vse o malorazkach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 25 kvě 2008 15:53

http://technet.idnes.cz/navod-jak-nakup ... ternet_vse

Prosim venujte pozornost zaramovanym pojednanim o DPH a Clu (vpravo se zelenym podkladem).
Abyste nebyli prekvapeni kdyz vam vymeri clo a DPH.


Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

Harris

Příspěvek od spider74 » 25 kvě 2008 16:14

Jinak tuším, že to tady vozí a prodává vždy jednou za čas Balda za 2.000,-Kč....stačí jenom trochu pohledat :wink: ...teď už asi budou zase prodané takže počkat na další várku.

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=4904
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 25 kvě 2008 16:29

jak mi prisly tak tam bylo razitko: bez cla
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 25 kvě 2008 18:12

PB:Půjdou mě ty dvojnožky jak máš ty na ZKM 453 Varmint? :wink: ujištuji se pro jistotu..
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 25 kvě 2008 20:24

nikdy sem je na 453 nedaval ale urcite tam pripevnit pujdou, jen to bude jinym zpusobem naz mam ja na 456
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 25 kvě 2008 20:55

Petin00 píše:PB:Půjdou mě ty dvojnožky jak máš ty na ZKM 453 Varmint? :wink: ujištuji se pro jistotu..
Pujdou a budou i lepe držet bo CZUB už dává na svoje malorážky konečně široká očka.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

Harris upevnění v kolejnici

Příspěvek od spider74 » 25 kvě 2008 21:03

Takže to bude mít jednodušší než mi na Aeronkách ......pokud má flintu i s očkem pro popruh v kolejnici (jako dole na obrázku ) tak není co řešit. :wink:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 25 kvě 2008 21:15

jj na pripevneni do ocka tam uz je od novoty adapter. ne jak my, pilku, pilnik a tunit :lol:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 26 kvě 2008 13:53

díky chlapci.Moc jste mě pomohli.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 26 kvě 2008 18:10

Tak nedávno jsem se rozhodl trochu přitunit mou skromnou MO, zkm 452 standard, přičemž tuning se týkal hlavně plovoucí hlavně-jak doporučuje Sidewinder na svých stránkách. Takže jsem probral dřevo šmirglem až po první záchytný šroub, takže hlaveň je teď opravdu plovoucí, kdy okolo hlavně je zhruba 1,5 mm široký volný prostor.

Celej žhavej jsem to byl testnout na střelnici(50m), ale bohužel jsem měl k dispozici pouze 20 ks mých oblíbených Lapua super club, a zbytek byly mizerné SB...i tak jsem ale za těch prvních dvacet ran vypozoroval to podstatné-přesnost, tedy soustřel, se opravdu zlepšil, byť mírně. Ale co mě překvapilo, byl propad zásahů přesně o devět cm dolů, s těmi lapua sc, na něž jsem měl zbraň nastřelenou. Tak jsem naklikal deset kliků a ejhle, lítá to na flek. Jenže to už mi zbývalo jen deset kousků terčové munice, s nimiž se mi povedl velmi nadprůměrný soustřel, (foto bohužel nemám, ale bylo to do dvou cm, 10 ran, 50m), a pak už jsem střílel jen vlašimské zmetky, a to se radši zdržím závěrů.

Dvacet ran je na nějaké obsáhlejší závěry opravdu málo, ale jen co bude lepší munice, budu v testech přesnosti pokračovat.

Zatím mě ale zajímjí vaše názory a zkušenosti, jestli jste po podobné úpravě také pozorovali nějaké výsledky....?
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 26 kvě 2008 20:59

Nojo tak je videt, ze se Ti lauf o to drevo opiral ..

Z toho vyvozuji, ze nebude jen lepsi soustrel, ale puska by Ti mela i lip drzet nastrel pri zmenach teploty ci vlhkosti .. protoze tehdy drevo pracuje a mohlo s tim laufem hybat ..

Mne delala Silhouette, dokud byla bez probrani to, ze jakmile na ni zasvitilo slunicko ze strany, pazba se prohnula a zacala mi strilet na opacnou stranu .. volne plovouci hlaven to vyresila..

