Vojaci maji dostat nove pusky

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 23 říj 2009 16:10

2 Lettow-Vorbeck

A vo tom to je 8)


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 23 říj 2009 16:56

Lettow-Vorbeck píše:Co je na osmapadesátce zastralého/nevyhovujícího?
Pokud není vyjebaná zevnitř, tak fakt nevím. Pilinové pažbičky se dají nahradit lepšími, lišty se dají došroubovat, přímá pažba tak jde. Akorát to nemá tzv. televizní zásobník-vystřílíte pětset ran a pořád je z čeho brát.
tak jinak, je to jako tunit škodu 120 jen vyhodíš peníze a pořád to bude klump škoda 120 :roll:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 říj 2009 17:26

2golfkiller:
Jo, to je výstižně řečeno. :lol:

Já bych na dovolenou k moři s rodinou v 50 let starém autě nejel, natož kdyby na tom jestli někde dojedu měl záviset můj život. Ale třeba ve volném čase se ve veteránovi rád projedu.

Jinak válka nebo zahraniční mise jsou organizované akce, které jsou logisticky zabezpečené, takže nákup pochybných nábojů po rusácích někde v Kábulu u stánku mě celkem rozesmál. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 23 říj 2009 18:35

Já myslím že oba máte rozumní, tak se snad nakonec shodnem.

Máte tyto možnosti:
- furt jezdit v 50 let starém autě SA58
- za jedny peníze koupit nové ale 40 let staré auto M16
- pár let počkat a koupit moderní auto, stejné se kterým budou jezdit všichni ostatní

Já a Lettow-Vorbeck tvrdíme (doufám) že než kupovat jinou starou haitru, je lepší ještě počkat a přezbrojit na moderní systém a v ráži co budou používat ostatní. Včetně všech tě udělátek co nové zbraně mají.

1911 vydržela bezmála 100 let.
Tak proč by ta SA58 nemohla vydržet ještě chvilku?

Pak vzít třeba CZ805 :wink: nebo nějakou novější variantu co do té doby udělají :idea:
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 23 říj 2009 19:07

Necpěte sem pořád to stáří. Puška není ženská. Jestli ležely třicet let ve vazelíně, tak co na tom že jim jsou staré. (Jiná je pokud jsou vymleté.) Argumenty, ne pocity prosím.

Kdyžtak už řekněte, že váha a dávka je takový problém, že už to na vyřazení stačí.

Já nejsem skalní fanda osmapadesátek, ale přijde mi, že peníze se dají utratit lépe. Třeba na tanky které chtějí dát/dali k ledu. Nakonec ty pušky budou jediné co nám po armádě zbude. Poslední zhasne.
-------------------------------------------------------------------------------------
A co se týče logistického zabezpečení. Teď je. Až se podělá něco támhle, něco jinde, jeden konvoj tálibové rozpráší, tak být nemusí. Ve všech knížkách co napsali vojáci od vojína až po generála jsem se dočetl nářky nad tím co kde komu chybělo.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 23 říj 2009 19:10

tak jinak : tahám SA58 už pár let a mam na něj už averzy :lol:

a k čemu prosim tě potřebujem tanky ? těch pár kousků nám na přehlídky stačí . (tanky miluju ale řekl bych že to co máme stačí)
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 23 říj 2009 19:37

Tanky potřebujeme, abychom měli bojeschopnou armádu. Za to půjčovné za Gripeny se mohlo taky pořídit něco lepšího. Těch pár kousků co máme je fakt na přehlídku. Chtěl bych vidět co psali v Pravdě o té poslední. Třeba: Češi mobilizovali. Všech dva tanky je připraveno v pohotovosti.
Máme vůbec nějaké rakety? Teda myslím tím ošklivé rakety co doletí daleko a unesou třeba tunu sarinu. Pušky jsou frajeřina, rakety argument.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 23 říj 2009 21:27

Tak rakety, rakety mám. V muzeu jich je určitě několik :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 říj 2009 22:25

