Vse o Hammerli AR 20 FT

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o Hammerli AR 20 FT

Příspěvek od Kubajzz » 30 srp 2012 20:41

Když jsem s ní střílel já, tak jsem problém s přesností neměl.
Obrázek


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Vše o Hammerli AR 20 FT

Příspěvek od mikiki » 30 srp 2012 21:20

To je soustřel z té mojí AR20 v PB?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o Hammerli AR 20 FT

Příspěvek od Kubajzz » 30 srp 2012 21:24

JJ, to je z té tvojí v PB, ještě jsem se furt nějak nedokopal k tomu o ní něco napsat. :wink:
S přesností žádný problém nebyl. Problém byl s tím ostatním...
Tady je nástřel 10-ti ran:
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Vše o Hammerli AR 20 FT

Příspěvek od mikiki » 30 srp 2012 21:40

Spoušť jsem už tak nastavil, že i kluk ze Slovenska (zapomněl jsem jméno :( ) se na srazu ve VelMezu dost divil, jak je super a že vůbec jde takto naladit.
Říkal mi, že si ji taky tak nastaví a výsledky budou ještě lepší než doposud.
A nebýval vůbec poslední.
---
To nabíjení dořeším páčkou.
---
Váha kartuše ?????
Někomu vyhovuje, mně ne :(
Možná časem vyměním za lehčí.
palo73
Příspěvky: 257
Registrován: 22 črc 2009 08:21

Re: Vše o Hammerli AR 20 FT

Příspěvek od palo73 » 30 srp 2012 21:46

Darken01 píše:Už sem na ni začal šetřit :lol: ale po přečtení recenze http://www.alexxxus.cz/Hammerli_Ar_20_field_target_177 sem docela sklamanej, to je doopravdy tak spatna ? jedna se mi hlavne o presnost.Cekal sem ze sousterl bude preci jen trochu lepsi a její "mlsnost" ohledne streliva neni taky dobrá lichotka.
Neviem,zdaju sa ti moje sustrely na 40,43,48m vonku z FT sedu zle?Je to strielane v sede,ja na dvojnozky stoliky a bagle nie som 8)
Ak chces vediet viac napis mi ss,k tej recenzii mam na nu svoj nazor ako majitel AR20,mam ju od decembra 2011 cize nieco som s nou odstrielal a skusenosti s nou mam narozdiel od recenzie za par hodin a na par vystrelov.
Uživatelský avatar
greenie
Příspěvky: 723
Registrován: 14 zář 2009 20:30
Bydliště: SK

Re: Vše o Hammerli AR 20 FT

Příspěvek od greenie » 30 srp 2012 23:45

2 Darken01: Tie Alexxxusove "recenzie" musis brat "s urcitou rezervou". Je to vzdy len jeho subjektivny nazor na konkretnu flintu, ktory je ale akosi pricasto ovplyvneny jeho predoslym "citovym postojom" k tej - ktorej znacke. Ked si dopredu precita, ze "testuje" Cinsku, Turecku, alebo inu "podradnu" znacku, tak to predsa logicky nemoze byt dobre. To da predsa rozum, nie ? :mrgreen:

Ja som strielal z mikikiho vo VelMezu a niekolko krat aj zo Stefanovej AR20-ky. Za tu cenu je to skvela flinta.

Ale najlepsie pre Teba bude, ked si dohodnes trebars s mikikim (neviem, zeby aj niekto iny tam mal tuto vetrovku) a ze si ju vyskusas sam. Jedna vec je, ako presne triafa a druha vec je, ako Ti sadne "na ruku".
A hlavne sa neponahlaj s kupou. Nic Ti nikde neutecie. Vyskusaj si viac tych vetroviek a potom sa rozhoduj. To je moja rada. :wink:

PS 2 Kubajzz: chyba Ti tam aspon vzdialenost strelby - aby to malo nejaku vypovednu hodnotu ... :)
na zaciatku bola Slavia 630, 4,5mm ...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o Hammerli AR 20 FT

Příspěvek od Kubajzz » 31 srp 2012 00:19

Bylo to na 30 metrů. Já všechno střílím na tuhle vzdálenost. Na jinou jenom výjimečně.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Darken01
Příspěvky: 780
Registrován: 16 čer 2012 22:23

Re: Vše o Hammerli AR 20 FT

Příspěvek od Darken01 » 31 srp 2012 20:21

Díky za rady.Ono sem si ji fakt zamiloval, i když sem ji v packach jeste nemel.A kdyz ji milujes neni co resit, ale alexova recenze me trochu vydesila ( vím že už je vysazenej na plast a podobny veci ).
Nicméně pokava%d bude jen mala sance rad bych si ji osahal už sem z nějaký tý vetrovky strílel ale sem tom spis porad panic :lol:
Jen se zeptam co je ohledne presnosti lepsi, protoze pesnost je pro me velkou prioritou AR20 nebo Cometa Lynx to je druha co mi uvizla v oku.

