V prazskem pruchodu postrelil muz dva lidi

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 02 říj 2008 09:03

kayakero píše:
HanuIv píše: Mimochodem, kde jste přišel na to, že Kalifornii neprodají pistoli ani celebritě.
Kdesi kdysi v článku v časopise. Tvrdili tam, že v Kalifornii jsou místní zákony tak přísné, že zbraně mají jen někteří policisté ve službě a ani místní profesionální skupiny body-guardů nemohou mít s sebou ani jednoho střelce z čehokoliv a proto že nosívají např. dýky Tanto v pouzdru na předloktí.

Ale možná jsem to popletl.
Měl jsem uvěst že neověřeno.
Omluva za nepřiměřenou ofenzivnost.
V USA se zbraně mohou vlastnit. K tomu potřebujete řidičák, jdete do obchodu, kde si vyberete zbraň a vyplníte formulář. Po dvou týdnech se stavíte v obchodě s kešení plnou peněz. Mezitím Váš formulář zpracuje ATF (ouřad pro zbraně a tabák) a vrátí jej schválený, nebo neschválený prodejci. Pokud je vše OK (důvod pro neschválení je jen jeden: byl jste trestán), tak Vám je zbraň prodána. Zbraň v nabitém stavu smíte přechovávat doma. Zbraň nemusí být v trezoru.

Co je v USA skoro všude zakázáno (kromě Texasu a Floridy-myslím) je NOSIT nabitou zbraň bez povolení. K tomu, abyste mohl zbraň nosit, musíte mít concealed carry permit (povolení ke skrytému nošení). Ten uděluje buď soudce (s platností v jednom okresu), lokální ministerstvo vnitra (pro celý stát), nebo ATF (pro celé Státy). K jejich udělení je potřeba mít opravdu pádný důvod. Nošení zbraně bez povolení může být považováno za přestupek (New Jersey, Delaware), zločin (California, Nevada, Utah), nebo je povoleno (Texas).

Mimochodem: nejvíc mě pobavilo, že například agenti FBI si kupují zbraně za své. Potom ji registrují u úřadu. Na zbraň dostávají příspěvek, který je refundován po doložení dokladu o koupi. Městská policie naproti tomu zbraně fasuje od města.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 02 říj 2008 12:49

Ať to bylo jak to bylo, až někdo zakáže zbraně držet legálně, budou zbraně nelegální. Střílet se nebude jednou do stehna, ale třikrát do hlavy protože zločinec s prostřeleným stehnem člověka popíše, lépe řečeno udá, ale zločinec se třema polopláštěma v hlavě nikomu kazit život nebude. Nechápu jak může být britská vláda tak idiotská a zakázat svým občanům div ne nůžky na nehty. Nedej Bože aby si z omezování zbraní nějaká naše strana udělala součást programu.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 02 říj 2008 13:15

Proboha nestrašte! Aby to tak napadlo soudruha Paroubka...
S Anglií: všeho dočasu. Když Blair prosadil zákaz zbraní, tak se všichni radovali. Do roku se začaly objevovat námitky, že se zvýšila kriminalita se zbraněmi. Jenže politici, spolu s funkcí musí odevzdat rozum a tak utužili restrikce. Navrhovali zakázat i vzduchovky a zakázali veřejné nošení nožů s čepelí delší než je šířka ruky (tedy cca 10 cm). Dnes se otevřeně mluví o tom, že se budou muset zbraně pro sebeobranu opět legalizovat.

Tři díry do hlavy a jedna do nohy je nesmysl. Na to nemusí být nikdo velký právník, aby řekl, že to je vražda, nebo minimálně újma na zdraví s následkem smrti. Až budete chtit člověka v sebeobraně umlčet musí to být jedna rána smrtelná napoprvé. Nebo max dvě (jedna nesmrtelná a druhá smrtelná).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 02 říj 2008 14:02

Letow to asi myslel spíš tak, že se obránce na místě nebude příliš zdržovat. :)
Ale tím blbem kterého to napadne, nemusí být zrovna Pablbek, může s tím klidně přijít i současná vláda odbornic na výchovu a národnostní menšiny. Možná se někomu nemusí líbit obrana před hordami vymaštěných dělňasů přicestovavších na greenkarty pomoci naší hroutící se ekonomice. jen si nedělejme moc iluze. :?
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 02 říj 2008 14:19

Homer to s tím zdržováním na místě přesně vystihl. Akorát zbraň by se potom musela důkladně zlikvidovat. Ale to zas není taková tragédie jako třeba znásilnění. Co jsem se dočetl tak na luparu stačí jakákoliv lepší bezešvá trubka a je to jistě lepší než volat "pomóóc tahá na mě nůž asi mi chce ublížit" nebo "zavolejte někdo nejbližšího kilometrapůl vzdáleného policistu". Tím bych nechtěl n****t poldy mezi námi, ale sousedům vykrádali chatu . Další sousedi (neozbrojení) zavolali PČR, zlodějům trvalo hodinu než se odtamtuď vymotali, policie včas nedorazila.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 říj 2008 14:36

2 Lettow-Vorbeck

Bezešvá trubka? :lol: :lol: chceš si dělat Diringer? :lol: :lol: :lol:
Tak za to je flastr, možná už jen když to řekneš a máš doma bezešvou trubku :lol: :lol: a to: Nedovolené ozbrojování ve stádiu pokusu a další, pokud by někdo co ze srandy píšeš vzal jako navádění k trestnému činnu :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 03 říj 2008 08:39

Začínám chápat, proč si volně prodejný 2- hlavňový perkusní krátký Howdah si může dovolit být tak drahý. Nejen že je jediný na trhu, ale kutilské improvizace jsou o flastr. Na pokec s azbukáčema v akci abys měl do každé ruky jeden - a to je za 30 litrů. Mířit moc nemusíš, minout téměř nejde a na perkusní nabíjení pak taky zbude dost času.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 03 říj 2008 09:12

2 kayakero

Jo tak nějak to bude 8)
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 03 říj 2008 18:37

to epetr2008:

Já si nic dělat nechci, protože si to můžu koupit zato ty jsi se nyní stal ideozločincem, protože já jsem psal, že "se dá vyrobit", kdežto ty jsi pomyslel že chci. Trubek máš doma tři zadele, a že je v těch zdech máš jenom na rozvod vody ti u soudu nesežerou. Navíc dozorci pro korektní myšlení budou muset zavřít alespoň nějaký policajty, protože udělali výstavu homemade zbraní, což je ještě horší zločin než tvoje "pomyšlení na chtění". Takový Orwell stát snad ještě nemají ani v GB.

něco na čtení: http://www.thehomegunsmith.com/
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 03 říj 2008 18:40

to je moooc hezký "pomyšlení na chtění" :lol: :lol: :lol: :lol:
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 03 říj 2008 18:51

Hezký to je, dokuď za to nikoho nesoudějí.
Ale na zpochybňování už zákon máme.
A ve Fr. dokonce nesmíš zpochybnit tureckou genocidu Arménů, jinak tě zavřou, ale když si nedáš pozor na hubu v Turecku a nepopřeš jí tak tě co? Zavřou.
Já jsem pro zavedení slovníku zakázaných a nařízených frází, pochybností a jistot pro různé země světa.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 06 říj 2008 10:14

Lettow-Vorbeck píše: Trubek .... ..... v těch zdech máš jenom na rozvod vody
Rulez!
Ty *ole!
trubky k topení: každý kousek bude muset mít vyražené výrobní číslo - s registrací a technickým průkazem zbraně. Každý občan si bude muset v krátkém limitu nechat rozvory předělat na tenkostěnné plastové trubky, nebo si opatřit zbrojní průkaz patřičné kategorie.

Staré památkově chráněné budovy se zaostalými rozvody ze silých trubek budou prodejné jen držitelům zbrojáků. A jakmile ti za přestupek seberou zbroják, automaticky tě vystěhují z domu.

Řidítka motorek se začnou dělat z tyče plného materiálu - trubky jen na vyjímku a zbroják. Rámy byciklů budeme dělat z otevřených duralových lisovaných profilů (U-čko, I-čko, L-ko), závodní kolo s rámem z trubek bude jen pro některé reprezentanty. Pokud závody nevyhraje, bude muset trubky kola úředně zneškodnit - navrtáním, zavařeními - a velmi drahým protokolem o zneškodnění. Pak si ho bude moci pověsit na zaď pro dekoraci, protože jezdit se na něm nebude dát.

Orwel rulez !!!
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 06 říj 2008 10:28

Pánové, střílet se dá i s plastovou nebo dřevěnou hlavní 8) 8)
Ano, síla stěny bude o dost větší a po prvních 10 ranách se opotřebuje, ale technicky to není problém.

S tou dřevěnou hlavní to je vyzkoušené !!! 8)
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 07 říj 2008 01:41

Sice to tady nechci zvrátit v absolutní OT, ale ať mi někdo vysvětlí, která zbraň je na obranu lepší než granát. Klidně delaborovaný, ale ostrý je ostrý. Člověk se tím v průchodu v pohodě ubrání 20 padouchům...
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 07 říj 2008 03:25

Jen to trochu kazí ten fakt, že s nima umřeš taky :lol: :lol:
Ale hezkej je třeba XM84 Stun Grenade

http://www.youtube.com/watch?v=DZM8Mq9ll1g
http://www.youtube.com/watch?v=6OQ-J5kUeqg
Odpovědět