Vase zkusenosti ..Margolin MCM .22LR a Walther PP .22LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 pro 2005 13:28

Slim Jim píše:...
Akorát bych si nebyl tak jist, že se ti nikdo nebude smát. S poznámkami typu "To nemáš prachy na nic lepšího, než je tenhle čínskej šmejd?", adresované "Norinkářům", jsem se setkal opakovaně (u nás na střelnici ne, tam je výborná parta, ale zato když někde hostujeme...; částečně je v tom závist, náš klub má totiž poměrně slušné výsledky), a některé z nich to docela hnětlo (což je absurdní- kdybych si měl všímat žvanění každého blba, co sešlapává tenhle svět, tak už bych se dávno musel zbláznit, a že ten blb má náhodou stejný ZP jako já, to na věci nic nemění).
JJ smějí se a mají vychrchlanou čezetu z bazaru po osmém majiteli, to si umím představit. :wink:
Já většinou přinesu na střelnici víc zbraní najednou, takže mám spíš problém s tím, že ostatní za mnou chodí a chtějí si vystřelit.
Jinak ten kamarád má taky několik zbraní a je na větší kalibry, já na menší, a tak se vzájemně doplňujeme. Takže kolikrát víc střílím z jeho hraček než ze svých a on z mých taky. :wink:
On taky přebíjí a s 1911 ten problém s nábojnicemi nemá.


Návštěvník

Nesmysl

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2005 13:35

Norinco TT mám a žádné ladění se tam nekoná. Na to, abys na 25 metrů v terči 20/50 trefoval jen devítky a desítky, nemusíš upravovat nic. Lépe nenastřílím s žádnou zbraní. Někdo určitě napíše, že na střelbu disciplíny Sportovní Pistole dle ČSS to není, a to má pravdu, ale na tu disciplínu stejně potřebuješ speciál, Margolina nepostačí, jak už tu zaznělo. Norinco TT je kvalitativně úplně stejné, je to taky klon Waltheru TT, ale přímý, ne upravený, materiál je lepší a nehrozí žádné praskání apod. jako u Margoliny, klidně můžeš střílet náboje, jaké chceš.
Pružiny jsem po více než 7 letech používání a více než 10 tisících ranách neměnil a ani to nebude nikdy nutné, podle mě.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 pro 2005 13:54

Kubajzz píše:
Slim Jim píše:...
Akorát bych si nebyl tak jist, že se ti nikdo nebude smát. S poznámkami typu "To nemáš prachy na nic lepšího, než je tenhle čínskej šmejd?", adresované "Norinkářům", jsem se setkal opakovaně (u nás na střelnici ne, tam je výborná parta, ale zato když někde hostujeme...; částečně je v tom závist, náš klub má totiž poměrně slušné výsledky), a některé z nich to docela hnětlo (což je absurdní- kdybych si měl všímat žvanění každého blba, co sešlapává tenhle svět, tak už bych se dávno musel zbláznit, a že ten blb má náhodou stejný ZP jako já, to na věci nic nemění).
JJ smějí se a mají vychrchlanou čezetu z bazaru po osmém majiteli, to znám.
Já většinou přinesu na střelnici víc zbraní najednou, takže mám spíš problém s tím, že ostatní za mnou chodí a chtějí si vystřelit.
Jinak ten kamarád má taky několik zbraní a je na větší kalibry, já na menší, a tak se vzájemně doplňujeme. Takže kolikrát víc střílím z jeho hraček než ze svých a on z mých taky. :wink:
On taky přebíjí a s 1911 ten problém s nábojnicemi nemá.
Tak to bude tím, že i Norinca jsou nejspíš "Co kus, to originál".
Jinak je samozřejmé,že nejvíc se smějou ti, co sami nejsou v tomhle směru žádní frajeři (anebo ti, co sice mají ZP a peníze, ale zato nic jiného).
Ten problém, že si každý chce vystřelit, důverně znám (kdybys viděl, jaký porask jsem na střelnici vyvolal zdánlivě obyčejnou ČZ 83 nebo dokonce flobertkou!).
Pro Anonyma: nehodlám tvoje tvrzení o ladění zpochybňovat, můžeme totiž mít pravdu oba. Norinca jsou proměnlivé kvality a navíc, já jsem osobně neladil, a můj kamarád je hodně náročná osoba, takže možná ladil, i když by to nebylo naprosto kriticky nutné. Co já vím (můžu se ho zeptat). Ovšem jak mám zkušenost s jinými Norinky, tak ladění spouště to chtělo vždycky (pokud někdo není vysloveně nenáročný).
Jinak ale souhlas!
Martin Mor. Kras

