Vetrovka CZ 200S

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 02 čer 2004 22:58

Anonymous píše: MEOPTA je nejlepsi. I FOMEI rada EXCELENT neni spatna.
:) to je krasne, ale ja hledam cenove priznive reseni. Meopta ani Fomei nejdou s variabilnim zvetsenim pod 10 000,- ... pro puskohled na vetrovku je to moc (pro mne).

Neco levnejsiho?


Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 03 čer 2004 09:54

Nema smysl setrit. Az tu vetrovku jednou prodas a koupis si normalni pusku... (treba, treba ne) muzes ten scope s naprostym klidem dat na kulovnici. Mel jsem puskohled GAMO 3-9x40 a uz bych si ho nekoupil. Sou to hracky. Kdyz si chce clovek opravdu pekne hrat.. musi do toho neco investovat. Jinak stale hleda to optimalni... a utraci daleko vice prostredku nez kdyby rovnou koupil neco kvalitniho. Takze to si asi slyset nechtel... omlouvam se, ale tak to vidim ja.
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 03 čer 2004 14:57

Zkus Norconia 4x32 nebo 6x40. S "americkou osnovou" je super na tercovou strelbu. Nehodi se na kulovnice, ale na malorazky a tim padem i vetrovky je vyhovujici. Cena je taky dobra.
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 03 čer 2004 21:26

Diky za radu .. opravdu nebude asi dobre setrit, jako vsude .. ale chci najit nejaky kompromis.
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 26 čer 2004 09:55

Mám dotaz ohledně bicí pružiny.S odvoláním na příspěvek na tomto foru dle mého úsudku by mělo stačit přitáhnout pružinu seřizovacím šroubem a tím dosáhnout většího výkonu!Jen nevím zda mám pravdu.
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 26 čer 2004 19:07

Velmi jednoduse vzato mate pravdu.

Vetrovka ma doporucene plneni na 190bar. Dle mych zkusenosti energie strely od 190 do 170bar stoupa. od 170 az do 100bar je konstantni (v razi 4,5mm to muze znamenat 30 ran) a kolem tlaku 100bar energie zacina klesat. Pritazenim pruziny ziskate vetsi vykon, ale konstantni na mensim intervalu. Nastaveni je alchymie. Sam jsem si s nastavenim pruziny nehral a predchozi vim pouze z dostupnych informaci na internetu.

Pokud mate nekdo s nastavenim biciho mechanismu vetrovky zkusenosti, napiste je zde .. rad se dozvim vice!
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 23 črc 2004 09:14

Chci vyzvat majitele vetrovek CZ200 aby napsali sve zkusenosti .. zajima mne jakou pouzivate optiku, jak strilite (vzdalenost, presnost), zda ji nekdo pouziva i na drobny lov, atd.

Take mne zajima, jake se da sehnat prislusenstvi, daji se koupit pevna miridla k 200S? Videl jsem nekde nabijeni od CZUB, mate to nekdo? Na zahranicnich serverech lze najit mnoho dalsich .. ma nekdo neco tady u nas?

Predem diky!
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 23 črc 2004 09:56

U nas neni temer nic. Vsechno ve spolupraci s britskou AirArms vozi do sveta. Klasika. Jinak pritahnuti bici pruziny uplne nestaci. Je lepci ji nahradit tzv. FAC spring. Proste a jednoduse silnejsi pruzinou. Ale take to jeste neni cele. Pozorne si prectete tyto dva clanky: http://home.hiwaay.net/~ispellan/S200.html ; http://home.hiwaay.net/~ispellan/Cz200.html .
V kazdem pripade, se zvuk z vasi zbrane bude podobat vystrelu z malorazky ikdyz vykonem bude daleko, daleko zaostavat. Maximalne nejakych 20fpe tedy cca 28J coz odpovida 228m/s s 16gr JSB EXACT. Tedy rana jako blazen a moc konstantnich vystrelu z toho take neni. Takhle vetrovka ma malou bombu. Vsechny vykonejsi vetrovky (okolo 300m/s) maji vetsi zasobnik na ztlacenej vzduch. V kazdem pripade je tato uprava nelegalni. To je asi kazdemu jasne. Tedy, dle meho vychazi opet lepe 22LR.
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 23 črc 2004 23:02

Ano clanky jsem cetl .. na mou strelbu (pouze zabava) mi bohate staci stavajicich 16J. Lepsi pro mne je vice konzistentnich strel, nez jen nekolik silnych. Snad jen pro doladeni.

Pokud jde o prislusenstvi, stale doufam ze existuje nekdo, kdo je u nas schopen to dodat .. v nabidce od AirArms je napriklad:

1.) Tlumic - u nas nelegalni :)

2.) Nabijeci zarizeni - neni to nic moc, zajimala by mne spis funkce toho naseho, co vyrabi zbrojovka, ale nikde jsem se nic nedocetl ani nedovedel. Prodejna zbrojovky v praze ani nevi, ze neco existuje. Mate nekdo informace? Jediny odkaz je v katalogu doplnku od CZUB

3.) Kovove kohoutky a nabijece - pekny doplnek, bohuzel take ne pro CR.

4.) Vodovaha montovatelna na rybinu (jine firmy), pekna vec .. u nas asi taky ne.

atd .. najde se nekdo, kdo toto u nas doda?

Malorazka je pro mne moc zodpovednosti, moc papirovani za malo zabavy .. chci strilet casto, za levno, ne jen na strelnici ..

S vetrovkou se daji trefovat spendlikove hlavicky na 30m :)

To jsem jediny fanda teto zbrane?
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 24 črc 2004 10:42

Nejste jediny fanda. Ja ji take fandim :-) ale stale mi prijde cena ponekud astronomicka na to abych si ji jen tak pro zabavu poridil. Radeji si poridim opravdovou zbran na konkretni ucel, nez abych vyhodil oknem cca 10+6,5 kKc + puskohled = cca 20kKc! Malorazka je cca take 10kKc ale uz zadna zasrana pumpa! Tedy cca 15kKc a je to alespon opravdova zbran. Samozrejme s temi strelnicemi mate pravdu.
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 24 črc 2004 13:34

Koupil jsem za 1500,- starou potapecskou lahev, ma 10l a tlakovou zkousku jeste na 4 roky .. jedno naplneni stoji u potapecu cca 100,- a vydrzi tak na pul roku plneni vetrovky, pri caste strelbe.

Puskohled mam drazsi, ale da se koupit cokoliv, diky skoro nulovemu zpetnemu razu Vam na ni bude drzet i levny puskohled za 1000,-

Jen ta porizovaci cena .. ale ta je s malorazkou srovnatelna a pokud jde o kvalitu .. je umerna!
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 25 črc 2004 21:40

Dobre, lahev se asi levneji poridit da. Ale jeji mensi mobilita by me asi vadila. I tak alepson pro me vyhrala malorazka. Vetrovka je pro picani do terce asi k nezaplaceni. Ja chci ovsem krom treningu do papiru i vykon pro konkretni vyuziti -> myslivost -> odstrel skodne. Lisek je ted nejak hodne.
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 25 črc 2004 21:47

Potom neni co resit.
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 28 črc 2004 19:14

Pro fanousky vetrovky jsem dal dohromady male stranky .. www.volny.cz/vetrovka
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 28 črc 2004 21:04

Moc pěkné, snažte se dál, jsem zvědavý na fotogalerii a legislativu. Návštěvník Vaší stránky číslo 0007.
Odpovědět