Vicehlavnove kombinace - prakticke pouziti?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Vícehlavňové kombinace - praktické použití?

Příspěvek od pelanj » 10 říj 2013 10:13

Procházel jsem si testové otázky a při určování počtu a typu hlavní dle názvu zbraně mě napadlo, proč takové vlastně vznikaly a jaké mají použití. Je mi docela jasné, že dvojka/dvoják/kozlice jsou na druhou rychlou ránu. Už mi ale trochu uniká použití kulobroku, trojáku, trojáčku a čtyřčete. Byl bych velice vděčný, kdyby mi někdo zkušený osvětlil použití takových zbraní.

K tomu se váže dotaz - dá se kulobrok použít k přesné střelbě na delší vzdálenost kulovou hlavní, nebo je z nějakého důvodu lepší samostatná kulovnice z hlediska přesnosti?

Předem díky za odpovědi.


Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Vícehlavňové kombinace - praktické použití?

Příspěvek od PEPAN » 10 říj 2013 19:22

Kombinované zbraně jsou šikovná lovecká vychytávka :D můžeme tak být připraveni na lov vysoké nebo černé a zároveň třeba na běžící lišku.Nebo na dálku i na blízko(kulovnice se při honech nedá vždy použít,.
Na přesné hoby střílení je určitě lepší klasická kulovnice, kombinované a vůbec vícehlavňové kulovnice mívají nároky hlavně na 1. ránu a vlivem roztažnosti materiálu při střelbě jednou hlavní můžou nastat problémy,navíc lůžkový závěr.. tady bývají i rozdíly mezi lacinou a drahou zbraní
Nejde!Prostě NNe
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Vícehlavňové kombinace - praktické použití?

Příspěvek od Tobbi » 14 říj 2013 07:02

Druhá rána je k nezaplacení...! Mám kulobrok 7x57R/12x76 hlavně na naháňky kde se střílí černa i vysoká zvěř.
Jinak beru do leče radši brokovnici. Je to bezpečnější!
Nejdál jsem z kulobroku střílel na 200 m na lišku. Zůstala na místě.
Ale jak píše kolega výše. Je to na první dobrou ránu. Po 5 ranách se kulová hlaveň rychle ohřívá.
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Vícehlavňové kombinace - praktické použití?

Příspěvek od pelanj » 14 říj 2013 08:26

Díky oběma za informace!
Odpovědět