Jinak mala perlicka:
Ptal jsem se minuly patek v Lyse n.L. na vystave Natura Viva 2008 (ktera mimochodem opet stala za prd..) namachrovaneho kravataka na stanku CZUB, zda u kulovnice CZ 550 Varmint Laminated nema nahodou byt volne plovouci hlaven - protoze tam meli miniaturni mezeru, a to jen na jedne strane, na druhe se to normalne dotykalo.. Chlapik mi rekl: "Jasne ze je volne plovouci - tak to je u vsech sportovnich pusek. Ale asi by bylo lepsi, kdyz si to pak strelec necha u puskare trochu probrat" :lol: Rikam: "takhle draha puska musi hned k puskari?" .. a von .. "no to nee .. ale vetsinou to stejne kazdej udela - jako pro jistotu" :lol:

Tak tolik k postoji Ceske Zbrojovky .. muj nazor je: AT JDOU S TAKOVYM PRISTUPEM DO PRDELE! :!: :!:
Naposledy upravil(a) Sidewinder dne 26 kvě 2008 21:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 26 kvě 2008 20:59

takova uprava urcite prospeje kazdy flinte a dobre strelivo jeste vic. verim tomu ze kdyz potrenujes tak se klidne dostanes i pod 15mm
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 27 kvě 2008 07:31

Chlapci nenechte se mýlit, ty naše zbraně nemají tak fantastický vlastnosti, jak se domníváme. Včera jsem konzultoval záležitost rozptylu s Vaškem Hamanem st. (jeho syn je v současné době žhavé železo pro Peking), který býval a stále je střelcem na úrovni MVT a především dělá zbrojařinu některým našim reprezentantům. Chtěl jsem u něho proměřit své 2 suhlky, přičemž jeho dotaz zněl - co si od toho slibuju. Já na to, že byl potřeboval mít rozptyl s vybraným střelivem tak pod 15 mm, ještě lépe mezi 13 až 14 mm. Odpověď byla jasná - to budeš muset zvolit jinou značku. Údajně Anschütz, kterého má Vašek ml. připraven na olympiádu vykazuje stabilní rozptyl 12 až 13 mm ops., ale jen s vybranou serií nábojů a to mezi cca 500. až 1.500. výstřelem. Bylo mi řečeno, že většina zbraní na klubové úrovni (Suhl 150, Ural, SM2) dokáže udělat několik nahodilých fantastických rozptylů (klidně lepších než 12mm), ale v zápětí se ten rozptyl je schopen zvednout třeba na 16 až 18 mm při stejném střelivu. Záruka menších soustřelů z těchto zbraní je za cenu značné laborace se střelivem, pečlivého zaznamenávání počtu vystřelených ran a dosažených rozptylů, zjištění a dodržování optimální periody a způsobu čištění, což je náročné na pečlivost, čas i finance.. Tohle je samozřejmě nutné i se zbraněmi od renomovaných firem Anschütz, FWB, Walther..., ale úsek, během kterého tyhle zbraně vykazují optimální rozptyl je větší stejně jako pravděpodobnost menšího průměru rozptylu. Může se samozřejmě mezi těmito zbraněmi objevit perla, ale hledej ji...Totéž jsem včera konzultoval s Qwerem se stejnými výsledky a shodli jsme se na tom, že Suhl je zbraň v našem kraji nedoceněná, systémem rozhodně lepší než Anschütz 1903, velmi slušný kompromis ceny a užitných vlastností, ale nelze od ní vyžadovat výkony olympijských terčovnic. Ona taky ta terčovnice je cca 6x dražší, než suhlka v super stavu (zatím - ale předpokládám, že cena suhlek bude stoupat). Kdyby suhlky a další zmíněné zbraně byly na té fantastické úrovni, asi by Anchütz, FWB i Walther zkrachovali, protože by jejich drahé zbraně nikdo nekoupil. Je pravda, že cena klubových zbraní byla hodně degradována minulou dobou, protože jimi byly napěchovány svazarmovské trezory a stále se žije z jejich podstaty. Ale pokud se podíváte na zahraniční servery, zjistíte, že venku je situace značně jiná. Mimochodem u nás tolik profláknuté "emcéčko" je venku považováno už za historickou zbraň.
Ony superlativní pověsti o suhlkách vycházejí taky z toho, že každý (včetně mě) se pochlubí s těmi nejlepšími výkony, ale na ty problematické se snaží rychle zapomenout.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 27 kvě 2008 10:29

Ano, to je hezky pohromade napsano, to co se opakuje kolem a kolem na obou forech.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimfireBR » 27 kvě 2008 19:56

2harpplayer : :wink: ANO harpe to co píšeš je pravda v neděli na BR při nástřelu soustřel 5ti ran 6,5 mm :wink: sériovka Anschutz 1913 a při současném rozložení položek na MaO to má smysl pro zlepšení výkonů :shock: :shock: A jsou tu náznaky, že někteří střelci sučasné MaO ( pro neznalé výborný závod ) vážně uvažují a někteří již pořizují 8) 8) nové výběrové systémy Anschutz. Máme se na co těšit :roll: :roll:
A věřím, že i já jednou začnu tahat na MaO Svou BR lásku abych Vám super střelcům se super stroji šlapal alespoň na paty :P
:arrow: FOX(rimfireBR)
Odpovědět