Vodováha na puškohled.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Vodováha na puškohled.

Příspěvek od koi41 » 09 čer 2020 23:46

Dobrý večer,
Toto téma jsem zde nenašel, i když jej pokládám za věc, která pro příznivce BR střelby je klíčová.
Vodováha. Jak prosté,že ? Má to ale svoje ale. Pokud střílíte dejme tomu nad 50m, stačí jen nepatrně špatný náklon zbraně a je to někde jinde. Znamená to, že těsně před výstřelem musím okem provést kontrolu náklonu zbraně, prostě mrknout na vodováhu. Myslím, že tato chyba patří při BR střelbě ke klíčovým chybám střelce. Bublinkové vodováhy v nabídce trhu nepokládám za nějak přesné, vlastně člověka před výstřelem nutí zaostřit oko někam jinam, nežli na cíl. Otázka zní : Je na trhu nějaký poškohled, kde by jsem dejme tomu někde přímo v optice mohl kontrolovat náklon zbraně a nebo jsem byl upozorněn například opticky, že dělám chybu ? Myslím, že třeba použití laseru, které je běžné u pracovních vodováh by neměl být až takový problém zabudovat přímo do puškohledu a bylo by to převratné. A nebo něco takového v nabídce trhu má svoje místo ?


Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: Vodováha na puškohled.

Příspěvek od Poli » 10 čer 2020 09:51

Je, spousta digitálů to má a umí. Ale oko vidí, oko není pí.a
Ale teď vážně, z čeho střílíš, že na 50 řešíš vodováhu? V tom případě si pořiď montáž, která ji má integrovanou.

koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Vodováha na puškohled.

Příspěvek od koi41 » 10 čer 2020 10:53

Střílím STEYR CHALLENGE a je to špica. Pohybuji se na 50 -100 m. Kratší vzdálenost je pro tuto pušku nuda. Delší je zase na vzduchovku moc. Po mnoha pokusech s diabolkama jsem si vytipoval JSB idealní pro tuto vzdálenost. Občas na mé soukromé střelnici (Viz vlákno nová vzduchovková střelnice ) učím střelbě místní dorost. Nemají návyky a nejčastěji u nich vidím výše zmíněnou chybu. Ale stejně mi zajímá, zda puškohled s integrovanou vodováhou někdo nabízí. Včera jsem zrovna četl, že se zkouší odstřelovačka na 7 km !!! Na obrázku pušky byl i puškohled - bohužel, nepodařilo se mi přečíst, co to je. Ale jsem si jist, že bez těchto vychytávek to nemůže funguvat. Něco jiného je dostřel a účinný dostřel, tedy něco trefit.
alesek
Příspěvky: 32
Registrován: 01 lis 2016 23:08

Re: Vodováha na puškohled.

Příspěvek od alesek » 13 čer 2020 10:40

Já mám ATN X-SITE 4K PRO 5-20x vlevo uprostřed je vodováha a vpravo uprostřed sklonoměr :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Vodováha na puškohled.

Příspěvek od Mini Me » 13 čer 2020 11:55

A kolikrat jsi to pri mireni pouzil,ja teda ani jednou,akorat to odvadi pozornost .Pokud to nekomu vyhovuje.tak treba UTG Leapers nabizi normal puskohled https://hardairmagazine.com/news/new-le ... r-mil-dot/
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Vodováha na puškohled.

Příspěvek od koi41 » 30 čer 2020 23:57

To Mini Me: Se divím, že se tu do této problematiky neozvalo ono zlaté jádro střelců na BR. Někde tu v jiném tématu píšeš, že si rád vyzkoušíš střelbu BR. No, pokud budeme brát v potaz vzdálenost +50m a delší, brzo zjistíš. že bez srovnání puška - puškohled - puškohled - cíl nebudou tvoje zásahy takové, jaké si budeš přát. Budeš to přisuzovat větru, střelivu, pušce atd. V jiném vláknu " Jak nastřelit vzduchovku " je mnoho popisů, jak někteří borci při tomto výkonu postupují. Celkem jsem se i zasmál. Já jsem, připouštím, někdy puntičkář. Ale pokud chci trefovat +50,
musím k tomu mít dobrou pušku jako prvotní předpoklad (ne SLAVII 631) a mít jasno, jak zbraň na potřebný výsledek naladit. A to, ať si každý říká co chce, bez dobré vodováhy pro tuto kategorii střelby nelze.
P.S. - Jinak obdivuji tvojí ochotu vyhledat a poskytnout zde všechny možné i nemožné info. Děkuji za všechny.
Odpovědět