Vetrovka - Sharp

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HonzaKLE
Příspěvky: 88
Registrován: 22 čer 2015 21:07

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od HonzaKLE » 06 dub 2016 19:53

Musím potvrdit slova od mtarnovsky.
Mám doma Crosman 760 i 2100B.
760-tka: pro děti, malý, lehko pumpovatelný, relativně přesný, diabolky i ocelové broky, zásobník. Děcka ale chtějí střílet jenom diabolkama protože brokama nic netrefí :D. Není háklivá na typ diabolek žere i GAMO.
2100-ka: relativně přesná a silná, broky i diabolky. Háklivá na diabolky, žere jenom JSB, GAMO a podobné to ani nevyplivne. Největší slabinou je plastový až hračkoidní vzhled.


mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od mujtaj » 06 dub 2016 19:56

sharpku som kupil novu, nic horsie som nemal v rukach. na 10m rozptyl 7cm aj viac ! casom sa mi rozpadla sama, strielal som casto. vydrzala par mesiacov, len mi nervy žrala.
s benjaminu 392 som strielal, uplne ina liga ako sharp, ked tu pusku kupis vydrzi ti roky, hrdzu nechyta ;) treba si ju vyskusat potom hovorit, jedine co mi vadi je jej cena. aj s mizernou optikou na 30m padla kazda plechovka. vykon super. na youtube su videa o nej, ta puska fakt potesi.
crosmana 1377 mam, vadi mi ten plastovy zaver, ale pistol striela spolahlivo, presne, dobra volba a lahko dokupit vsetko mozne tuningove prislusenstvo. do ruksaku je fajn, casto ju beriem ked idem na ryby ci do lesa na opekacku, jsb rs jej chutia.
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od p.one » 15 dub 2016 08:58

Ahoj, tak jsem se konečně dostal ke střelbě. Chtěl jsem přidat obrázek terče, ale neumím to sem vložit. Střílel jsem na 15 metrů vestoje s oporou a otevřenými mířidly. Diabolo 4,5 Lux z Kovohutě Příbram. Terč vzduchovkový. Tlakováno na dvě pumpy (výrobce uvádí 173 m/s).
Takže: Ta otevřená mířidla jsou hodně hrubá, na terčovou střelbu zcela nevhodná. Přesto se mi podařilo udržet zásahy ve vertikální rovině cca 12 mm. Horizontálně to bylo o něco horší, cca 35 mm. Rozptyl v horizontální rovině může být těmi mířidly (nebo spíš mojí chybou při střelbě), ale taky by to mohlo být nerovnoměrností natlakovaného vzduchu ve válci. Osobně to přikládám spíš mojí nepřesnosti při míření, protože vzduchovkový terč na těch patnáct metrů už není moc velký a muška při míření zcela překrývala černou. V každém případě, teď bych ještě nedělal závěry, musím si to ověřit při střelbě s optikou. Očekávám, ale, že rozptyl by neměl být větší, než 15 - 20 mm.
Na patnáct metrů mi to přijde slušné u pušky této cenové kategorie. Pochopitelně neumím říci, jak to bude vypadat po 500... po 1000 výstřelech.
Tlakování je opravdu náročné. Jde poměrně ztuha. Na druhou stranu nic nedrhne ani se nezasekává. Dvě pumpy na 15 metrů úplně stačí. Jestli nechcete střílet hlodavce, asi bych to víc ani netlakoval, je to zbytečné.
Trochu mi dělalo potíže správně založit diabolku do výřezu v závěru, ale je to spíš o cviku a velikosti palce :-). Po čase trénování už žádný problém není.
Co se týká výdrže pušky, neumím teď posoudit. Po cca 50 výstřelech se zatím žádné závady neobjevují, vše zatím funkční. Podotýkám, že skutečně netlakuju válec na víc než 3 pumpy! Počítám, že čím víc budete tlakovat, tím větší bude páčení a je možné, s ohledem na konstrukci, že to může mít vliv na přesnost a na výdrž. To si musí každý zvážit sám. Výrobce doporučuje tlakování max. 10 pump (256 m/s). Já si myslím, že pokud to budu tlakovat pravidelně na těch 10 pump, tak to moc dlouho nevydrží, při pravidelném střílení určitě ne dva roky (záruční doba).
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Smazaný uživatel 8508

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od Smazaný uživatel 8508 » 17 úno 2017 07:01

Ahoj, má někdo zkušenosti s výměnou těsnění vzd. válce? Mám zřejmě stěstí na dobrou hlaveň, na 25m kolečko do 5ti cm což mě bohatě stačí. Bohužel válec už někde uchází.
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od honda » 17 úno 2017 11:56

foky59 _ Jestli to uchází přes zpětný ventyl tak v něm bude rezavá kulička
p.one _ Co je to za pojem a jak ovlivní rozhazování střely v H. rovině: "ale taky by to mohlo být nerovnoměrností natlakovaného vzduchu ve válci" ?
hrabě
Příspěvky: 41
Registrován: 09 led 2015 15:09
Bydliště: veselí

