Vhodna raze na sebeobranu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

No nevím...

Příspěvek od jspalek » 12 pro 2006 17:24

Já na to koukám asi z jiné stránky. Co se týče českých zbraní, nebál bych se jít do ČZ, měl jsem 97B v ráži 45 Auto jako první vůbec mojí zbraň a musím říct jen samou chválu, sežrala všechno vč. přebíjených - mírně podlaborovaných na terče, přesnost vynikající. Nebál bych se ani ČZ 75,85 v ráži 9mm luger, ale já nejsem fanda těchto "malých" ráží, potřebuji cítit, že při výstřelu něco držím...
Vlastním revolver v 6-ti palci v 357 magnum a pistoli v 45 Auto, přemýšlím o revolveru 44 magnum a to je můj strop, protože s ničím větším už mě nikam nepustěj:)))

První volba byla 45- perfektní, 357 kope víc, ale velmi snesitelně, ruce zdaleka nejdou nad hlavu, příjemný výstřel. Výkon 357 dostačující pro mne, jakož to milovníka pěkné rány. Pro terče samozřejmě zbytečně moc, 38 by stačilo, ale je to prdítko:)

Do Holka bych asi nešel, koukám také na to, jak je bouchačka provedená a hlavně se mi musí líbit:)


CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 12 pro 2006 21:41

Randy píše:Zkus zvážit, jestli raději nevzít něco z řady Alfa Steel s ocelovým rámem a dvoupalcovou hlavní. Cenový rozdíl není tak velký a životnost oceli je mnohem vyšší.
No jo, ale než dát nějakých 10 tis. za alfu, to bych radši koupil nějakýho jetýho smiťáka. U řeháků jsem tuhle viděl 4' nerezovou 38/357mu, model šedesát cosi za nějakých 12 tisíc. A pokud člověk kouká po komisích, tak se dá podobná hračka pořídit i pod 10. No a srovávat SW s Alfou... :roll:
Ale když je holt někdo patriot :D
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 12 pro 2006 21:42

Randy píše:Zkus zvážit, jestli raději nevzít něco z řady Alfa Steel s ocelovým rámem a dvoupalcovou hlavní. Cenový rozdíl není tak velký a životnost oceli je mnohem vyšší.
No jo, ale než dát cca 10 tis. za alfu, to bych radši koupil nějakýho jetýho smiťáka. U řeháků jsem tuhle viděl 4' nerezovou 38/357mu, model šedesát cosi za nějakých 12 tisíc. A pokud člověk kouká po komisích, tak se dá podobná hračka pořídit i pod 10. No a srovávat SW s Alfou... :roll:
Ale když je holt někdo patriot :D
FrantaMistral

Příspěvek od FrantaMistral » 13 pro 2006 00:12

Anton_Spelec píše:
Randy píše:Zkus zvážit, jestli raději nevzít něco z řady Alfa Steel s ocelovým rámem a dvoupalcovou hlavní. Cenový rozdíl není tak velký a životnost oceli je mnohem vyšší.
No jo, ale než dát cca 10 tis. za alfu, to bych radši koupil nějakýho jetýho smiťáka. U řeháků jsem tuhle viděl 4' nerezovou 38/357mu, model šedesát cosi za nějakých 12 tisíc. A pokud člověk kouká po komisích, tak se dá podobná hračka pořídit i pod 10. No a srovávat SW s Alfou... :roll:
Ale když je holt někdo patriot :D
Nemám k "jetým" věcem důvěru.Než ojetou Oktávku,raději novou Fabii.
Všem díky za rady.Půjdu do ráže .38 special.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 13 pro 2006 07:32

Tady bych se třeba řídil "rčením" raději jetýho, nebo repasovanýho siga, než novou Čízu 8)
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 13 pro 2006 13:46

A cokoli jetýho ocelovýho radši než novej českej hitlermetal :D
Ale zas jestli z něho vyletí nějaký tisíc, dva za rok, tak by mohl vydržet relativně dlouho...v Alfě jsem viděl holka po více než 9tis. výstřelech. Vypadal docela ok, každopádně byl funkční :shock:
FrantaMistral

