbraně tak, aby fungovala dobře a spolehlivě.

Za případné rady, a jiné návrhy, předem děkuji.


Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Crashpc » 07 srp 2018 18:11

// po čtení dalších témat se mi i z Gamo kroutěj prsty u nohou. Není mi úplně jasné, jak je možno vyrábět a prodávat něco takového za 5k i víc, když se to tak rychle ničí. Asi bych byl v zájmu zachovábí zdravého rozumu a životnosti zbraně ochoten přitlačit i o kousek víc na něco spolehlivějšího. Obzvláště pak, kdyby vyšla dobře cenově kpupě té krátké...
soundastic
Příspěvky: 36
Registrován: 18 bře 2014 19:44

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od soundastic » 07 srp 2018 20:02

A čo Weihrauch HW 57? Nie je to síce plnohodnotná HW77/97, ale splňuje požiadavku na ľahšiu vzduchovku. Pevná hlaveň, športová dobre laditeľná spúšť. V správnom obchode za 260€, čo je asi dosť, ale ťažko nájsť podobnú vzhľadom na cenu. Pri 16J(skôr 14,5) troška viac kope, asi ako slavia 634. Je to však oveľa lepšie spracovanie ako Gamo. Niekomu nevyhovuje nabíjanie...
Smazaný uživatel 26679

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 26679 » 07 srp 2018 21:09

Z pistolí mám nejlepší pocit z CZ 75 Duty P07 od ASG ve verzi bez blowbacku. Hezká, přesná, super provedení. Měl jsem i verzi s blowback, ale ta mě neoslovila. Chod spoustě byl hodně divný a pohyb závěru je nerealne krátký. Zároveň je samozřejmě slabší než verze bez bb.
Dlouhou pušku mám Remington Summit (patří pod Crosman) a ani bych se nedivil, kdyby vnitřek byl stejný jako Crosman Coperhead. Místo prasklé pružiny je už nitropíst a dobrý. Puskohled Centrpoint (variábl) to nevydržel, teď tam je NikoStirling 6x40 a zatím drží...
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Crashpc » 07 srp 2018 21:37

Soundastic: Už jsem tu o ní četl. Zařadím jí do seznamu žádoucích, a budu čekat, co se bude dít. Za tu cenu výběr této nevylučuji, jen mě nenadchla tolik, abych po ní hned skočil, tak jak to umějí ty levé čínské plečky. ;-)
Váha nad 3kg, píšeš nižší výkon, pružina (jde předělat na nitro?, Cena za upgrade to pošoupne výš). Asi na všem se dá najít halda kompromisů, i když tady o kvalitě nepochybuju. Na koupi úplně nespěchám. Bavíme se tu o řádu týdnů až dvou měsíců. Nerad bych třeba za 10k Kč celkem šáhl vedle. Díky za dobrý tip...

Ifin: Tu Čézetu bych bral, kdyby se mi vzhledově tak nehnusila. ;-) Ale tak alespoň vidím, že s ASG nejsem úplně nejvíc vedle. S tím blowbackem nevím. Samotný mě nezajímá, ale s ním je i zbytek chodu zbraně reálnější, a proto verze s blow-back stále připadá v úvahu. V testu toho STI na Youtube to vypadalo, že verze blowback kupodivu není slabší. Respektive podle recenze, verze bez něj nebyla překvapivě silnější.
Ideální by byla nějaká lepší beretta, ale tady mi o střelecký výkony tolik nejde, a mohlo by se stát, že by mi to finančně ujídalo od nákupu pořádné vzduchovky. Takže dál za ASG STI to nejde, a přemejšlel jsem i o levmé Beretta Elite II od Umoraxu myslím. Jenže to je funkčně blbý vtip....
Kdybyste věděli, že tenhle výběr začínal myšlenkou na levnou ručně natahovací airsoftovku, možná byste popukali smíchy...

