v jake razi CZ 550 ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Olaf

CZ 550

Příspěvek od Olaf » 03 bře 2006 15:04

Poslední dobou řada výrobců kulových zbraní se odklání od miřidel a zbraně jsou předurčený k použítí pouze s optikou. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že to platí pro všechny modely. Ale dá se to eliminovat použitím vhodné kompromisní, tedy víceúčelové optiky, či kombinací s kolimátorem, pokud Ti jde o nátlačky.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 03 bře 2006 16:16

Tak jsem o tom zajímavém Vanguardu trochu posurfoval.
Je to jeden z názvů kulovnice, která se vyrábí někde v Japonsku u firmy Howa (mimo jiné vyrábějí taky okna, dveře a zametací vozy :wink: ) a prodává se pod názvy Howa 1500, Weatherby Vanguard, Smith and Wesson 1500 nebo Mossberg 1500. Je to jedna a ta samá flinta.
Všechny se v Americe běžně prodávají nové kolem $300-400, tj. asi o $200 levněji než CZ.
Soudě podle reakcí na zahraničních fórech jsou to velmi dobré a přesné zbraně za výbornou cenu. Hlavně všichni říkají, že za ty prachy je to výborný kauf (ovšem upozorňuji, že pro ně $300 je asi jako pro nás 2000Kč, takže oni to kupují jako rohlíky).
Závěrem - Pravděpodobně to bude solidně vyrobená kvalitní zbraň.
de los tres

Příspěvek od de los tres » 03 bře 2006 21:26

no nevím howu 1500 jsem měl v ruce a ten závěr byl trochu jiný tak nevím a nejlevnější jsem našel za 782 dolaru
Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

K CZ 550

Příspěvek od Anorektik » 05 bře 2006 08:15

K té 550ce: Osobně mám ráži 7 * 64 a můžu potvrdit, že na srnčí v kombinaci s 11,2 g MHP (SPCE pro angličtináře) od S a B je velmi nevhodná, neboť při kvalitním zásahu komory zpravidla přerazí na výstřelu 2, spíše 3 žebra, takže můj pes se má celkem dobře. Teď už bych šel podle zkušeností kolegů myslivců raději do .308 Win. Jinak bacha spoušťové ústrojí až neuvěřitelně podléhá korozi, takže po naháňce nejlépe za mlžného počasí se flinta zatímco s kolegy člověk rozebírá svoje zážitky v restauraci se orosí i vevnitř, a pokud ji jako já necháš do následujícího rána, taky by tě mohli čekat 4 hodiny odrezování spoušťového mechanismu jako mě. Poučení: mazat,mazat,mazat a flintu nebrat do hospody ale nechat ji na hlídání v autě psovi (pohled na nepříčetných 35 Kg živé váhy by měl stačit :lol: ), kde nedostane teplotní šok. A to je ode mě asi tak vše.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 05 bře 2006 10:09

Anorektik,a neskusal si kupit nejake kvalitnejsie strelivo?Pretoze s kalibrom to nema nic spolocne...Ako uz bolo velakrat spominane,podstatna je konstrukcia strely a jej dopadova rychlost.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 05 bře 2006 10:41

Lovec píše:Anorektik,a neskusal si kupit nejake kvalitnejsie strelivo?Pretoze s kalibrom to nema nic spolocne...Ako uz bolo velakrat spominane,podstatna je konstrukcia strely a jej dopadova rychlost.
Tak tak... Anorektik asi setri... MHP (SPCE) je neco strasneho. Rozklada se naprosto zbesile. At si koupi neco kvalitnejsiho. NORMA nebo RWS.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 05 bře 2006 12:22

