Vase zkusenosti ..Margolin MCM .22LR a Walther PP .22LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Vaše zkušenosti ..Margolin MCM .22LR a Walther PP .22LR

Příspěvek od Návštěvník » 27 led 2005 13:38

Ahoj,
zajímali by mě a možná nejenom mě Vaše zkušenosti na tyto dvě zbraňe.
Margolina se dá sehnat celkem bez potížíza cca ..
8 000Kč, ale Walther....
Měl jsem v ruce jenom Margolinu a majitel si ji moc pochvaloval, žádný olejíček na patrony a pod.
Na Walthera, jsem slyšel taky jen chválu, ale není k dostání..
Pokud ji kluci někdo máte, nebo zbraň měli možnost poznat, přidejte pár řádek o které-koliv z nich...
Podle návštěvnosti témat vidím, že je o pistole v těchto rážích enormní zájem.Tak třeba potěšíte nejenom mě...
Děkuji Vám všem.
Martin Mor. Kras


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Vaše zkušenosti ..Margolin MCM .22LR a Walther PP .22LR

Příspěvek od Andy » 27 led 2005 15:36

Ahoj Martine,

Ber Margolinu, strilel jsem s ni leta a je to skvela a presna zbran. Je vsak pravda, ze se patrony musely mazat olejem, aby se predeslo zavade pri vyhazovani patrony.

Jinak nedavno sem byl v BVS a meli nejakou v bazaru za cca 5tis.

O.
Návštěvník

re:Vaše zkušenosti ..Margolin MCM .22LR a Walther PP .22LR

Příspěvek od Návštěvník » 04 úno 2005 20:35

Mam obě, ale porovnávat je to těžké, protože jsou to dvě různé kategorie.
Walther PP jde porovnat třeba s P22, ale ani to vlastně nejde - PPčko má proti P22 výrazně vyšší přesnost, je všežravec a navíc je to "slavná" pistole. V jedné větě: Tréninková zbraň služebního typu.
Margolína je ryze sportovní nářadí. Přesná, ale nenositelná. Dneska je už trochu přehlížená, protože lze koupit kvalitnější zbraně, ale za řádově větší peníz. To se vyplatí, jen když v dalším zlepšování výsledků je limitem právě Margolína. Kéž bych byl takto limitován...
Návštěvník

re:Vaše zkušenosti ..Margolin MCM .22LR a Walther PP .22LR

Příspěvek od Návštěvník » 15 úno 2005 19:33

Margolina je bez chyby,pro průměrného střelce ůplně stačí.Pozor na zkrácený model Margo.Ten se mi nelíbí a celkově není nic moc.
Návštěvník

re:Vaše zkušenosti ..Margolin MCM .22LR a Walther PP .22LR

Příspěvek od Návštěvník » 23 úno 2005 15:54

Podkud ti jde o terčovou střelbu tak jdi určitě do Margoliny(ta je téměř nezničitelná a střílí se vším což se o Waltru povědět nedá.)Ale pokud stylovou a na nošení pak tedy Walther ale počítej s tím že bude´š asi muset kupovat Hvéčka.
Návštěvník

re:Vaše zkušenosti ..Margolin MCM .22LR a Walther PP .22LR

Příspěvek od Návštěvník » 07 bře 2005 10:54

Walter P22 je sice velice pěkný, ale už ne příliš přesný, spíš krásná hračka. Naproti tomu musím pochválit Margo (kompaktní Margolin), se kterým se dá střílet daleko přesněji. Pavel
Návštěvník

re:Vaše zkušenosti ..Margolin MCM .22LR a Walther PP .22LR

Příspěvek od Návštěvník » 10 bře 2005 20:23

Dotaz byl na Walther PP a ne P22. Nezamenovat prosim! Jde totiz o dve naprosto odlisne zbrane. Lisi se materialem, konstrukci, ale hlavne presnosti a spolehlivosti! Je mi lito, ze to musim napsat tak otevrene, ale ja mel moznost primeho srovnani. V PP bez nejmensich problemu strilim standarty SB (u nas za 89 h.), do P22 je nutno ladovat minimalne klubky a vys!
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

margolína věčná hvězda

Příspěvek od edelweiss » 30 črc 2005 18:38

pro niřší sport.klání není dodnes překonaná u nás jí střílí skoro všeci a je super
Péta

Příspěvek od Péta » 08 pro 2005 18:13

Doporučuju margolinu,mám ji 9let a vystřílel jsem tisíce nábojů.Střílí všechny druhy nábojů 22LR i HV a je přesná a spolehlivá jako prase.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 pro 2005 08:54

Anebo ani PP ani P22, ale kopii Waltheru TT Olympia od Norinca, nová za cca 5000,-

Obrázek
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 pro 2005 09:37

Jo, docela zajímavá, všežravá pistolka. Ale nutno doladit, což není zrovna nejpříjemnější. Pokud jde o Margolinu a W PP, pak je těžko srovnávat. Na tvém místě bych si s klidným svědomím koupil obě (pokud na to máš). Není to zbytečné, protože každá je na něco jiného, takže rozhodně nebudeš mít dvě naprosto stejné pistole. A vynikající jsou obě.
S Margolinou střílím léta a neřeknu proti ní křivé slovo (a to ani poté, co mi ji jden debil pomocí HVéček nakřápnul tak, že jsem ji málem byl nucen odepsat).
Walthera PP .22 LR jsem kdysi dávno měl, pak jsem ho v důsledku náhlé finanční chudokrevnosti prodal a dodnes toho lituju, protže to byla výborná pistolka (krásná, skladná, spolehlivá...), kterou jsem od té doby už nesehnal (tedy přinejmenším ne takový exemplář, který bych byl ochoten koupit). V BVS teď inzerujou Walthera PP za cca 9 000 Kč, bohužel v 7,65 Br. Kdyby byl ve .22 LR, tak si za tu cenu koupím dva až tři...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 pro 2005 10:39

2Slim Jim: Co se na ní musí doladit? Je toho hodně? Uvažuju o ní.