Příspěvek od Martin Mor. Kras » 09 pro 2005 14:44

Nejvíc mě stále láká Walther PP .22LR.
Dokonce se to vyrábělo i ve skrácené verzi PPK.
Osobně jsem v životě neměl v ruce lepší obrannou pistoli, než je Walther PPK a PP.
Je to záležitsot skoro srdeční. Mám válečnou PP a přes svých 40 let v armádě a devět u mě je nejlepší.
Já vím, každá liška chválí svůj ocas, ale střílel jsem z ní od olova po ocel a ani jedno selhání, tedy pokud nepočítám, že jsem zkoušel nějaký průbojný jádra a měli měkkou zápalku.
Musel jsem promáčknout spoušť ještě jednou, ale to není vada zbraně.
Jinak mě Walther nechává chladným.
Martin Mor.Kras
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 pro 2005 14:50

Martin Mor. Kras píše:Nejvíc mě stále láká Walther PP .22LR.
Dokonce se to vyrábělo i ve skrácené verzi PPK.
Osobně jsem v životě neměl v ruce lepší obrannou pistoli, než je Walther PPK a PP.
Je to záležitsot skoro srdeční. Mám válečnou PP a přes svých 40 let v armádě a devět u mě je nejlepší.
Já vím, každá liška chválí svůj ocas, ale střílel jsem z ní od olova po ocel a ani jedno selhání, tedy pokud nepočítám, že jsem zkoušel nějaký průbojný jádra a měli měkkou zápalku.
Musel jsem promáčknout spoušť ještě jednou, ale to není vada zbraně.
Jinak mě Walther nechává chladným.
Martin Mor.Kras
Mě nechávají chladným ty moderní sračky, co začali produkovat v poslední době. Ale Walther P38- může být něco klasičtějšího?
PP a PPK jsou perfektní, to je fakt, akorát ty náboje (.22 LR, 7,65 Br. nebo v nejlepším případě 9 mm Br.) jsou už trochu mimo mísu- ale to je otázka názoru.
PPK ve .22 LR by se v BVS sehnat dal (bez problémů), ale ten neeeechci, protože ta hlaveň mi připadá už moc krátká.
Ovšem W PP je rozhodně dobrá volba.
P.S. V jaké ráži to PPéčko máš?
Naposledy upravil(a) Slim Jim dne 12 pro 2005 14:29, celkem upraveno 1 x.
Martin Mor. Kras

Příspěvek od Martin Mor. Kras » 09 pro 2005 15:00

Budeš se divit, ale 9mm Makarov.
Rusové nakradli válečnou kořist a upravili v Maďarsku komoru pro 9mm Makarov namísto 9mm Kurtz.
Je to už historický kosek, ale je to podařené.
Žádné plasty apod. Jen cvak cvak.
Chci si časem koupit novou PPK v 9 Browninu, sleduju trh.
Teď přes zimu se těším větrovkou CZ 200S a na léto půjdu s Waltherem na ocelové kačeny na střelnici.
Teď obnovili výrobu, ale jen velkých ráží, bohužel...
Martin Mor. Kras
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 09 pro 2005 17:48

To Martin Mor. Kras:
To museli soudruzi v Maďarsku vyměnit celou hlaveň, komora v tomto případě nestačí. Může se jednat o zajímavý kus. Nebylo by foto?
Paixík

Hlas pro Norinko TT

Příspěvek od Paixík » 09 pro 2005 22:58

Taky dávám hlas pro Norinco TT. Vlastním ho též a můj kamarád ho má taky. Vzhledově to sice není jako Walther P22, ale funkčností ho několikanásobně převyšuje. Žádné nepodávání nábojů, absolutní všehožrout a nemusíte mít strach z výkonějších patronek, které bych si u Marga nebo Margolíny nelajsknul použít. Nic jsem na pistolce neladil, na spoušť si člověk brzy zvykne. Na práskání na střelnici je to špičková "hračka".
Jinak většina mých zbraní je z ruské a čínské produkce a musím také přiznat, že na střelnici občas určité posměšky zaznamenám. Jsou to většinou zarytí zastánci čézétek, pro které cokoliv z Číny nebo Ruska je hned šmejd.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 12 pro 2005 14:26

