Vhodna raze na sebeobranu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 13 pro 2006 22:44

9 Luger pistole a 38spc u revolveru - to je dost castej nazor a zajimalo by me, z ceho vychazi? Protoze - jestli 38ka u revolveru ano, pak u pistole i 7.65 a 9 browning - prvdepodobnost vyrazeni utocnika jednim zasahem je stejna - 50% (celoplast)


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 pro 2006 12:13

Však IMHO 7,65 a 9mmBr jsou taky v pohodě, ne?

Když to stačí Jamesi Bondovi, tak mi taky. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 14 pro 2006 13:12

Alfonss píše: Četl jsem recenzi na Pistoli Viking-takovou sračku jsem ještě nečetl. Odborná terminologie na nulové úrovni, ten článek obsahoval vyložený bláboly.
Jo, taky jsem měl potíže zjistit, co chtěl básník říci. O vyložených pitomostech "Zvukový signál a šest výstřelů do oblasti A s nejvyššími body v čase 1,96 vteřin ze vzdálenosti 10 stop (asi 7,6 metrů)" - tedy že někdo netuší, jak je dlouhá stopa - nemluvě. :shock:
Mimochodem o odbornosti lidí z redakce SR opravdu nemusíte pochybovat, ani ten nejlepší z nás nemá šanci ji posuzovat. :D
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
pistolník

Příspěvek od pistolník » 14 pro 2006 18:56

Holka už dávno nemám, ale když jsem ho měl naprostá spokojenost. Přesnost záleží na střelci, se spolehlivostí žádnej problém. Střílel sem přebíjený vlastní výroba i kule, rána tě vyjde tak na korunu (výhoda je že nemusíš zbírat nábojnice z trávy).
Na prezentaci alfa proj byl holek po 9000 vástřelech z testů a fungoval(podrobněji už jsem to popisoval v jiném příspěvku).
Holek v mém případě byl šlápnutí vedle. Kupoval jsem ho z finančních důvodů ještě v době studa na škole (novej holek stál 7000 v chromu 4 palec, ČZ 75 v komis kolem 11000). Neměl jsem v té době ještě žádný zkušenosti takže jsem si říkal že bude lepší novej revolver než pistole z komise za dvojnásobnou cenu, na to moje sváteční střílení. Po koupi jsem zjistil že jsem pistolník a revolver není to pravý, tak sem se propracoval přes čz 100 (taky sem dělal vlastence ale byl to naprostej propadák) až na siga.
Takže dost kecání a nakonec moje doporučení, kup něco z komise ať moc netratíš při prodeji protože tvoje první volba nemusí dopadnout dobře.
Odpovědět