Vojenska vzduchovka vz.47

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 22 zář 2009 20:20

Ešte je na "operačnej sále", robí sa jej "plastika" ! :wink:


Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Jo

Příspěvek od Apevia » 22 zář 2009 20:20

Jo Riso, moc pěkný, hlavně ty Vz35 :roll:
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 22 zář 2009 20:23

To kesi : 2 + 2 = 4 + jedna Vz-35 na "operačke" :lol:
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 22 zář 2009 20:45

risopepi: slovenština mě dělá drobínek problémy.[img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/Pozitivní/309485.gif[/img]
JurajDK píše:aj risopepi ti moze v nedelu poslat fotku... este stoji tu v rohu, ale kua uz teraz za nou ronim slzy... :-(
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 22 zář 2009 21:12

Juraj DK mi kúpil jednu Vz-35 a kým mi ju nepriniesol, mal ju u seba. Ťažko sa mu s ňou lúčilo, ale teraz je už u mňa, ešte má dostať druhú pažbu, ale rýchle foto Ti môžem poslať, aj tak je tá naťahovacia páka súca na diskúziu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
sup001
Příspěvky: 45
Registrován: 05 říj 2009 09:17

vz 47

Příspěvek od sup001 » 05 říj 2009 09:50

Ahoj, jsem novým majitelem vzd.vz 47,podle tech. parametrů, hlavně úsťová rychlost 120m/s je malá,tak že výkon je opravdu nic moc,ale podle mě byla tato zbraň na výcvik plně dostačující a jako sběratelský kousek je krásná.Kdo chce výkon,musí se poohlédnout na novější,je jich nepřeberné množšství. :)
kura
Příspěvky: 1
Registrován: 04 zář 2009 19:26
Bydliště: Polsko

Příspěvek od kura » 14 říj 2009 15:13

Malý dotaz, zda „pero pístu” http://www.bvs.cz/soucastky_dily_cz_47.html
je stejná jako „Zpruha pístu“

Sbírám dílů pro opravy vz. 47, ale mýlil jsem se :oops:
Baikal 513M
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Ano

Příspěvek od Apevia » 14 říj 2009 16:38

Ano, je to ono ;)
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 14 říj 2009 20:39

Obrázek
Obrázek
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
sup001
Příspěvky: 45
Registrován: 05 říj 2009 09:17

Příspěvek od sup001 » 15 říj 2009 12:43

kura píše:Malý dotaz, zda „pero pístu” http://www.bvs.cz/soucastky_dily_cz_47.html
je stejná jako „Zpruha pístu“

Sbírám dílů pro opravy vz. 47, ale mýlil jsem se :oops:
sup001
Příspěvky: 45
Registrován: 05 říj 2009 09:17

repas

Příspěvek od sup001 » 15 říj 2009 13:14

Chlapi to byla celkem fuška to poskládat,na vzuchovku celkem složitý mechanismus,ale vymakaný,na ten brzdící kroužek nezapomenu,bez přípravku jsem to tam nemohl dostat.Udělal jsem ho z trubky od vysavaše,ptůměr byl shodný s vzd. válcem,tak sem na té trubce udělal takový trychtýřek.myslím že kdyby udělali na pouzdře menší náběh tak by to tam nebyl taký problém dostat.Kdo to bude repasovat,tak by si měl dát ještě pozorna zpruhu(pérko) táhla vzuchového pístu,je schovaná vevnitř kohoutku,jsem si toho nevšiml při zasouvání zůstala nad táhlem a musel jsem ro znovu rozkopat a složit.Jinak díly z BVS přišly celkem rachle ale ne všechny,kolíky a čepy je problém,nevíte kde by byly?Navíc jsou některé použité,např kohoutek byl lehce ošoupaný a byla v něm zalomená zpruha.Jinak výkon šel navrch přesnost taky,celková spokojenost,mám ji sice víc na parádu ale nemám rád když mi taková kráska nefachčí jak má :P
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 15 říj 2009 14:21

ten drátěný kroužek dostaneš do válce i bez přípravku - třeba tak, že ho 1. člověk chytne 2 sikovkami (jednou rukou prvními tečně-obkroužmo, druhou rukou druhými souběžně s osou trubky - kolmo na první), 2.člověk na to pak nasune válec. Potřebuješ dvoje ruce.