Ten puškohled Nikko je za hodně příjemnou cenu. To by s tím Copperheadem aj s nitro pístem bylo vůbec za dost pěknou cenu. A tak si to taky přidávám na list možností, pokud to někdo nestihne zhanit...
Díky za názor a tip!
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Mini Me » 07 srp 2018 22:06

Minuly rok na strelecke show jsme se dost nastrileli se Sig Sauer P226.Opravdu kvalitni zpracovani a dosti zabavna strelba a na 10m i celkem presna.Ovsem cenou te asi nepotesi.
http://www.vzduchova-pistole.cz/vzducho ... erna_45mm/
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Crashpc » 07 srp 2018 22:37

Koukal jsem na recenze P226 a P250. Kdybych chtěl lepší krátkou, určitě by byla v mém hledáčku. Naštěstí tenhle požadavek nemám, a kdyby šlo pouze o výkon a přesnost, vyhrála by to Berreta Elite II za 1600Kč.
Každopádně taky dík za tip.
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Crashpc » 08 srp 2018 09:42

Nedalo mi to, a tu krátkou jsem ve verzi blowback nakonec objednal. Spolu s těsnění, brokama, bombičkama se to trošku vyhouplo vejš, ale asi by to mohlo vydržet a udělat hodně radosti.
O to víc v klidu asi můžu přemýšlet nad dlouhými puškami.

Přemýšlel jsem nad CO2 Umoraxem (snad za 8500). Recenze jsou slušné. Samozřejmě se do toho nějak rychle nehrnu.
Smazaný uživatel 26679

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 26679 » 08 srp 2018 12:16

Který Umarex? Za 3500 je Umarex Morph 3x (pistole, puška a něco mezi...)
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Crashpc » 08 srp 2018 13:48

Myslel jsem dlouhou pušku. A nějak jsem se seknul v ceně. Myslel jsem Umarex 850 Air Magnum. Přijde mi taky zajímavý, ale nevím jak se tomu produktu dá věřit atd...
Navíc je potřeba krmit CO2, cena není malá, a ještě konzumace v průběhu střelby něco stojí.
soundastic
Příspěvky: 36
Registrován: 18 bře 2014 19:44

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od soundastic » 08 srp 2018 16:25

Pri HW57 asi sklamem ohľadne NITRO piestu. Mám za to, že vzhľadom na konštrukciu záchytu piestu je to nemožné...
DrU2
Příspěvky: 391
Registrován: 04 úno 2009 21:02
Bydliště: Západ

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od DrU2 » 08 srp 2018 20:01

Ja 850ku AirMagnum mam a krmim to plnitelnyma 88g bombickama a dobry :). Na 20m spejle v pohode :).
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Crashpc » 08 srp 2018 20:45

Soundastic: trošku škoda. Asi bych tam chtěl dřív nebo později směřovat, jestli ne rovnou takto nakoupit.
Těžko říct, kam mě další vzdělávání a názory donesou.

DrU2: Nj, někdo na to nadává, někdo si to nemůže vynachválit. Mě se ten kvér tak obecně líbí hodně, ale jak s tak protichůdnými informacemi naložit...
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Crashpc » 18 srp 2018 08:47

Tož ASG STI vracím.
Zklamala mě velice. Mířidla míří jinam, konzistence hrozná, přesnost i při rozumném očekávání levné BB pistolky je hrozná, zasekává se spoušť při pomalejším střílení.
Otázkou zní, zda vůbec pokračovat v nákupu další krátké. Jaký to má smysl. Na to si asi budu muset přijít sám.

Pročetl jsem hodně témat, ještě nemám dočtené vlákno Umarexky, k některým zbraním je málo info.
Nicméně jsem se zacyklil na SPA PR900W a ten Umarex 850 Air Magnum. Kdby bylo ještě něco podobného konkurenčního, taky bych se podíval.
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Crashpc » 20 srp 2018 19:36

Po poradě s prodejcem, s pár lidmi a přečtení recenze Alexxxuse jsem se rozhodl pro SPA PR900W.
Zatím s čínskou pumpou, později by mohl být upgrade. Všem díky za pomoc. Ušetřili jste mě od GAMO a Hatsana :-)

Puškohled Valiant Lynx 3-9x40. Snad to nebude "rovnou na vyhození".
Odpovědět