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od hrabě » 23 říj 2018 20:20

Vím,že už je to hodně dávno co se tady probírala SHARP INNOVA.Já jsem se stal jejím majitelem až teď,protože se mi líbila a chtěl jsem ji.Funkčně je naprosto vpořádku a možná bude i trefovat.kupoval jsem ji s tím,že je prasklé plastové tělo závěru a půjde to slepit,což jsem také učinil vteřinovým LOCTITEM a ještě omotal páskou pro jistotu.Je to část,která je schovaná v pažbě.Možná to bude i držet.Před koupí jsem poctivě pročetl celé vlákno a někdo tam psal že vyrobí nebo je schopen sehnat tělo závěru z duralu.Nemáte to náhodou někdo doma? :D :D :D
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od honda » 23 říj 2018 21:44

Až to budeš zahazovat tak to beru. Vážně.
hrabě
Příspěvky: 41
Registrován: 09 led 2015 15:09
Bydliště: veselí

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od hrabě » 24 říj 2018 16:15

Hondo,vím jistě,že zahazovat ji nebudu.Na to jsem se ani neptal.Potřebuji jen vyměnit vadné plasty za kov a pokud je neseženu,tak ji ani potom nevyhodím,protože se mi líbí.Vím,že s ní máš bohaté zkušenosti a proto bych raději z tvé strany uvítal spíš nějakou radu.Dík.
Hanes Bishop
Příspěvky: 1
Registrován: 11 srp 2020 16:55

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od Hanes Bishop » 11 srp 2020 17:29

Pro všechny střelce s větrovky Sharp.
Co se týká toho praskání plastových dílů,tak to jsem vyřešil za pár korun z duralu.Je to na šikovného obráběče,ale tedˇ moje 5,5 střílí jako malorážka a to beze srandy.Na 50m je rozptyl 30mm a jednou ranou zabije Kunu.A hlaveń nikdy není příčinou rozptylu pokud je dražkovená.Než nějaký chytrolín začne střílet na devět napumpování,tak by si měl přečíst něco o vysokotlakém střelivu pro větrovky a vzduchovky.Pak dojde na JSB Shulc kde koupí testovací sadu,aby si vyzkoušel který typ sřeliva mu do zbraně sedí.Diabolky jsou dražší,ale stojí za příplatek.Podle mne nejsou určeny pro terčovou střelbu,kvůli té ceně ale s optikou 3-9x40 trefím na co kouknu.Při použití Standartek jsem zastrílel na 50m a po posunutí terče o 10m zpět jsem ho ani netrefil.
Tak lovu zdar.Hanes.
muf10
Příspěvky: 80
Registrován: 03 čer 2013 18:56
Bydliště: Zlínsko

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od muf10 » 11 srp 2020 23:58

:shock: :shock: :shock:
Artemis M16 .177, Westhunter 4-16x44 FFP , pumpa Mil-Tac, kompesorek ali 12v
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od Termit » 12 srp 2020 15:56

Uff...
Stepi
Příspěvky: 1
Registrován: 12 srp 2020 23:52

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od Stepi » 13 srp 2020 01:08

