Vady a Zavady CZ 75

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od dykmore » 12 bře 2011 01:11

Pod to se nemuzu nez podepsat..zpravidla mi to pri pribrzdeni prstem haze nabojnice do cela.


Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
pekoz58
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2008 09:14
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od pekoz58 » 12 bře 2011 21:17

Jo, jo třeba takový palec slabé ruky... to je pěkný prevít (teda většinou) :lol:
olda10
Příspěvky: 14
Registrován: 17 čer 2010 06:36
Bydliště: Brno

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od olda10 » 15 srp 2011 09:00

Při střelbě z CZ75 občas se závěr zastaví v zadní poloze. Po stisknutí záchytu závěru sjede dopředu, nabije náboj a dále jede bez poruchy. Střelivo SB Police, čili originál tovární. Kde může být zádrhel?
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od PB » 15 srp 2011 10:29

mohl by sis prstem (špatným držením) přizvedávat záchyt záveru při střelbě.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Slukař
Příspěvky: 146
Registrován: 25 říj 2007 18:40

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Slukař » 15 srp 2011 12:13

Jeden člověk mi říkal, že tohle může být způsobené špatnou zásobníkovou pružinou. Mě se to ale nezdá. Co tomu říkají místní znalci?
Molón labe!
olda10
Příspěvky: 14
Registrován: 17 čer 2010 06:36
Bydliště: Brno

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od olda10 » 15 srp 2011 14:06

Tak to přizvedávání to asi nebude. Mám i při držení obouruč prsty u lučíku. A ta pružina v zásobníku, vyzkouším v pátek odpoledne na střelnici více zásobníků. Tedy mám pouze tři, ale kolega má taky něco. Napíšu.
Anders
Příspěvky: 70
Registrován: 03 kvě 2010 21:18

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Anders » 15 srp 2011 14:27

To samé se mi stávalo se špatným zásobníkem-kdyz sem testoval ten nahradni co sem nepouzival. když zbýval poslední náboj v zásobníku a měl hupsnout do komory když to tak řeknu laicky. tak u toho zásobníku byla špatná geometrie a jakoby ten náboj cumel ven a zadek náboje byl v zásobníku. čili podavac uz se dotykal pojistneho cepu a tim padem jakmile se zaver dostal do zadni polohy tak tam zustal. ten zasobnik byl uz spatny z vyroby, zkousel sem ho klestickama a pilnickem vyhladit ale kde pak. zadna slava.. v nasledujicich dnech jedu pro novy abych mel dva zasobniky spolehlive.
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od bradek džon » 15 srp 2011 15:29

Přikláním se k tomu prstu u záchytu. Mě se to taky dělo. Máš prst byť jen milimetr od záchytu, ale při výstřelu je to taková hrča, že si toho ani nevšimneš, že jsi ho přizvedl. Potom co jsem si na to začal dávat bacha a upravil návyk úchopu tak se mi to už nestalo nikdy.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
Anders
Příspěvky: 70
Registrován: 03 kvě 2010 21:18

Re:

Příspěvek od Anders » 15 srp 2011 15:50

Vik píše:Sem se ted po strelbe dival, na luzku byly videt dva soustredne krouzky. jeden od okraje nabojnice a druhy od zapalky, ten od zapalky se ocistil, ten od okraje tam zustal. Vypada to jen jako zabarveny, na meterialu nic neschazi. Asi casem.
Reaguji na tento příspěvěk, ta šmouha tam je normální, mám ji tam také. je to pouze ale jak píše uživatel Vik zbarvení. Nikoliv mechanické poškození, teď jsem na to koukal. Asi to je u CZ normální. Já osobně tam mám jeden kruh asi od zápalky. je to spise takova smouha,zbarvení.
kilvak
Příspěvky: 47
Registrován: 29 dub 2008 20:19

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od kilvak » 15 srp 2011 20:06

olda10 píše:Při střelbě z CZ75 občas se závěr zastaví v zadní poloze. Po stisknutí záchytu závěru sjede dopředu, nabije náboj a dále jede bez poruchy. Střelivo SB Police, čili originál tovární. Kde může být zádrhel?

