vse o malorazkach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: GunShop.cz, Moderátoři

Odpovědět
sapér vodička

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od sapér vodička » 05 led 2018 20:51

Tohle jsem viděl u SB Club, nafukovalo se to revolverářům a pokaždé museli vytloukat všechny komory. Nakonec to měnili za standardky.

skagerak

Příspěvek od skagerak » 05 led 2018 21:36

Náboje Rex jsou tímto známé,(možná bývají přestárlé), zkus jiné -nové střelivo...

u těch revolverů, nebylo to 22lr ve válci 22 WMR ?

@Albert, myslím, že problematika zbraní a nábojů 22 flobert tu roli hrát nebude, ale kdo ví, kdo ví
Albert 22

Příspěvek od Albert 22 » 05 led 2018 22:27

Myslím, že je to úplně stejný problém jako u těch floberťáků! Jen s tím rozdílem, že u plnotučných zbraní nejsou komory tak zmršené a převrtávané z nějaké zlomyslnosti (či blbosti?) na průměr 6mm. Patrně si výrobci nedovedou poradit se snížením výkonu flobertových pistolí na těch nesmyslných 7,5J. Pak to odfukuje komorou i dozadu...

Zkusil jsem ty nafukovací floberťáky vystřelit z komory o průměru odpovídajícím doporučení CIP "List of TDCC - Tab V - Rimfire cartridges - Crusher" ... http://www.cip-bobp.org/homologation/en ... _type_id=5

... A ejhle ono to šlo vytahovat celkem snadno! Když se nemá kam nafukovat, tak to jde!!
savojský

Příspěvek od savojský » 06 led 2018 12:57

Ďakujem za rady
Najskôr som skúšal vyčistiť zbraň a všimol som si že je zanesená časť do ktorej sa uzamyká záver. Dôkladne som ju vyčistil v domnení že je problém v odomykaní. Keď som založil záver a spustil ho na prázdno bol znovu problém ho otvoriť. Takže mi bolo jasné že problém bude v naťahovaní bicej pružiny. Rozobral som záver a nešiel som príčinu. Na jednom mieste dochádzalo k silnému drhnutiu (vid. obrázok) Po doladení pilníkom, premazaní a zložení ide záver tak ako má. Ale nepodarilo sa mi prísť na dôvod tak náhlej závady.
Přílohy
26648102_20025727.jpg
Albert 22

Příspěvek od Albert 22 » 06 led 2018 22:58

Aha, takže problém byl v zadrhnutém mechanismu závěru. U nové malorážky či flobertky bych se nedivil, součástky závěru potřebují někdy trochu dopilovat, vyleštit třecí plochy a zaběhnout. Ale co ty vystřelené nábojnice, jdou vytahovat normálně? A nebo se také nafukují ??
savojský

Příspěvek od savojský » 07 led 2018 16:00

Albert 22 píše:Aha, takže problém byl v zadrhnutém mechanismu závěru. U nové malorážky či flobertky bych se nedivil, součástky závěru potřebují někdy trochu dopilovat, vyleštit třecí plochy a zaběhnout. Ale co ty vystřelené nábojnice, jdou vytahovat normálně? A nebo se také nafukují ??
To ma práve prekvapuje, pretože zbraň má za sebou už pár stoviek, možno aj tisícok rán.
Nábojnice sú v pohode, idú von bez problémov.
sapér vodička

Příspěvek od sapér vodička » 07 led 2018 16:23

A nemůžou být na vině ty REXy? Díval ses na nábojnice? Pár jsem jich měl a trhala se jim dna. Nedokážu si moc představit, jak by to mohlo uškodit, ale třeba je tam nějaká možnost. Při výstřelu prskají dozadu. Měl jsem s tím "pěkný" zážitek ve winchestrovce, kdy mi to prsklo kolem kohoutu těsně nad oko.
skagerak píše: u těch revolverů, nebylo to 22lr ve válci 22 WMR ?
Byly to tuším Holky, .22 LR
blecha.z

Příspěvek od blecha.z » 07 čer 2018 08:23

Ahoj, lidé. Měl bych tu zajímavou věc. Koupil jsem ZKM451 z roku 1950. Potřebovala trochu renovace. Vypadá už moc pěkně. Ale nestřílí náboje ELEY. Ze tří nábojů dva odpálí, třetí až po dvou pokusech. Z krabičky je dvacítka závad. Jiné náboje to nedělají. Krabička GEKO (dnes RWS) jedna nevyšla, po otočení náboje vše OK. Mohl bych nad tím mávnout rukou a ELEY nekupovat. Pročetl jsem skoro vše, co se tu psalo, nemíním otravovat.
Závěr se neviklá ani podélně, ani z boku. Špíny ani stopa. Kanálek zápalníku jako zrcadlo. Při renovaci jsem vyměnil za nové komplet díly závěru – zápalník, pružiny, přidržovač i vytahovač. Čelo komory čisté. Při porovnání stopy po odpalu se zdají být stejné, jako od jiných malorážek.
Přílohy
čelo úderníku.jpg
Igrlik

Příspěvek od Igrlik » 07 čer 2018 20:25

Na úplne inom fóre niekto písal:
Můžete mi někdo říct o kolik má být "odskočený" úderník od čela závěru. Občas mi ZKM teď neodbije jsou to hlavně Eley. Pružina vyměněna, závěr celý vyčištěn i namazán, hrany úderníku podle mne ostré. Nemohu najít chybu, tak mne napadlo, že je úderník krátký, protože otisk je málo výrazný. Když ho zasunu na dno závěru, tak mu k čelu ještě tak cca 0,3 mm chybí.
... Takže s Eley dačo zle? Žeby tvrdší plech či menšia hrúbka okraja so zápalkou?
blecha.z

Příspěvek od blecha.z » 07 čer 2018 20:45

Děkuji za odpověď. Zdá se, že by to tak mohlo být, v příloze jsou otisky zápalníku. Vždy třikrát jsem nátáhl a "odpálil". Přečetl jsem si ten příspěvek u sousedů, jsou to věci, které běžný uživatel nezná. I podle názoru kamaráda to vypadá, že plech nábojnice je tak na hraně - jednou odpálí, pak ne.
Přílohy
otisk úderníku na ELEY a GECO.JPG
Odpovědět