Ahoj vespolek. Nedávno jsem se rozhodl koupit novou vzduchovku a tak začal můj poměrně dlouhý výběr zbraně. Protože mým hlavním požadavkem byla přesnost, vyloučil jsem lámací vzduchovky. Druhým kritériem byla hlučnost a tedy jsem vyloučil i pružinové (nitro-pístové). Zůstali mi tedy pouze PCP. Protože jsem jen občasný střelec pro nutnou likvidaci škodné, nechtělo se mi dávat až desítky tisíc za PCP s tlakovou lahví, pumpou a dalším příslušenstvím. No a tehdy jsem v místním obchodě narazil právě na zmiňovanou Norconia P1 High Power 4,5mm. Za současných cca 2600,- s dlouhou drážkovanou hlavní, a principem Pump-PCP. Hlasitost výstřelu je oproti pružinovým opravdu někde úplně jinde (srovnáno s Gamo Quiet Cat 4,5mm, obě jsem měl možnost vyzkoušet na ráz). Nemluvě o tom, že díky absenci hluku od pružiny lze skutečně výrazně utlumit tlumičem (Norconia P1 má dokonce na sobě již závit, bohužel však M12x1,25, je tedy potřeba si dodělat redukci na airsoftový tlumič se závitem M14x1). Výhodou je také to, že výkon lze regulovat počtem pumpnutí (samozřejmě je pak potřeba počítat s jinou křivkou střely). Kvalita zpracování je dle mého názoru poměrně dobrá (za ty prachy určitě!), vše lícuje a působí velmi bytelným dojmem. Vzduchovku jsem osadil optikou 3-9x40 a přesností jsem byl naprosto překvapen. Nastřeleno na 30m (pevně podepřeno na stole) s rozptylem na terči o velikosti +- 1cm! (Použité střelivo JSB Diabolo Exact při 8 pumpnutích, s levným střelivem na tohle zapomeňte, to je pak klidně 5-10cm). Musím říct že jsem celkově vzhledem k vynaloženým financím naprosto spokojen. Když jsem hledal zkušenosti ostatních, narazil jsem na toto fórum a rozhodl se předat i svoje zkušenosti. :-) ... No ale abych jen nechválil, tak teď trocha kritiky: princip Pump-PCP je zdlouhavý a fyzicky náročný. Již párkrát se mi stalo, že než jsem napumpoval, škodná stihla zdrhnout :-D. No a po pár střelách (a tedy i pěkných pár pumpnutích) vás už začne bolet ruka. Vzduchovka opravdu není na opakované terčové střílení. Když sem jí šel nastřelit myslel jsem, že mi ta ruka upadne. :-D (Jinak pumpovat jde celkem dobře, jen chvíli trvá než to člověk dostane do ruky a najde si ten správný úchop.) Na to tedy myslete pokud plánujete například opakovanou terčovou střelbu. No a druhý problém byl již zmíněné samovýstřely při pumpování. Již mám za sebou tak 1000 diabolek a vzduchovku jsem promazal nastříknutím trochou maziva i do pumpovacího pístu. Olej se pak dostal i ke spoušťovému mechanismu, který se tak stal ještě citlivější a při silnějším úderu při pumpování občas vzduchovka sama vystřelila. Celý problém vyřešila silnější pružinka na západce spouště (viz foto). Od té doby dalších cca 200 výstřelů a bez jediného dalšího případu samovýstřelu. No a poslední drobností je komplikovaná montáž bipodu (nožiček). Celý spodek zbraně je pumpa a tedy pohyblivý, musel jsem to celé rozdělat vyfrézovat rovinu na páce, udělat do páky závity a přidat montážní ližinu. Bipod se tedy hýbe i s pumpovací pákou ale neštěstí to nikde nevadí ani v natažené ani ve sklopené poloze nožiček. Ale za tu práci to stálo, stabilita při míření je s bipodem je výrazně lepší.
Celkově tedy po pár měsících používání stále soudím, že poměr cena/výkon je velmi dobrá.
Doufám že mé zkušenosti budou někomu nápomocné pří výběru. :-)
Obrázek
Obrázek
Marysh
Příspěvky: 244
Registrován: 06 lis 2014 20:48

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od Marysh » 13 srp 2020 08:29

To: Hanes Bishop
Takhle se nedobře představit hned prvním příspěvkem, to je neúcta k ostatním členům tohoto fóra, kteří už něco o vzduchovkách vědí a poznají lež.
sharpest
Příspěvky: 48
Registrován: 26 dub 2010 15:51

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od sharpest » 29 bře 2022 15:05

těsnění!
Jsem se po letech zalogoval - kdo ví, kde se dá sehnat náhradní tyčka z přetlak. komory ke
spoušti a ty těsnící kroužky, hlavně správné rozměry? Tyčka bohužel není z nerezu ale
chromovaná a po skoro 15 letech i s ostatními o-kroužky je zralá na výměnu.
Já jsem se svojí Sharpkou spokojený, jaxem už tu psal, je sice s touto plast. hračkou nutno
jednat v rukavičkách a také jsem spravil "defaultní" poškození pístu a prodloužil nabíjecí
trn, JSB Expressy zasouvám ručně opatrně a ono to pak chodí jednou dírou.
Co sem měřil chrono tak výstřely vycházely pěkně neuvěřitelně konzistentně se skoro stejnou
rychlostí.
Moderátor co k tomu byl je super.
Jsem teď byl ve firmě co takové těsnění vyrábí, jsme s tím tam strávili skoro hodinu, chtěl
jsem sem dát informace - ale výsledek je bohužel nefunkční, vpodstatě to netěsní.
Máte prosím někdo prověřené rozměry těch těsnění?
Díky.
631 + 4x
Sharp Innova 5,5 + 4-9x 40mm osvit
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od honda » 03 říj 2022 19:32

"tyčka z přetlak. komory" - vyrobíš ze 4 nerezové elektrody, těsnění na ni vybrousíš ze silikonového těsnění vršku vodovodní baterie-má dírku pr. 4mm. Při pokusech o vyseknutí vznikl vždycky nepoužitelný patvar. Možná by se to těsnění dalo koupit jako zbývající o-kr třeba v /www.alfaagro.cz nebo www.mateza.cz v Brně a jinde.
Odpovědět