Colt 1911 jako standardní armádní pistoli ve výzbroji nemají ani ti Američani.
Ani ty M16, mimochodem dnes spíše M4, která byla zkonstruována tuším v roce 1992, nejsou zbraně fyzicky staré 40 let.
Kromě toho, kdyby nebyla dobrá a nevyhovovala, tak už mají amíci dávno něco jiného.
I když nevím, proč se to tu furt řeší, protože M4 náš starý Sa58 jako standardní výzbroj naší armády s největší pravděpodobností nenahradí. Spíš bych to viděl na boj mezi CZ805 a HK416. Možná i FN F2000, pokud se rozšoupnou. I když i M4 bych bral. Ale pochybuju. I kdyby hned byla ze všech nejlepší, tak už vidím ten vřískot našich antiami. :lol: To je hned kdejaký komouš zbrojním expertem. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Příspěvek od Kavy » 23 říj 2009 22:43

více raket
více tanků
více samopalů
více letadel
více pistolí
více přehlídek
více náklaďáků
více peněz
více ..


Byli jste se páni žoldáci (bez urážky) podívat poslední dobou na úřad práce ?
Je tam dost plno.A kasa chlebodárce je prázdná až běda.
A každý chodí s nastavenou rukou,ale co že to nabízí na oplátku :?:
Roztočit ekonomiku zbrojením ? To lze jen na další dluh,který se dá splatit jen a pouze kořistí.To protože výsledný produkt jednoduše nemá platícího"konzumenta".
To už tu bylo a k ničemu dobrýmu to nevedlo.


Málokdo z nás si domů koupí Škodovku jen proto že fabrika leží v ČR.
Pokud ovšem nebude nabízet lepší kvalitu a cenu.Proto bych nepreferoval "českou" zbrojovku jen proto že leží doma a dělá v ní "pár" našich lidí.
Ostaně všichni bědujete nad kvalitou domácích pistolí,ale když si je zbrojovka tak jistá trhem,netlačí jí zákazníci,naopak se staví tendry tak aby vyhověly domácí firmy naúkor zákazníka-státu.
Potom máme všude klumpy a náměstky-milionáře.
Ať žijou lobisti.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 25 říj 2009 14:04

Dobré zbraně se dají dobře prodat. Co s nimi udělá stát, který je koupí je jeho věc. Po zastarání se dají prodat někam do Afriky, nebo rozdat partyzánům které zrovna podporujeme.
Zbrojní průmysl může uživit dost lidí.

K nové pušce. Překvapuje mě, že jsem se nikde co to bude za pušku, z čeho se vybírá atd.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 25 říj 2009 15:27

Co s použitými zbraněmi???
Vzpomínám na jeden slogan zněl nějak takto, vydejte nám zbraně daly jsme si na ně!!!
Proto je jasné kam patří a komu, ne třetímu světu ale nám na obranu před třetím světem.

Jinak ten výběr nebude moc transparentní to je v ČR trvalé :-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 25 říj 2009 20:06

Jistě, že bych si přál, aby mi poštou přišel kulomet, nebo obsílka s tím, že jsem byl vylosován jako nový majitel starého T72.

Nicméně zbraně v Africe pomáhají snižovat stavy černé. A chtít se bránit před vytvářením Afriky v Evropě je trestné, nebo alespoň politisch verdachtig.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 25 říj 2009 23:56

IMHO staré Sa58 půjdou do skladu, kde si pár desítek let poležej, pro případ mobilizace, a pak půjdou do šrotu. Pokud by je od nás někdo chtěl, tak je to pro nás výhra, i kdyby je měl dostat zadarmo.

Ty nové útočné pušky dostanou jenom profesionální vojáci, to je snad každému jasné. Takže se bude jednat maximálně o pár desítek tisíc kusů, takových dvacet třicet, možná ani to ne.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 26 říj 2009 00:06

pušky pro 20 až 30 tisíc profesionálních vojáků po 30 až 60 tisících máš hnedle nejmíň 900 000 000 (čti devět set milionů).
Fajn, ať se koupěj, ale ať se dělají u nás i kdyby to mělo bejt v licenci.
Ať si třeba CZUB za vydělaný prachy pořídí nové stroje a zmodernizuje fabriku.


Edit: řeším kravinu, stejně se velice pravděpodobně vybere ta nejhovadštější a nejhorší varianta :roll: jako u Mýta :roll:
Odpovědět