Vite o tom, ze chodi v Britanii policie po ulicich neozbroje

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 28 led 2006 17:38

To že v Británii chodí policisté neozbrojeni pramení z dlouholetého zvyku. A staré zvyky se většinou hodně špatně mění. Ostatně o tom, že vybaví bobíky zbraní se už uvažovalo, ale oni sami se nechali v průzkumu slyšet, že je nechtějí.
Mezi českým a britským policistou je jeden obrovský rozdíl a to je respekt okolí a celé společnosti. Za to, že česká policie respekt ztratila, můžou poděkovat panu Havlovi, parlamentu, svým zakrnělým nadřízeným atd. I v řadách českých policistů jsou inteligentní lidé, i když to tak někdy nevypadá :) . Když nějaký vyplašený zobák, co sotva vylezl ze školy něco zvrže nebo neumí s něčím zacházet, není to jeho vina. On totiž nemůže za to, že ho nenaučili to, co ho naučit měli. To, že čerství policisté mají minimální výcvik (někdy žádný), o tom se tady nehodlám bavit, vím svoje.
Že někdo nazve Českou republliku bronxem, s tím nezbývá než souhlasit. Ba, někdy je to možná i slabé slovo. Jeden příklad (dva dny starý) za všechny: Sedíte si tak večer doma v obýváku u televize a najednou vám pokojem začnou lítat kulky. Bezva ne? Nějaký procházející exot se rozhodne, že vám vyčistí okno perkusákem. Takhle vyčistil jedno okno v přízemí a další v prvním patře. V tom prvním patře seděl za oknem chlap, který to schytal. Naštěstí jenom do ruky. A potom, že tu není Bronx.


Doogs

Příspěvek od Doogs » 28 led 2006 18:22

To je pravda,nejlepší jsou ty pupkatý policejní páprdové kteři byli na chodníku před x lety a od stolu jenom řvou.Oni na ten chodník už ani nemůžou,protože by tam nevydrželi,už nato nemaj tak co tam dělaj u policie?Měli by jim říci jasně Děkujeme odejděte!Ať to zase táhnou schopní a mladí.Naše policie je skanzen zatuchlích policejních dědků.
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 29 led 2006 20:44

Dovolte abych se ijá připojil k Vaší debatě.Jak jsem již tady někde napsal,mám odslouženo necelých jedenáct let u policie.A podotýkám že na ulici,nikoli od stolu.Celou tu dobu jsem šlapal chodník se zbraní u pasu a nepřipadal jsem si jako "ucho" s pouty a pistolí.Možná někdy na mě byl srandovní pohled.Bohužel jsem nesouhlasil s některými nařízeními svých nadřízených a nakonec jsem raději odešel než abch dělal něco co je a bude v rozporu s mým přesvědčením.Ale zpět k tématu.Bez zbraně bych klidně chodil.Nikdy za celou dobu jsem jí nepotřeboval.Ale cítil jsem se vždy tak jaksi bezpečněji.Chlapi přiznám se že když jsem jel na zásah do blázince,dával jsem do pistole prázdný zásobník aby se náhodou něco nestalo.A podobně jsme to dělávali třeba v tlačenicích při fotbale apodobně.Kdyby jí někdo vytáhl tak by nebylo tak zle,ale měl by asi pořádnou smůlu.Tím chci říci že policajt by neměl být bez zbraně,ale vždy by měl mít na paměti že je to ZBRAŇ.Nevím jak jinde ale u nás už dávno neslouží žádní pupkatí poldové.Nároky na ně se tak zpřísnili,že to vydrželi jenom ti houževnatí nebo "policajti s povahou policajta ".Nicméně není to žádný med a to Vám říkám upřímně.Já bych se tam nevrátil !!
Doogs

Příspěvek od Doogs » 31 led 2006 10:15

Taky jsem byl polda a už nikdy více.A těch pupkáčů překabátěnejch jsme tam měli až až.
Jan Horak

Příspěvek od Jan Horak » 12 bře 2006 22:46

Obávám se, že díky Blairovi už policie v GB beze zbraně neslouží. Současná situace je tam hrozná. Blair je buď oligofrenik nebo chytře předvídá, že Británii dovede svoji politikou do bídy a bojí se svého lidu, nevím co je pravděpodobnější. (http://www.fraserinstitute.ca/admin/boo ... riment.pdf)
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 12 bře 2006 23:44

Doogs píše:Taky jsem byl polda a už nikdy více.A těch pupkáčů překabátěnejch jsme tam měli až až.
No vím o čem hovoříš. Dakl jsem tomu 25 let a pak jsem odešel kvůli zranění. Dělal jsem v rúzných oblastech, ale i jako policejní rada jsem si vždy vážil kluků na ulici. Kdo to nezažil neví o co jde. To je opravdu řehole a zvláště dnes kdy jde brutalita nahoru.
Další věcí je to, že policista se nestává policistou jen výcvikem a školením, ale musí do toho tzv. dorůst. Škola ještě neudělá z absolventa policistu. Ale přesto se i tam najdou dobří chlapci, kteří pak jdou jinam. Vzhledem k tomu, že jsem taky nějaký čas pracoval v oboru v zahraničí tak mohu posoudit. O zkušenostech s mými kolegy v USA vám taky mohu povídat story. Üplatky a pod.

Vzhledem k tomu, že jsem cca 1 rok bydlel na Manahattanu kousek od Centrál parku, tak večer to taky nebylo zrovna OK. Do Bronxu jsem se dostal jedn asi 3x a stačilo to. Z at o jsem si prošmejdil za určitých bezpečnostních opatření Harlem a docela to šlo.

Pokud jde o tu Británii a zbraně tak někde na serveru mojezbraň se nachází analýza 3 zemí, které tvrdě zakázali zbraně a výsledek - prudké zvýšení tr.č.
Pokud porovnám zákon o zbraních s u nás a v USA (každý stát má svoji úpravu )tak u nás z hlediska NO je volněnjší.
Odpovědět