Příspěvek od FrantaMistral » 13 pro 2006 17:59

Pánové,věřte trochu těm zlatým českým ručičkám.Naše zbraně jsou minimálně stejně kvalitní,né-li lepší než zbraně německé,či rakouské.Čelt jsem na Holka test v časopise Zbraně a Náboje a dopadl tam skvěle.Za peníze co ušetřím,si můžu koupit pouzdro,malý trezorek na zbraň a metrák munice :) V dlouhodobém horizontu,max.3 let,stejně uvažuji o pořízení něčeho výkonnějšího.Moc toho nenastřílím,kolem tisícovky nábojů ročně,takže myslím,že ty tři roky ten revolver vydrží na 100% :wink:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 pro 2006 18:03

joooo..další co věří recenzím v Zbraních a Nábojích. Kup si ho, jsou to Tvoje peníze :)
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 13 pro 2006 18:04

Jestli ho chválí ve Zbraních a nábojích, potom o jeho kvalitě nelze pochybovat. ;)
FrantaMistral

Příspěvek od FrantaMistral » 13 pro 2006 18:10

Co se vám nezdá na testech v časopise Zbraně a Náboje?Předpokládám,že ten časopis píší lidé,kteří problematice zbraní rozumějí,proto z velké části přihližím k tomu,jak Holek v testu tohoto časopisu dopadl.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 pro 2006 18:13

A to je právě omyl. V časopisu ZN jsou lidi, kteří problematice rozumějí, ale jsou tam i lidi, kteří píši recenze a o zbraních nevědí vůbec nic.....
Četl jsem recenzi na Pistoli Viking-takovou sračku jsem ještě nečetl. Odborná terminologie na nulové úrovni, ten článek obsahoval vyložený bláboly.
Když chceš recenzi trošku na úrovni, zapomeň na ZN a kup SR, ti jsou na tom o něco líp.
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 13 pro 2006 18:17

Serióznost ZN se řešila i na strelectvi.cz, viz http://www.strelectvi.cz/forum/viewtopi ... =%E8asopis
pistolník

Příspěvek od pistolník » 13 pro 2006 20:23

Testy zbraní v časopisech ber trošku s rezervou. Vystřílí 50 nábojů a pjejí ódy (v ZN hlavně o glocku), nejlepší je vyskoušet sám. Při hledání ráže na obranu se nenechávej ovlivňit tvrzením že 9 Luger a 38.spec jsou min. Vždy je na prvním místě střelec (můžeš mít 44 mag. ale pokud netrefíš je ti na h....).
Nesmíš zapomenout na riziko zranění někoho dalšího, to tady nikdo nezmínil. Takže já ti doporučuju na obranu něco méně výkonýho např 9 browning (zbraně tohoto výkonu jsou podstatně menších rozměrů a hmotností).
Pokud chceš nosit na opasku něco mezi 1-1,5kg (holek 4palec s náboji 900 g, čz 1 kg prázdná) Tohle tě časem omrzí (vlastní zkušenost s holkem).
FrantaMistral

Příspěvek od FrantaMistral » 13 pro 2006 20:48

pistolník píše:Testy zbraní v časopisech ber trošku s rezervou. Vystřílí 50 nábojů a pjejí ódy (v ZN hlavně o glocku), nejlepší je vyskoušet sám. Při hledání ráže na obranu se nenechávej ovlivňit tvrzením že 9 Luger a 38.spec jsou min. Vždy je na prvním místě střelec (můžeš mít 44 mag. ale pokud netrefíš je ti na h....).
Nesmíš zapomenout na riziko zranění někoho dalšího, to tady nikdo nezmínil. Takže já ti doporučuju na obranu něco méně výkonýho např 9 browning (zbraně tohoto výkonu jsou podstatně menších rozměrů a hmotností).
Pokud chceš nosit na opasku něco mezi 1-1,5kg (holek 4palec s náboji 900 g, čz 1 kg prázdná) Tohle tě časem omrzí (vlastní zkušenost s holkem).
Jsi s Holkem spokojený,respektive byl jsi?Nejsem příznivcem pistolí,v tomhle jsem hodně konzervativní...
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 13 pro 2006 22:28

Co se ráže týče tak buď 9mmL(pistole) 38 spec u revolveru,pro první zbraň zcela jistě a to z ekonomických důvodů,a ta 357 je dost výkonná,ne že by to nešlo zvládnout,ale je to lepší pro střílení :-) Těch slitinových holků je dost a tak se občas dají za dobrou cenu sehnat i v komisi,v cenách kolem 3-4 tis. a klidně si pak kup i lis a přbíjej,38 je velmi vhodná pro přebíjení a výborně chodí i s doma litými střelami...Málokdo koho to baví zůstane u jedné zbraně takže za rok dva toho slitiňáka vyměníš za něco lepšího,co si okoukneš od ostatních...Jen doporučuji aby s tebou šel někdo kdo revolvery zná.Přece jen jsem viděl i ne moc povedené výrobky...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Odpovědět