Volne ulozene dlouhe zbrane a vykradeni

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od FIRECRACKER » 30 led 2013 13:10

Ahoj,

mám brokovnici a CZ858 které se mě nevejdou do trezoru. Mám je teda ve skříni(šatní). Chtěl jsem se zeptat jestli když by mě třeba vykradli jestli by mě policie popotahovala za to, že jsem je neměl v trezoru, ale jen volně uložené v té skříni.


Uživatelský avatar
Das semi-Auto
Příspěvky: 51
Registrován: 07 zář 2012 11:57

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od Das semi-Auto » 30 led 2013 13:31

Samozřejmě, že ano. Byl by to přestupek na úseku zbraní a střeliva, protože zbraně nebyly zabezpečeny dle zákona (certifikovaná skříň s certifik. zámkem). Pokuta, jestli se nemýlím, do 50000 Kč, další přestupek spáchaný do tří let by znamenal ztrátu ZP.
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od FIRECRACKER » 30 led 2013 13:47

aha, já měl za to, že není specifikované jak mají být zbraně zabezpečeny pokud jich není hodně a nebo pokud to nejsou zbraně kat A
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od duffioso » 30 led 2013 13:51

Do dvou zbrani nemusis mit uzamykatelnou schranku na zbrane,coz by ve tvem pripade asi mohlo platit,protoze zbyle zbrane mas v trezoru,ale za zabezpeceni zbrani stejne odpovidas ty,takze kradez=problem viz vyse
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od FIRECRACKER » 30 led 2013 13:56

no já je v podstatě zabezpečené mám, v zamčeném bytě. A pistole navíc v trezoru. Když zákon neříká, že je musím mít v trezorové skříni, tak mě přeci nemohou postihovat za to že je tam nemám když mě je ukradnou ...
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od duffioso » 30 led 2013 14:18

Je to jako v nemecku na dalnici.Muzes jet 300km/h,ale pokud mas nehodu v rychlosti na 130km/h tak je to tva chyba.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Das semi-Auto
Příspěvky: 51
Registrován: 07 zář 2012 11:57

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od Das semi-Auto » 30 led 2013 14:20

Pravda, na to s těmi dvěma zbraněmi jsem nějak pozapomněl. Nicméně myslím, že problémy Ti můžou dělat stejně, protože ten zákon je v tomhle ustanovení prostě poněkud mlhavý.

(2) Držené zbraně kategorie A, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen "přechovávané zbraně") v počtu do 10 kusů nebo střelivo v počtu do 10 000 nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem. Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů, které je však držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení.
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od FIRECRACKER » 30 led 2013 14:43

:-( toho sem se právě obával, nikde není řečeno co je to vhodné zabezpečení. Jestli automaticky znamená nevhodné pokud mě to někdo ukradne ...
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od duffioso » 30 led 2013 14:49

Troufam si rict,ze v pripade kradeze je to automaticky nevhodne zabezpeceni.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od FIRECRACKER » 30 led 2013 14:52

Co když mě ukradnou trezor se zbraněmi? Trezor je sice bezpečnostní třídy I. ale má jen metrák takže ho není problém odnést ve dvou i s obsahem. Jak vhodně zabezpečit ... zabetonovat ho ? :-)
frantisek939
Příspěvky: 18
Registrován: 18 kvě 2008 11:52
Bydliště: Vysocina
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od frantisek939 » 30 led 2013 15:13

Trezor ma mit certifikat, ma byt kotveny (instalovany s v souladu s manualem) a musi splnovat asi milion bezpecnostnich parametru. Kdyz to budes mit v 150 let starem trezoru bez zarazeni podle aktualnich bezpecnostnich trid, vyberou te a pred soudnim znalcem ten trezor obstoji (tj. vyda posudek ze museli prekonat prislusny pocet odporovych jednotek), jsi v poho.
Kdyz te vyberou s certifikovanym, ale neukotvenm trezorem, mas smulu.
Stejne tak, pokud mas vice nez 2 zbrane a nejsou v trezoru. Podle vykladu MV se to sice da retezit - treba na 20 kousku nemusim mit trezorovou mistnost, ale staci dva desetikouskove trezory.
Resenim je mit cast arzenalu ulozenou nekde v klubovem trezoru, napriklad. ALe na to bych si pravidelne obnovoval papir o ulozeni a asi bych se preventivne postaral o to, aby mistni oddeleni zbrani o tom vedelo.
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od FIRECRACKER » 30 led 2013 15:14

tak to je prima :-(
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od Kubajzz » 30 led 2013 16:04

Povinnost ukotvení skříně je urban legend. Nemá to žádnou oporu v zákoně. Takže jestli ti to vyberou z ukotveného nebo neukotveného trezoru je úplně fuk.

Tím ale netvrdím, že ukotvený trezor není lepší.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od Alci » 30 led 2013 17:23

ukotvení není povinnost. Je to silné doporučení, protože se očekává, že si především chceš chránit obsah. Nejen splnit literu zákona.
Podle vykladu MV se to sice da retezit - treba na 20 kousku nemusim mit trezorovou mistnost, ale staci dva desetikouskove trezory.
a na tohle prosím odkaz. Kromě toho, že mi to zní jako dost nesmysl, tak jsem žil v domnění, že limity jsou na člověka a objekt (tedy byt). A smyslem je, nemít hodně zbraní pohromadě s nedostatečným zabezpečením. A jediný problém byl, jak se to počítá, když žije víc lidí pohromadě (protože sdílenou skříň mít nesmí, pokud nemají sdílené i zbraně). Ale že by si jeden člověk v jednom bytě mohl mít 20 zbraní bez velkého trezoru, to se mi fakt nezdá.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Volně uložené dlouhé zbraně a vykradení

Příspěvek od PatrikV » 30 led 2013 22:10

Bylo mi řečeno, že do 20ks se můžou zbraně rozdělit třeba po 5 ks do patřičných skříní, ale nad 20 už jedině trezorová místnost.
Odpovědět