Martin Mor. Kras píše:Budeš se divit, ale 9mm Makarov.
Rusové nakradli válečnou kořist a upravili v Maďarsku komoru pro 9mm Makarov namísto 9mm Kurtz.
Je to už historický kousek, ale je to podařené.
Žádné plasty apod. Jen cvak cvak.
Chci si časem koupit novou PPK v 9 Browninu, sleduju trh.
Teď přes zimu se těším větrovkou CZ 200S a na léto půjdu s Waltherem na ocelové kačeny na střelnici.
Teď obnovili výrobu, ale jen velkých ráží, bohužel...
Martin Mor. Kras
Hergot, tak to je skutečná sběratelská kuriozitka! Walther PP cal. 9mm Makarov, to jsem vážně v životě neslyšel. Taky bych tě poprosil o fotku, je-li to možné. Kdyby mi někdo vyprávěl, že má německou pistoli, kterou Rusové v Maďarsku přerážovali pro úplně jinou patronu, tak bych si řekl "páni, to teda musí být sračka". Takže tvoje výborné zkušenosti mne mile překvapují. Kolik toho má nastříleno? Máš odhad, kolik takových pistolí zhruba existuje?
Jak už jsem řekl, do PPK bych nešel v žádné ráži- je pro mě prostě moc krátká. Ale to PPéčko v .22 LR bych moc rád někde sehnal, už to pro mě taky začíná být srdeční záležitost (za celý život jsem X zbraní koupil a jen jednu jedinou prodal, a musel to být zrovna ten Walther :x :evil: :twisted: :cry: ).
Na plasty nejsem ani trochu, dokonce ani na ty moderní hliníkové slitiny ne (z tohohle bláta mám flobertku a úplně mi to ke štěstí stačí :x - ne, že by to nebyl kvalitní materiál, ale je to podle mě skutečně leda na tu flobertku). PP a PPKáčka ve velkých rážích mě bohužel zajímají jen okrajově (možná by stál z úvahu leda ten PP v 7,65 Br., co mají v BVS za 9 800,-, protože je to na Walthera celkově dobrá cena, ale ten náboj, ten náboj... :cry: ).
Jinak hodně štěstí s větrovkou, na střelnici i s novým Waltherem!
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 pro 2005 10:49

2Slim Jim:
Koukni tady na sběratelské zbraně krátké.
"Walther PP - Různé modely od 8900,- PP Ulm,.22LR...6 990,- Manurhin .22 LR,..7 995,-"
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Margolin a W PP

Příspěvek od Fantan » 23 pro 2005 22:31

Obě zbraně vynikající. S Margolinou jsem od r. 1972 vystřílel závěje patron, pokud neselhala moje ruka, pistole rozhodně ne - a ochotně sežrala všechno. Je pravda, že je lépe náboje před nabitím oválet na naolejovaném molitanu - olejovat ne! Ale když se to čas od času vynechá, nic se neděje - pokud není pistole suchá jak drn. Čištění nevím co je, max. čas od času vyhrábnu přebytek maziva s karbonem z drážky u komory. A dokud jsem to uměl, běžně jsem se držel kolem 570/600 (k stáru už to je horší). Jediná závada - zmršená, z továrny 2x nabitá patrona mi urvala vytahovač - ale střílí to i bez něj.

Waltřík - zlatá zbraň. Když jsem ji koupil, byla do mé ruky moc štíhlá a ne a ne se s tím pořádně trefit. Tak jsem ji přivezl kamarádovi a ten napoprvé z cizí zbraně na terč 50/20 dělal 97/100 - prej a co se ti na ní nezdá? Mám PP v ráži 7,65 Br., nevím, co proti ní kdo má. Ani při obraně nestřílíte na tank! Přece sebou nebudu tahat raketomet, abych měl dostatečně velkou ráži - jsou poděsové, kteří musí mít ramenolamy, až je chytne chronický tenisový loket, pochopí, že i ta 7,65ka je docela dělo.
S PPK v r. 22LR jsem střílel chvilku taky, ale pro sportovní účely to byl v té době proti Margolině přecejen handycap a nic jiného se s tím dělat nedalo. Tak jsem to s krvácejícím srdcem vrátil.
Ve zkratce - obojí bezva, s Margolinem (konstruktér je muž) se užije na střelnici více srandy za méně peněz.
Fantan
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 16 led 2006 13:53

Margolina jsem před vánoci prodal a už ted mě to mrzí,protože přesnější a spolehlivější pistolku jsem v ruce neměl.Střílela všechno co bylo v ráži 22LR.Na střelnici všichni čučeli co se s ní dá i na 50m trefit.Asi si na ni zase začnu šetřit.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 17 led 2006 11:12

Kubajzz píše:2Slim Jim:
Koukni tady na sběratelské zbraně krátké.
"Walther PP - Různé modely od 8900,- PP Ulm,.22LR...6 990,- Manurhin .22 LR,..7 995,-"
PPéčko Ulm .22 LR za 6 990,-?????????????
To musí být nějaká blbost! Anebo je v tom nějaký háček. Buď mi při příjezdu oznámí, že momentálně mají bohužel jen zlatem vykládané exmpláře od 35 000,- výš, anebo je dávno nebudou mít. Ale pro klid duše tam zavolám.
Díky moc, toho Řeháka jsem nějak přehlédl (čert ví, jestli jsem ho vůbec zkoušel- Česká Třebová je pro mě trochu z ruky; to je podle mě největší Řehákův handicap. Nechápu, proč si tak význmaný prodejce nazařídí pár obchodů i jinde...)
Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: Vaše zkušenosti ..Margolin MCM .22LR a Walther PP .22LR