Lovec, teď by mě strašně zajímalo, co mu například poradíš. Když vezmu kulovnici 7x64 /přibližně E100 nad 3000J/ , srnčí např. 12 kg, vzdálenost do 50m. Pokud ho střelím na komoru a povede se mě chytit nějaké to žebro, myslím si, že to bude asi stejné tou 9g SP jako Sierrou, Oryxem atd. Možná to bude tedy o chlup lepší, ale v žádném případě lahůdka pro oko. Pokud nechytí s tou 9g SP kost, bude také vše OK. I když, já jsem se již zařekl, že 7x64 na srnčí již nikdy . Takže, pokud tvrdíž, že to není danné E pušky, doporuč mi druh střely, která při průchodu trupem zvěře /případném zasažení žebra / nezpůsobí devastaci zvěřiny. Tedy dle mého názoru zde určitá úměra mezi ráží kulovnice /E100,V100 atd./ a tělesnou konstitucí cíle existuje. :lol: :lol: To co tvrdíš je jasně použitelné u těžší zvěře. Ale mohu Ti říct, že právě to SP mám na prasata ověřené a je super. Lončáka s tím neprostřelím ale měkké tkáně Ti nepřeji vidět / pokud je to ovšem komora/ a prasata zůstávají v ohni, maximálně do 30m.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 05 bře 2006 13:06

Tak po A,: Na 50 metrov ho s 99,999% pravdepodobnostou strelim na krk a nemam problem. Po B, pozriem sa co je v ponuke a napisem.Z hlavy to neviem,ja prebijam.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 05 bře 2006 13:34

Lapua Naturalis 7x64 10,4g/160gr. - vhodna dopadova rychlost na 50m,na tele srncej mensia deformacia,dobra penetracia.
Norma so strelou Nosler BST 9,1g/140gr,prip. Nosler Accubond(ten bude drahsi)
Lacnejsia,ale osvedcena alternativa: Prvi Partizan 7x64 so strelou GROM 10,2g/158 gr.Zo skusenosti velmi dobra strela,za dobru cenu.Toto strelivo,aj ked v inej razi pouziva kompletne jeden lesny zavod na strednom SK,a odkedy to maju,S&B nechcu ani vidiet.Kupuju to v obchode kam,aj ja chodim,beru toho okolo 2000 nabojov za sezonu.
RWS ma 8 vhodnych laboracii-presne a kvalitne strelivo,aj ked ho nemam rad.Ale jeho kvality nemozem popriet.
SAKO 7x64 strela Gamehead 7,8g/120gr. vyslovene podla vyrobcuvhodna na srncie.
A ked uz silou-mocou S&B,tak aspon so Sierrou 11,35g/175gr.

Vyber do 7x64 je dost siroky,toto som nasiel teraz,iste sa este nieco da vhodne pohladat.Tak aky problem?Je len jeden,okrem PP su pravdepodobne vsetky drahsie ako S&B s ich vlastnymi strelami....
Olaf

CZ 550

Příspěvek od Olaf » 05 bře 2006 14:40

Lovec napsal:
Na 50 metrov ho s 99,999% pravdepodobnostou strelim na krk a nemam problem.
I to je alternativa. Ovšem viděl jsem jak to vypadá, když se trochu puška hne a nezasáhneš páteř či tepnu, je prostřelený např. pouze hltan,hrtan,nebo čistý průstřel. Také jsem viděl, že dotyčný údajně mířil srnci na krk a z trofeje neměl nic-to je ale ten lepší konec pro zvěř. Tím samozřejmě nechci nijak zpochybňovat Tvé schopnosti. Pouze nevím, zda HHawkins, který otevřel toto téma, má dostatek zkušenosti. Pro začínající to zrovna nejvhodnější rada asi není. Já osobně, byť střílím již déle, dávám vždy přednost komoře a stojící zvěři. Vyjimky pouze při nátlačkách.
Jinak píšeš, že přebíjíš a vychvaluješ střelivo GROM. S tím jsem se zatím nesetkal. Jaký výběr u Vás máte ve střelách do kulovnic? Již mám také lis a hned se do toho pustím. Nemáš stránky na tu prodejnu o které jsi psal, že bych udělal průzkum trhu u sousedů? Jen tak pro srovnání.
Díky za tipy.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Re: CZ 550