Co se výměnou střev hodně zlepšilo je chod pušky: dřív všechno vaklavé s vůlemi + někde drhnutí suchého tření a při výstřelu plechový zvuk jako bys kopl do zdevastovaných pendlovek, nyní vše jemné, klapavé až jako švýcarská hodinářská práce. Výměnou pružiny + pístu s pístníci mi výkon vylezl zpět na 6÷7 Joule, ale konzistence rychlostí zůstala doufalá. I stranová přesnost taky podprůměr - zvlášť když broček hryzne, tak letí, kam se mu zachce. A všechny moje hryznou tak každý druhý až každý pátý - tedy hodně často. Tohle prostě nikdy nebude terčovnice na mířenku.

Na arkádové kravení ale není nic lepšího. Přiznávám se ke svatokrádeži, že tenhle historický artefakt mám ne na obdivování, ale na konzumní střílení. S opakovačkou je arkádová střelba více euforická nežli se samonabíjecí, s touhle navíc nemusím lozit dálku na placenou registrovanou střelnici. Výkon 6Joule je sice nízký i na dnešní vzduchovku, ale na shození plechových padacích terčů to stačí, i na jezdícího jelena od GAMO. Víc elergie ani přesnosti na kravení nikdy potřebovat nebudu.
sup001
Příspěvky: 45
Registrován: 05 říj 2009 09:17

Příspěvek od sup001 » 15 říj 2009 20:26

kayakero-,, no,ve dvojko by to tak šlo,já byl sám a myslím že už budu měnit jen těsnicí kroužek,nebyly ty střeva až tak opotřebované,ale když generálka ,tak celá,za ty tři stovky,navíc se to dá.tu přesnost musím pořádne vyzkoušet,momentálně je u nás kalmita,jsem totiž ze Vsetínska,tak ji nenechám zvlhnout a z okna paneláku se nedá,každopádně dám vědět jesli taky nemá problém v hryzání.Jako opakovačka je na kravení fakt super,počkám na lepší počas a vyrazím
sup001
Příspěvky: 45
Registrován: 05 říj 2009 09:17

Příspěvek od sup001 » 20 říj 2009 13:07

Tak jsem ji testnul na 10m s oporou v sedě a mile mě překvapila,vlezl jsem se do rozptylu 30mm.Jako sniper to není,Slávka je přesnější ,se musí nechat,ale zjemnit tu spoušť a výsledek by se jistě zlepšil,jinak zatím spokojenost.Bročky se nehryžou,zkusím tak 500 ran ,možná se to zlepší,mám ji chvíli a ještě jsem si na ni moc nezvykl.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Toto

Příspěvek od Apevia » 29 říj 2009 19:37

Ahoj,
tak po delší době dávám dohromady konečně tu druhou 47-ičku. Pár věcí mi chybí a potřeboval bych pomoc ;)
Potřeboval bych rozměry "záklesné tyčinky" a "čepu zadní objímky". Prosím, nemohl byste mi to někdo změřit?

Pak jsem tady ještě vytáhl pár dílů, který mám doma už nějakej ten pátek...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Chtěl bych se zeptat co mi "chybí" mezi sestavou "pístu" a té vzd. trubice (je v ní závit, tak jak se jmenuje to, co se do ní šroubuje, předpokládám správně, že v tom, co mi tam teď chybí se tvoří tlak a v tom běhá píst?)
Jinak tady mám ještě toto:
Obrázek
tak co je to?

Předem mockrát díky ;)
Cogito ergo armatus sum.
Odpovědět