Příspěvek od Voss69 » 25 úno 2013 15:01

Ahoj,někdo tady psal o PPK v ráži 22.lr
Mám ho teď nějakou krátkou dobu a už jsem z něj dal možná přes 2000 kousků(ta cena střeliva je hned znát a i obyčejný člověk se konečně může na střelnici plnohodnotně vyblbnout)
Nejvíc jsem s ním zatím střílel HVčka winchester Wild Cat,ne že by nic jiného nespapnul,ale byly u nás v akci za 1,10,- jako nejlevnější z výběru.
Musím říct,že HV mu oproti margolině nečiní vůbec žádný problém,je na to dostatečně dimenzovaný,na margolinu jsem už slyšel v tomto směru od zkušených hodně zvěstí o prasklém závěru,vytahovačích a různých jiných problémech a sami do toho HV už radši neládovali
S HVčkama je u PPK i kopanec do ruky celkem obstojný a pocitově je to jako s dospělejší pistolkou,ale přitom je cítit,že to opravdu dobře zvládá,není to žádné mlácení kladivem o kovadlinu,při každé kontrole a čištění jsem si nevšiml žádného opotřebení nebo nějakých vymáčklin.Kromě jiných výrobců jsem zkoušel ještě i CCI standart,ty byly taky velmi v pohodě a velice přesné,ale místo obstojné rány už to byl spíš takový flust,zase pro toho kdo hraje na životnost určitě dobrá volba:-)
Co se závad týče,tak ze začátku to bylo celkem vybíravé a dejme tomu,že z 5ti druhů výrobců,to spolehlivě papalo jen 3,ale jak jsem trošku a bez většího násilí zapracoval na vývodkách magazínu,tak se vše velmi spravilo a dá se říct,že teď bere bez problému vše i staré Rexky s okoralou vazelínou.Co jsem měl čas a možnost nastudovat v praxi,tak magazín bude asi i jediný problém těchto pistolí,jinak tam není opravdu co by způsobilo jakýkoliv problém,za předpokladu,že je vše jak má být.Stačí opravdu bez násilí zapracovat na vývodkách či podavači a je po problému!Žádné větší a složitější operace(potencionální zprasení a rozšíření problému) nejsou třeba k dosažení vysoké spolehlivosti!Hodně jsem v diskuzích četl,jak z toho mnoho jedinců zjalovělo,není zkrátka třeba hledat vážnější příčiny...
Jinak co se do přesnosti týče,střílím zásadně na 20-25m(dle dráhy) nějak mi to takhle i nejlíp vyhovuje na oči a musím uznat,na to jak má krátkou záměrnou,je přesnost opravdu úchvatná,dalo by se říct,že z černého se i pro svátečního střelce jako já nedá vylézt a když má člověk svůj den a zasoustředí se na to,tak 9,10 není problém na klasickém bílém terči udržet s oporou to jde potom skoro jednou dírou,takže i to,že je o trošku kratší než PP ho nijak nehandicapuje :wink: Nějaké drobné odchylky se objevovaly při změnách výrobců střeliva,kupodivu nejméně přesné to bylo s GECO rifle:-(Absolutně nejlíp mi chodily ty Wild Caty,SB standart jsem ještě neprubnul,ale nepočítám,že by to bylo lepší.
Objevilo se několik závad typu neodpálení náboje,ale to byla jasně ojebaná zápalková směs v okraji,stačilo jen znova nabít jinak natočené a vyšlo to.Po celou tu dobu jsem se snažil nemazat a ladil jsem to(vývodky) k dokonalosti tak,abych mazat nemusel,od podlahy se mi toto příčí,protože např. nosit něco po čem budu mít na hadrách fleky od oleje prostě nemusím.Na sportovní záležitosti je to asi jedno,to jde zase do kufru...
Takže absolutní spokojenost zatím :!:
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: Vaše zkušenosti ..Margolin MCM .22LR a Walther PP .22LR

Příspěvek od zaxxon » 25 úno 2013 18:47

Tyhle 22cítky mě taky lákají, ale chtělo by to nějakej slušnej objektivní test, kde by byly zastoupený všechny současný modely a dalo se podle toho rozhodnout a vybrat.. minimálně Walther P22, Ruger SR 22, Sig Sauer Mosquito, ISSC M22, Grand Power K22, Colt 1911 A1 22, ale třeba i ty terčový typy jako Ruger KMK III, nebo Browning Buck Mark 22, i když to už je zase trochu jiná třída..
Odpovědět