Vojenska vzduchovka vz.47

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 26 led 2007 22:07

porovnaval som nastrel do plasteliny na 4m.
a vypocty a porovnania tu uz boli uverejnene, vychadzal som z nich. Pomer objemu valca a sily pruziny +/- to sedi, ze max. vykon vychadza 10J.
Přílohy
DSC00090.JPG
Naposledy upravil(a) Fifo dne 05 úno 2007 19:48, celkem upraveno 3 x.


Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 27 led 2007 12:04

Fifo
aj ked som o5 použil tesnenie piestu z mosadzi, využil som aj O krúžky. Jeden som dal ako vodiaci krúžok vzduchového valca a ďalší ako doraz medzi vzduchovú hubicu a hlaveň.

Aspoň je pri strieľaní tichšia keď nenaráža kov na kov.
Aijgor

Příspěvek od Aijgor » 28 led 2007 11:50

Zdravim vsechny :D
Mno ja jsem prisel na to ze vz.47 ma
prakt. 3 druhy znaceny na valci
nepocitamli to, ze seriove cisla mohou byt vyrazeny ci uz nad znakem
nebo pod.
Teoretycky si ani netroufam odhadnout kolik tech odlisnosti je :roll:
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 28 led 2007 12:24

Aijgor

máš pravdu.
Tých odlišností a modifikácií je ozaj veľa, a nielen v značení.
Boli vyrábané:
pre vojenské účely ako výcviková zbraň,
pre školy
pre políciu
pre zväzarmy
pre bežný predaj
športové s upravenou pažbou
upravované ako terčovnice
...
...
preto aj majú medzi jednotlivými typmi toľko odlišností, a tiež sa dajú rozdeliť podľa výrobného čísla a znaku leva alebo Z v krúžku alebo nápisu TFG
Samotný vývoj bol veľmi rýchli. Požiadavka prišla v januári 1935 a v októbri toho istého roku sa dostala do sériovej výroby. Počas tejto doby sa prototyp dva krát prerábal.

pripravujem o tejto zbrani stránku a zháňam informácie zo všetkých zdrojov. Ak by si mal nejaké fotky alebo nejaké informácie pošli mi to na ss2men (zavináč) zoznam.sk
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 28 led 2007 12:51

Tak kluci, nedalo mě to a sundal jsem svoji 47-ku ze zdi zatopil v dílně a šel na to. Nikdy jsem ji nerozdělával a je to docela složitá flinta oproti zlamovacím. Zjistil jsem, že kroužek tam není mosazný, ale fosforbronzový. To je nakonec logičtější, protože fosforbronz se používá na pružiny a třecí ložiska. Když jsem zkoušel, jak píst těsní ve válci, nic moc. Po ucpání výfukové trubičky to pořád utíkalo kolem kroužku, i když při té rychlosti stlačení by to možná tak velkou roli nehrálo. Zaměnil jsem tento kroužek za O kroužek 18x22. Prodávají se na vodovodní baterie všech možných druhů. Balení 5 ks - 9 Kč. Při natahování do drážky zůstal trochu napružen, ale těsní velmi dobře, neprojde ani molekula vzduchu a píst jde lehce. Ještě bych dodal, že původní pružina, co jsem vytáhl měla všechny rozměry uváděné zde na webu, jen délka nebyla 20 cm, ale pouhých 15,5. Dal jsem tam jinou od známého, který tyto vzduchovky spravuje a nechal si pružiny motat. Nová pružina měla počet závitů jen 17, délku 17,7 cm a jinak opět vše stejné. Na to, abych ji dostal na píst jsem musel použít od něj zapůjčený přípravek, protože bych to tam jinak nedostal. Skládání byla pro mě kalvárie, protože jsem si nepamatoval, jak jsem to rozdělával. Nakonec jsem to dal úspěšně dohromady a můžu říct, že jsem neměl nikdy v ruce vzduchovku s tak velkým výkonem. Střílel jsem přes dílnu, od konce hlavně k terči bylo 6m a broky se běžně schovaly v borovém prkně a to tak, že jsem je musel hledat hřebíkem. Hloubkoměrem jsem naměřil průměrně 5 mm, připočtu-li k tomu průměr broku, zalezly skoro centimetr. Střelbou do automobilového péra, tedy oceli, padaly na zem placičky na krajích roztrhané, tloušťky 0,9 - 1,0. Vystřílel jsem asi 50 ran a nechal toho. Netrvám na tom, že O kroužek je vhodný na píst, ale je funkčně rozhodně lepší, než mosaz, nebo fosforbronz. Ta vhodnost, nebo nevhodnost je podmíněna životností. A tu jsem neověřil. Ale těsnící kvalita nemá chybu. Nakonec i v pístnicích a rozdělovačích hydrauliky jsou používány pryžové manžety, nebo O kroužky a jsou tam tlaky stovky atmosfér. Jediný nedostatek toho co jsem zkoušel bylo to, že jsem neměl po ruce O kroužek, který bych nemusel natahovat. Tento má za normálního stavu venkovní průměr 22. Buď by to chtělo kroužek, který jde lehce natáhnout bez pružení do drážky a zároveň lehce těsní ve válci, nebo laborovat s hloubkou drážky. Soustružník by takových pístíků nadělal za hodinu dost. Moje teorie a podotýkám, že to byla pouze teorie v době předešlé diskuse, nebyla špatná, jak se na ni někteří z vás dívali. Bohužel nevím, jak vkládat fotky k příspěvkům, tak jsem to ani nefotil.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 28 led 2007 13:29