Zkus do BVS napsat, třeba můžou sehnat i 22LR.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 pro 2005 11:11

Kubajzz píše:2Slim Jim: Co se na ní musí doladit? Je toho hodně? Uvažuju o ní.

Zkus do BVS napsat, třeba můžou sehnat i 22LR.
No, já s tím nemám osobní zkušenost, má ji jeden kamarád, takže momentálně dám dohromady jen něco: Platí prostě taková ta obecná pravidla pro všechna Norinca: materiály dobré, ale hrubě opracované, takže:
odstranit ze zbraně případné špony, otřepy aj. bordel, zkontrolovat všechny díly, hlavně pružiny (a počítat s tím, že se možná budou časem muset měnit), doladit spoušťový mechanismus (krirticky nutné- spošťové břity jsou velmi hrubě zabroušené, takže to drhne až běda- originál spoušť má minimálně čtyři různé odpory- netrefíš ani věchet slámy na pět kroků) a to je asi tak věšechno z toho absolutního minima. Čili- zas až tolik toho není.
Pochopitelně můžeš udělat i další věci, jako ten můj známý- poladit chody (např. chod závěru) doleštěním všech funkčních ploch, vyleštit a přebrynýrovat vnější pohledové povrchy (taky velmi hrubé), doladit pružiny (hlavně bicí), vyrobit lepší rukojeť, nahradit některé součástky (které jsou z výroby ne úplně prefekt- třeba u Norinca 1911 typicky hlavňová objímka, u Norinca TT snad nic) atd., ale to už jsou pikantnosti, které v zásadě nejsou nutné pro běžné užívání.
Norinco není špatná koupě, hlavně když jsi jako ten můj kamarád: Když si to budeš umět dodělat, tak je to pro tebe ideální (on je dokonce ten typ člověka, co zbraně radši zdoknaluje, než potom používá- zbraň, na které nemá co vylepšit, by ho neuspokojovala). Když si to dodělat neumíš a musíš to dávat za těžké peníze k puškaři, tak už je to horší, ale pořád žádná hrůza. Skoro větší problém je, že ty Norinca mají celkově dost negativní stigma, takže se ti kdejaký blb bude smát...
Do toho BVS zavolat zkusím, a kdyby měli slušné PPéčko ve .22 LR, tak ho nejspíš koupím (a kdyžtak se podělím o informace a zážitky :wink: ).
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 pro 2005 11:34

Já se Norinca nebojím, smát se mi taky nikdo nebude. :wink:
Kámoš, co s ním chodím občas na střelnici má od Norinca Colt1911, takže jsem z něho často střílel a bylo to v pohodě. Na spolehlivost a kvalitu si nikdy nestěžoval, i když o něm říká, že je to takový "chrchlok". :lol:
S poladěním ve smyslu rozebrat a dočistit nebo přeleštit nemám problém.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 pro 2005 12:47

Kubajzz píše:Já se Norinca nebojím, smát se mi taky nikdo nebude. :wink:
Kámoš, co s ním chodím občas na střelnici má od Norinca Colt1911, takže jsem z něho často střílel a bylo to v pohodě. Na spolehlivost a kvalitu si nikdy nestěžoval, i když o něm říká, že je to takový "chrchlok". :lol:
S poladěním ve smyslu rozebrat a dočistit nebo přeleštit nemám problém.
Tak to jsi z té šťastnější části střelců. Já sám bych si na vybíjení zalisovaných kolíků a kuchání spoušťových ozubů netroufnul. Rozhodně ne sám.
Norinca 1911 jsou velmi poulární a taky relativně rozšířené.
Norinca jsou celkově v pohodě, berou každou munici, mají kvalitní předlohy (kterým se podobají skutečně do detailu- Číňani totiž nemají kapacity na to, aby něco překonstruovávali), akorát je to DODO. Ovšem slušné DODO za výbornou cenu.
Jenom u toho Norinca 1911 jsem se setkal s tím, že mršilo nábojnice, což dost komplikovalo přebíjení (vyhazovaná patrona z posledního náboje při vyhazování vlétla do vývodek zásobníku, takže ústí bylo vykousané tak, že jedna ze sedmi nábojnic byla k nepotřebě).
Za těchto okolností bych řekl, že Norinco je něco přesně pro tebe.
Akorát bych si nebyl tak jist, že se ti nikdo nebude smát. S poznámkami typu "To nemáš prachy na nic lepšího, než je tenhle čínskej šmejd?", adresované "Norinkářům", jsem se setkal opakovaně (u nás na střelnici ne, tam je výborná parta, ale zato když někde hostujeme...; částečně je v tom závist, náš klub má totiž poměrně slušné výsledky), a některé z nich to docela hnětlo (což je absurdní- kdybych si měl všímat žvanění každého blba, co sešlapává tenhle svět, tak už bych se dávno musel zbláznit, a že ten blb má náhodou stejný ZP jako já, to na věci nic nemění).
Odpovědět