VOLTAN Beretta

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tommy

VOLTAN Beretta

Příspěvek od tommy » 28 led 2006 13:08

Dobrý den, mám dotaz týkající se plynové zbraně VOLTRAN Firat Compact Mod.92. Chtěl bych znát celkový dojem z této zbraně, úroveň zpracování, dostřel, a jak hodnotíte případnou obranu, váha mi nevadí, v mém případě je určena pro velice občasné nošení, líbí se mi jako velice povedená napodobenina, ale když ji člověk nedržel v ruce a párkrát nevyzkoušel nemůže si na ni udělat objektivní názor. Předem děkuji za odpověď či případné rady a přeji hezký den


JJ

Příspěvek od JJ » 06 úno 2006 13:17

Čistě SUBJEKTIVNÍ názor:
obecně k plynovkám -
- na "sebeobranu" si myslim je "vhodnější" menší zbraň, tak do velikosti Walther PPK - "dostřel" mají všechny velmi podobnej bez ohledu na velikost zbraně (spíš s ohledem na povětrnostní podmínky), menší zbraň se lépe nosí a je víc nenápadná (takže se trochu snižuje riziko, že tě někdo "odbouchne" když ji na někoho vytáhneš :-))
na blbnutí nebo střelbu světlic na silvestra je to jedno...
- několik plynovek mi rukama prošlo - kvalitnější, spolehlivější a lépe zpracované byly ty vyrobené v německu (Umarex - RECK,Walther,...), nevýhoda je vyšší cena
- u italských výrobků se kvalita zpracování a spolehlivost u jednotlivých značek liší, nejčastější neduh byl zasekávání patrony
holt jsou to jenom plynovky...
Hombre

Příspěvek od Hombre » 06 úno 2006 14:30

S tou kvalitou má 100% pravdu:
1. Umarex ( + všetky značky patriace pod Umarex )
2. Gamo
3. Voltran a pod.

Heh, a rovnaký rebríček je aj v cene.. takže kvalita = cena

P.S.: Voltrany sa skutočne zasekávajú - skúšal som akékoľvek plynové strelivo, každý tretí - štvrtý sa zasekol
Odpovědět