Valka v Jugoslavii

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 25 říj 2006 15:38

Kubajzz píše:Američani za nás dělají špinavou práci a my bychom jim za to měli tleskat. Nebo být přinejmenším zticha.
To snáď nemyslíš vážne ... :evil: A čo zlé kedy urobili Srbi, čo by sa nemohlo vyriešiť inak ako vojnou ... vždy som na strane tých,
ktorí sú napadnutý ako prvý. Ako prví začali albánci v Kosove páliť domy Srbom, lebo mali pocit, že keď je ich tam viac, tak možu Srbom zobrať ich pozemky a podu (albánska menšina v juhoslávii mala v kosove 90% zastúpenie) tak ich začali vraždiť - chceli kosovo. Potom nastúpila srbská armáda aby chránili tamojších srbov a prirodzene postrieľali aj nejakých albáncov. Juhoši by to za týždeň zmákli a bol by pokoj. Ale z mne neznámeho dovodu sa zrazu ozvalo zmanipulované OSN a uvalili na Srbsko embargá a hneď nato sa ozvala pseudodemokratická amerika a hrdo zbombardovali v Srbsku kompletnú infraštruktúru elektrárne, mosty, letiská, továrne, úrady ... OSN začalo stíhať členov vlády Juhoslávie a hlavných vojenských veliťeľov súdia ... nechápem veď agresor boli albánci, oni len bránili svoj štát, američania tam bombardovali civilné
cieľe a ako pomohli vyriešiť krízu ? Nijako jediný vojak tam nevstúpil.
Proste chceli získať v Juhoslávii politický vplyv a Slobodan Miloševič sa
s nimi moc nechcel baviť. Teraz je v Juhoslávii proamerická vláda, srbi a albánci sa zabíjajú ďalej a všetci sú šťastní ...


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 25 říj 2006 15:57

To asi mluvíš o nějaké jiné zemi a jiné válce.
V Jugoslávii se všichni navzájem stříleli několik let a po konci vraždění v nejbližších dvaceti letech nebylo ani vidu ani slechu. To že NATO zasáhlo tak pozdě, je nebetyčná ostuda, daná neschopností evropských politiků.
Mně je jedno kdo má větší vinu, jestli Srbové, Chorvati nebo Albánci, civilní masakry jsou civilní masakry. Kdyby nepoužili demonstraci síly bombardováním, tak by se tam taková Srebrenica (jestlis o tom něco slyšel) opakovala co chvíli někde jinde.
Pořád by se jednalo a jednalo a výsledek veškerý žádný, vraždili by se pořád do aleluja. A tak pak najednou přiletí pár bombardérů, rozsekají jim mosty, úřady a elektrárny a najednou všichni prosí aby byl mír, že se budou navzájem milovat a hrnou se do kompromisů - tomu já říkám efektivní řešení.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Alferi

Příspěvek od Alferi » 25 říj 2006 20:21

jozsp111 píše: Potom nastúpila srbská armáda aby chránili tamojších srbov a prirodzene postrieľali aj nejakých albáncov.
Není mi známa konvence povolující masově střílet civilisty.
jozsp111 píše:pseudodemokratická amerika ....
To neberu jako úsudek, spíše to bude jenom výlev na účet "vnějšího nepřítele".
jozsp111 píše: OSN začalo stíhať členov vlády Juhoslávie a hlavných vojenských veliťeľov súdia ... nechápem veď agresor boli albánci, oni len bránili svoj štát
Stíháni byli už daleko dříve, a to za zločiny proti lidskosti během srbsko bosenké války.
jozsp111 píše:Proste chceli získať v Juhoslávii politický vplyv a Slobodan Miloševič sa s nimi moc nechcel baviť.
Nejsem si jist, jaké můžou mít USA v Jugoslávii zájmy. Od babičky, která je od války v KSČ jsem slyšel, že tam chtěli ovládnout nějaké doly :roll: .
jozsp111 píše:Teraz je v Juhoslávii proamerická vláda
Neřekl bych, že Koštunica je vyloženě proamerický politik. Mimochodem v mírových silách OSN žádné americké jednotky nejsou.
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 26 říj 2006 08:02

Alferi píše:Není mi známa konvence povolující masově střílet civilisty.
to neboli civilisti ale UCK - polovojenske bandy zabijakov
Yizreel
Příspěvky: 128
Registrován: 10 bře 2006 11:46
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Yizreel » 26 říj 2006 09:26

Prosím nejdřív přečíst a pak diskutovat... válka.cz je doufám dostatečně důvěryhodný server.
http://www.valka.cz/newdesign/v800/show_html.php?id=533

Dále Wikipedia... včetně pododkazů Srebrenica massacre apod.
http://en.wikipedia.org/wiki/Yugoslav_war

Pokud má někdo nějáké důvěryhodnější zdroje, nebo osobní zkušenosti :) , rád se nechám poučit.

Osobně je mi z těch lidí na blití, jestli se teda dají lidmi nazývat.

Mimochodem viděli jste?
(Válečníci, Zásah do srce, apod.)
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 26 říj 2006 22:24

Kubajzz píše:Pořád by se jednalo a jednalo a výsledek veškerý žádný, vraždili by se pořád do aleluja. A tak pak najednou přiletí pár bombardérů, rozsekají jim mosty, úřady a elektrárny
A vraždia sa ďalej a ďalej ...

To, že už to nedávajú v TV správach neznamená, že je pokoj, možeš mi vysvetliť ako národnostnú neznášanlivosť može vyriešiť bombardovanie
civilných budov a infraštruktúry ?