Já zase odpovím k tomuhle:
Pravděpodobně to může být i pružinou pod záchytem závěru,respektive jejím oslabením.Když sundáš ze zbraně závěr a nasuneš záchyt závěru na jeho místo,tak musí krásně plynule pružit.Zkus si tam dát pak i klidně prázdný zásobník a jeho podavač musí záchyt přizvednout.Pokud je pružina slabá,může se stát že neudrží záchyt a předčasně zůstane závěr v zadní poloze.
Může to být i zásobníkem,ale pokud to dřív nedělalo,tak bych se díval na tohle.

Měj se a pak napiš čím to bylo.
olda10
Příspěvky: 14
Registrován: 17 čer 2010 06:36
Bydliště: Brno

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od olda10 » 27 srp 2011 09:00

Tak závada se zastavujícím se závěrem při střelbě je identifikována jako vadný zásobník. Po vyzkoušení zjištěno, že s některými to chodí naprosto bez problémů a jinými se závěr zastavuje. Holt je to rozmlsaný a chce to výběr.
A ještě poznámka: Ty "vadné zásobníky" jiná pistole bez problému zkousla.
Anders
Příspěvky: 70
Registrován: 03 kvě 2010 21:18

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Anders » 27 srp 2011 17:06

Jako já co jsem měl s mojí 85 problém byl, že náhradní zásobník co jsem měl (je ještě na 15 ran) tak měl porušenou geometrii a náboje se drhly atd.. a zkoušel jsem to kleštičkama a pilníčkem vyhladit ale nic moc. tak jsem jel do prahy do Čezety a koupil zásobník-dnes už dělaj 16 ranný (používá se jiný podavač malinko) a funguje také bez problému dal jsem zatím asi 100 ran (mířenka,rychlopalba) jenom ale jsem přesvědčen, že je ok. Jde o to že když v zásobníku nejsou zádné náboje tak ten "podavač" on tam má takovou plošku ze spoda pružina vynaloží sílu a to vlastne zvedne ten čep-čili v případě že je závěr v zadní poloze tak tam zůstane. Toto se ti stává při kolika nábojích v zásobníku? protože mě se stalo u toho mého co jsem měl jako náhradní (byl ještě na 15 ran, měl porušenou geometrii) tak měl jsem třeba 2 náboje a ty hrany zásobníku jak měli porušenou geometrii tak ty náboje jakoby předkem čuměli ven-nahoru a stalo se mi když jsem dal 2 náboje vrazil je do zbraně a závěr jakoby se nepovolil tim že jsem ho přitáhl k sobě-musel jsem palcem odjistit čep. V tvém případě něco musí tlačit na ten čep ze spoda a to způsobí to že se závěr v zadní poloze zastaví. Víš co to je pech tohle protože tobě ten zásobník bude blbnout v té tvé zbrani, u kolegy pujde v pohoode.a pak zjistis ze to blbne i kolegovi. Když se ti ta situace stane tak se chce podívat co ten čep jakoby drží tak aby zajišťoval závěr.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od ramires » 27 srp 2011 17:26

Toto jsem řešil na CZ100,sem tam zůstal závěr na záchytu a v zásobníku ještě byli náboje, stávalo se to jenom u jednoho druhu střeliva,HP ogivál 8g, střela je "baculatější" a sem tam se stalo,že střela při pozvednutí náboje v zásobníku brnkla o záchyt závěru a bylo, vyřešil jsem to jednoduše, místo kde docházelo ke kontaktu střela-záchyt, jsem jehlovím pilníčkem jemně ubral a zaleštil a je po problému, i toto může být problém i když to vypadá jako blbost,ale u pistolí ne jenom CZ je možné cokoliv :wink:
In vino veritas...
olda10
Příspěvky: 14
Registrován: 17 čer 2010 06:36
Bydliště: Brno

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od olda10 » 28 srp 2011 07:08

Jen pro dokreslenní. Není rozhodující počet nábojů v zásobníku, ale zpravidla se to "kouslo" při menším počtu než 5. Na druhu střeliva nezáleží. Náboj není vůbec vysunutý ze zásobníku a závěr jde běžně spustit dopředu páčkou záchytu.
Anders
Příspěvky: 70
Registrován: 03 kvě 2010 21:18

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Anders » 28 srp 2011 17:18

Tak to je jasné, že ten čep povolíš. Ale jde o to co ho zvedá, protože to co popisuješ jsem nikdy neslyšel. když se podíváš do okýnka na ten čep tak by jsi to měl vidět. Když tam je prázdný zásobník tak ho zvedá (ten čep) podavač ..je na něm taková ploška.
Odpovědět