Příspěvek od Lovec » 05 bře 2006 15:25

Olaf píše: Jinak píšeš, že přebíjíš a vychvaluješ střelivo GROM. S tím jsem se zatím nesetkal. Jaký výběr u Vás máte ve střelách do kulovnic? Již mám také lis a hned se do toho pustím. Nemáš stránky na tu prodejnu o které jsi psal, že bych udělal průzkum trhu u sousedů? Jen tak pro srovnání.
Díky za tipy.
Olaf,nemam problem uznat kvalitu streliva pri dobrom pomere cena vykon.GROM je strela s pomerne vyrovnanymi ucinkami vdaka svojej konstrukcii.Predajna,kde nakupujem stranky nema,co si u nich objednam maju bud na sklade,a ak nie odtialto http://www.rohofwaffen.at/ mi to vedia objednat,je to velkoobchod v A,da sa tam nakupovat len s licenciou.Mozno s nimi niekto spolupracuje aj v CZ.Ked chces zaloz temu o prebijani,mozeme to tam rozobrat sirsie.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 bře 2006 11:54

de los tres píše:no nevím howu 1500 jsem měl v ruce a ten závěr byl trochu jiný tak nevím a nejlevnější jsem našel za 782 dolaru
Jeden z ceníků Howy:
http://www.budsgunshop.com/catalog/inde ... ath/36_280

Howa DeLuxe 1500
http://216.219.244.51/upload/976691494-1.jpg

Weatherby Vanguard DeLuxe
http://www.biddingatauction.com/fullsiz ... 403772.jpg

Smith and Wesson 1500
http://216.219.244.51/upload/976689228-1.jpg
Mossberg 1500
http://www.venom600.org/guns/pics/mossb ... 20x239.jpg

EDIT:Bylo to moc velké, tak jen odkazy.
HHawkins

Tikka T3

Příspěvek od HHawkins » 06 bře 2006 13:59

Zdravím všechny příznivce zbraní, :wink:

Máte někdo Střeleckou revue č. 10/2004 ve které je článek o Tice T3 ?
Kdyby jste to mohli někdo o skenovat a poslat tak by mě to pomohlo při rozhodování. DIK.

Jinak se podivuju tomu že klasická Tikka T3 stojí kolem 24000.-
A ta samá s napínáčkem za 27000.- .zajímaví. má někdo vysvětlení?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Tikka T3

Příspěvek od Andy » 06 bře 2006 14:10

HHawkins píše: Jinak se podivuju tomu že klasická Tikka T3 stojí kolem 24000.-
A ta samá s napínáčkem za 27000.- .zajímaví. má někdo vysvětlení?
Vysvetleni je proste. Napinacek stoji tolik co ten rozdil mezi temi zminenymi cenami.

Jinak ja napinacek nemam... sem tam si neco strhnu.. ale je fakt, ze ta "bleskova" spoust je dostacujici. Napinacku netreba.

Je tedy potreba si stahnout odpor spouste ze 2kil na 1kilo. To ano.
Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

Odezva

Příspěvek od Anorektik » 06 bře 2006 19:20

Samozřejmě že taky trochu šetřim. ZaplaťLČR srnčího moc sloveno nemam, tam ta SPCE nadělá fakt paseku, ale na černou a siku no problem, přesnost podle mě na běžné myslivecké vzdálenosti dostatečná. A když někde s flintou (hlavně optikou) klepnu, ověření nastřelení 3mi - 5ti ranami by mi s těmi dražšími náboji fakt provětralo kapsy. A to je fakt, protože v leči se toho děje, a o klopýtnutí není nouze (zejména v takové čerstvé prořezávce pokryté správně vysokou vrstvou sněhu.......). I když tam běham spíš s kolimátorem, ale ten bych řadil také do optiky, nebo ne ? Prý ta SPCE 11,2 g od S a B ničí vývrty, je to pravda ? Jinak od S a B je to asi nejlepší střela, tu jejich Sierru jsem nestřílel, ale prý se jim moc nepovedla, lítá prý úplně jinam, máte s ní někdo nějakou zkušenost ?
Odpovědět