PS: Trochu bych potreboval pomoct s vysvetlenim dvoustupnoveho regulatoru nejak o nepobiram, asi sem blbej... :roll:
Haenel 312 .177
Slavia 631 .177

Mraky řezacích nástrojů všeho druhu ...
palo73
Příspěvky: 257
Registrován: 22 črc 2009 08:21

Re: Vše o Hammerli AR 20 FT

Příspěvek od palo73 » 31 srp 2012 20:34

Hlaven Lothar Walther Match Grade,
spúštový mechanizmus Walther LG30,
kartuša 300 bar walther,
regulátor Walther LG 300

cometa nema nic z tohoto 8) na presnost sa stazovat neda,inak ten lynx nema palmrest,ani nastavitelnu licnicu,takze
kludne kup lynxa aspon ju preklepnes :wink:
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o Hammerli AR 20 FT

Příspěvek od VSCharlie » 31 srp 2012 21:25

Darken01 píše: .... Trochu bych potreboval pomoct s vysvetlenim dvoustupnoveho regulatoru nejak o nepobiram, asi sem blbej... :roll:
Není to zase až tak těžké, zkus si to představit následovně..
1-Kartuš se dá naplnit až na tlak 300bar.
2-Pracovní tlak potřebný na dosažení Vú kolem 240m/s (pro danou ráži a hmotnost diabolky), dělá při započítání všech ztrát systému, dejme tomu těch 105barů.
Konstruktér asi nechtěl řešit problémy spojené s konstrukcí "jednostupňového" regulátoru a přesnou regulací v celém rozmezí tlaků od 300 do 100bar.
Zvolil tedy řešení pomocí dvojstupňové regulace.

Zjednodušeně si to představ, jako dva regulátory v tandemu za sebou.
První stupeň - regulátor pracuje v rozsahu 300-210barů - čili před ním je momentální tlak v kartuši a za ním je už "regulovaný", pořád stejný tlak 210 barů.
Jakmile tlak v kartuši poklesne pod 210 barů, už tento regulátor nepracuje (nreguluje), jenom "volně propouští" vzduch dál.
Druhý stupeň - regulátor, je hned za prvním a před ním je tlak propuštěný prvním stupněm, tedy 210 barů.
Tento druhý stupen pak snižuje tlak z těch 210barů na 100barů.
(nebo z menšího, pokud už není v kartuši tlak vyžší než těch210barů)
No a za druhým stupněm je už jenom komora o potřebném objemu a tlaku 100bar - tedy množství a tlak vzduchu potřebný pro udělení usťové rychlosti těch řekněme 240m/s pro Exacty 4,5mm (0,547g).

Doufám, že to tak stačí.. :wink:
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Darken01
Příspěvky: 780
Registrován: 16 čer 2012 22:23

Re: Vše o Hammerli AR 20 FT

Příspěvek od Darken01 » 31 srp 2012 21:33

4Palo: no nechce se mi kupovat neco jen na test tak bohatej bohuzel nejsem :lol: Chci koupit jednu a s tou se sžít natoik abych po par mesicich nekupoval jinou.

4VSCharlie: dekuju za vysvetleni .Jen se obavam ze takto narocnej mechanismus bude docela poruchovej a s nahradnima dilama to tady bude asi na prd.
Haenel 312 .177
Slavia 631 .177

Mraky řezacích nástrojů všeho druhu ...
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: Vše o Hammerli AR 20 FT

Příspěvek od Harryk » 31 srp 2012 21:37

Cometa Lynx na chvíli taky uvízla v mém hledáčku, u nás si o ní moc nepočteš, na cizích fórech spoustu. S přesností natom není špatně, regulátor má zabudovaný již z výroby i s dost velkou kartuší, viděl jsem i test konzistence a počtu ran, za který by se kdejaká dvakrát tak dražší zbran nemusela stydět. Navíc kapacita zásobníku taky není zanedbatelná. je to ale už asi 4 měsíce, co jsem toto o ní zjištoval, takže to chce hledat......hledat....a zase hledat :?:
Myslím si ale, že Cometa Lynx v10 17R a AR 20FT jsou dost odlišné zbraně.
AR 20:
-jednoranka
-pažba FT stavitelná lícnice, botka
-chybí Quick fill
Cometa Lynx v10 17R:
-17 ran zásobník
-dřevěná pažba bez nastavení
-Quick fill
To jsou jen základní věci a dle mého názoru jsou obě zbraně konstruované k úplně jinému účelu a pro rozdílné uživatele. Tím ale nechci říct, že některá z nich je nepoužitelná na např. Českou FT nebo českou krysu-Hft. Podívej se u těchto soutěží na výsledné listiny a tam uvidíš, čím vším se dají nastřílet dobré výsledky....a hlavně.....je to o střelci. :lol:
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
palo73
Příspěvky: 257
Registrován: 22 črc 2009 08:21

