Vady a Zavady CZ 75

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
petr611
Příspěvky: 300
Registrován: 19 srp 2007 07:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od petr611 » 24 led 2019 18:57

Dnes mi na střelnici prasknul pravý díl záchytu závěru u CZ85. (Taková ta trubička,ne kolík záchytu co je na levé části záchytu závěru) Je to CZ z roku 1990 a záchyt zřejmě původní. Byl velmi zeslabený a lom křehký. Na střelnici měli tento díl nový,ale trubička je o něco silnější,tak nelze bez vystružení nahradit. Nechce se mi do toho,chci jí zachovat v originálním stavu. Je krásně slícovaná,neošoupaná a je mi trochu líto do ní vrtat.
Originální díl v přesném původním rozměru nelez dle všeho vůbec sehnat. Zendl vyrábí záchyt náhradní,jen samotnou osičku,má u ní uvedeno,že je vhodná i pro CZ85. Jenže je tam podle mě problém v tom,že otvor pro vložení záchytu závěru vlevo je menší,než otvor na pravé straně,logicky je k němu přičtena síla stěny trubičky pravé části záchytu. Z toho vyplývá,že na pravé straně,v tom větším otvoru,musí čep od Zendla kloktat.
Moje otázka zní,jestli jste někdo tímto čepem od Zendla osadil svoji CZ85. Vím ,že bych tím přišel o funkci střelecké pohotovosti,to mi nevadí. Mám to na mířenku.
Případně se podělte o zkušenosti,kdo jste původní otvor vystružovala a na jaký rozměr. Díky


petr611
Walther LG300 XT,Valiant Themys II 10x32,AA EV2 MK4,Sightron STAC 2-10x32,CZ85 9 mm Luger 1990,AlfaProj 9mm Luger,CZ455 Precision trainer ,Burris Timberline 4-14x32,Anschutz LR22,Meostar 4-16x44
chamko
Příspěvky: 1
Registrován: 27 led 2012 15:45

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od chamko » 17 kvě 2019 00:54

Dobrý deň, kúpil som si z komisu CZtu 85 ešte made in czechoslovakia (nie B model). Povrchovka a hlaveň ako na novej zbrani no robí mi časté zádržky (cca raz za 20 rán). Skúšal som 3 zásobníky, 3 druhy streliva, silno ju namazať aj namazať ju slabšie, nič nepomohlo.
Po výstrele sa záver zasekne, keď skontrolujem prečo, vidím že vystrelená nábojnica ostala čiastočne zasunutá v komore zatiaľ čo záver sa už obtiahol a zo zásobníku začal brať ďalší náboj, ktorý ale zospodu narazil o nábojnicu, vzpriečil sa a tým znemožnil aby sa záver dovrel.
Situáciu riešim tak že vyberiem zásobník, a teda aj vzpriečený náboj, záver sa tým uvoľní a vtlačí vystrelenú nábojnicu späť do komory, obtiahnutím ju vyhodím a zasuniem zásobník naspät.
Zatiaľ mi napadlo že by to mohol byť vyťahovač (čo by bol ten lepší prípad). Nemáte s tým niekto skúsenosti ? Alebo aspoň nápad čo by som mohol skúsiť ? Ďakujem.
Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Mr.Nobody » 20 kvě 2019 19:30

Vytahovač nevytahuje. Zkus sehnat nový.
djgas
Příspěvky: 10
Registrován: 25 srp 2017 06:20

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od djgas » 21 kvě 2019 16:19

Delal mi to stejne Shadow 2 nový z krabice-zkontroluj si dosedaci plochu vytahovace ,měl jsem tam malou nerovnost a tak nešel dostatečně do nábojnice-byla to desetinka,prip.ja jsem ještě do originální pružiny přidal vsazenou pružinu z nastavitelneho hledí na radu p.Zendla-prý tím hlavně trpěli 85tky a nyní mohu říct nastrileno cca 1500-2000 bez jediného problému,před tím reklamace,atd rok starosti bez výsledku .
misha
Příspěvky: 1
Registrován: 31 črc 2014 13:48

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od misha » 22 kvě 2019 22:37

mel jsem to take. vytahovac vypadal, ze je dostatecne vycisteny a nebyl. tedy vyndat a poradne vycistit na dosedacich plochach (tusim jsem tenkrat dal dolu i barvu). pak uz se chyba nikdy neopakovala.
Odpovědět