JIM

Presne k podobným výsledkom pri použití O krúzkov som sa dopracoval aj ja, prfektne to tesní, má to ale jednu a to velikánsku nevýhodu, že O krúžok ti doslova pozbiera všetok olej z válca, a ak bude valec suchý začne sa zadrhávať a nakonic to skončí tak že budeš musieť piest doslova z válca vytrhnúť. Tie rozmery pružiny sú správne, aj ked osobne som videl aj dlhšie pružiny ako spomínaných 15,5 -16,5 cm.
Jožin

Příspěvek od Jožin » 28 led 2007 14:00

Zajímalo by mě co je podle Vás nejlepší. Mám zatím vše vevnitř původní.
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 05 úno 2007 19:52

si precitaj co tu bolo napisane a este aj tuning vzduchoviek, kde je tiez toho dost o VZ47. Ak Ta zaujima nieco konkretne, tak napis SZ.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 16 úno 2007 09:09

Zdar.
Včera som sa o5 dostal k mojej milovanej 47-čke. Vyskúšal som prieraznosť na zlatých stránkach. Našiel som nejaké zhruba zo 150 listami. 60 listov, klasický telef. zoznam bytových staníc, zvyšok firmy a organizácie. Pri stlačení prstami má zoznam hrúbku 13mm. (odhadom)

Oprel som ho o dvere garáže a 3 krát po sebe vystrelil asi zo vzdialenosti 6 metrov. Všetky 3 broky prešli skrz všetkymi stránkami a vyleteli von. Vyskúšal som strieľať do rôznych častí. Z 15 brokov mi uviazli dnu asi 5 a to vtedy keď som strieľal blízko k väzbe stránok.

PS: mosadzné tesnenie piesta, O krúžok použitý ako vodiaci krúzok piestnice. ďalší O krúžok použitý ako doraz piestnice a tela válca.(kým som O krúžky nemal, veľmi to búchalo)
rostik

vzduchovka vz. 47

Příspěvek od rostik » 11 bře 2007 11:27

Zdravím všechny přítomné, mám nově taky vz. 47 a oveřil jsem, že se dají koupit ND a to v prodejně AWIW Brno, kde ještě loni tyto vzduchovky prodávali jako nové za cca 4200,-Kč
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 18 bře 2007 20:33

Panove potreboval bych poradit. Resim s jednim kolegou z Nemecka problem vyroby pruziny do VZ47. Od fifa sem se docetl rozmeru 16.8x23.2x200x3mm 21zavitu. Muj nemecky kolega ma zase informace o 16.9x22.7x166x2.9mm 16 zavitu.

Resime ted vlastne otazku jaka nejdelsi pruzina se tam vubec vleze. Muze nam nekdo poradit? Diky Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 bře 2007 10:35

Nech mu udělat dlouhou a ať si ji pak uřízne. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 19 bře 2007 11:12

No jo ale pak nemas uzavreny a obrobeny konec...fuj to neni profesionalni :D uz sem mluvil s Fifem a asi ho ukecam do 200mm pruziny. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 19 bře 2007 13:52

ja ked som rozmýšlal nad inou pruživou vypočítal som:

Dĺžka pružiny: 200 mm
počet závitov 20 (18+2)
vonkajší priemer : 23,3 mm
vnútorný priemer: 16,5 mm
priemer drôtu: 3,4 mm


nakoniec, ked mi povedali cenu 278.- Sk za jeden kus + poštovné a balenie, tak som si to rozmyslel.....
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 19 bře 2007 13:58

ss2men> slusny...pri 100mm stlaceni by mela silu 2425N (cca 247kg)...Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Odpovědět