Re: Vše o Hammerli AR 20 FT

Příspěvek od palo73 » 01 zář 2012 09:12

Darken01 ja som si ju kupil az po tom,ako som si s nou mohol zastrielat, kedze som videl, ze presna je,len ja neviem strielat a nebola nastavena na mna,strielal som ja z dvoch AA EVO a jednej AR20 vsetko pozicane,vysledok bol skor o tom,ze mi viac padlo nastavenie AR20 a tym padom na 40m som dal lepsi sustrel ako s EVO-ami,celkovo je ta puska vydarena,konstrukcne riesena z overenych dielov walthera,pricom celok tvori jednoduchu,ale funkcnu presnu pusku.
Vsetko je sila zvyku,vaha,nabijanie aj natahovanie zbrane je po case rutina,nijak nepocitujem ,ze by som sa pri natahovani
potom nedokazal sustredit,ci bol unaveny na strelbu,bezne dam 100 aj viac ran a svalovicu nemam.
Ja som nadmieru spokojny,ale kazdemu nemusi padnut do oka,mne osobne sa nepaci,ale je presna tak plasty vyzaz neriesim :mrgreen:
Este stale si na seba len zvykame vsak ju mam len od decembra,poladil som spust,nastavil,co najlepsie co sa dalo :mrgreen: a uz len strielam a strielam.
Jedine co teraz riesim je ,ci na SK nebola dodana specialna seria 15J AR20 kde hrozi,ze su to len vytocene 7,5J takze
len co budem daco vediet napisem sem, k tomu vsak potrebujem info od mikikiho takze sa caka na jeho test o ktory som ho poprosil.
Doposial strielam bez zavad ak sa daco po s.e.r.e je to v zaruke a dam vediet.
ak chces vediet viac napis ss.

cim bola puska doplnena : dvojnozka harris,vodovaha,ledkova vodovaha,palmrest podlepeny penou pod akva
na tycku spuste namontovana na prst no neviem ako sa to odborne vola :oops:
vlozka do hlavne pre uchytenie doplnkov 8)
kompenzator - priznam sa je nahodeny,ale ci ja nastaveny ok,nemal som kedy testnut

co bolo upravene : ako sa da vsimnut sina,strieknuta,snazil som sa podobnu farbu ako ma hlinik :D
plastove valceky sa mi nepacili tak som ich vymenil za hlinikove,este ich chcem strieknut ako sinu
kartusa oblepena striebornou paskou
Přílohy
AR20_9_2012.jpeg
sucasny stav HAMMERLI AR20 MTC TAIPAN 6-24X56
Darken01
Příspěvky: 780
Registrován: 16 čer 2012 22:23

Re: Vše o Hammerli AR 20 FT

Příspěvek od Darken01 » 01 zář 2012 13:14

4Harryk: chci to hlavne na FT s tim ze bych chtel skusit i HFT.FT me naprosto uchvatilo i díky výbornejm lidem.
Takže ARko mi utkvelo v palici hlavn kvuli tomu ze je to FT speciála uz je tak i konstruovaná a to je pro me asi nejvetsi plus.

4Palo: Díky za info.Jen co se tobe osvedcilo nakonec za strelivo ?
Jinak nabíjení neresim pocitam s tim ze par tydnu a nekolik krabicek si na sebe budeme zvykat, ale to ej ukazdy pusky.
Haenel 312 .177
Slavia 631 .177

Mraky řezacích nástrojů všeho druhu ...
palo73
Příspěvky: 257
Registrován: 22 črc 2009 08:21

Re: Vše o Hammerli AR 20 FT

Příspěvek od palo73 » 01 zář 2012 13:49

Momentalne pouzivam JSB EXACT 4,52 nakolko toto strelivo mam nakupene na tuto sezonu.Buduci rok strielam AA 4,52 pokial neprejdem na JSB Exact Heavy 4,52 kvoli vacsim vzdialenostiam
Odpovědět