Keď tak veľmi chceli USA, aby bol mier, prečo tam hneď neposlali vojakov do postihnutých lokalít, aby tam mier udržovali. Oni len prišli rozbili, dosadili si vládu a ostatné hodili na krk misiám OSN, kde slúžia aj slovenskí vojaci a myslím, že vaši tiež.

Rovnaké zločiny proti ľudskosti páchali aj albánci, nie som zaujatý ...
prečo potom nesúdili aj albánskych žoldnierov ?

Zabíjali sa rovnako, prečo vidíš len to, čo Ti naservírujú média ...
Naposledy upravil(a) jozsp111 dne 26 říj 2006 22:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 26 říj 2006 22:37

Alferi píše:
jozsp111 píše: Potom nastúpila srbská armáda aby chránili tamojších srbov a prirodzene postrieľali aj nejakých albáncov.
Není mi známa konvence povolující masově střílet civilisty.
jozsp111 píše:pseudodemokratická amerika ....
To neberu jako úsudek, spíše to bude jenom výlev na účet "vnějšího nepřítele".
jozsp111 píše: OSN začalo stíhať členov vlády Juhoslávie a hlavných vojenských veliťeľov súdia ... nechápem veď agresor boli albánci, oni len bránili svoj štát
Stíháni byli už daleko dříve, a to za zločiny proti lidskosti během srbsko bosenké války.
jozsp111 píše:Proste chceli získať v Juhoslávii politický vplyv a Slobodan Miloševič sa s nimi moc nechcel baviť.
Nejsem si jist, jaké můžou mít USA v Jugoslávii zájmy. Od babičky, která je od války v KSČ jsem slyšel, že tam chtěli ovládnout nějaké doly :roll: .
jozsp111 píše:Teraz je v Juhoslávii proamerická vláda
Neřekl bych, že Koštunica je vyloženě proamerický politik. Mimochodem v mírových silách OSN žádné americké jednotky nejsou.
Áno, tlieskam Ti, lebo albánci tam ani jedného srbského civilistu
nezstrelili ... a odkiaľ mali tí civilisti tmavej pleti zbrane ?

Vidím, že som ranil tvoje ideály.

Vo vojne neexistujú dobrí a zlí a kto súdil Bosniakov ???

Veď práve, že nie sú. USA to tam len zbombardovali a na udržovanie mieru sa vysrali. Po dosadení proamerickej vlády sa pekne ponúkli,
že im infraštruktúru vybudujú a prirodzene si za to nechajú zaplatiť nemalé peniaze a odkúpia ich strategické podniky, nová vláda to
s nadšením prijala. Dnes už o ekonomickom osude a nezávislosti Srbska rozhoduje niekto iný ... kto to bude ??? 3x hádaj ty demokrat !
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 říj 2006 08:28

Hmm, tak přecejenom šlo o ty doly. 8)
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 27 říj 2006 09:19

Vždy ide o doly ... 8)
len majú rozne podoby ...

Dúfam, že som nikoho z Vás neurazil, ak ešte niečo viete,
rád sa dozviem viac ... :D
Alferi

Příspěvek od Alferi » 27 říj 2006 10:36

jozsp111 píše:
Odpovídáš na něco, o čem nepolemizuji. Já nikoho neobhajuju, jenom mi Tvůj předchozí příspěvek přišel jednostranně zabarvený dle orientace Srbové - oběti, Amíci - darebáci agresoři. :wink:
Yizreel
Příspěvky: 128
Registrován: 10 bře 2006 11:46
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Yizreel » 27 říj 2006 11:53

jozsp111: A můžeš se podělit o svůj zdroj informací? Přijde mi jako kdyby tu mluvil každý o jiné válce.
Smazaný uživatel 177

Válka V Jugoslavii....

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 27 říj 2006 12:55

To Alferi,Kubajzz,Yizreel : Kluci , to nemá cenu, je to opravdu "házení perel sviním ". Oni naši mladí komunisté nepřemýšlí mozkem, ale svým politickým přesvědčením a o nějaké logice,úvaze a především sháněním informací nemůže být u nich ani řeč . Už jsem od jozsp111 v minulosti dostal soukromě velmi sprostý a brutální mail,až jsem se divil,že může mít ZP.
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 27 říj 2006 19:41

Je možné, obecne povedať, že žiadne bombardovanie nikam mier neprinesie.
Kto toto nepochopí, tak je buď slepý, alebo neskonale hlúpy.

To dydla: Asi po 4x Ti hovorím, že niesom komunista ... nepoznáš ma ...
nesúď ma, ja tiež nad Tebou nerobím závery, vtedy si ma urazil
a ja som Ti napísal, čo si o tom myslím, vidím, že ťažsie chápeš.

Zbraň na obranu nenosím, rekreačne sa venujem streľbe ...
Som športovec a vo svojom športe patrím k Slovenskej špičke a škola mi ide. Zháňanie informácii a samostatné uvažovanie mi nerobí problém,
takže si asi hovoril o niekom inom :roll:

Stačí si nájsť ministerstvá v Srbsku a pozrieť nejaké materiály ...

Nie som zaujatý, aj keď priznávam, že Srbi sú mi bližší - sú to slovania.

Prvé príspevky boli zaujaté v správnosť náletov USA.
Snažil som sa preto vyvážiť tento nepomer...

Ak by niekto bol ochotný baviť sa podrobnejšie a niečo viac vedieť,
rád si napíšem SZ s niekym kto vie viac ...
vitor

Příspěvek od vitor » 29 říj 2006 15:17

Pokud vím tak UCK bylo prohlášeno za teroristickou organizaci a přitom je vojákům co bojovali v UCK vyplácen důchod který platí EU. Mluvím z osobní skušenosti.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 16 čer 2008 00:36

Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět