V prazskem pruchodu postrelil muz dva lidi

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 23 zář 2008 19:52

2 HanuIv

Nevím, letí to a střídaj se.
Byla nějaká kampaň a občané mohli připomínkovat návrh nového zákona.
Ale alespoň měl dost slušnosti, že někdo z jeho kanclu odpověděl.
Kdyby o to byl velký zájem, určitě bych to někde vyhrabal.


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 28 zář 2008 12:14

A takhle to vypadá absurdita:

http://www.novinky.cz/clanek/150602-vra ... -viny.html

Na neozbrojené chlapce vytáhl brokovnici a přiměl je kleknout na kolena. Pak je bil pažbou pušky a kopal. Vyděšení hoši prosili o milost, ale Gonzalez právě Anguiana zezadu z bezprostřední blízkosti zastřelil.

Já neříkám že se neměl právo bránit a kdyby je odbouchnul při vloupání ok, ale zezadu zastřelit na kolenou klečící dítě prosící o milost? .....

A to je ta obrácená spravedlnost ke které u nás nikdy nesmí dojít.
Právo bránit se? Ano!
Právo zezadu zastřelit klečící a zmlácené dítě prosící o milost? NE!!

I pár deviantům u nás by takové potěšení udělalo radost.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 28 zář 2008 12:26

To-epetr2008
Kdyby nekradly tak se jim nic nestalo,každá hůl má dva konce a rána bolí z obou.Právě protože jsme lidé jde všechno z extrému do extrému.
Takže bych to raději takto nepaušalizoval,vše co se může stát se i stane.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 28 zář 2008 12:39

Já tomu rozumím a vím jak to myslíš.

Víme že naše zákony zvýhodňují zločince a že by bylo potřeba je změnit to také. Víme i to, že pseudohumanisté kteří jsou v současné době u kliky to neumožní. Také víme, že na každou svini se vaří voda a proto se to dříve nebo později změní.

Jsem pro to, aby jsi se ve svém domově mohl bránit dle uvážení, tj. když ti poleze zloděj oknem dovnítř, tak mu brokovnicí klidně ustřelit kebuli.
Na zahradě by to už z mnoha důvodů takové být nemělo. Tedy pokud tě někdo přímo neohrožuje. (zahrady často nebývají oplocené, zvonky nefungují atd, atd takže se občas prostě stane že někdy někomu na zahradu vlezeš třeba abys mu zaťukal na dveře)

Ale do stavu, kdy můčíš a popravuješ zajatce - navíc děti - to nikdy nesmí dojít, je potřeba to hlídat. Navíc příští zákony budou dost možná měnit lidé z tohoto fóra.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 28 zář 2008 14:19

Pánové, prosím nechte toho a přestaňte tu plácat nesmysly.
Bránit se dá pouze, když na vás někdo útočí. Můžete se bránit, když vám někdo něco zásadního bere, nebo ničí.
Ale jakou obranu seznáváte v tom, že odstřelíte někoho, kdo před vámi utíká, protože jste bez sebe a nebo protože vám dělá dobře se vyřádit na někom teď už bezbranném.
Pořád tu někdo plácá nesmysly o tom, že má právo se bránit ve svém domově. Ano, pokud je na něj útočeno, nebo pokud někdo ten jeho domov ohrožuje, pak je jistě obrana ok, ale prostá přítomnost cizí osoby, navíc odzbrojené, není důvodem k obraně.
Základním problémem našeho právního řádu je, že práva zločince a napadeného nejsou vyvážena a že všichni soudci se rozhodují podle zákona, místo abyb jej považovaly za vodítko při rozhodování a rozhodovaly se podle logického smyslu pro spravedlnost.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 28 zář 2008 14:22

Taky chapu jak to myslis, zastrelit hajzlika pri vloupani - ok. Zastrelit nezvaneho hosta na zahrade v noci, proc ne? (nekde jsem cetl, jak to delaji zrovna v Texasu - navsteva bud zavola, zazvoni, nebo opatrne vleze na zahradu, jde viditelne mimo steny baraku a hlasite vola jmeno majitele (a doufa, ze ho nesejme :D ))
Nicmene pokud se to stalo tak jak pisou, tak to je klasicka poprava a to fakt jako ne :evil:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 28 zář 2008 15:50

Myslím, že byste se měl podívat hlouběji do fóra a přečíst si, jak to s tím střílením je.
Na to, abyste mohl po někom v Americe střílet musíte mít pozemek označen nebo oplocen. Dál si musíte být důvodně jist, že dotyčný má nekalé úmysly. A měl byste jej nejdřív vyzvat. aby vám řekl, co na vašem pozemku dělá. Teprve potom, až víte, že tu je nějaký nekalý úmysl, můžete střílet. Mezi důvod nepatří to, že se někdo krade při zdi. Třeba si zabouchl dveře a hledá pomoc jak ho/ji pánbůh stvořil.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 30 zář 2008 08:46

Dosti naivní.

"V Americe" mají přes 50 států a každý má jiné zákony. V Kalifornii neprodají pistoli ani celebritě, jinde pistoli většinou prodají jen držiteli licence + mají dlouhou lhůtu aby si tě prověřili a držení zbraně pak registrují, v Utahu ti prodají samopal bez rezistrace na počkání.


Stejné s volným odstřelem útočníků. Všude je to jinak - a ještě se to průběžně mění. A ne vždy racionálně.
HanuIv píše: Na to, abyste mohl po někom v Americe střílet musíte mít pozemek označen nebo oplocen.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 30 zář 2008 08:55

epetr2008 píše: ... tj. když ti poleze zloděj oknem dovnítř, tak mu brokovnicí klidně ustřelit kebuli.
tobě se nikdy nestalo že (společensky notně unaven - tak 3 promile), sis spletl panelák a na správném patře ses pokoušel dostat do bytu, u němž ses upřímně domníval, že je tvůj? A toho pobudu co na tebe zevnitř vystartoval co že mu mlátíš ve 2 v noci do dveří jsi v dobré víře vyhodil z bytu a hledal kam se schovala tvoje rodina?

Takový chlapácký výkon bychom měli respektovat - a ty bys na něho hned střílel, navíc broukovnicí.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 30 zář 2008 09:09

kayakero píše:Dosti naivní.

"V Americe" mají přes 50 států a každý má jiné zákony. V Kalifornii neprodají pistoli ani celebritě, jinde pistoli většinou prodají jen držiteli licence + mají dlouhou lhůtu aby si tě prověřili a držení zbraně pak registrují, v Utahu ti prodají samopal bez rezistrace na počkání.


Stejné s volným odstřelem útočníků. Všude je to jinak - a ještě se to průběžně mění. A ne vždy racionálně.
HanuIv píše: Na to, abyste mohl po někom v Americe střílet musíte mít pozemek označen nebo oplocen.
Naivní? možná. Na to, že jsem ve státech žil docela dlouhou dobu, tak jsem byl informován. Mimochodem, kde jste přišel na to, že Kalifornii neprodají pistoli ani celebritě. Já žil v San Franciscu, celebrita nejsem, ale pistoli jsem měl. Jo, nemohl jsem ji nosit nabitou (neměl jsem concealed carry permit), ale střílet na střelnici jsem chodil a doma byla zavřená v šupleti. Fakt je, že lokální procedury se liší. Třeba ve vedlejším státě jsou úplně jiné. Ale jinak je vztah ke zbraním relativně přátelský.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 30 zář 2008 09:09

ale obecně:
- prolhané cigi hajzly co brutálně devastačně útočí okamžitě jakmile se domnívají že za útok zaplatí nízkou cenu (kdy oběť je slabá nebo jich je velká přesila) tj. i když uloupí málo nebo nic
- stejně jako pomatené důchodce co z balonu střílí perkusákem po dětech, kterým přece už několikrát jasně řekli, že mají být potichu, že potřebují ve 2 odpoledne spát, že je to úcta ke starším: to taky známe všichni.

Jak to bylo doopravdy se už nikdy nedovíme, jelikož u soudu bude každý líčit svou verzi, cizelovanou právníkem. _________________________________

Kudy z toho ven?
jeden nápad by byl: pidikamery až na minuty záznamu už jsou velké jen jako krabička sirek a stojí 5 litrů Kč. Líbí se mi myšlenka kdyby na každé zbrani primárně určené k sebeobraně taková kamera byla (nejlépe IR a s osvitem). Pak by to bylo jednoznačnější.

A především: každý by za ohrožení hned tasil zbraň (tím by se pustil záznam o útoku) a neváhal by až se situace až moc vyostří - a tam hluboko uvnitř hlavně by možná útočníci mohli zahlédnout něco, co by je přibrzdilo.

taky by se vyjasnila třelba kdy se cigi začne sápat po tasené zbrani. Samé výhody.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 30 zář 2008 09:23

kayakero píše:ale obecně:
- prolhané cigi hajzly co brutálně devastačně útočí okamžitě jakmile se domnívají že za útok zaplatí nízkou cenu (kdy oběť je slabá nebo jich je velká přesila) tj. i když uloupí málo nebo nic
- stejně jako pomatené důchodce co z balonu střílí perkusákem po dětech, kterým přece už několikrát jasně řekli, že mají být potichu, že potřebují ve 2 odpoledne spát, že je to úcta ke starším: to taky známe všichni.

Jak to bylo doopravdy se už nikdy nedovíme, jelikož u soudu bude každý líčit svou verzi, cizelovanou právníkem. _________________________________
Na podobné problémy bylo řešení už nalezeno před asi 10 lety v NYC (hlavně na Manhattanu). Tam se prostě vyhlásila nulová tolerance vůči přestupkům a zločinům. Za každý přestupek se udílely tresty (pokuty, veřejné práce), za zločiny se trestalo (tresty veřejný prací nebo vězení). Od té doby se udržuje stále stejná úroveň zločinnosti.

Zločince neodradí možná výška trestu. Zločince odradí nedovratnost potrestání. Je to jako s naším slavným silničním zákonem kdyby byli policajti na krizových místech a jednali by v duchu dopravních předpisů, skoro pořád, tak by se situace uklidnila a lidi by jezdili líp. Takhle je to spíš loterie, kterou hrají motoristé s policií (chytí mě, nebo ne???).

No a pak jsou takoví, které neodradí nic. Tady bych navrhoval nucené práce. Když chytnete cikána a dáte mu do ruky krumpáč, lopatu a necháte ho ať si vydělá na živobytí, tak uvidíte, že dlouho bez cigaret a pivka nevydrží....
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 30 zář 2008 09:30

epetr2008 píše:
... Na neozbrojené chlapce vytáhl brokovnici ...
... Vyděšení hoši prosili o milost

Neznaje reliatu nebudu usuzovat a už vůbec ne odsuzovat. Viděl jsem reálný dokument o "bestiálních krvavých brigádách smrti" což byli z Kolumbie obyčejní řemeslníci a nižší úředníčci (něco jako já - prostí pracovití makači), co se zadlužili a postavili svůj sen - domek na předměstí no a jelikož tam město končí, o kus dál mezi smetištěm a lesem campují místní homelessové - většina z nich přestárlí nebo naopak malinké děti z lůzy, vyhozené z domova.

A tak si tihle pracující chlapi tak 2krát do měsíce odepřou zasloužený spánek a v hluboké noci obujou kanady a maskáče, vezmou flinty a své hlídací psy a pročesají okolí a co živého najdou a neuteče, bez milosti zastřelí - dítě nedítě.


Prostě se jim již příliš mnohokrát stalo, že policii nezajímají (aby jim ve čtvrti hlídkovala) a pokud to neudělají oni, tak se tam lůza nahromadí a vyrazí k nim rabovat. Takže se již někteří z nich večer vrátili unavení z práce a našli rodinu podřezanou, domek vyzkradený a zapálený. Nepochybuji, že ty bezprizorní "dětičky" než je zastřelí, taky na kolenou klečíce, pláčou a žebrají o lítost a milost. Sebelítost je mezi kriminálními hajzly nejintenzivnější cit. Takže místní z domobrany mají volbu: buďto z nich budou vrahouni, nebo oběti.

Co by sis vybral ty?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 30 zář 2008 11:03

Co bych si vybral? Stěhování do pokojné čtvrti. Ale mě se to řekne. Já nežiju tam. Osobně bych podobnou situaci s ČR neporovnával. Tady je daleko pokojněji i v těch nejhorších lokalitách. Což ale neznamená, že držení zbraně pro sebeobranu by mělo být nějakou výjimkou.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 02 říj 2008 08:41

HanuIv píše: Mimochodem, kde jste přišel na to, že Kalifornii neprodají pistoli ani celebritě.
Kdesi kdysi v článku v časopise. Tvrdili tam, že v Kalifornii jsou místní zákony tak přísné, že zbraně mají jen někteří policisté ve službě a ani místní profesionální skupiny body-guardů nemohou mít s sebou ani jednoho střelce z čehokoliv a proto že nosívají např. dýky Tanto v pouzdru na předloktí.

Ale možná jsem to popletl.
Měl jsem uvěst že neověřeno.
Omluva za nepřiměřenou ofenzivnost.
Odpovědět